Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (CinemArt SK)

PTuranyi

Slušné scifi, ktoré nezaprie svoju inšpiráciu v mange a celkom okato to dáva najavo svojím vizuálom. Ohuruje hlavne tým čím králik Roger v 88om, teda zasadením virtuálnej postavy medzi reálnych hercov a pridáva k tomu efektné súboje. Alita má na jednej strane vzhľad nevinného dievčatka, ale na druhej strane je neľútostným zabijakom. Hoci si nepamätá svoju minulosť dá sa k lovcom, ktorí akoby nahrádzali políciu a hoci je ich ako maku a sú prezentovaní ako supermani nedokážu udržať v železnom meste poriadok. Najväčším problémom tohto filmu je zameranie na teenagerov, takže sa to tu hmýri rôznymi kvázi múdrami a logika sa neberie príliš vážne. Veď keď je niekto na strane kladného hrdinu nemá problém rozobrať kyberzabijaka, ktorý pred pár minútami zlikvidoval niekoľko podobných robohráčov v motorbale. Príbeh je tak plytkým Bčkom v naleštenom digitálnom obale. Hoci sa snaží tváriť ako Blade runner nesiaha mu ani po päty. Zmení síce lacný happyend na variáciu Titanicu s otvoreným koncom, ale je to z blata do kaluže. ()

Mistr119

Až mě udivuje, že příběh není přímo z pera Camerona, protože svou alternativní realitou až nápadně připomíná např. svět Avatara, svět, do kterého jsme hození a pak jej postupně poznáváme... :) Jinak tématika zlidštění strojů a navíc otázka lásky stroj-člověk je velmi citlivá a s blížící se umělou inteligencí pomalu futuristicky aktuální. Uvažoval jsem i o pěti hvězdách, ale na to je asi na mne město dole (a vlastně potom i to nahoře) vykreslené jako totálně prohnilé bez známky absolutního dobra snad kromě Ality...ale i u ní ta touha po konfliktech... :/ No doufám, že si film udrží vysoké hodnocení a Alita se díky tvůrcům příště dostane nahoru a dá co proto hlavnímu padouchovi... :) I když to asi až v potenciální trojce... :/ :) ()

Damnsinead

Čekala jsem, že film s takovým názvem bude kolosální blbost. Sice byla, ale nakonec jsem se docela dobře bavila. Má to svoje klady, film má málo hluchých míst, dobře se na to dívá, Alita má svoje kouzlo, bojové scény jsou výborné a ten barevný futuristický šrot (Iron City) mě nadchl. Ale běda, jak v tom začnete hledat logiku. Příběh je předvídatelný až běda a nikdo se neobtěžovat rozvíjet charaktery postav, většina je podle šablony, na jedno kopyto. Alita se chvilku chová jako naivní holčička, aby v následující chvíli mlátila zloduchy hlava nehlava. Doktor Ido ji varuje před nebezpečím, ustavičně jí něco zakazuje, a když dojde na jeho slova a Alitě jde o kejhák, Ido změní názor a zničehonic Alitu plně podporuje v každé pitomosti, kterou si vymyslí. Jedna z postav říká, že Alita změnila i tak sobeckou ženu, jako je Chiren. Nechápu jak, tím, že na ni vyvalila oči? Povinně odhrkaná romantická zápletka mě nechala chladnou, stejně jako osudy Huga a jeho kamarádů, kteří mají pro příběh nulový význam.. CGI není nejhorší, až na scénu, kdy Alita prozkoumává potopenou loď, to byla hrůza. A pokud vím, Alita by se nám měla líbit, tak proč sakra vypadá jak Glumova ségra? A jestli jste čekali nějaké rozuzlení, tak máte smůlu. Cha chá, pokračování příště, nezapomeňte přijít do kina, až bude dvojka. Tvůrci si malují velkolepou budoucnost, kdy bude mít Alita bůhví kolik dílů a oni budou na každém vydělávat majlant. Kdyby se radši soustředili na zakončení jednoho. Takže průměr. ()

HBJ

Vizuálně a trikově pastva pro oči.Škoda, že cílová skupina jsou náctiletí puberťáci.Chápu ale, že tento model je momentálně velmi in (cink cink :) Rodrigueze mám rád, ale kdyby si režii podržel sám velkej Cameron, to by byla panečku jistě trochu jiná káva.. ()

kaller

Ani opravdu parádní technické zpracování nezachrání, že je to bohužel poněkud prázdné. A připravené na pokračování, co by tomu snad mohlo dát nějaký hlubší smysl. ()

bigmatko

Alita zahrala na moju Scifi strunu a pustila melódiu, ktorá ma unášala počas celého filmu od začiatku až do konca. Veľkolepé vizuálne divadlo chrliace jeden efekt za druhým. Príbeh na podklade japonského komiksu má v sebe určitý stupeň japonskej mierne úchylnej robo erotiky, ale do toho sa japoncom miešať nebudem. Výrazné sú jednotlivé scény, technické prevedenia, nápad fungovania spoločnosti a jednotlivých postáv, z ktorých každá jedna má potenciál zaujať. O akciu nie je núdza. Vysvetľovania sa moc nedočkáme a preto verím, že Alita bude mať úspech a uvidím ešte niekoľko pokračovaní aby som pochopil o čo v tej hierarchii svetov vlastne ide, kedže nepoznám predlohu. ()

Ronnie92

Příjemný film se skvělou vizuální stránkou. Příběh tam nějaký je, ale aby ho film ukázal celý, tak by potřeboval 2x delší stopáž. Film se točí v podstatě jen okolo hlavní hrdinky. Všechny ostatní postavy mi přišly vedlejší. A režie Rodriguez? Hustý, takový film bych od něj nečekal. U soubojů jde poznat jeho ruka, když se tam lidi a roboti půlí bez cenzury. ()

titi74

Niekto to tam hore sleduje , ako aj všetci ostatný v kine , atmos zo super zvukom popcornom a kolou. Od začiatku sa film nešuchce a ukazuje podstatu kam smeruje aj podtitul filmu. Detailové znázornené animácie ktoré presvedčia viac ako ozajstný herci , navyše žiadne zbytočné mačette spy kill ´´ ds´. Myslim si že Rodriguez vie ukázať aj romantiku na sci-fi štýl za super pomoci Cameroona . Vpodstate: Ako si získal srdce padlý oživený anjel ľudí . ()

breebee

Super. Moc jsem od toho nečekala ale líbilo se mi to hodně. Takovej mix Divergenta, Ready Playera a Pacific Rimu. Jen ta stopáž byla na tolik děje krátká, říkala jsem si, že by to sneslo i seriál. Občas mi přišlo, že tam něco vypustili a člověk si to musel domyslet. Ale to se dá odpustit. Vztah hlavních hrdinů taky trochu cringe, ale to je všechno nepodstatný, když se dobře bavíte. Jsem zvědavá na další díl. ()

Hejkal_03

Po vizuální stránce to byla pastva pro oči. Krásné a propracované. Za to bych dal 5 hvězd hned. Příběh byl bohužel jednoduchý, předvídatelný a plný absurdních scén. Interakce a diaology postav nejsou věrohodné a obecně skoro nefungují. A to už vůbec nezmiňuji konec... Trochu asociace na Black mirror (S01,E02)... Sečteno a zprůměrováno, nemohu dát víc než 3... ()

Petro

Za animaci 5* to jo. S náhledem, že to je komiks taky 5*. No ale jako film, kvalitní film? Jsem z toho trochu vedle. Hodně částí příběhu mě připomělo jiné filmy (Elysium, Běžící muž, Hunger Games). Příběhově rychly jak hrom, ta rychlost se kterou se kluk z masa a kostí zamiluje do Ality žádá vůbec nepřemýšlet. A pak - vagína je pomalu nepřípustny slovo, ale tady se normálně bez skrupulí dětem ukažou vykuchané orgány neposlušné doktorky, o které mají ti nahoře eminentní zájem. Světe, kam se to řítíš?! ()

Ja.Malachi

dávam plný počet ...ale nie som spokojný..:/...neznášam ked to má otvorený koniec a človek musí čakať na pokračovanie....ako 3 roky ?..vážne??? to radšej mohlo byť o hodinu dlhšie.:) ()

RanMori

Naivní, průhledné, nedomyšlené, vtipné tam, kde to tvůrci zjevně neplánovali a s minimem povedených dialogů. Ztracený večer to ale nebyl, na mnoha místech jsme se opravdu upřímně zasmáli. ()

zipS

Technicky super. Scenar bol vyumelkovany. Sa mi zda, ze cim dalej tym viac filmovych trhakov vsadza na hlupucke scenare a sto krat recyklovanu zapletku alebo dej vseobecne. U Ality sa viacmenej venovali dizajnu ako myslienke. ()

Neel

Mangu můžu a zvlášť, když je pod tím podepsanej Cameron, jehož rukopis je tady očividný. Těch pár epických bojových scén je vizuální pohádka, obzvlášť ta v hospodě. Rosa je sympaťačka, jen mi nějak nefungovala chemie mezi ní a tím pubošem. Waltzovi role hodného taťky hodně sedla. Doufám v pokračování. ()

CheeseFigure

Nevyhnem sa, na začiatok, s porovnaním s Ghost in the Shell (Film z roku 2017 so Scarlett Johansson). Prečo? Obi dve sú americké filmy natočené podľa mangy. Oba som videl v kine začiatkom rokov v ktorom vyšli. A v oboch prípadoch som predlohu nečítal. Hneď na začiatok napíšem, že Atila mi prišla lepšia jak Ghost in the Shell. Akčné scény sú fajn (celá scéna v tom bare lovcov odmien je skvelá, Atiliním príchodom začínajúc a súbojom s Grewishkom končiac). Herci sú fajn tiež (Christopher Waltz zase nesklamal), ale po dejovej stránke mi to prišlo priemerné, nevedel som sa do príbehu nejak riadnejšie ponoriť. A k tomu ten koniec je taký uťatý. Uvidíme, či sa dočkáme dvojky a teda aj nejakého rozuzlenia. ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů