Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

NinonL

Velké zklamání. Příběh, proč ne. Ale podání jalové, nedůvěryhodné, nudné. Zkoušela jsem dokoukat několikrát, ale pokaždé se ve filmu objevil další trapný okamžik (rvačka ve vězení, nevěra manžela, konec atd.) a vlasy mi hrůzou vstávaly na hlavě. Jedna hvězda je na podporu novinářské etiky a ochrany informátorů. ()

agentmiky

Film, který by sám o sobě nic moc ničím nevynikal, kdyby neměl tak skvělé herecké zastoupení. Snímek Nic než pravda má opravdu příběh, který oplývá pár skvělými okamžiky, ale jinak to je průměrnější. Herecké výkony ale film vynesly do vyšších pater, neboť se film soustředil právě na ně. Kate Beckinsale zahrála úžasně roli novinářky, která si stojí za svým. Matt Dillon překvapil rolí drsného prokurátora, kterého zastaví pouze naplnění spravedlnosti. V vedlejších rolích se představila Vera Farmiga společně s Alanem Aldou, kteří zazářili taktéž. Normálně nemám filmy ze soudního prostředí moc rád, ale tento nebyl nudný a zároveň mě to bavilo. Za mě dávám 80 % ()

MartinezZ

Ve zkratce: ~ víc bych dal jen v případě jiného konce, takhle to totiž vypadalo, že si vězení, ztrátu dítěte a v tomhle případě i nepřímé zavinění úhony agentky zavinila naprosto zbytečně a hloupě ~ jo a Kate je kočka, to jsem zapomněl dodat :) ~~~ 2,5* ()

havLord

Může bejt tajná agentka CIA tak blbá, že o svejch přísně tajnejch úkolech vypráví svým známým? Ale ovšemže. A důsledkem je, že za to pyká ona, její rodina, reportérka, která o tom napíše, a její rodina a každej z toho na konci má akorát zničenej život. Reportérčin motiv, proč neprozradit zdroj, byla největší demence a může si za to sama, že to nechala dojít až tak daleko ... stejnak jí bylo to sebemrskačství k hovnu, na Pulitzera byla jen nominována. Alana Aldu - právníka bych vyhodil po prvnim sezení u soudu, ptz jim to všechno akorát ještě víc pohnojil. ()

Asgy

Slušné drama, jehož hlavním tématem je lidská vůle a zásadovost. Pokud je film opravdu podle skutečné události, jak jsem zahlédl v komentářích, tak před hlavní hrdinkou smekám. Obsazení neskřípalo, naopak Kate Beckinsale příjemně překvapila. Slabší čtyři hvězdy. ()

mysiak

Novinárčina je sviňa..po State of Play...prichádza ďalší dobrý snímok z prostredia novinárov..ale tuto to nie je až také priame...skôr ide o to ako ďaleko ste ochotní zájsť aby ste udržali pravdu...a film Nothing but the Truth..má dobrú skladbu - skvelých hercov, dosť dobrý dej...a drží sa týchto proporcií tvrdo a nekompromisne..celkovo ide o dosť solídnu drámu, ktorá je zaujímavá a stojí za to určite vidieť..ale State of Play je lepšie... ()

Riddick77

Moc, peníze a právo jsou tři věci, které patří k základům lidské civilizace. První dvě ovšem často odporují té třetí. Moc a systém proti právu a jednotlivci? Jak to může asi dopadnout... Skvělá Kate v hlavní roli brilantně napsaného a zpracovaného dramatu o cti, hodnotách a moci. 8/10! ()

buldock

Nebýt té pointy kvůli které jsem měl problém pochopit proč hlavní hrdinka celou dobu neprozradila svůj zdroj informací a jakou cenou za své mlčení zaplatila , byl by to snímek z těch nejlepších , protože jinak je prakticky vše vyvážené , scénáristicky (až na zmiňovanou pointu) povedené, režijně na úrovni a Kate zde předvádí svůj snad nejlepší herecký výkon v kariéře , to ale už posuďte sami. Film: 82% ()

Freemind

Dobrá produkce by z takto solidního scénáře vytřískala jedno z nejzajímavějších dramat sezony - takhle jsme se ale dočkali jen dalšího béčkového snímku na úrovni amerických kabelovek nebo "straight to DVD". Většinu klíčových scén režisér vyloženě nezvládl, plejáda druhořadých herců úspěšně mrví i ty nejzajímavější dialogy, nepomáhá tomu ani vosková Beckinsale. Tož prd. Na plakátech by mělo být napsáno heslo "Film, který měl na víc". ()

contrastic

Mírné zklamání !!! Chyběl tomu větší drive ! V podstatě mě držela "při životě" pointa, která mě trošku dorazila. Sice byla překvapivá , ale na druhou stranu teda nechápu , proč .........?? ()

italka63

já viděla tenhle film jednou stylem takovým, že asi od poloviny párkrát možnost k nakouknutí, povinnosti holt volaly jinam. Tudíž jsem se po čase k němu vrátila a rozhodně nelitovala., Kate Beckinsale, Matt Dillon, Angela Bassett, Alan Alda, Vera Farmiga, David Schwimmer, to není špatné herecké obsazení.Drama o ženě, novinářce, která kryla svůj zdroj tajných informací i za cenu ztráty svobody a rodiny.Pohled do zákulisí novinařiny, vyšetřování. Kate hrála velmi slušně, stejně jako Vera Farmiga. Spokojenost, ()

Rakosnicek77

Svoboda slova, právo novináře ochránit svůj zdroj a celkové pojeti svobody a spravedlnosti tady dostalo pěkně na frak. Zároveň si člověk jen potvrzuje fakt, že není Američanům co závidět, jelikož je ve vlastní zemi drží vlastní lidi řádně za koule a pokud si člověk uprdne jenom trochu jinak než má, tak mu ty jeho koule bez milosti utrhnou. A nutno dodat, že je každému tam shora úplně u zadku, že tím porušují základy ústavy, na které si celá Amerika tak zakládá. Do takového bordelu bych žít nešel ani za zlatý prase! A to si tady lidi stěžují. ()

dawe04

Brilantně napsané soudní drama o svobodě amerického tisku a právu hájit svůj zdroj, což všemocná federální vláda potlačuje výhružkami, soudy až nakonec hlavní hrdinka skončí ve vazbě. Další důkaz, že komorní neznamená nutně nudný. Se zatajeným dechem čekáte na osobu, jejíž ochrana zničila Rachel život a nebojte, v závěru budete uznale přikyvovat hlavou. Kate Beckinsale už ve Vacancy dala svým vnadám padáka a tady jen potvrzuje, že je opravdu výborná herečka. Pozadu však nejsou ani Alan Alda, Vera Farmiga či Matt Dillon. Hanba českým distributorům, vykašlat se na takový skvělý snímek, federály na ně! ()

FilmFan24

Film o moci a bezmoci a hlavně o pravdě! Pravdu má uvězněná novinářka Rachel Armstrong (Kate Beckinsale), pravdu má Erika Van Doren (Vera Farmiga) a svou pravdu má také státní prokurátor Dubois (Matt Dillon). Drama, v němž v popředí stojí právě morální dilema, čestnost a novinářská etika, které urputně brání právě Rachel, která nechce a nemůže prozradit ani za cenu ztráty svobody a svojí rodiny, svůj zdroj informací, díky kterému mohla napsat článek a odhalit identitu agenta CIA - Eriky Van Doren. Filmu dominují především herecké výkony Kate Beckinsale a Very Farmigy. Zaujme také Matt Dillon, který jako slizký, svou práci hájící zástupce státní moci odvádí jeden ze svých nejlepších výkonů svojí kariéry. ()

m@rz

Dobře myšlená zápletka, která se po chvíli filmu zacyklí a vy jen čekáte, kdy konečně přijde nějaké překvapení. A ono nic. Dokonce jsem ani nefandil hlavní hrdince. Divně natočené. ()

grogodil

Vynikajúca, bez nejakých scenáristických kľučiek, či zauzľovaní rozohratá inteligentná trillerová partička z oblasti politickej novinárčiny, s prekvapivou záverečnou pointou a skvelou mučedničkou Kate Beckinsale v hlavnej úlohe. Vždy som mal Kate len za takú ozdobu do filmu, ktorá svojou prítomnosťou nič nepokazí a na ktorú sa pritom dobre díva, no, že ju raz uvidím vo filme herecky tromfnúť Alana Aldu, Matta Dillona, či rovnaku skvelú Veru Farminga, to bol veľmi príjemný šok. ()

Dont

Není to špatný film, ale to poměrně vysoké hodnocení nesdílím. Pečlivě budované drama totiž nečekaně shodí závěrečná pointa, které mě spíše naštvala, než šokovala. Těžko pak můžu dát vyšší hodnocení, když dostane celý příběh o statečně vzdorující novinářce takovou trhlinu. Abych více obhájil můj názor, dopustím se mnoha spoilerů, včetně těch zásadních. Podle těch zdrojů (opilec, malá holčička…), co to asi muselo být za informace… Na tom postaví investigativní novinářka fundovaný článek? Ve finále nepoškodila prezidenta (ten se skutečně mohl rozhodnout na základě zpráv od jiných agentů, kteří se mohli dostat k daleko lepším informacím a nikdo mu nemůže dokázat opak), ale především agentku, kterou článkem odhalila (viz její následné vyšetřování, opatrovnictví dítěte, vražda…). Závěrečná pointa pak devalvuje předchozí dění. Onen primární zdroj byl fakticky vzato nepostihnutelný, odnesla by to agentka, která nedostatečně kryla svoji identitu, ale tu už novinářka poškodila samotným článkem… Minimálně po její smrti zdroj klidně mohla prozradit. Nebo z jiného pohledu. Novinářka neváhá kvůli politické senzaci a vlastní kariéře poškodit jinou osobu (mylně se domnívala, že prezidenta; ve skutečnosti zejména agentku), ale vzápětí se vzdá své rodiny i svobody, protože nechce poškodit zdroj, přitom se jedná o totožnou osobu (vzhledem k právní nezpůsobilosti dcerky), kterou už poškodila víc než dost svým článkem. Chápu, že je v tom pořádný kus novinářské etiky, ale logika pláče. A co agenti CIA? Vyslýchají agentku z důvodu vazeb na novinářku přes školku, ale že to mohla prozradit dcerka, která do té školky chodí, je nenapadlo? A ještě poznámka k vydání článku tohoto typu. Právní důsledky a konsekvence se daly celkem snadno předpovídat, na to ani nemusím být právník nebo novinář, abych věděl, že tajná služba (stát) bude chránit další agenty a vynaloží veškeré úsilí na odhalení zrádce (tedy zdroje). ()

kajas

Silný lidský příběh o novinářské cti. Kate byla úžasná, ale na malém prostoru vyniknul i David "Ross" Schwimmer. Jeho postavu bych nakopala do koulí a pak na něj ještě plivla, tak mě naštval. ()