Keď začnú po celom svete miznúť vzácne šperky vrátane legendárneho diamantu Ružový panter, je šéfinšpektor Dreyfus (John Cleese) nútený zapojiť Clouseaua (Steve Martin) do vyšetrovania ako člena medzinárodného tímu detektívov a odborníkov, povereného dolapením zlodeja a navrátením odcudzených šperkov... Po boku Stevea Martina sa objavujú Jean Reno (v roli jeho pomocníka Pontona) a Emily Mortimer (ako Nicole, objekt jeho svojrázne sa prejavujúcich vášní). Členov medzinárodného tímu špičkových detektívov stvárnili Andy Garcia, Alfred Molina, Yuki Matsuzaki a bollywoodská hviezda Aishwarya Rai Bachchan. (TV Markíza)

F.man

Sakra to byl nápad. Byl jsem PŘINUCEN se podívat v jeden den na smrtící dvojici novodobých Růžových panterů. Zatímco jednička šla přežít v relativní pohodě, ve dvojce jsem chtěl člověka co s tímhle nápadem přišel rituálné obětovat Peterovi Sellersovi. Ať mi nikdo ze zdejších netvrdí, že druhý díl je lepší. Jistě i tady jsou hodně dobré momenty, ale jako celek vyznívá Růžový panter 2 jako trapná ždímačka. Co z toho, že se třikrát zasměju když scénárista psal zbytek filmu pod jakousi infantiní drogou. Nebrat a vzít radši jedničku. I když radši nebrat ani tu a podívat se na starší a mnohonásobě lepší klasiku. Let me bring you up to speed... We know nothing. You are now up to speed. ()

spaceboyCZ

At si kdo chce rika co chce, Ruzovy Panter v podani Stevea Martina ma sve velke osobni kouzlo. Tohle nesmite srovnavat s legendou Petera Sellerse, Steve Martin pojal sveho inspektora Cluseauoa odlisne. Ano, je to porad ten stary nesika, ale nesika, co ma silenou anglictinu s nejfrancouzstejsim prizvukem, jaky je mozno slyset a co dela milionove grimasy, ze vam pripada, ze se snad ucil u samotneho Mr. Beana. Dvojka je o chlup horsi nez jednicka, ale opravdu jen o chlup. Jde totiz o stejnou zabavu, o stejne triky na divaky, ktere jsme mohli videt v prvnim dile. Ale precejen je to i stejne tak zabavne. Martinovi skvele sekunduje partak Jean Reno a krasna asistentka Emily Mortimer. A konecne, sefinspektora Dreyfuse si zde zahral samotny John Cleese :). V zaveru si ale dovolim rici STOP. Tise si preji, aby uz dalsi dil nenasledoval. Bohuzel neverim, ze se podari tvurcum prijit jeste s necim novym, ono to uz totiz poradne nejde. Takze trojka by uz mohla byt opravdu propadak. ()

Kryton

Je to stejné jako jednička. To je právě ta velká slabina. Nic nového se nebude dít. Je tu velký problém a Clusoe ho musí vyřešit. Všude jen padá, žvatlá a nakonec ho vyhodí. Pak přijde vše objasní a je hrdina. Celé by to sotva vydrželo na jeden 20 minutový díl seriálu, ale dalo by se to vydržet. Jenže těch 92 je neskutečně nudný,natahovaný a většina foru zrecyklovanější více než lahváč. Jestli tohle bude mít pokračovaní tak to opět bude to samé a ještě více nudnější. Za celý film jsem se uchichtl dvakrát. Film je zakončený hláškou Low Battery. Přesně to celá nová série má. Vybité baterie humoru! P.S.: Krapet mi bylo smutno z herců jako John Cleese,Alfred Molina anebo Jean Reno. Mají tohle zapotřebí? ()

themic

Ani pořádně nevim co bylo lepší, jestli jednička nebo dvojka. Pár dobrých vtípků se objevilo, ale to bylo asi tak všechno. Celkově je to dost slabý film. 60% ()

Paxxx.cz

První díl mě zrovna nenadchnul, francouzská verze byla o třídu lepší. Ve druhém panterovi americké verze došlo k mírnému zlepšení. Opět solidní herecké obsazení a sem tam i docela sranda, našli se zde ale i nudná a prázdná místa. V celku jde (jen) o průměrný film- 50%. ()

frashmaker

Brutálně rychlé a vtipné počáteční tempo sahající po číslu pět v druhé polovině pomalu ustává až se téměř zastaví. Bohužel. Po zprůměrování z toho vychází poměrně slušná a poctivá trojka. I když s mírným zklamáním. ()

MartinezZ

Všichni jsme věděli, že je Clouseau blb, ale díky Neustadterovi, Weberovi a Martinovi jsme byly přesvědčeni, že je doslovný kretén. "Zabili Clouseaua, parchanti!" ~ Trapné, hloupé, prvoplánově primitivní, ubohé. K odpadu to má jen takovouuuuuhle trošinku. ()

Historik

Za toho padajícího papeže a pár dalších gagů, u kterých jsem řval smíchy, mám cukání ještě hvězdičku přidat. Přidám půl. 70% ()

ivishka

Proboha to snad není pravda... Nikdy mi Steve Martin ani moc nevadil, ale když jsem asi po pátý viděla tento film(díky rubrice "megafilmy" na televize *ovna) tak mi začal lézt krkem.. Nebaví mě neskutečné překoty se slovy u který se mám tedy asi hrozně smát, ale já se bohužel propadám studem i za ty herce co se musí pitvořit. Nejen ty překoty ale vlastně všechno a jediné co je na tomto filmu zajímavé je znělka, kterou zpíváme s naším komorním sborem toť vše. ()

kaylin

Snímek, který se oproti prvnímu dílu absolutně nikam neposunul. Je to pořád stejná ptákovina, stejné gagy, některé naprosto stejné, což je celkem tragické, i když tohle dělal i původní "Růžový panter". Geniální odhalení případu mi zase nesedělo, herecký výběr super, potenciál rozhodně nevyužit. Jo, jiné to vlastně je, Dreyfuse hraje John Cleese. ()

dawe04

Nejvíce, čím mě Panter 2 zaujal, bylo jak neskutečně balancoval na hranici naprostého trapasu a příjemné snesitelnosti. Je třeba ale varovat, že od jedničky šla kvalita příběhu (větší počet logických chyb a nesmyslů než známých hvězd (???) v hlavních rolích - čili HODNĚ) i vtipů (opravdu vydařené byly možná tak čtyři) a absence koukatelné krásky (umělá Aishwarya Rai fakt ne, kde je Bey?). 30% s tím, že nebýt tak milé společnosti se mnou v sále, tak bez diskuze 1 hvězda. ()

FilmFan24

Nadprůměrné animované titulky jsou vrcholem tohoto skrz naskrz podprůměrného filmu. Oproti prvnímu retardovanému pardon restartovanému "novému" Růžovému panterovi přibylo pár humorně akčních situací, krásná Aishwarya Rai a to jsou asi tak všechny klady tohoto infantilního pokračování už tak zbytečného remake jedné z legendárních komediálních filmových sérií. ()

Dubro

S hlbokým zármutkom v srdci oznamujem diváckej verejnosti, že Peťo Sellers sa dnes točí v hrobe ako ventilátor, pričom do prvých otáčok sa zrejme dostal v čase, keď Róbertko Benigni, vedený samotným Blake Edwardsom, sa pokúsili priživiť na sláve Ružového pantera. Priaznivci tohto kultu sú určite zhrození a miestami až zhnusení pri pohľade na neschopného Martina, ktorý je dokonca aj spolupáchateľom scenára. Dvojke nepomohla ani perepúť známych ksichtov a Reno by si zaslúžil dútku s výstrahou. Pri dvoch či troch ako tak zvládnutých scénkach sa záchvat smiechu nedostaví, iba ak záchvat zúrivosti. Jednoducho ďalší nedôstojný parazit. 50% max. ()

Kopik

No, určitě lepší než jednička. Já osobně sem se tlemil skoro každou chvíli, takže vzhledem k žánru se to povedlo. Ale nicméně mě prostě ten přiblblej přízvuk v celým filmu hrozně dokáže hrozně zkazit celkový dojem, takže možná i kvůli tomu jenom průměr. ()

dyfur

no nemyslel som ,že to bude až tak dobré.Predpokladal som ,že Petra Sellersa nikto neprekoná ani sa mu nepriblíži. Tak neprekonal, ale trocha sa približil. Celkom som sa bavil. ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)