Na konci 80. let zaplňoval Randy „The Ram“ Robinson, profesionální wrestler, titulní stránky novin. Nyní, o dvacet let později, se těžko protlouká životem a ve školních tělocvičnách a komunitních centrech kolem New Jersey dělá vystoupení pro hrstky nezdolných wrestlingových fanoušků. Své dceři se odcizil a není schopen si udržet skutečný vztah. Randy žije pro vzrušení z show a pro obdiv svých fanoušků. Nicméně infarkt ho donutil odejít do důchodu. Pomalu si začíná zvykat na novou situaci a oceňovat stav svého života – snaží se znovu spojit se svou dcerou a rozvinout vztah se stárnoucí striptérkou. Nic z toho se však nedokáže vyrovnat lákání ringu a wrestlingové vášni, které hrozí, že ho opět pohltí. [44. MFFKV 2009] (oficiálny text distribútora)

padlar

S tímto filmem jsme si asi nesedli na stejnou notu. Neříkám, že je to špatný film nebo film špatně natočený nebo se špatnými herci, ale prostě a jednoduše se mi nelíbil. ()

Freiheit

Moc zajímavý film. Napoprvé viděno bez znalosti tvorby D. Aronofskyho a vše co jsem mohl vidět, mi přišlo skromné, působivé, s minimálním "zasahováním režiséra do toku filmu", skvěle vyjádřené emoce (ačkoliv nic moc hezkého člověk v tomto filmu neuvidí), kdy všemu vévodí skvostný výkon M. Rourkea. Zajímavost filmu určitě umocnila i ta skutečnost, že na wrestling jsem se s velkou oblibou díval jako malý na DSF. Druhé shlédnutí (již se znalostí všech filmů režiséra) - pocit, že režisér "netlačí na pilu", byl trochu utlumen, zvláště neustálými "zadními" záběry na Rourkea, nehezké "věci" jsou zde naservírovány značně sirově, což trochu samoúčelně graduje pocit "takhle dopadnout nechci", naštěstí vše drží pohromadě Rourke. Hodnocení se pohybuje někde mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Pokud bych měl však zhodnotit film k ostatní tvorbě režiséra, pak by tento byl tak o "X" parníků před ostatními. Je to totiž jediný z jeho filmů, který v úvozovkách "jeho invenci" nebyl zkažen a nehrál si na nic víc než ve skutečnosti je. Nebyl rádoby divný a rádoby okouzlující jako Fontána, nebyl rádoby chytrý jako Pí, nebyl ani tím, kdy Requiem za sen semílá logiku děje, jen aby se z toho vytříslalo ještě víc a ani tím, že leze "fascinujícím" a laciným střihem na nervy a hlavně nebyl tak šedý a ve filmařských postupech "prokouklý" jako Černá labuť ... ()

Jarči

Mickey Rourke hrá výborne. To je žiaľ jediné pozitívum filmu. Darren Aronfsky sa vykašľal na moje obľúbené efektné strihové hry a ukazuje nám iba nudnú šeď reality. Navyše celí film som mal pocit, že hlavný hrdina, skrachovaný wrestler si za všetko môže sám a zaslúži si to. ()

Trepak

Keď som v úvode videl tie hory mäsa, ako si neprestajne podávajú ruky a vedú chabé dialógy štýlom „Jasné kámo! Fajn“, myslel som si, že Darren ma nečakane sklame. Našťastie z toho vymačkal aspoň svoj štandard. Počas sledovania cítiť ľútosť nad osudom wrestlera, ale tiež nad vzhľadom Mickeyho. ()

JARDAHONDA

Mickey Rourke v hlavní roli dramatického příběhu, který vypráví o životě člověka, který už není nejmladší a jeho celoživotní obživou byl wrestling. The Ram ( M. Rourke) díky svému zaměstnání neměl čas na svou dceru. Po letech se snaží vše napravit, nebude to ovšem vůbec lehké ..Ocenuji kvalitní zpracování filmu, který je rozhodně k zamyšlení a má určitou váhu.. ()

pelegryna

Na rok 2008 je to opravdu slabota.Jediné co stojí za zmínku je Mikyho fyzička a figura!!!!Klobouk dolu i těmi anaboliky!!Jinak je to celé patetické, bez jakéhokoliv smyslu. ()

LaCro1x

Po zklamání z Černé labutě jsem dal Aronofskému šanci napravit pošramocenou reputaci,a povedlo se. Ze začátku mi mírně vadila ruční kamera za zády Rourka,ale po čase se to změnilo ve výhodu, prožitek je potom "osobnější". Rourke podle mě zahrál skvěle,celý film jsem měl pocit,že mu v hlavě musí běhat něco ve stylu:"I'm too old for this stuff." Také hudební doprovod v určitých pasážích sedí dokonale (Mansell se opět předvedl), a i když některé scény byly poměrně nechutné (boj s "Necrem"), celkový dojem byl skvělý. ()

Boylina

Je to zvláštní podívaná. Asi to ale nedokážu úplně ocenit, protože mě prostředí drsnejch chlápků nijak zvlášt nedělá radost. Vlastně jsem se na to dívala jen kvůli Rourkemu. Ale jinak mi přišlo typicky chlapský - dokud nedostanou infarkt, je jim všechno šumák. Pak začnou hledat ztracený dcery a navazovat známosti. Takže jsem chápala, že jí její znovu-se objevený fotřík hledající soucit doháněl k šílenství. Nicméně mě i to i samozřejmě chvílemi dojalo. A podívala jsem se do zákulisí něčeho, o čem jsem do teď neměla ani páru. ()

Burmák

Jedním slovem mazec a to od začátku až do finále, kde Vás určitě všechny děsně zajímá co tam v tom finále bude.......a wono... no pravdu nevím kam bych se přiklonil :-) Takže za mě paráda nemá smysl víc vychvalovat a nebo negovat. Jen snad Tomei je furt kus, ale to i Rourke :-) ()

quintes

Neskorý komentár, ale uchovávam ho pre seba do budúcna.. Iný film pre Mickeyho si ani predstaviť neviem... Je pre mňa akousi kópiou jeho vlastného života... Netvrdím, že nebol excelentný napr v Iron Manovi, alebo Immortals... ()

Darriel

Hodnotím s odstupem o mnoho výš než po dokoukání. Nejde o sílu, o vítězství a pocty. Je to o životě, o následování a naplnění svých snů a tužeb. Člověk může prodávat v krámu lahůdky, ale když ho naplňuje něco jiného, pak by za tím měl jít. Možná pak bude mít prostor a odvahu i pro další věci, například napravení starých křivd a dohnání zmeškaného. ()

boticelli

Kdyz si odmyslim, ze to bylo o debilni zabave pro debilni publikum, zustane mi nastesti docela zajimava sonda do duse cloveka, co svuj zivot prave tehle "zabave" zasvetil. Docela depresivni snimek o tom, jak si znicit cely svuj zivot pro uplnou hovadinu. ()

MikeKatz

Mickey Rourke se po dlouhé době vrací mezi lana. Ovšem teď si nenasazuje boxerské rukavice a chrániče zubů. Místo toho se nasoukává do lesklého trikotu. Film, který mohl jedině překvapit a překvapil! Jako kdyby to celý bylo přímo točené o životě Mickeyho. A on to prostě zvládnul :-) ()

ciapok

na tuto rolu podla mna Mickey cakal cely zivot ! a najzranitelnejsie miesto US filmov, zaver, vcelku ustál. Skoda, ze velka cast potencialnych divakov je odradena nazvom a obalom... nie je to o wrestlingu ! je to seriozny doják, guys ()

plsek45

Čekal jsem víc akce a zápasu ale možná lepší že jich tolik nebylo a režisér se hlavně zaměřil na děj . Výborně zpracovaný příběh bývalé legendy wrestlingu která je teď úplně na dně a momentálně pracuje jako pomocná síla v supermarketu která už zápasí jen o víkendech . I když ho fanoušci stále milují už to není to co to bývalo , jeho dcera ho nenávidí a žena kterou by chtěl je striptérka a nemůže s ním být . Když už se zdá že se vše zlepší znovu spadne na dno . celí děj ještě naprosto podtrhne otevřený konec ve kterém vlastně nevíte jak to s ním dopadlo . Kamera úžasná naprosto se hodí k filmu . Film vás vtáhne a bude vás bolet každá rána kterou The Ram utrží ať už je fyzická nebo ne .... Opravdu úžasný film , další perla Aronofskeho ... pro mě asi to nejlepší od něj ;) ()

mad.dog

Mickey Rourke ve své životní roli. Celý film působí dojmem ztracené naděje a slávy, co skvěle padne Rourkovi a hodně jsem mu fandil při jeho snaze navázat vztah s dcerou a dostat se zpátky na výsluní. Dojemné, komorní drama postavené na umu Rourka. Kdyby Wrestlera hrál kdokoliv jiný, tak mu to neuvěřím, ale Mickeymu jsem to sežral a proto budu hodnotit jen jeho výkon. Klobouk dolů, tenhle snímek se povedl. ()

strpozdiv

Po druhém shlédnutí zvedám na pět. Je to opravdu citlivě a dobře natočený příběh o konci amerického snu. Tady se opravdu bojuje. A Randy se rve kurevsky tvrdě. ()

Brain32

Naprosto srdeční záležitost na kterou se váže spousty vzpomínek z mého dospívání. Za mě nejlepší Afronofského počin a rozhodně životní výkon Rourka, při závěrečné scéně a songu v podání Bruce Springsteena se mi stahují všechny šlachy v těle. Tento film bude navždy patřit do mé "síně filmové slávy", to vím jistě. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rychlá a zběsilá Pomáda?

Rychlá a zběsilá Pomáda?

15.09.2015

Emily Ratajkowski (Zmizelá) a Spencer Boldman (21 Jump Street) si už brzy zahrají ve filmu Cruise. A kupodivu nepůjde o biografii superhvězdy z Mission: Impossible, nýbrž o nové bouráky nabité retro,… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

V čempak asi? V klení asi těžko, Mark si vystačí sám (mrkněte třeba na Skrytou identitu, jak mu to jde). Pár hereckých lekcí by Bale Wahlbergovi dát mohl, ale to taky není správná odpověď. Půjde o...… (viac)