Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (CinemArt SK)

Foltest

Alita pro mě rozhodně byla velikým překvapením. Snímek má chytlavý děj, který mi přijde hlubší, než to třeba může na první pohled vypadat. Především oceňuji obsah jakéhosi poselství o osudu, snech a charakteru. To neustálé opakování, že kdo se tu narodí, ten tu i umře, my přišlo jaksi poetické a to, jak se všichni snaží dosáhnout výš do Salemu, což z nich v konečném důsledku dělá otroky své touhy, se mi velmi líbilo. Vizuální stránka je vynikající práce, stejně tak celá atmosféra, jež si mě zcela podmanila. O akčních scénách ani nemá cenu nic moc psát, jsou totiž takřka perfektní, sestavy jsou propracované a souboje nápadité. Film si mě ale zcela získal díky své protagonistce. Ani nevím, kde scenáristé udělali tak dobrou práci, ale Alitě jsem fandil od začátku do konce a její příběh jsem dokázal prožívat, což se mi dneska už u filmů moc často nepoštěstí. Líbil se mi Hugův konec, který svou tragičností podepřel úhelný kámen filmu o touze po nespecifikovaném štěstí, které člověk nemůže dosáhnout běžným, všedním životem, ale chce něco extra. Otevřený konec mi vyhovoval a nemám proti němu námitek. Alitu: Bojového anděla tak rozhodně doporučuji každému ke zhlédnutí. ()

darius1706

Hele, příjemné překvapení. Původně jsem tomu nechtěl dát ani šanci, protože mě to nějak moc nezaujalo, ale zase jsem si říkal, hele, sci-fi. A ono to bylo dost dobré. Bylo tam sci-fi, byli tam roboti, byly tam emoce, kde byli herci, tak i hráli, nebylo to blbé a oslovilo mě to. Tož cajk. ()

Hansolo35 odpad!

Jaký má tahle 100% animovaná hovadina smysl? Ta cyborg holka má bazedovu nemoc? Nebo proč má tak hnusně obrovské anime oči? Mě přijde tak uměle sladká, až je odporná. Hromady cyborg zabijáků, nulový příběh. Po patnácti minutách už to bylo fakt nudný. Kecy, kecy, ježek v kleci. P. S. Tuhle primitivní, načančanou animaci přirovnávají k Avatarovi? Vždyť Alita vypadá jako intro z počítačové hry. Směšné. ()

Jakub.Volans

Tohle je kombinace cyberpunku a sci-fi. Nakonec když to pochopíte... pochopíte ty hloubky a průřez žánry... Ano, má to dětskou zápletku, ale tak dobře a zajímavě obalenou, že to nakonec vše dává smysl a jistou touhu po dozrání a dokoukání. Tehle mašmiš hrající si na všechny žánry najednou, nějak funguje. Nechápu proč mě to chytlo. Alenl chci rozšířenou verzi ()

dasl

30% zasa ďalšia somarina pre násť ročných. Ako môže byť toto označené ako scifi thriller, to je normálne klamstvo a podvod . . Jediné pozitívum digiefekty. ()

Andrew88cz

Nádherný vizuální zážitek, doporučuji pustit ve 4K HDR s dobrým ozvučením! Skvělý příběh, nádherně graficky zpracovaný film, který necílí vyloženě na mladé publikum, ač se to tak na první pohled může jevit. Pěkně vymyšlený příběh, který chytne za srdce. (9/10) ()

majlaan

Bóóóže to zas byla ptákovina a já se opět nestačím divit místním nadšeným ohlasům. Ještě kdyby tam bylo víc humoru a nadsázky, který už z Rodrigueze asi bohužel vysublimovaly, nebo kdyby mi bylo 9, tak by to moh bejt super akčňák.. Ale takhle, když se to tváří tak strašně vážně, nedej bože místy si to hraje na poselství, tak je to spíš primitivní a trapné. Jedna hvězda navíc za Eizu Gonzáles, škoda, že neměla víc prostoru..Jinak to stálo za starou bačkoru od první do poslední minuty. ()

PORTER44

Nabitá akční sci-fi pohádka ,nechybí jak akce tak spousta ruzných monster,obludných bojovníků sešroubovaných z nejrůznějších dílů a to na tom bylo úžasný ty bizardní monstra, nechyběla i trocha romantiky ale nijak to neuškodilo ,pěkná podívaná. ()

EricNor

Alita je uzasna a to navzdory Robertu Rodriguezovi, ze ktereho je jen stin byvaleho talentu. Tady si to pohlidal Cameron z pozice producenta a nepripustil Rodriguezovi saskarny. Skoda, ze dalsi dil nebude. ()

Muffynka

Neurazí, nenadchne. Až na milostnou zápletku, kterou si mohli odpustit, ale chápu, že bez ní by se na to nikdo nedíval, to jde shlédnout. Grafika super. ()

Pietttro

Neviem ako som tento film mohol v roku 2019 minut – asi preto, ze niesom velky fanusik komiskoviek, no na druhej strane musim povedat ze som velky fanusik cyberpunku do ktoreho tento film urcite patri a preto ma aj zlakal. Milujem filmy ktore vedia vytvorit atmosferu do ktorej som vtiahnuty, ktore maju od zaciatku putavy dej (Verim ze v tomto pripade za to moze Cameron). Hlavna hrdinka bola zaujimava, nenudila a tak isto moj oblubenec Christopher Waltz. Film ma vsetko potrebne: myslienku, akciu, napatie, kvalitne efekty a v neposlednom rade emocie. Cakal som ako sa reziser ujme vztahu cyborga s clovekom a bol som milo prekvapeny. Jedine co mozem vytknut a co uplne nieje moja salka kavy je otvoreny zaver ktory sa v tomto pripade da odpustit s ocakavanim druhej casti. A to najdolezitejsie s vtipkou humoru: moja polovicka pri Alite nezaspala dokonca si aj poplakala 😊 90% ()

caesar_sauce

Viděno v kině, takovým tom s umělým větrem a kopáním do zad a 87D obrazem a hadičkou, co vás švihá do bot. Což mi tu jinak dost pěknou pohádku dost rozesralo. Fakt kterej kokot vymyslel, že při sledování filmu potřebujete občas kopačku do jater pro hlubší zážitek, nepochopýýým ()

Radeck

Má první recenze na CSFD a chci začít filmem který mám ze všech nejradši. Už dlouho se mi nestalo aby mně film chytil tak moc za srdce a já měl zase radost z filmů jako před třemi dekádama kdy mi bylo nějakých 16 a zas si mohl užívat film tak že vás prostě od začátku do konce nepustí prostě totální jízda která uběhne jako nic. Opravdu super režie Roberta o efektech se ani bavit nebudu prostě dokonalost sama. Moc bych si přál aby James Cameron než skončí se svými AVATARY tak aby se zas vrátil k mé naši milované ALITĚ a celý příbeh do finále zfilmoval moc si to přeji a určitě né jen já. Chtěl bych ještě zmínit skvělý český dabing který se opravdu povedl a předně děkuji Aničce Remkové Brouskové jak ALITU Rosu Salazar skvěle a s citem nadabovala. ps Mám ještě tip pro Jamese Camerona na jednu spotovkyni z Rumunska jménem Bernadette Szocs která je ji nesmírně podobná a mohla by klidně snad hrát Alitu z masa a kostí hyhy. ()

VelitelDezko

Z neznámeho dôvodu mala väčšina postáv vo filme obmedzenú inteligenciu a ich rozhodnutia boli hlúpe a nedomyslené... Zbrane vo filme boli zväčša hlúpe a v reálnom živote nepoužiteľné. Taktiež choreografie pri bitkách nevyzerali prirodzene a dovolím si tvrdiť, že za peniaze, ktoré boli použité na natáčanie filmu by si mohli dovoliť zaplatiť niekoho, kto by bol schopný vymyslieť normálnu choreografiu. Keď sa už rozhodnete dať do názvy "Bojový", predpokladal by som, že venujete trošku väčšiu pozornosť bojom ale režisér o natáčaní scén, v ktorých sa bojuje asi nič nevie... Počas celého deja vládne chaos a aj keď som veľmi chcel, v niektorých častiach filmu som nebol schopný nájsť logiku. ALE keď prehliadnem všetky tieto veci, ktoré vadia asi iba mne, film je relatívne pozerateľný a pod vplyvom alkoholu alebo inej omamnej látky by som bol schopný oceniť aj dej ale bohužiaľ som v čase keď som film pozeral nebol pod vplyvom žiadnej takej látky. Dajme tomu, že 2/5... po 4 pivách tak 3/5. ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů