Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (Cinemart SK)

bearmeedek

Tomuto "dětskému" filmu jsem se zatím vyhýbal. A i když je to podáno stylem jako jakási epizoda, stejně je to příjemné překvapení. Alita je nečekaně roztomilá a naopak některé scény jsou podány naturálněji, než zamýšlí dětské filmy. Pro mě to byla pěkná pohodovka a určitě tak 10x lepší, než Ready Player One. ()

Dave Lister

Alita bojový anděl je krásná dystopická akční podívaná. Tento film má opravdu všechno. Úžasné akční scény, lásku, napětí i trochu toho světa cyberpunku. Od filmu jsem nečekal nic výjimečného, ale byl jsem víc než mile překvapen. Boj dobra se zlem je tu nastíněno v té nejsrozumitelnější podobě. Hrdinka Alita ( Rosa Salazar) hledá své místo ve světě plném temnoty a úpadku. Jejím ochráncem a skoro otcem je doktor Ido (Christoph Waltz), specialista na vývoj cyber lidí. Robert Rodriguez natočil opravdu skvělou multižánrovou podívanou pro celou rodinu. V dalších rolích se zde představí krásná a nestárnoucí Jennifer Connelly ( Requiem za sen) a Mahershala Ali (Zelená kniha). V menších rolích zde uvidíme většinou špatného herce Casper van Diena a starého známého trávníkáře Jeffa Faheye. Film je velmi zábavný a vtáhne vás do svého cyber světa naplno. ()

Luxocculta

Trailer umí hodně navnadit, ale film je bohužel zklamání a dost velká nuda. Nevím jestli by animovaná verze dopadla líp, ale takhle hrané, zcela vážně se tvářící, to z 95 % působilo směšně, ploše a dětsky jednoduše. Kdyby se zrychleně odvyprávělo vše, co se stalo zhruba do 90. minuty a začalo se až odtud, mohlo jít o zajímavý film. ()

Wyrdas odpad!

Alita mi dlouhou dobu unikala a to tak, že úplně. Její existenci jsem postřehl možná jen koutkem oka - a to ještě tak, jako když řidič zahlédne veverku na stromě u krajnice. Dnes se mi do rukou dostalo DVD a tak jsem si film s očekáváním pustil. Zhruba v první třetině jsem si to však musel stopnout a najít si, kdo je scénáristou. A jak to dopadlo? Můj odhad se potvrdil. Rukopis J. Camerona se nedá popřít. Efekty super, příběh nedával smysl a postrádal jakoukoli logiku či návaznost. V některých scénách jsem se dokonce začal cítit až trapně, jak moc hloupě se film prezentoval. Co je stanoveno jako pravidlo je vzápětí ihned popřeno. Přínos filmu vidím jen v tom, že jsem se reálně zamyslel nad filozofickou otázkou, kdy je člověk ještě stále člověkem. Je Cyborg ještě člověk? Člověk s rukou robota ano, ale mozek s tělem robota? Zkrátka Cyborg. V tomto snímku životní funkce cyborgů obstarává jen hlava, nepotřebují ani tělo, ani generátor. Mozek žije i bez těla - neomezeně dlouho. Jak? Je to tedy stále člověk? I kdyby tu hlavu dali do mluvícího toustovače (představa: toustovač, cca 0,5m má v sobě mozek na jedné straně, na té druhé opéká tousty a ke snídani nabídne nezávaznou konverzaci... ano, ano... Red Dwarf style :D). Ne, tohle není film pro mě... neumím vypnout na úroveň batolete, abych si nedokázal pospojovat ani základní obrazce a položit si i ty nejjednodušší otázky. V tomhle je Alita zkrátka jen další Avatar. Tedy efekty bez čehokoli dalšího, co by film měl mít. Především mám na mysli logiku, svá vlastní pravidla a nebo alespoň fungující dialogy. A další věc, stejně jako Avatar je jen znásilněná kopie bitvy o planetu Terra, tak zde je to zas jen tupě zdeformovaná verze Hyper Future VG. Stejný rukopis - odebrat vše co funguje, a přidat efekty. Konec. ()

ing.man

Tohle jsem si pustil víceméně omylem. Ale byl to masterpiece. co do digital-art určitě. Během filmu mě ale začalo docela štvát, že Alitu "hraje" dospělá žena. V jejím hlase mi prostě vadila ta vyzrálost. Ale je to rozhodně 9/10. A film je vůbec prototypem na blockbustery. ()

TomasRichtr

Dobrý film, ale i tak mám pocit, že se z toho dalo vytěžit mnohem víc. První akt je hodně zkratkovitý, pravděpodobně se muselo ve scénáři nebo ve střihu škrtat, aby film neměl přehnanou stopáž, a nebo si jen scenáristé neporadili s výrazně objemnější předlohou. A druhá věc, co mi vadila, je infantilnost celého filmu. Zde je hodně vidět, jak Rodriguezovu tvůrčí práci poškodily komerční rodinné srágory Spy Kids a podobné, jejichž vliv je na filmu hrozně znát. Kdyby tomu nasadil drsnější narativ (nebo jen neudělal hlavní hrdinku absurdně naivní a dětskou), byl by to fantastický film. Protože tohle fakt není film pro děti, tak proč to tam cpát. My chceme temnotu! ()

Hellknight12

Naposledy videné v kine. Dnes som si to dal priamo z BRD. R. Rodriguez ako režisér a J. Cameron ako producent. Najzvláštnejšia kombinácia tvorcov aku som, kedy videl. Rodriguez má veľkú časť filmov nehorázne prestrelenú, hlavne čo sa týka akcie. Napríklad séria Spy Kids prípadne Od Úsvitu do Súmraku. Cameron je presný opak. Hlavne vie pracovať s technikou danej doby a má za sebou niekoľko žánrov. Napríklad Titanic alebo Votrelci. Film Avatar 2009 za mňa nikdy nevznikol. Prečo mám pocit, že Cameron držal celý čas Rodrigueza na úzde? Viem si predstaviť, že ak by mal pod prstom celý film Rodriguez, tak by to bolo o pol hodinu dlhšie ale hlavne omnoho viac strelené. Našťastie sa to nestalo. Film, ktorý vychádza z mangy sa často nevidí. Veľmi dobré zvládnuté prelínanie žánrov . Máme tu tiež výbornú hudbu, hercov, charaktery postáv sú síce na základnej úrovni ale to mi neprekáža, keďže to bolo plánované ako dlhšia séria, takže počas ďalších projektov by sa rozvinuli. Samozrejme máme tu aj CGI ale to je tiež celkom slušne zvládnuté. Akcie je tu tak akurát, boje sú tiež dobre a hlavne dávajú zmysel. Najväčšie sklamanie mám asi z toho, že celý čas počujeme hlavného záporáka ale nikdy ho nevidíme aj, keď na druhej strane je to fajn nápad. Film rozhodne môžem odporučiť, každému kto má rád filmy založené na komiksoch prípadne ako je to v tomto prípade na mangách. Hlavne je to skvelý film na odreagovanie sa. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Wlastik

"Tak co Hugo, jaky to je libat 300 let starou plechovku od Coca-Coly?" Jinak film svizny, akcni, plny deje, ale taky trosku predvidatelny diky prilis ukecanym postavam. edit: Jediné, co bych vytknul je, že na to, že je to bojovnice se vším všudy a její instinkty se nezapřely, tak byla docela objímající a naivní. Ale co už. :) ()

john.h

Formalni vrchol Rodriguezovy tvorby. Tezko tomu neco vytknout z technickeho hlediska. Samozrejme je to cistokrevnej popcorn udelanej pro co nejsirsi masy, takze brutalitu a hlasky z Rodriguezovych predeslych filmu tady urcite nehledejte. Desperado a Tenkrat v Mexiku jsou tak porad celkove nejlepsi Rodriguezovy bijaky, ktere uz asi vyspely Rodriguez s dveste milionovymi rozpocty a nazhavenymi producenty funicima za zady tezko nekdy prekona. Tohle je ale urcite top cyberpunko destopicko teenagersko cool film poslednich let a nebal bych se ho zaradit vedle nejnovejsiho Blade Runnera nebo Matrixu. Vyzdvihl bych hlavne prijemne potemnelou atmosferu a propracovanost zdejsiho sveta, ktera podobnym bijakum (Labyrint, Divergence atd.) uplne chybi. Urcite si zajdete do kina. Mel jsem nulove ocekavani a byl prijemne prekvapen. ()

Ondr0n

Zezačátku jsem byl k Alitě, jak manze tak filmu, velmi skeptický. Avšak ona manga si mě i přes počáteční pachuť získala na svou stranu. A jak dopadl film? Začnu s tím, co můžu bez pochyb pochválit. CGI je naprosto uvěřitelné, Alita vypadá tak reálně jak to jen jde a zbytek robo-osazenstva na tom také není vůbec špatně. Efekty zkrátka brilantní. Další věc, kterou se nebojím vyzdvihnout je akce, která je přehledná a krásně plynulá (za mě akčním scénám kraluje MotorBall). A tady nezpochybnitelná pozitiva bohužel končí. Na to, že je film mládeži přístupný, se do něj podařilo "propašovat" dost brutálních scén, ale pořád to není úplně ono. Chtělo by to místy rozplácnout pár mozků aby to dostalo ty správné grády :) Co do obsazení se film drží v průměrných vodách. Christoph Waltz je úžasný (ale není tak úžasný jako obvykle) a na opačném konci spektra se nachází Keean Johnson, který se mi do role Huga vůbec nehodí. Zbytek herců nenadchne ani neurazí (ale Rosa Salazar si palec nahoru přece jen zaslouží). Svět, ve kterém se Alita odehrává je nádherný, kouká se na něj opravdu hezky, ale to je trochu problém, když to má být nebezpečné a nepříjemné místo, na kterém opravdu skočit nechcete. A příběh? Ten v podstatě pokrývá první díl mangy (+ MotorBall z dílu druhého). Adaptace je to slušná. Více méně se mi dostalo všeho co jsem si přál vidět a nedělalo mi problém se v ději orientovat. Nejsem si však úplně jistý, že to tak měli i ti, kteří nepřišli do styku s předlohou, film je opravdu rychlý a sází jednu důležitou informaci za druhou. A taky mi připadalo, že jsem v kině neseděl dvě hodiny, ale minimálně dvojnásobek, tím však nechci říct, že bych se nudil, ale na zážitku z filmu jako je Alita to moc nepřidává. Z filmu jako celku mám trochu rozporuplné pocity, ale zatím se přikloním k pozitivnějšímu hodnocení, jelikož mé očekávání byly z větší části naplněny. Uvidím, co na to řeknu po druhém shlédnutí. - Po dalších shlédnutích můžu říct, že mám Alitu i přes její nedostatky opravdu rád, film je živý, zábavný a mangu adaptuje na výbornou. Vážně doufám v pokračování. ()

RAFT

Původně sem na film jít nechtěl ,podle toho jak sem viděl trailery ,tak mi to připadalo na dosti nudný film .Ale,opak byl naprosto jiný Alita: Bojový Anděl režisér konečně natočil po dlouhé době vydařený kousek.Pokračování bych vřele uvítal.Za mě 80% ()

Emafera

Kvalitní sci-fi film, který stojí za vidění. Určitě se dočkáme nejednoho pokračování a možná prequelu. Stopáž byla celkem vyčerpávající, klidně by vydala na 2 filmy. ()

J.e.r.e.c

Dost mě mrzí, že to nebylo „dospělejší“. Špinavější, bolestivější, cyberpunkovější... ale asi se dá pochopit, že tváří v tvář hrozící finanční katastrofě to tvůrci hnali co nejvíc do stravitelného popcornového mainstreamu. Samotný základ je skvělý: bombastický fiktivní svět budoucnosti se spoustou „neevropsky“ působících elementů (osobně mangu vůbec neznám, možná proti mi to přišlo tak osvěžující). Podobný Ready Player One z loňského roku se může jít klouzat. Scénář šikovně míchá provařená klišé s docela originálními motivy a samotný příběh není vůbec špatný, byť zůstane překvapivě nedořečený. Trochu hapruje milostná linka. Ne, že bych proti romancím v tomto typu filmů něco měl, i zde má své logické místo. Ale nemusíme si říkat, o kolik lépe by působilo, kdyby hrdinčin idol vypadal jako opravdický pouliční polokriminálník a ne jako bukvice z Backstreet Boys. 76% ()

incognito

Jedna * navíc za to jak Alita reaslisticky vypadá. Jinak by film potřeboval prostříhat, aby se děj trochu zrychlil, tím by možná více peněz zůstalo i na jiné scény než jen na Alitu. Takže jako oddechovka fajn. Pokud ale čekáte akční nářez s přesahem ala první Matrix tak je mi líto. Romantická linka je tam vyloženě navíc a asi je tam jen proto, aby na film do kina šla i něžnější polovina populace. Konec zůstává otevření dvojce nebo více pokračováním.... Pokud, by ale James Cameron opustil Avatary 2 - nevím a dal si režii Ality 2 tak dvojku beru všema deseti. ()

Shanen29

Nebudu rozvádět trikovou scénu filmu i vizuálu,ta je samozřejmě perfektní,ale zábavnou kukandu,která pobaví a zpříjemní pěkný večer. Mimořádně dobrý filmík. ()

GameboyNES

Ty vole Bobe, cos nám to naservíroval!? Další rodinný film plný citečků "ala" žraločák a lávovka? Kurva i ta blbá kreslená pohádka má víc akce, krve, masakrování a erotiky. Tenhle nudný digitální mrdník plný klišovitých zpomalovaček a rodinných hovnot, romantiky ala twajlajt, Se ti moc nepovedl. Navíc digitálisovaná Jelita Koza Salátžer, vypadá a tváří sepřesně jako maďarská pornoherčka Rita Cardinále https://www.csfd.cz/tvurce/185858-rita-cardinale/ po vydařené bukakke párty. To tam mohly do té role rovnou obsadit stejně starýho Gluma https://www.csfd.cz/tvurce/23552-amanda-seyfried/ ušetřili by za gigitální efekty,, navíc Amandiny kozy umí předpovídat počasí. Dej se Bobe dokupy a natoč nám další Mačetu a vyser se na rodinný filmečky pro restartovaný 5.letý fakany. ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů