Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

Mik_e

Možná trochu naivní, ale silné a bez patosu natočené drama o statečné novinářce, která je pro své ideály ochotna obětovat vše. V hlavní roli skvělá Kate Beckinsale (která opět dokazuje, že jí charakterní role svědčí), jejího protihráče ztělesnil neméně skvělý Matt Dillon. Slabší čtyři hvězdy pro dobrý film na jedno shlédnutí. ()

ER

Je škoda,že zpracování není tak silně,jak by si finální pointa zasloužila. Příběh samotný je podán až dokumentárním způsobem, kterému se nedaří vytvořit dramatičtější atmosféru a herecky to taky není žádná paráda. Tady se evidentně šetřilo a ve srovnání s např. The Insider jde o film, který upadne do zapomnění. ()

TSZ

Rutinně natočené drama, v němž vláda posadí do basy žurnalistku (stále velice dobře koukatelná Kate Beckinsale) za to, že odmítla soudu zveřejnit svůj informační zdroj, díky němuž došlo k odhalení agenta CIA (a samozřejmě to v honbě za Pulitzerem hned rozmázla ve svém článku). Když jsem jen v nástřelu zjistil o čem to celé bude tak jsem si již chystal tužku a papír na poznámky či grafy (abych se v tom orientoval), ale teď již vím že zbytečně. Děj byl značně zredukován,takže většinu času vidíme blednutí, hubnutí a stárnutí Kate v prostředí ženské věznice (v žádném případě se však NEJEDNÁ o vězeňské drama) v kontrastu s postupným rozpadem její rodiny. Je až s podivem, jak špatně byla do celého případu zakomponována postava obhájce (Alan Alda), díky jehož zmatenému chování mohla být hlavní hrdinka na konci ráda že nedostala doživotí za vlastizradu. Podle těchto "výtek" by se mohlo zdát, že se mi Nothing but the Truth nelíbilo, což však rozhodně není pravda - jen mám pocit, že to šlo natočit (nebo napsat) o mnoho lépe. ()

polonius

Do poslední chvíle napínavý politický thriller, z kterého je cítit bezvýchodnost, a který konfrontuje principiální otázky , i když nakonec se ukáže , že o princip až tak úplně nešlo... ()

marlon

Akú cenu má pravda, resp. má byť pravda niečim limitovaná? Toť pre mňa ústredný leitmotív Lurieho filmu, hoci nie som presvedčený, že práve oň tvorcom šlo. Vedľa klišovitých morálnych dilem však vyznieva najpresvedčivejšie. Je rozdiel medzi prezentovaním názoru poukazujúceho na arogantnosť veľmocenskej politiky vlastného štátu a podsúvaním neoverených "faktov", ohrozujúcich nielen jeho národnú bezpečnosť, ale aj život konkrétnej osoby? Bezmocnosť občana proti svojvôli vládnej mocenskej kliky pôsobi v porovnaní s inými filmovými klasikami až priveľmi teatrálne a naivne, najmä ak hlavná hrdinka senzačne odhaľuje nebezpečnú politickú konšpiráciu bez predvídania celkom logických následkov. Ako ambiciózna investigatívna žurnalistka následne zanovito chráni svoj zdroj na úkor vlastnej rodiny, hoci jeho zverejnenie by nijako neohrozilo jej profesionálnu česť, ani samotné dieťa. Veľmi nešťastne postavený príbeh. ()

Alojs

Škoda každého kvalitního filmu, který propluje našimi vodami rovnou na DVD. A naopak - škoda za všechny ty sesmoleniny, které si cestu do kina najdou. Nic než pravda je prvním příkladem. Nabízí atraktivní děj (byť na minimalistickém podkladu), lehké thrillerové aroma, překvapivou pointu a pak také vynikající herecké výkony (nekompromisní hyena Dillon, statečně odolávající Beckinsale, veskrze příjemný Alda...). Nic než pravda je zároveň počinem, který nabízí hned několik diskusních a stále aktuálních otázek. O filmu se dá dlouze hovořit, dá se pitvat hodiny a konfrontovat s inspiračním reálem. Zdánlivě jednoduchý děj se rozvětuje na řadu stran, pravda je relativní a rozehrávaná situace patová. Už dlouho jsem neměl z nějakého filmu "takový" pocit. Přestože mě to emočně nesrazilo (jen lízlo), tak plné hodnocení pustím. Bez diskusí. ()

chicab8

Psychologickým napětím nabitý snímek s výborně obsazenou hlavní rolí, poutavou ústřední myšlenkou a vcelku překvapivým koncem. Kvalitně strávený čas, co víc si od filmu přát... ()

danielK

Celou dobu v napětí a závěr mě absolutně šokoval. Takhle velké emoce u mě filmové umění vyvolalo dvakrát - u filmu Jako malé děti a u Nic než pravda. Příběh je silný, skvěle vystavený, po závěru člověk pochopí jednání hlavní hrdinky a celý příběh dostane nový rozměr. Skvělé. Prostě skvělé. I po filmařské stránce. Herecky čisté. Kate Beckinsale téměř nesleze z obrazovky a je fenomenální. Poprvé mě přesvědčila, že se jedná o herečku, u které je téměř hřích, že za tuto roli nedostala žádné významné ocenění. Stejně tak i Vera Farmiga, kterou jsem viděl poprvé ve filmu. Přemýšlím o uvedení filmu a aktérek do své TOP. ()

papadoce

Nenechajte sa pomýliť slovom Thriller. To ani náhodou. Je to dráma jak vyšitá so skvelými hereckými výkonmi snáď u všetkých hercov a naozaj krásnou Verou. Je to dobrý film, ale jeho miesto by som videl skôr v televízii vo večernom programe, než na DVD. ()

TommyDiamond

Ukázka odvrácené tváře americké demokracie. Pokud jde o tzv. státní bezpečnost, věřím, že pravda, čest i samotný lidský život se stává až druhotnou záležitostí. I když nevěřím věrohodnosti celého příběhu a podobná politická dramata nepatří mezi to co bych vyhledával, tak mě snímek přesvědčil. Dobré herecké výkony i zajímavé téma si tak nakonec vysloužili tři hvězdy.... ()

HarqAlAda

Kate Beckinsale je hrdinkou podľa môjho gusta. Dámy a páni, komu tu nastavujú zrkadlo? Veľmi silný príbeh, krištáľovo čistý ideál, jasný zámer, jednoznačný koniec a napriek tomu mi zvieralo hrdlo. Farmiga, Dillon a Alda sekundujú s gráciou im vlastnou. Pre mňa je tento snímok nielenže dokonalý, dovolím si tvrdiť že presne plní svoj účel. Keď chcete vedieť ako môže vyzerať morálne víťazstvo a aká môže byť cena slobody prejavu v dnešnom svete, pozrite si tento snímok. ()

Amonasr

Výborné psychologické drama, které na pozadí souboje reportérky s vládou Spojených států o ochranu svého zdroje plasticky rozkrývá mašinérii amerických tajných služeb a justice, proti níž je jednotlivec prakticky bezbranný. Překvapivá závěrečná pointa pak znejisťuje i samotného diváka v jeho pohledu na to, zda je správné vždy a za všech okolností hájit principy vlastní i novinářské cti a zda jsou přinesené oběti adekvátní dosaženým cílům. ()

MarkHoppus

Tak film o novinařině a boji za právo nesdělit u soudu svůj zdroj se mi líbil. Kate Backinsale vždy patřila mezi moje oblíbené herečky a tady mě zase nezklamala, předvedla solidní výkon a nechala za sebou i Schwimmera, který i přes sympatické hraní na její výkon neměl. Líbil se mi i výkon Matta Dillona v roli takového - dalo by se říct záporáka. Už ani nevím co bych filmu vytknul, snad jen to, že mám rád filmy s nepředvídatelným koncem, kde do poslední chvíle nevim jak to dopadne, tady mě bohužel behěm filmu napadlo jak by to asi mohlo zkončit a naneštěstí to tak fakt zkončilo, ale beru to jako drobnost, ketrá ten film připravila o hvězdu.:-) ()

hackstolle

... zacnu zapory, ale nebojte moc jich podle me neni... po pravde jsem nasel jen jednu lehce kycovitou scenu, jinak vlastne neni ani poradne co vytknout..., takze na druhou stranu : Kate to zahrala hezky, stejne tak Alan. A co se deje tyce. Nikdy jsem nechapal justici spojenych statu a prijde mi trochu nelogicka, vsak se nejde preci porad ohlizet na ty jejich precedenty, a aby clovek musel podstoupit to, co hlavni hrdinka, a to jen kvuli .... no radeji se nebudu rozepisovat a podivejte se sami. Rozhodne to totiz stoji za to. Bez ostychu davam ***** ()

LukKon

Zo začiatku dobre rozbehnutý krimi dramatický thriller postupne mierne upadne do "iba drámy" tak, aby vás na konci úplne odrovnal. Na môj vkus chýbalo viac akčnosti a thrillerovosti, ktorá bola naznačená na začiatku filmu. Scenár je podporený kvalitným podaním zo strany hercov, najmä Matt Dillon a Alan Alda sú vynikajúci. PS: Nenechajte sa zmýliť klamlivým oficiálnym textom distribútora, pretože mylne popisuje, že ide o súboj dvoch silných žien. Vôbec tomu tak nie je. Ide o súboj dvoch "veľmocí" - investigatívnej žurnalistiky ako takej, ktorej princípy zastupuje postava Kate Beckinsale a vlády, ktorú zastupuje postava Matta Dillona. ()

miki68cz

Americký problém, americká nátura, zahrady z kamene, dodatky a pravda. Film na který jsem se chtěl po deseti minutách přestat dívat, protože jsem ho považoval hned od začátku za další z dlouhé řady nezáživných politických klišé s problematikou, která je našim žabomyším politickým válkám na hony vzdálena a proto jim nerozumíme ani rozumět nechceme. Avšak chyba lávky, z filmu se postupem času stal zajímavý snímek o boji s větrnými mlýny, plný velice pěkného hereckého výkonu Kate Backinsale a Matta Dillona. Film, který mne příjemně překvapí je vždy vítaný a já jsem ho nakonec dokoukal poctivě až do konce. Stálo to za to. ()

Ernie_13

Velmi dobra drama z prostredia sudu, CIA a novinarciny! Pribeh bol velmi dobre spracovany a zaver...NEcakany! (aspon pre mna) ....Kate Beckinsale je bezchybna a jej vykon je iba obohateny dobrou pracou Matta Dillona a Alana Aldu. ()