Heima: film kapely Sigur Rós

(festivalový názov)
  • Česko Sigur Rós - Heima (festivalový názov) (viac)

Vizuálně ohromující záznam kapely Sigur Rós, která je produktem a zároveň součástí své rodné země s její dramatickou krajinou a úzce propletenou společností. Po návratu domů z dlouhého turné v roce 2006 se tato islandská kapela rozhodla zahrát řadu volně přístupných, většinou neohlášených koncertů. Hrála pro různě velké skupiny diváků všech věkových skupin, ve vesnických kulturních sálech, na společenských večírcích, v hlubokých údolích a širokých polích, v opuštěné rybárně a v ekologickém protestním táboře. Kontrast skromných a majestátních prostředí dokonale doplňuje zvukovou paletu kapely, známé pro skladby kombinující tichá rozjímání a extatická, bouřlivá vyvrcholení. (oficiálny text distribútora)

Buraking

Především musím zmínit, že o této kapele jsem neslyšel nikdy v životě a objevil jsem ji prakticky náhodou při zkoumání CSFD top 200. Kvalita tohoto materiálu je bezesporu nadstandartní. Islandská příroda je krásná, ovšem hudba mi přijde dobrá tak akorát na usínání při nemoci. ()

Desmi

Mnoho dokumentů má divákovi co předat. Tento hudební však může něco dát jen fanouškům kapely, kterým já nejsem. Nutno dodat, že po shlédnutí tohoto "dokumentu" , se jím určitě ani nestanu. Hudba, kterou Sigur Rós produkují, mi jednoduše nic neříká a tak byl pro mne tenhle dokument utrpením a ztrátou času. ()

Veeria

Nadpozemské, síla hudby tvořená s láskou a něhou....to vše se odrazí i u vás, při poslechu jejich písní. Zaposlouchejte se a ponořte se do svého nitra. ()

Mojo1968

Aha aká skromnosť vychádza z tej hudby a z toho obrazu. A pokoj. Mám pocit, ako keby som po zhliadnutí bol na chvíľku lepším človekom. Možno by sme sme si mali takéto snímky častejšie púšťať a spomaliť a obzrieť sa okolo seba. Hudba krásna, obraz takisto. Ale ako film sám o sebe nemôžem hodnotiť vysoko. 5/1O ()

kolly13

Spojení islandské přírody a originální skupiny Sigur Rós přináší zajímavé spojení, zvlášť pro hudební fandy. Ale dokument neudržel mou pozornost a je to jako by studentský snímek, kde nabídnete své srdce v místě, kde chybí nápad. PS: Závěrečný koncert a jeho hmatatelnou energii si užijte. ()

Fill16

Po shlédnutí tohoto filmového a hudebního mixu se Vám vnutí myšlenka zajet si na Island. Na námi naprosto ojedinělý ostrov, který má svou vlastní kulturu a který se nesnaží být takřka zamerikanizován. Stejně tak to platí i pro tamější hudbu - originalita naprosto nezná mezí. A především o hudbě je tu řeč, neb Sigur Rós - melancholičtí post-rockoví zabijáci si na tomto filmu dali rozhodně záležet. A nejen oni, ale také pochopitelně filmaři, kteří udělali překrásné a dechberoucí záběry krajiny, dětí, publika a také Siguřích koncertů. Jasně - tady si prostě někdo zahrával s dokonalostí a ono to kupodivu vyšlo. K hudební složce není co dodávat, to je prostě lahoda sama. Závidím každému, kdo si tento koncertní dokument vychutnal v kině s perfektním zvukem. Mě by ti islandští zabijáci opravdu psychicky rozmasakrovali. Sigur Rós jsou jedineční, originál zůstane originálem a určitě ještě hodně dlouho nás budou těšit svou smutnou a zároveň i nadpozemsky krásnou hudbou, kterou musíte poslouchat jedině srdcem. Bravo, bravo, tleskám, tleskám ... Tajím dech. ()

vykyn

Vždy,když jsem poslouchal hudbu SR tak jsem si představoval vlny moře mlátící do skal,hory a zelené pláně islandské přírody a já nad tím vším létal a pozoroval.Tento film my dojmy jenom potvrdil.Jejich hudba je spjata s přírodou více než je možné si představit.Toto unikátní turné je nejenom zvukovým zážitkem,ale pastvou pro oči a srdce. ()

Potrublo

Som len okrajovy fanusik Sigur Ros, co v praxi znamena ze od nich poznam asi 3 veci ale tento film ma neskutocne zaujal. Uz samotna myslienka organizacie koncertov v odlahlych zakutiach drsno-krasneho Islandu je znacne zaujimavy pocin, umelecke spracovanie tohto dokumentu vsak v nicom nezaostava. Hudba je o kontrastoch a gradacii a toho ponuka dokument na rozdavanie. Obrazova a zvukova stranka filmu plynu v dokonalej symbioze, priznavam, ze pri niektorych scenach mi naskakovala husia koza. Najblizsia dovolenka na Islande! ()

Life

Jo kdyby ten svět byl podobně hezkej jako mi připadal v tom dokumentu... Myslím, že i lidé co zatím nebyli zachyceni do tajů jejich hudby ocení tento vizuálně skvělý průřez jejich Turné. ()

Eseter

Mám ráda Sigur Rós a samotný Island mě víc než přitahuje (po tomhle filmu ještě víc). Krásné písně ve spojení s okouzlující islandskou přírodou fungují dokonale. Samotní protagonisté zní tak upřímně a mluví o své vlasti s láskou, že jsem se neubránila dojetí. Chci žít na Islandu a za sousedy mít Sigur Rós! ()

pajiixx

TAKK - slovo, které mě napadlo při sledování tohoto dokumentu, který je pro mě osobně mnohem víc než jen dokumentem. TAKK - slovo, které ode mě míří k Sigur Rós. Když poslouchám jejich hudbu, je to jako by mě někdo obejmul a v tomto objetí se rozpustilo všechno negativní kolem mě. Uvolnění, uklidnění, pohlazení po duši... A když k jejich podmanivé hudbě přidáte scenerie ze země, kterou bych jednou chtěla navštívit... Není třeba váhat nad hodnocením. Nejvíc mi v paměti utkvěla scéna s draky na obloze... ()