Vicky Cristina Barcelona

• Česko Vicky Cristina Barcelona (viac)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

anderson

ČESKÁ PAY-TV PREMIÉRA: TV BARRANDOV = 19.9.2009 --- Podpriemerný Woodyho film o ničom. HANA A JEJ SESTRY sa už asi nikdy nezopakujú. (19.9.2009) ()

hansel97

Geniální vztahovka založená pouze na skvělých dialozích a zajímavém vykreslení dvou ústředních ženských postav v ne vyloženě hezkém světle, přestože to nejsou postavy, se kterými se nedá sympatizovat. Španělská atmosféra z toho na mě naprosto dýchala a film ve mě zanechal neuvěřitelně příjemný pocit, který mě snad jen tak rychle neopustí. ()

Thomick

Všechno je to tak krásně vykonstruované, Allen postupně obě protagonistky opije tak, aby se stalo, co se stát má, a pak se všechno odvíjelo podle předem načrtnutého a značně roztržitého plánu. Taková (ne)klasická dovolená, na kterou odjíždí někdo spořádaný a navenek uvědomělý spolu s někým, kdo si chce hlavně užívat. Allen umí lásku ztvárnit v mnoha podobách, tady nám ji předkládá hned ve třech různých a to tak, že po svém, pochopitelně. Třebaže se Woody ještě (ještě - to je divné, co?) nevypracoval ve scénáristickou extratřídu, takřka pokaždé se může opřít o znamenitý casting (Rebecca Hall je úžasná, Scarlett zraje jako víno a Bardem jako španělský svůdník rovněž nemá chybu), zde navíc podpořený podmanivým prostředím katalánské metropole a přiléhavou hudební kulisou. ()

claudel

Woody Allen představuje bezednou studnu nápadů, motivů a myšlenek. Všechna čest, v jeho věku si udržovat stejně vysokou laťku jako před dvaceti, třiceti lety. Ve třech z jeho posledních čtyř filmů mi chyběl v některé z hlavních rolí, ale když jsem o tom přemýšlel, ve Vicky Cristina Barcelona by se žádné postavy nemohl zhostit. O to důkladněji se zaměřil na všechny ostatní a je to dokonalý výběr, všem hercům jejich role náramně sednou, charaktery postav jsou taktéž výborně promyšleny, čímž nám Woody předkládá širokou škálu vlastností, pocitů a jednání, z nichž alespoň jedno či jednu každý z nás zažil na vlastní kůži. Vicky Cristina Barcelona je žánrově těžko zařaditelná, když si vybavím Match point, napadne mě napínavý thriller, Cassandras Dream - tragické drama, Sólokapr - klasická Woodyho komedie, u Vicky Cristina Barcelona váhám mezi hořkou komedií, smutným rozborem milostných vztahů a tragikomedií. Rozhodně ve mně zanechala velmi zvláštní pocit a upevnila Woodyho postavení v mém osobním žebříčků, mezi režiséry je na prvním místě on a pak dlouho, dlouho, dlouho nic. ()

Sofia

Není to typický Woody a trochu mě zamrzel poněkud fádní konec, ale potěšilo mě použití vypravěče (že by inspirace Amelií?) a navíc jsem se poznávala v postavě Vicky. Javier a Penélope bezchybní, jen Scarlett jsem to její "věčné hledání" nevěřila. ()

SLOTH

proste to nebylo tawk vtipne jak sem cekal . ne tak dramaticke jak jsme cekal a pribeh se mi stratil v hromade dobre vypadajicich hercu..a scarlett mohla ukazat prsa... ()

kajda.l

Skvělé!!!!! Do detailu famózně prokresleny "pokřivené" charaktery ženských postav. Pane Allene smekám svůj pomyslný klobouk a gratuluji k tokuto skvělému dílku, které mě emocionálně zcela pohltilo a rozcupovalo. Momentálně jsem plný dojmů a emocí a podepisuje se to i na mém komentáři zde. Dámy, ženy, dívky to jste vážně takové potvory a vášeň pro vás znamená tolik?? Vášeň, divokost a nejistota nebo jistota, zajištěnost a "běžné city(láska). Asi jo, no však ze své pozice "suchara" :) jsem to poznal na vlastní kůži a právě se celkem neúspěšně snažím dostat z neopětované lásky :),no co snad bude jiná. A jak tak čtu zdejši komentáře jsem, asi jedinej kdo odcházel z kina s řádnou depkou. Vicky, nesnáším tě!!! Ale k věci- skvělý scénář,režie,hudba,herecké výkony všech zúčastněných. Co více dodat, právě jsem zhlédl prozatím nejlepší snímek roku 2008 (i Dark Knighta jsem viděl) dle mého bezvýznamného subjektivního názoru. Viděno 19.11.08 18:05 Palacecinemas Nový Smíchov Praha ()

Jenda

U Allena dokáži kladně ohodnotit zvláště to, když je jeho film krátký, a minimální pokusy o ventilování mindráků. To první se celkem podařilo, film krásně odsýpá. Z ostatních hledisek, včetně děje samotného, mi film nepřipadá nikterak výjimečný. Prostě lepší průměr. ()

MáŠa

Tak jako filmařina je to celkem slušná, ale teď, chvíli po shlédnutí, přemýšlím nad tím, co mi to vůbec dalo? A ani nějak nevim. Všechno to je příběh o různých lidech, o tom že někteří jsou věční snílci a hledači, a někteří zase omezení pragmatici, ale tak jako to není žádná novina, to se stačí kouknout na seznamku, a taky bych si tam toho všiml. ()

becki_tu

I přesto, že zde Woody opět vařil ze svých oblíbených ingrediencí jako u většiny svých předchozích filmů, tak jsem neměl ten pocit, že sleduju něco vyjímečného. Do netradiční lovestory Woody narouboval lidičky různých povah a nechal je projít snad všemi extrémy partnerských vztahů. Bohužel jsem se ale nedočkal typického Allenovského humoru, který mistr protentokrát vynechal a postupem času mi i samotné dialogy přišly dost stereotypní, stejně jako neustálé scénáristické kličky. Asi jsem čekal něco trochu jiného, ale i tak můžu říct, že jsem viděl dobrý film. ()

mm13

Je to tak - čím viac hľadáme, tým viac blúdime, ale keď hľadať prestaneme, hrozí, že ešte len vtedy zabludíme. Iba ten, kto pochopil marnosť a zároveň prepotrebnosť celej tejto komédie-tragédie, môže stvoriť taký nenápadný a pritom komplexný film, povrchnú frašku a najhlbšiu drámu zároveň. Túžba aj výsmech... Woody Allen, ty budeš vážne neprekonateľný!? ()

Kimon

Romantická nuda v režii Woody Allena. Klasický americký moderní romantický snímek, který nabízí jen běžné milostné pletky dvou amerických mladých dívek v evropském prostředí Španělska, pro Američany v současné době tak atraktivním. (Francie s krásnou Paříží už není pro režiséry filmově tak přitažlivá jako kdysi. Tu přece zná už kdejaký US turista). Takže 96 minut projekční doby v krásném romantickém zákoutí Španělska mi připadalo téměř na dvojnásobek. Jsou mnohem, mnohem hodnotnější filmy od Woodyho. ()

Coleator

Můj první film od Woodyho Allena a musím říct, že jsem byl příjemně překvapen. Javier Bardem a Penélope Cruz hrají své postavy naprosto fantasticky. Ostatní v porovnání s dříve jmenovanými značně pokulhávají, ale přesto jejich výkony snad nikoho neurazí. Příběh není nikterak originální, ale způsob, jakým je podán, se mi líbil a Woody Allen tak má u mě dveře určitě otevřené :) ()

Handle

Film jsem viděl zhruba před pár týdny a pamatuji si jen to, že se mi nelíbil a že měl hodně podivnou "filozofii o životě"... Takže už docela dost vypovídající. ()

ScarPoul

Tento film je ako pohár výborného Malaga. Dokonalý. Allen na staré kolená natáča snímky, ktoré postrádajú neurotizmus ale vyznačujú sa hľadaním samého seba. A tieto snímky tak nezvyčajné pre Allenov štýl tvoria s ranou Allenovou tvorbou galériu postáv ktoré sú vám vo svojom konaní blízke a s ktorými by ste si to aspoň na chvíľu vymenili. Od prvého nástupu Javiera Bardema sa celá pozornosť filmu ktorá začínala u dvoch hrdiniek doslova strhne na jeho Chuana a na jeho komplikovaný vzťah k umeniu a k láske. Hlavné hrdinky, prežívajú osudové stretnutie vďaka ktorému si budú môcť naplánovať budúcnosť ako chceli alebo aj o nej pochybovať. Hall a Johansson ktorá s Allenom už nakrútila dva filmy tu pôsobia nenútene, obidve sú atraktívne a povahovo zaujímavé a rozhodne sa v kolorite tohoto snímku nestratia - dokonca by som povedal že je do doslova film o umelcoch alebo atraktívnych ľuďoch ktorý sú citovo nevyspelí ale napriek tomu sa jedná o ľudí ktorý menia podobu sveta pomocou svojho vnímania. Allenové podobenstvo je trefné s nádychom exotiky a hlavne spĺňa svoj účel. O to viac vyniká doslova psychicky labilná Penelope Cruz ktorá svojím prejavom rozmúti vodu a naruší romantickú atmosféru príbehu a vmiesi tam trocha drámy ale nenúteným a hlavne efektným spôsobom. Takže k tomuto filmu nemám žiadne výhrady. A myslím že s tých novodobých Allenových filmov je najlepší a najuvoľnenejší a nebalancuje medzi tragikou ako v prípade Cassandra´s dream a Match Point. Rozdhodne odporúčam ()

jhrasko

Mám slabosť pre Barcelonu, mám rád Woodyho a od dnes sledujem čo nové natočí Rebecca Hall. Takú zaujímavú ženskú rolu Woody podľa mňa nenapísal dobrých 10rokov, Rebecca ju svojím dokonale civilným prejavom povýšila na moju ženskú rolu roka 2008..svet si ju moc nevšíma, ale mne to nevadí ! ()

rawen

Vykastrovaný (ne sexuálně) Woody Allen aneb jediná velice slušná telenovela. PS: nebýt skvělých herců, bylo by to velké zklamání... 7/10 ()

6thSun

Po dvou nepříliš vydařených snímcích se Scarlett je pro mě tento film něco jako Woodyho satori. Jeho osvícenej styl psaní je zpět! ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Všechno se točí kolem Woodyho Allena. No... možná ne tak docela, ale my už jsme si s ním dnešní nálož novinek nějak poslepovali ;-). Takže především je tu Woodyho nový film, který asi nebude tak… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes

28.04.2008

Další Jarmuschův vlk samotář

Další Jarmuschův vlk samotář

27.02.2008

Španělsko se kdysi těšilo oblibě tvůrců spaghetti-westernů a historických velkofilmů, dnes se do sluncem zalitých končin pod Pyrenejemi stěhují renomovaní (skoro)nezávislí režiséři. Po Woodym… (viac)