Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

Sdoom

Emocionálně docela silné, skvěle napsané i zrežírované drama zabývající se podstatnými etickými otázkami. Takového filmu si velmi cením, protože pokládá palčivé otázky a donutí člověka přemýšlet. Jen s tím závěrem mám trošku problém, po chvíli velkého údivu mi to přišlo přehnané... ()

vanderbart

tak 5/10.. film, který má tolik logických nesmyslů v uvažování postav prostě nemůže spasit vůbec nic.. SPOILER ALERT: agentka CIA vypráví doma, co dělá. Reportérka, která postaví článek na informaci, kterou získala od malé holčičky. Reportérka, která vyzradila totožnost agenta CIA a noviny, které to bez problému vytiskly, ale nikdo jaksi nečekal asi, že po nich půjde státní služba (kdo by to byl řek, že stát bude chránit totožnost agentů).. a hrdinka minimálně po smrti agentky mohla všechno vyklopit - holčičku by za vlastizradu určitě neodsoudili :) nehledě na to, že hlavní hrdinka si jako mučednice téměř dobrovolně sedla do vězení vlastně jen kvůli kariéře (samozřejmě že to byly principy :p) a pak se po víc jak roce diví, že se jí rozpadla rodina a syn, kterého nechtěla (bůhví proč) nechat vodit ji navštěvovat jí nebere s otevřenou náručí zpět.. PFFF některé scénáře fyzicky bolí a pokud to tak skutečně bylo podle skutečné události věrně, tak nechápu, kdo by podle toho točil film.. nuda ()

Lukoboss

"I think you're confusing your rights with your power..." Je to tak, budete mít pocit bezvýchodné situace, bude se vám zdát, že je to kruh, ze kterýho není úniku - soukolí, který vás semele. Důležitý je si uvědomit dvě roviny, který se ve filmu objevujou: 1. role novinářská - reportérka dělající svou práci má článek jak blázen, naprostý terno, takže to vydá, aniž by tušila, jaký to bude mít následky; 2. role rodičovská - mateřský pudy a láska jsou neoblomný, ať se děje, co se děje, přes to nejede vlak. A ačkoliv to nevypadá, role matky je nakonec ta stěžejní z celýho filmu, což jsem vůbec nečekal (nebudu prozrazovat víc, ani nijak naznačovat, prostě se na to podívejte). ()

The Viper

Výborné drama ze soudní síně, které nevyhledávám a nepamatuji si, kdy naposledy jsem něco takového viděl. Najde se i pár hluchých a nudných míst, ale téma, herecké výkony a obsazení naprosto excelentní. Zdroj mě šokoval - vyplatí se počkat. ()

Maynard.

Moje druhý setkání s tímhle rejžou. To první teda skončilo o poznání líp (Outpost, perfektní válečnej film). S tímhle filmem mám problém, nebo teda spíš s tou hlavní herečkou. Tý sem to celou dobu nějak nemohl uvěřit. Nebo sem asi neuměl uvěřit tomu, že by rači bude 3 roky v base, než aby řekla jedno jméno, na konci se ukázalo, že to bylo vlastně jméno děcka. Tím spíš tomu vůbec nerozumím. Jinak takový celkem klasický "soudní" drama, ve kterým se dost mluví. Alan Alda dobrej, ale ta herečka to moc nenarovnala :o) ()

sedm.1

Nic než pravda je výborný politický thriller, kterému po filmové stránce nemám prakticky co vytknout, problém mám ovšem s tím, že jsem se vůbec nedokázal ztotožnit s ústřední postavou, respektive s jejím charakterem, ztvárněnou opět zatraceně sexy Kate Beckinsale, která svou novinářku tedy sehrála sice výrazně a přesvědčivě, ale prostě že kvůli svému přesvědčení raději zazdí rodinu, to fakt jako ne a celé mi to přijde spíš jako laciná propaganda jakési novinářské rádoby etikety, cti, hodnot a zásadovosti, což mě sarkasticky baví o to víc, když všichni víme, co naprostá většina z těchto lidí je za zkurvenou pakáž, neštítící se ničeho. To je ale asi především věc názoru, to důležitější každopádně je, že jak jsem zmiňoval, tak jako film funguje Nothing But the Truth velice zajímavě a poutavě, disponuje spoustou vážně výrazných, dovolím si tvrdit až strhujících scén, nechybí ale ani výborné napětí, ani silné emoce, celé to má navíc spád, dostaví se i několik povedených zvratů, a ocenit lze i slušnou gradaci, jen tedy škoda onoho samotného finále, kde se naplno projeví má výše zmíněná výtka, která mi tak nakonec dost zkazila jinak do té doby výtečný dojem, zvlášť když se úplně na konci divák dozví pointu, proč a z čeho to všechno vlastně vzniklo, a to ať se na mě nikdo nezlobí, ale mě to přišlo ze strany ústřední hrdinky fakt jen jako alibistické gesto mimo realitu. Nicméně žánrově se i tak jedná o nadprůměrnou podívanou, která vyvolává silný, působivý a rozhodně nenudící filmový zážitek. ()

chef

Za málo peňazí veľa muziky. Pekne poňatá dráma, ktorá nejde do politických detailov, ale zameriava sa na dôsledky a ľudskú stránku politickej konfrontácie. Za všetko by som vyzdvihol herecké výkony. Najviac ma prekvapila Vera Farmiga. 80% ()

DavidS.

Idealistický, ale velmi triviální příběh, který záhy začne přešlapovat na mrtvém bodě... Herecké výkony slušné, zejména Kate Beckinsale a Vera Farmiga... ()

jondoe

Ani si nepamatam kedy ma naposledy nejaky film tak prijemne prekvapil. Na film z takym vyborny a inteligetnym scenarom, aku mala tato pozoruhodna drama sa dokazem pozerat a hltat kazde slovo, ze k tomu nepotrebujem ani jednu jedinu akcnu alebo napinavu scenu. Kate Beckinsale v tomto diele dokazala, ze charakterove ulohy jej svedcia ovela viac ako postavy v kozenych nohaviciach v pokornovych filmoch v style Van Hensing ci Underworld. Matt Dillon v ulohe nelutostneho a buldocieho prokuratora svoju ulohu zvladol taktiez predcizne. Bol som znechuteny z toho ako je v tak velkej a demokratickej krajine mozu drzat vo vazbe cloveka, ktory si vlastne plnil svoju pracu a odmietal prezradit to co od neho nemohol nikto eticky chciet. Krutil hlavou nad tym ako su zakony zle postavene a ako mozu byt niektore lahko spochybnene. Zaverecna pointa sa ma uplne dostala a bolo mi jasne, ze hlavna postava by nikdy zdroj nikdy neprezradila. Pre mna ja toto dielo predcizne napisany a dokonale zrezirovany skutocny pribeh. Takto by maly vyzerat vsetky filmy zalozene na skutocnstiach udalostiach. ()

NICOX

Já si teda neumim představit, že bych se vzdala rodiny a hnila ve vězení kvůli neporušní svých zásad (ono přece hodit to na druhého je tááák jednoduché). I touha Matta Dillona - dostat ji - mi přišla ujetá. No vlastně oběma šlo o to samé (akorát stojí tak trochu proti sobě) - neporušit svoje zásady. Kate Beckinsale sem poprvé viděla v charakterní "no-latex" roli a musím říct, že mě dost mile překvapila. Vlastně celý to herecký obsazení bylo hodně slušný. 80 % ()

Hanys_

Tak tohle byla síla. Nenápadné drama s herci, kterým jsem moc nevěřil (Dillon,Beckinsale,Schwimmer) mě vtáhlo do děje už po pár minutách a nutilo příběh novinářky Rachel sledovat s napětím až do konce. Vysvětlení na konci filmu mě docela překvapilo, ale zároveň krásně do filmu zapadlo. Víc takových filmů. 90% ()

Ilhan

Určitě velice zajímavé drama a musím říct, že jsem do poslední chvíli čekal zda nakonec prozradí či neprozradí. K tomu musím přidat pro mne skvělé herecké obsazení a vidět Kate, Davida, Alana a Noaha v jednom záběru bylo vážně skvělé. Jako poslední bych řekl, že nejvícě mě uchvátil Alan Alda, protože i když je starší a starší, nic mu neubírá na jeho herckém umění. Bravo, mistře!!! ()

showxman

Připravte se na hodně dlouhých 108 minut, dlouhé tahanice po soudech a výsleších a fádní prostředí vazby. Přesně tak totiž dopadl slibný námět se slušným potenciálem. ()

Lewisek

Tak od tohoto jsem čekal o dost víc, film mě hodně bavil, mám rád chytrý děj s myšlenkou a pointou a obsazení Kate, Very a Matta se mi hodně líbilo, jen mě zklamalo posledních 5 min filmu. Nečekal jsem to, ale ztrácí to chuť vzhledem k vůni během celého filmu. Jinak moc pěkné 70% za mě. ()

Rapikk odpad!

Tento film je pouze o jediném. Ubohá žena hodlá zuby nehty bránit své ideály, a je za to potrestána. Ztratí vše - manžela, syna, práci, dobré jméno i svobodu. Vše ostatní je z pohledu filmu pouze omáčkou. Ale i toto poselství má ovšem jednu chybu. Ta žena není až tak dobrou novinářkou, jak se snaží prezentovat. Ohrozila život člověka (agentky CIA), která jen dělala svou práci. Ohrozila národní bezpečnost (i když film nedokázal vysvětlit jak). Porušila novinářskou etiketu, když používá zdroj "off the record". Sice zdroj neprozradí, ale správně se na něj neměla odvolávat ani nepřímo. Dále film učinil několik faktických blbostí. Například zadržování ve vazbě po celý rok odporuje základním aspektům amerického právního systému. Anebo, ten ultrapravicový magor by logicky zaútočil na agentku hned po přečtení článku, ne po čtvrt roce, kdy už o tom nikdo nepíše. Po filmové stránce bych udělil asi dvě hvězdy, tak hrozné to zas nebylo. Ale svou hloupostí mě tak hrozně irituje, že ho prostě musím zašlapat do odpadu. ()

Stružák

Možná je moje hodnocení trošku přehnaný, ale mě ten film bavil od začátku do konce. Dobře natočený, dobře zahraný (Kate je pořád kost, Alan Alda do tý role tak nějak sedí a je jenom škoda, že víc prostoru nedostal David Schwimmer), líbila se mi ta roztřesená a "zmatečná" kamera i minimum použité hudby. Podobný žánry mám rád a tak u mě byl tenhle film fakt trefou do černýho. ()

Piggsy

POZOR - SPOILER: Na začátku jsem, asi jako každý divák, přemýšlel, kdo by asi tak mohl být oním zdrojem vyzrazených informací. Nejprve mě napadlo, že by to klidně mohla někomu povykládat třeba i dcera oné tajné agentky. Vzápětí jsem ale tuto myšlenku zavrhnul. Říkal jsem si, že by to byla pěkná blbost. Těžko by se někdo vzdal svého syna, svého manžela a své svobody jen kvůli malé holce, které nic nehrozí. Ne, takto to nebude - to by byla opravdu hloupost. Tady musí jít o něco víc. Určitě to všechno dělá kvůli někomu, kdo by mohl přijít o život. A hle - ona to nakonec přece jen je ta malá holka, které se nemůže nic stát a která se s tím nejspíš chlubí půlce školy. NEDÁVÁ TO SMYSL! Druhý zdroj říká, že už to stejně všichni vědí. Tak proč to všechno? A to tu slavnou reportérku nenapadlo, že když zveřejní v novinách takovou přísně tajnou informaci, tak tím zničí nebo ohrozí život člověka? A najednou je nejsvatější ze všech svatých? Budovat kariéru za každou cenu a vzápětí se nechat zavřít pro nic.. Ne, tento příběh je tak strašně nelogický a nepravděpodobný, až mě zaráží zdejší červené hodnocení. Nepovažuji tento film za reálný. Je to další americká pohádka o neskutečné cti a odvaze... ()