Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

Bajerys

50% Zajimavé, aspoň příběhově. Trailer mi ukázal až moc a film skoro nic. Nejde o špatnou adaptaci, jen jsem čekal něco víc. Samotný trailer je totiž lepší než celý film a to je celkem chyba. Jinak Jeff Bridges je sympaťák. ()

petra79

No zas tak blbé to nebylo, ale vše už jsme někde viděli. Dobré efekty, ale ve výsledku nuda. A někam se ztratil dramatický konec. Tři hvězdy za to, že mám ráda fantasy. ()

randalll

Zklamání převládá. Jakmile se začnu v ději ztrácet a zajímají mě spíše sušenky na stole, tak stojí za prd. Po půl hodině sledování, jsem už děj přestal vnímat a zbystřil pouze při řevu nějaké příšery. Ne ne, tohle se opravdu NEPOVEDLO ! ()

Magnomous

Tak urcite to neni nejaky velkofilm, ale svoju ulohu splnil vo vsetkych ohladoch. Pobavil, nebolo to zbytocne natiahnute, dynamicky dej, takze film nenudil a vyborne zvoleny herci. Zasluzenych 5*. ()

mpet

Vcelku povedené fantasy dílko na motivy Wardstoneských kronik (dokonce se mi toto zpracování zamlouvalo víc než předloha). Pěkné efekty, slušné herecké obsazení většiny postav, solidní akce a dobře naladěná atmosféra mi zpříjemňovala každou chvilku filmu. Bohužel mi ale nesedl Jeff Bridges a jeho postava a momenty s ním jsem opravdu nemusel, což vzhledem k tomu, že se v záběru vyskytoval skoro pořád mi dost snižovalo zážitek z filmu. Proto hodnotím jen čtyřmi hvězdami, jinak bych byl ochoten hodnotit i lépe. ()

kecal

Přiznávám, že ta třetí je vlastně jen za to, že je to fantasy, ale když těhle filmů je tak málo a jako jednohubka se to přežít dá :) ()

tomkat

Klasifikace: Bakelitový film. Námět s potenciálem, tajemno, prostor pro jaw-dropping efekty, lidi s charismatem do rolí - všechno máte. Ale pak to jako režisér ze samé radosti nestačíte konzistentně propojit tak, aby to bylo o něčem a mělo hloubku. Výsledek? Filmový Cosmopolitan, kde se lacině a samoúčelně míhají jednotlivé prvky, a než stačí zapůsobit, jsou pryč. Kolikrát už jsme tohle v různých žánrech viděli? ()

spike.sg

Jednoduchý příběh, velmi dobré efekty, slušné herecké obsazení. Zbytečně se z toho nesnažili udělat bůh ví co. Za mě spokojenost. ()

kratajirka odpad!

Jenda Sníh se najednou ocitl v plamenech - bylo to příjemné zpestření. :D Džef alias TheLastFuckingWitchHunter se povedl - jooo není nad to vidět staříka, kterak se ohání s dubovou holí a pálí to do černochů, asiatů a mongolů. Thumbs up. Hlavní hero? Pohádkový Honza, který neuspěl se třemi hádankami u pana krále Oldřicha a tak šel hledat štěstí za Alicí v říši čarodejnic. Sbalil jí, ale jako správný moderní mazák se s ní nepáral a poslal jí do jámy lvové. Joo single život je hold single život. Humorné to bylo, Fantasy jistě taky. Nicméně nehodnotím film - nýbrž jen Alici. Ta aspoň něco měla v palici. Thumbs down Sedmý synu!!!! ()

MAsakRA

Pěkné ztvárnění monster vyvažují komičtí čarodějové. Bridges musel být asi nalitý, aby v tom hrál. Generická fantasy. ()

Losdes

Tohle se teda nepovedlo. Je tam vidět snaha, ale do dobrého fantasy to má opravdu daleko. Některé dialogy jsou tak křečovité, že to by snad ani člověka nenapadlo. Triky nemají úroveň a dějová linka je lehce předvídatelná. ()

Reif

"Moje matka byla čarodějnice a otec byl cikán." "Cože, cikán?!" Jeníček a Mařenka se v jako každým fantasy procházejí přírodou, nicméně tentokrát je zde místo Mařenky starý alkoholik. Scénář napsaný za noc ("Do zítra potřebujem to fantasy, máš to?"), který bych zvládl asi i já. ()

Mountain

To mělo být jako co? Splácanina Honu na čarodějnice, Černé smrti a Eragona (to kvůli drakům). Kit Harrington se moc neohřál. Jeff Bridges si strašně šlape na jazyk, musím se podívat, jestli takhle mluví normálně, Ben Barnes, když se nepokouší hrát, tak alespoň zdobí a na rozdíl od pětiminutovky Harringtona, vypadá zbytek filmu celkem čistě, i když nahání čarodějnice. Nic nového, nic efektního, Julianne Moore se možná trošku snaží, ale... na co, že jsem já to vlastně koukala? ()

skorapky

Totální kočko-pes a drako-kůň, či co. To už si myslím že na Petrových kamenech 30.4. každý rok je mnohem větší sranda. Režisér i scénárista museli být , totálně zhulení když toto dílo tvořili. Dávám 0,5 bodu za snahu. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)