Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

Ice123 odpad!

Omlouvám se ale jestli tohle má mít 63% tak by musela být stupnice do 1 000% jinak si to nedokážu vysvětlit.... Taková slátanina to nebylo ani možný. Od začátku do konce naprostá ztráta času, všechny akce i reakce jsou přehnané, asi jako kdyby jste se koukali na Matrix až na to že by o Matrixu nebyla ani zmínka a vy by jste si mysleli, že je to v normálním světě. No prostě nekoukatelný, bohužel ani jednu * si to nezaslouží... ()

Maty85

Akce od začátku do konce, skvělá zábava i herci. Možná akorát až trošičku moc počítačově překombinovaný, ale jinak v celku docela slušný.... ()

Ruuzha

Neslyšel jsem na tento film moc kladných ohlasů a proto jsem se trochu bál si ho pustit. Nakonec jsem ale nelitoval, je to styl, který mi prostě vyhovuje, klasický sci-fi akčňák plný efektů a různých charakterů. Někomu se to možná může zdát jako slušný kýč mít ve filmu hrdinu, který zachrání svět, doprovázeného přítelem na život a na smrt, expertem na bojové umění, na technologie, nabouchaným velitelem a sexy drsňačkou, kteří spolu bojují proti padouchovi, co chce ovládnout svět. Do toho se ještě zamotá stará láska a stopadesát dalších věcí. Překvapil mě hlavně Marlon Wayans, kterého jsem viděl jen ve filmech typu Scary Movie či Superlék a nedovedl jsem si ho představit ve "vážnější roli". Za sebe bych dal asi kolem 70% ale to tu nemáme, tak budu hodnej a dávám **** ()

Plangi

Od doby první Mumie je to první Sommers, který mě baví přes svou myšlenkovou vysokonenáročnost a přebujelý vizuál na hranici kýče non plus ultra, což je v mém případě po onom filmu a u onoho rejži už fakt co říct. Já vlastně nemám moc co vytýkat, tomu filmu sedělo absolutně všecko, co se sluší a patří k americkému letnímu nadupanému bijáku. A scénu s honičkou Paříží jsem si musel sjet několikrát…schválně, kolikrát se dá projet pražská Zikovka, než se dostanete k Eiffelovce, hmm? 75% ()

ceskyhonza odpad!

Podle ukázek to vypadalo na tradiční americkou píčovinu, podle komentářů taky a když to uvidíte, zjistíte, že to fakt píčovina je. Nukleární. Je tam mnoho "perel", ale jedna z nejlepších je, když led - látka lehčí než voda - klesá ke dnu a drtí podvodní kompex. Zejména pro děti a mladistvé to je velmi hodnotné - tam ještě jde "nasávat, co vidím", takže to, jako podobná díla, jistě může pomoci s formováním nastupujících generací a rozvojem jejich intelektu. ()

KajusaK

Zase jeden takový ten klasický film, který posloucháte na půl ucha a občas sledujete jen kvůli úžasné (mega úžasné) technice co se tam objevuje. Alanova hudba byla opět legendární. 3 slabší hvězdy :)) ()

mortak

Kdyby mi bylo patnáct, dám pět. Ale už jsem duševně trochu výše, hádám o dva tří roky, tak dávám čtyři. Honička v Paříži, Sienna Miller... Sakra, uvažuju o pěti. Tenhle film je vlhký sen puberťáka. ()

laik_60

kopec strielaciek, nahanaciek, vedeckych vymoženosti dostatočne vyhovujúce na aspon ciastocne odohnanie koronavírusovo karantenovej nudy. ()

Thorn

Akční figurky ze série G. I. Joe jsem měl vždycky moc rád. Líbily se mi zejména unikátní schopnosti, design a charakter každého z těchto hrdinů. Stejně tak mě bavil i stejnojmenný animovaný seriál, který postavám poskytl prokreslenější pozadí a ucelenější příběh. Snad právě proto mě velice zaujalo, když jsem se dozvěděl, že se chystá také hraný film, který by měl z tohoto světa vycházet. Očekávání byla rozhodně veliká a musím přiznat, že jsem si nebyl vůbec jistý, zda budou alespoň zčásti naplněna. Nakonec jsem však byl velmi příjemně překvapen. O tomto filmovém zpracování totiž mohu říct jedno. Je to dokonale věrná adaptace, která dělá své předloze neskutečnou čest. Toto je zkrátka pravý G. I. Joe. Přesně takový, jaký by měl být. Je zjevné, že režisér filmu měl dokonale jasno v tom, co přesně chce natočit. Akce je velkolepě rozmáchlá, ale vzhledem k celkovému ladění snímku, nepůsobí ani na moment nějak přestřeleně. Právě naopak, vše působí naprosto přirozeně a autenticky. A to dokonce i ve chvílích, kdy postavy přežívají věci, které by normálně nikdy přežít nemohli anebo dokážou dělat kousky, které by nikdo jiný nedokázal. Jak říkám, to všechno je možné především díky dokonale zvládnuté stylizaci a ladění filmu. Máme tu komplexní a velice propracovaný svět, v němž je nám prezentován nadmíru zajímavý příběh. Ten se pak navíc ještě větví na několik vedlejších dějových linií, které dále rozvíjejí pozadí a motivace hlavních postav. Stará láska mezi Dukem a Baronkou, dávná rivalita mezi Snake Eyesem a Storm Shadowem, zamilované jiskření mezi Ripcordem a Scarlett. Všechny tyto další motivy a dějové linie dělají snímek ještě komplexnějším a plnohodnotnějším. Plán padouchů navíc vůbec není špatný. Vlastně je velice chytrý a skvěle promyšlený. Zbraň, kterou používají, tedy střely s miniaturními a nesmírně ničivými nanoboty, je pak vskutku impozantní. Co se týče akčních scén, tak ty jsou bez výjimky úchvatné. Skvělé nápady, skvělé exteriéry, skvělá choreografie, skvěle zrežírováno. Navíc je ta akce patřičně pestrá a různorodá. Chvíli tu máme klasickou přestřelku, potom pěstní souboj, jindy zase šerm a nechybí ani velká podmořská bitva v miniponorkách. Tento film má prostě všechno, co by správná adaptace klasických dobrodružství Joeů mít měla. Nechybí dokonce ani tradiční pokřik. A nakonec se dočkáme i onoho velkolepého zrodu zločinecké organizace Cobra, který je avizován v podtitulu filmu. Co se týče výběru hlavních postav, lze říci, že je to skutečně taková Joeovská topka. Vlastně doslova, protože jak jsem si ověřoval i na internetu, tak byly opravdu vybrány postavy z top desítky těch nejvýznamnějších a nejpopulárnějších. Herecké obsazení se také vydařilo. Režisér správně pochopil, že tady netočí žádné psychologické drama a vybral herce, kteří především vypadají autenticky v akčních rolích. Především akrobatické umění Raye Parka je vskutku něco, na co je radost pohledět. Byung-hun Lee za ním však nijak nezaostává. Channing Tatum už se úspěšně etabloval jako zkušený akční herec a Arnold Vosloo taky potěšil. Těch známých herců je tam vlastně celkem dost a mohu říci, že jejich role jim všem dokonale sedí. Film pak ještě navíc úplně na konci ohromí vskutku překvapivým zvratem, který slouží jako perfektní otevřená vrátka pro další díl. Co k tomu ještě dodat? Akční fenomén G. I. Joe zkrátka dostal jednu úžasnou filmovou adaptaci, kterou si poctivě zasloužil. Kdyby se dařilo takto parádně adaptovat i jiné předlohy, zejména ty komiksové, bylo by to opravdu krásné. Hodnocení bude v tomto případě vysoce nadprůměrné, protože jako věrný fanoušek Joeů musím uznat, že nijak líp už se to prostě natočit nedalo. Skvělá práce. () (menej) (viac)

bartias

Možná kdybych vyrůstal s cartoonem G. I. Joe před očima a hračkami při ruce, mohly by mě obživlé figurky neohrožených vojáčků a fešných vojand vzrušit. Jejich infantilní dobrodružství by mě dokonce mohlo pobavit. Takhle ale mám pocit, jako bych se díval na méně odvážné pokračování parodie Team America, které zvláště během poslední třetiny nudně vykrádá Star Wars a trapně se snaží vypadat stejně efektivně jako Transformers. Kde jsou ty časy, kdy režisér Stephen Sommers královsky bavil Mumií? ()

otík

Filmy Stephena Sommerse mám obecně rád. On opravdu umí natočit správný komerčňák, dobrou popcornovou zábavu, našlapaný film, ačkoli je scénář hodně přichycený za hlavu. Ani tentokrát mě nezklamal a natočil super moderní popkulturní akčňák, který baví a není k smíchu. Snad každý divák s různým zaměřením si tu něco najde. Divák "já rád akci" dostane pořádný nášup akce - střelba, meče, ruce. Divák "já rád holky" se dočká dvou hezkých koček v přiléhavých oblečcích se vskutku hezky tvarovaným poprsím - a jako bonus dostane českou krásku Karolínu Kurkovou. Divák "já rád umění" dostane charakterního herce Dennise Quaida a může se kochat jeho úsporným, snad až toporným hereckým výkonem. Divák "já rád kung-fu" dostane pořádnou nadílku výtečně natočených scén dvou vyznavačů toho umění. Divák "já rád Bruce Leeho" dostane v závěru klasickou "svlékací" scénu alá Bruce Lee. Divák "já rád letadla" tady dostane možnost mrknout se na supermoderní letadlo schopné vyvinout rychlost několik machů. Divák "já rád romantiku" dostane povinnou dávku ozáření v podobě hlavních dvou krásek. Divák "já rád hvězdy" dostane vedle Quaida také úsměvého Voslooa a hlavně Brendana Frasera v jedné scéně. Sečteno a podtrženo - je to určitě slušný film, na který se hodí zajít do kina zajít, není tak nechtěně úsměvný jako obdobně laděný Stealth nebo Sommersův Van Helsing a není zas tak dobrý jako byla stará dobrá známá Mumie. ()

sir-dave

Akční high-end technology film, kterému rozhodně nechybí povedený hláškující humor, cool herci, krásné herečky a vytrvalí záporaci. Nedoporučuji se příliš zamýšlet proč, co a jak to udělali, protože dochází ke ztrátě uvolnění. Je potřeba si užívat zdokonalené zbraně, atmosféru prošpikovanou akcí a holky :-) ()

tom88

Skvelá a prehľadná akcia plná dobrých digitálnych efektov a to je asi tak všetko. 170 miliónov je možno priveľa na tento film , ale určite je tu tie peniaze vidieť. Scenár stojí tak trocha za prd, dej nie že by nudil, ale je otrepaný. Záporáci nič moc a ostatné postavy nie sú moc zaujímavé. Film pochováva Marlon Wayans svojimi vtipmi, ktorými až moc odľahčuje situácie. Rozhodne sa nechová ako mariňák, ale ako nejaký degeš. Film je hlavne pre mladších, tí z neho budú v siedmom nebi, ale všeobecne je to dobrá podívaná len škoda toho scenára. Stephen Sommers sa do filmu mohol vložiť viac. Zopár dobrých nápadov tu je, ale na viac ako 3* to nestačí. 65% ()

Sabrewulf

Nudná blbina bez atmosféry s nemastným, neslaným castingem, v čele s absolutně necharizmatickým hlavním hrdinou. Do záchrany frantíků jsem se celkem ještě bavil, ale druhá půlka filmu mi šla jedním okem tam, druhým ven a furt jsem se díval, kolik že to má ještě minut do konce. Já mám Sommersovy megalomanské ulítlosti rád, ale tohle už se silně podobalo Bayovým Transformerům - taková ta efektnost bez duše a šťávy. Je třeba ale dodat, že akci má Sommers vždy zmáknutou a přehlednou, čímž mě napadá, že Transformery měl točit radši on. 4/10 P.S. Jedna z věcí, kterou na amerických filmech opravdu (ALE OPRAVDU) nesnáším, je, když banda militantních nebo politických blbečků čeká v základně na výsledek něčeho a po zjištění, že to dopadlo dobře, se začnou všichni přiblbe, dementně a vůbec úplně kokotsky radovat, jako by toho zachránce, nebo zachráněné znali od kolíbky. Od Baye bych to čekal, ale tady jsem si jen smutně řekl: "ach jo, Stephene, už i ty?" ()

Pája=)

Tohle není béčko, tohle není ani céčko - pochybuju, že na tohle vystačí abeceda. Tenhle film je totálně ale totálně mimo. Otřesný Channing Tatum (ze striptérů prostě dobří herci nebývají), zoufalá Sienna Miller a opět ztrapňující sám sebe Marlon Wayans. Ubohý triky, ubohá akce a hlavně ubohá režie. Jediný Gordon-Levitt byl velmi příjemné překvapení (říkám vám, ten kluk je budoucí star). Mám strach ztoho, jak moc otevřeně to skončilo - no more please. Takhle corny šílenost si nedovolí ani v leckterých anime... ()

panMartin

Nečekejte nic a dostane se Vám mnohého, prostě vypněte mozek a bavte se. Pohodová popkornová akční jízda, která má slabší dialogy a příběh, ale ta stupidita se dá lehce odpustit, jelikož je vidět, že tento film je brán s nadsázkou a já se velice bavil. Smrnuto slušnej nářez. ()

Nivenx

Na tento film jsem se díval s nadhledem, že půjde o akční řežbu, u které se nebudu nudit a to mi bylo do puntíku splněno. Mě se G.I.Joe líbilo. Ztráta času to rozhodně nebyla. ()

URBAN

Proboha co proti tomu lidí máte vždyt to je klasická " MARVELovská " týmovka navíc se sexy holkama , super obsazením a kromě toho taky točená v česku ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)