Yes Man

• USA Yes Man (viac)

Carl Allen (Jim Carrey) prišiel na to ako sa zbaviť depresie a neperspektívnej práce. Doteraz sedel doma a na všetko odpovedal slovkom nie. Ale potom ako absolvoval seminár, ktorý viedol guru, sa Carl rozhodol, že slovko nie zo svojho slovníka vylúči. Bungee jumping? Áno. Naučiť sa kórejsky? Áno. Kúpiť si prvú letenku kdekoľvek? Áno... Carlovi sa otvárajú životné možnosti o to viac keď stretne slobodomyseľnú hudobníčku Allison (Zooey Deschanel). (TV Markíza)

Stružák

Zasloužené čtyři hvězdy za film, který je optimistický až za roh. Bláznivá komedie skoro ušitá na míru pro Jima Carreyho a sympatickou Zooey Deschanel. Do plného hodnocení ale něco chybí... Jako celek je však Yes Man film hodný k zapamatování. A Jim Carrey zpívající Beatles taky stojí za zmínku – patrně nejlepší scéna filmu. :-) ()

HArna

Ani napodruhé mě to vůbec nechytlo, hlavně to postrádalo jednu hlavní věc - VTIP. Za celý film jsem se nezasmál, ani náznak. To je na komedii docela blbý a ještě když v tom hraje Carrey. ()

EKLEKTIK

"To jo, bylo na vaše ne." Říkat na všechno ano? Proč ne? Docela mě na této komedii zaujalo, jak tu poměrně nekompromisní filozofii ke konci trochu rozředili vysvětlením, že kladná odpověď má člověka pouze otevřít okolnímu světu a tím ho vymanit, z jeho zaběhnutých stereotypů. V tomto případě by to mohlo fungovat, ale člověk by to musel chtít sám. Každopádně se tu jedná především o romantickou zábavu, kterou mi tento zajímavý snímek přinesl společně s několika zážitky v podobě různých volnočasových aktivit a ve formě electroclashového hudebního doprovodu. ()

Petr.Kocfeld

Yes Man je vyborny komedialni film a Jim Carrey ma talent!Urcite komedie roku.Carl Allen musi na vse rikat:"ANO".Carrey zde zvládá všechny kaskadérské kousky sám.Tato komedie je vtipná,svižná i výborná.Má své slabé chvilky,ale přesto si Carrey místo mezi ostatními filmy zaslouží.Tento snímek se mi celkem líbil.Dávám mu 4 hvězdy a vysloužil si u mě celkem 75 procent.Sekundující herci jsou zde také dobří... ()

Shimitz

Kromě nějaké bránicitrhající scény mi nic nechybělo. Naopak jsem dostál příjemné překvapení v podobě nekonaného propadáku. 69% ()

Crackonosc

Komedie založené na jednom vtipu a xichty Jima Carreyho se většinou ryhcle okoukají. Tento fakt naštěstí neplatí pro Yes Mana a já můžu s potěšením konstatovat, že jsem se bavil a z kina odcházel s příjemným svěděním v krku. Carrey se nexichtí tak moc, aby celek na jeho pitvoření stál a spadnul a Zooey Deschanel je roztomilá jako vždy (pravda, pro "Stalo se" nebyla dobrá volba, ale do tohohle vesmíru sedne jako -víteco- na hrnec). Hodně mě potěšila řada narážek, odkazů a citací z ostatních filmů a hlavně fakt, že jsem se ani chvíli nenudil. ()

morize

Jakozto Jimovska komedie..prumer. V porovnani s ostatnimi americkymi radoby komediemi to ma ale stale hodne navrh. Asi jsem ale cekal vic.. ()

jasiska

Isteže sa tu vyskytovali aj isté klišoidné prvky, ale celkovo sa mi film nesmierne páčil. Okrem zábavy na večer ponúkol aj celkom zaujímavú životnú filozofiu. Niektorí diváci sa mylne domnievajú, že snímok propaguje len bezmyšlienkovitú spontánnosť a nezodpovednosť, čo však nie je pravda. Hovorí o tom, že mnohé veci v živote neurobíme a nevyskúšame len preto, že sme buď leniví, vopred zaujatí, alebo máme iracionálny strach. Alebo ich proste stále znovu odkladáme. Preto nám mnoho dobrých príležitostí, cenných skúseností a super zážitkov unikne. Potom sa raz zobudíme, zistíme, že život máme skoro za sebou a vôbec sme vlastne nežili. Už dávno som zistila, že väčšinu rozhodnutí urobí človek hneď potom, ako sa dozvie o možnostiach a ďalšie "rozmýšľanie" potrebuje len na to, aby našiel výhovorky, prečo nie. ()

Káronoš

Carrey již vyšel z prodloužené "puberty" a umírnil svůj osobitý projev na minimum (avšak mě šílenější a extrémnější Jim voněl více). Nápad byl dobrý, ale realizace pokulhávala monotóností, chybělo nějaké odskočení od horizontu, nějaká vypointovaná křivka, jenž by nasytila diváka. Snímek byl spontální a živý avšak v mezích a pravidlech (popsal bych to jako nevyužitý potenciál, což mi k Carreymu moc nesedí). Zasmál jsem se (někdy i od srdce), ale zeď rozdělující nadprůměrné filmy od průměrných byla tentokrát pro yesmana příliš vysoká. Hodnocení: 5.5/10 ()

FARGO

Po dlouhé době podařená komedie. Carreymu se daří nepropadat to trapných gagů a scénáristovi se daří udržet si dlouhou dobu atmosféru. Nasmál jsem se dobře. ()

MadChick

Opravdu nezvyklá komedie, která se rozjíždí velice pozvolna, ale řeknu Vám stojí to za to. Jim Carrey má formu a Zooey Deschanel je naprosto okouzlující (ostatně jako vždy) :) Pokud člověk nepřemýšlí nad skrytým poselstvím a jen se "veze" nemůže mít důvod hodnotit tento roztomilý kousek za méně než 4 hvězdy. A přesně tak jsem byl naladěn i já v době sledování...nepřemýšlet nad ústřední myšlenkou, toť má rada pokud se chcete více než dobře bavit ;) ...80% ()

CjKukis

Jimm opět dokázal že je to herec,i přez jednoduchou pointu filmu natočil výbornou komedii. Při sledování jsem se ani jednou nedokázal odtrhnout ze židle. Očekávání se mi vyplnilo a opět mi díky smíchu prodloužil život. Jen tak dál .YES ()

Angelino

Nič hlboké, nič nové a ani slzy sa mi od smiechu do očí netlačili. No ak sa človek odosobní, je to veľmi ľahká a pozerateľná vec, pri ktorej sa určite aspoň občas zasmejete. ()

colapso

Carrey již dávno není Ace Ventura,takže se u něj musíme spokojit s tím co se mu nabízí. Průměrná lehce moralizující romantická komedie u které se sice nebudete trhat smíchy,ale lehký úsměv na tváři při jejím sledování budete mít stále. ()

Prochy38

Komedie, která rozhodně neurazí. Jim Carrey po delší době zpět ve své kůži. Já se vážně bavil. Příjemná a moc hezká Zooey Deschanel. Když pominu scénu dámy bez protézy, kouzelných 80% ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

22.03.2009

Přinejmenším pro americké publikum. Ano, na neděli jsme si pro vás odložili trochu bulváru ;-). Možná už jste si říkali, kam se poděla komedie I Love You Phillip Morris, kterou Jim Carrey natočil… (viac)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (viac)