Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

ceskyhonza

Drama o tom, že americká státní moc umí stejně zrůdná, jako byla ta bolševická s tehdejšími paragrafy na ochranu republiky. Sám za sebe musím říci, jak naivní a hloupý jsem byl, když jsem se domníval, že jen nás a v tzv. východním bloku máme nesvobody, útlak a stupidní aroganci a omámení mocí. Film už je pár let starý, ale téma stále aktuální, vlastně více, než před lety. Stačí sledovat zpravodajství. ()

Pája=)

Užasné a strhující drama. Co bych opravdu pochvílil byla kamera díky ní jsem se naprosto dostal do děje a užíval si každý záběr. ()

tom88

Dráma je to celkom na úrovni, herecky aj režijne vyzretý film, no neprišiel mi až tak nadpriemerný. Že by som sa nudil, tak to nie, ale celkovo mi tam niečo silne chýbalo. Celý proces mi prišiel moc rýchly a miestami trocha chaosný. 70% ()

andrii

Otevřeným perem. Pozor ale, ať místo cen, výsluní, nezaplníš místo chladné. Dráp nevycení dráb hlavní cely. Tiskem hadích řádků tak stiskneš proti sobě tlak, Hádův řád. ()

kocik1

Nečekaný závěr přidá tomuhle dramatu o svobodě slova větší intenzitu, než bych si přála. I tak ale úplně nepřebil jistou rozvleknost, kterou film trochu trpí. 70% ()

eJacques

...Tak tohle byla fakt síla, klobouk dolů před nezlomnou vůlí hlavní hrdinky... Vůbec bych se nedivil, kdyby to takhle v USA běželo, je to policejní stát jako hrom, kážou světu, ale sami dělají daleko horší věci a ve větším měřitku, protože můžou a mají tu moc, a hlavně protože to tím pádem umí skrýt... Alias, nebojím se začmouděnce se zbraní v ruce co krade po milionech, protože je jasné, co se dá od něj čekat - bojím se kravaťáka s aktovkou co krade miliardy a míří na mě z 1000km řízenými střelami... ()

Aargh

Jde o vynikající film, ale se závěrečnou pointou mám trochu problém. Je sice překvapivá a zábavná, nicméně celý předchozí děj postaví na hlavu. ()

HonzaBez

Hodně silný a určitě i znepokojující film o novinářské etice s výborným Alanem Aldou v roli obhájce Rachel, jehož řeč před nejvyšším soudem je fakt myšlenkově působivá. Při sledování filmu si přitom člověk musí chtě nechtě položit i dosti zásadní etickou otázku, nakolik smí člověk obětovat vztahy se svými blízkými kvůli někomu zcela cizímu. Byť tím cizím člověkem by byl někdo tak zranitelný, jak se nakonec ukáže ve fakt husté závěrečné pointě. Celkově mě film docela rozsekal, proto musí dát plný počet hvězdiček. ()

markuc

Povedeny snimek, skoro na vybornou, az na malo slabsich momentu (mozna trosku vic sestrihat), ale jinak velmi dobre. I Beckinsale jsem prezil, i kdyz ji moc nemusim. ()

st.jim

Politické drama?.....a ke všemu o novinářce?..... tohle zrovna nemusím. Tady jsem ale musel uznat, že jsem byl mile překvapen. Na začátku jsem za Kate stál, potom jsem ji nadával a na konci ji konečně pochopil. Nevýrazného Alana Aldu totálně zastínila krotitelka upírů, která konečně ukazuje, co v ní vlastně je. ()

ivan_drago

Moc pěkné soudní drama, mám tyhle filmy rád, všechno si do sebe hezky sedlo a ten konec mě docela překvapil... A já si řikal proč ta kráva teda ten zdroj neřekne... cha... určitě stojí za zkouknutí... A jak Dillona nemám moc v lásce tak tenhle asertivní týpek mu slušel více než slušně. ()

LiborGondek

Tady je přesně vidět, jakou bezvadnou zemí ta Ámerika je. V mnoha ohledech větší totalita, než v KLDR a jak to tak bývá, nadšené zfanatizované a zmanipulované davy přikyvují a tleskají. Zatkneme si kohokoliv, kdykoliv a na jak dlouho budeme chtít, pokud je to v zájmu národní bezpečnosti. A pokud to v zájmu národní bezpečnosti není? Uděláme to samé, protože opak nám nikdo nedokáže. Bravo! 80% ()

Mrkvič

Až na konec jsem byl s filmem moc spokojený. Začátek překvapoval vším, co divákovi sliboval a nabízel. Že se úplně vytratil z děje problém podivného zásahu vlády budiž. Zajímavé byly soudní scény a vůbec pojetí osobních práv versus zájmů státu. Herecké obsazení ideální. Ale ten konec :( Byl jsem zklamán, protože to jsem prostě nedal. Možná ženský nebo někdo, kdo v tom vidí něco víc. SPOILER ALERT! Mě ale přijde, že příběh mohl skončit celkem úsměvně pro všechny zúčastněné hned na začátku. Kdo by se mohl zlobit na dítě? Nebo ho snad šoupnout do vězení? :) ()

marvan

Film je založen na výborně napsaných a zahraných postavách. Kate Beckinsale je skvělá, jak jinak, Alan Alda ve vedlejší roli příjemně překvapil. Jeho právník je tak trochu dandy, hořký pragmatik a idealista zároveň. Řeč před vrchním soudem jsem mu věřil od začátku do konce. Na závěr zamrzí jen ta zbytečně okatá pointa, snad aby divák neodcházel s pocitem, že nedostal svou porci filmového masa. Myslím, že tak dobrý příběh by si zasloužil více důvěry. ()

lennyd

Rachel Armstrongová (Kate Beckinsale), jako správná investigativní novinářka, odhalí ve svém článku identitu agentky CIA Eriky Van Doren (Vera Vermiga), čímž na politické scéně vzbudí velký poprask. Je okamžitě zatčena a detektivové CIA pátrají po zdroji jejích informací - ale Rachel vytrvale mlčí, a je ochotna pro své zásady obětovat i svoji rodinu. Detektivy i svého advokáta (Alan Alda) tím dovádí téměř k šílenství ... Nedávno jsem shlédl podobně laděny Lid vs. Larry Flynt - ačkoliv příčina je v obou filmech jiná, výsledek je stejný. Spojené státy, svobodná země, a ústavou zaručená svoboda slova platí jen do okamžiku, kdy se ve svém projevu otřete o stát či státní složky. Samozřejmě film je jen film, ale .. znáte to. Nicméně kvalitních soudních dramat není nikdy dost, a na souboj jednotlivce proti systému se vždycky rád podívám (zvlášť když se na toho jednotlivce (Kate Beckinsale) příjemně dívá). Po herecké stránce nemám filmu co vytknout (Alan Alda, Matt Dillon, Vera Farmiga), snad jen role "podporujícího" manžela Davidu Schwimmerovi nesedla... ()