Vicky Cristina Barcelona

• Česko Vicky Cristina Barcelona (viac)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Anthemis

Kdybych nevěděla, že jde o Woodyho film, asi bych to nepoznala. Ale já jsem od začátku věděla, na čí film se dívám, a od začátku do konce jsem měla na tváři úsměv, i když je to trochu jiná komedie... protože se v tom vidím a dokonale rozumím tomu, proč se kdo jak chová, co dělá i tomu, co říká vypravěč :-) A je to mile vtipné, dívat se na seshora a přitom vědět, jak je člověk ve svých vlastních pocitech ztracený. Je to příběh, který by šel natočit jako "pravé" silné drama. Ale takhle je to mnohem lepší... život je totiž většinou drama jenom při pohledu příliš z blízka. (A Bardem... má úžasné charisma :-) ()

Kaitiffa

Film, ktorý nezaujme, trochu pobaví, ale večer nepokazí. Divný humor Woodyho Allena, je veľmi jednoduchý, možno pre niekoho ťažko badateľný, zato 2000krát lepší ako zlá paródia na štýl Tohle je Sparta. Kiež by nemal Woody svoje nespočetné fóbie a ozvláštnil film troškou nahoty (lebo herecké osadenstvo na to má skvelé predpoklady), takto si musíme vystačiť s bizarne komickými situáciami, ktorými je táto filmová dovolenka vyplnená. ()

Bruce_cz

Naprosto skvělý film, který mě dost děsí! Edit: Vzhledem k tomu, že jsem de na to viděl Přízračný svět a nedokázal jsem mu dá pět hvězd jako tomuhle, protože to by bylo moc pěttihvězdičkových hodnocení za krátký čas (smích), jsem došel k jedinému možnému řešení, tady ubrat, Ghost World přidat, protože jestli některý z těch filmů si to zaslouží víc, je to druhý jmenovaný. ()

ThereskaD

Jedno klišé za druhým, první film, kde jsem viděla hrát Scarlett Johansson, přijde mi jako dost špatná herečka, ta druhá byla zas hrozně ošklivá a sledovat její utrápený výraz až do konce mě stálo hodně sil. Zdálo se mi, že film měl asi 3 hodiny a ne hodinu a půl. Do toho ten zbytečný vypravěč. Líbila se mi akorát hudba :) ()

othoson

Je to od Woodyho, tak tomu naprášíme plný počet, ne? Narovinu nechápu vysoké hodnocení tohoto filmu... Čím vás lidi zaujal? Kolik má nezapomenutelných a nezaměnitelných scén navíc oproti jiným snímkům podobného ražení a nebo stejného žánru? Nebo spíše kolik jich vůbec má? ()

Kozlowski8

Dvě mladé američanky se rozhodnou strávit letní prázdniny v Barceloně. Obě dívky jsou velice rozdílných povah a názorů, především co se týče vztahu muž a žena. Setkání s přitažlivým charismatickým malířem na obě velice zapůsobí a v příštích týdnech velice zaměstná jejich city... V hrubých obrysech, jakoby snímek zlehka nakukoval do škatulky s argentinskými a mexickými telenovelami, či příběhy Rosamunde Pilcher. Na rozdíl od Esmeraldy, Rosalindy, Kachory a dalších podobních sr...k, zde neprobíhá bezduché a primitivní tlachání o ničem, doprovázené bezkrevnými hereckými projevy, ale krásné, příjemné vyprávění, podpořené výtečnými hereckými výkony všech zůčastněných herců, zvláště dvojice Penélope Cruz - Javier Bardem, kteří byli maximálně přirození a přesvědčiví. Například jejich hádka na ulici (ve španělštině), to byla prostě paráda. Oba si své role evidentně velmi užívali. Někdo definoval genialitu jako schopnost udělat z mála mnoho. Woody Allen, který celé toto představení řídil, je tedy asi génius. Dokázal totiž obyčejný šutr proměnit v, ne snad přímo drahokam, ale ve vzhledný kamínek zcela určitě. 75%. ()

kolly13

K romantickému zaměření přidávám komediální, dějové zvraty a citové obraty jsou přitažené za vlasy, a tedy spíše vtipné. Bardem bohéma střihl dobře, Johansson zvládla roli hledající volné děvy, Rebecce divák fandí (i když nezná řešení), Penélope umně vyšilovala. ()

zigy

Chybí humor (škoda, u Allena neobvyklé) a erotika, což je vzhledem k neuvěřitelně atraktivnímu ženskému obsazení trestuhodně nevyužitá šance Woodyho Allena. Ten chlap stejně tenhle příběh vypráví skoro jako žena, ten film mi prostě přijde takový ženský se všemi těmi emocemi. Příjemná atmosféra milostného letního dobrodružství. Dal bych čtyři, ale štve mě zahozená šance a stejně tenhle příběh je zcela mimo realitu, i když pěkný. ()

Aquila

Velmi povedené, klasicky Allenovské vztahové konverzační komediální drama, ale celé je to nějak na půl plynu, hlavně postava Javiera Bardema, která je celou dobu nějak přibržděná. ()

karnifex

Tak nevím, patrně to paroduje povrchnost: spousta klišé, postavy jsou spíš karikatury, Barcelona a Španělé působí jako z americké představy o "světě plném romantiky a vášní", Christina je "fotografka" (to je skoro stejně dobré, jako blogerka nebo youtuberka, že) - jenže kromě těchto subverzních motivů (doplněných skvělými hereckými výkony) mám stejně pocit, jako bych sledoval Rosamunde Pilchnerovou. Pokud tam Woody skryl ještě něco hlubšího, nenašel jsem to.. ()

F2003F

Tak nádherne milé výstredne čarovné dielo je snáď už len Lost in Translation a Love Actually. Za mňa najlepšie dielo Woodyho Allena s brutaaalnou Scarlett sekundujúcou Penélope s nenápadne príťažlivým doplnkom Rebeccou je kombinácia, ktorú proste musíte vidieť lebo inde podobnú chémiu nenájdete. Bardem by iné úlohy ako pofidérnych psychošov alebo manipulatívnych zvodcov ani nemal brať. „..a Cristina, tá hľadala ďalej. Istá si len tým, čo nechce.” ()

karnát

Kýčovitá reklama na Katalánsko okořeněná několika sexy herci. Dopředu čitelný příběh ničím nezaujme, jen si zlehka propluje kolem. Pěkný odpočinkový kousek po těžkém dni. ()

Ondra111

Pro mě tedy určitě zklamání, né že by mě film něak zvlášť prudil, ale Allen je prostě jeden z těch tvůrců od kterých by člověk čekal něco víc, něco jiného a lepšího. Co mi scházelo především, byl vtip, Allenovského situačního psycho humoru se nám prostě ve filmu po hříchu nedostává. Příběh samotný je sice vcelku propracovaný a docela příjemně vypráví o bláznivé letní španělské romanci, ale není niak zvlášť sympatický, chybí mu ten správný šmrnc a pořád máte pocit, že ste to všechno už někde viděli, a možná že vícekrát než je zdrávo. To jak se západní sebevědomá puritánka stane v rukou středomořského opáleného bohéma nejistou holkou probuzenou z kómatu, nebo jak její kamarádka, "neurotická puberťačka" je....hmmmm "neurotická puberťačka"...a všichni jsou v milostném troj-čtyř-pětiuhelníku........a do toho klišovitě rozebírané téma nevěry a zdánlivého štěstí.........no, a nakonec nikdo neví co chce............Já teda taky něak nevím co si o tom všem myslet, ale docela hodně sem se nudil..........60% ()

gejzuško

Menej Woodyho Allena, pomenej neurotických prvkov a slovných trief v inak výbornom (pre mňa na prvý krát mierne sklamanie) príbehu niekoľkých ľudí, ktorých bez prikrášľovania či zdobenia odhaľuje Allen v ich pravom svetle ľudskej obyčajnosti. Pre Vicky a Christinu sa jedno leto stane tým,ktoré im pomôže nájsť kúsok seba, hoci tam už dávno bol. Rebeca Hall je sympatická holka (výborná už v THE PRESTIGE), Scarlett tento raz nie je ničím iným než sexy kráskou a Javier, nenachádzam vhodné slová, dobré či zlé. Herecky tu kraľuje Penélope Cruz, ktorá tento krát podľa mňa nemusela nič hrať a byť sebou (môj dojem)... Príjemný kúsok, ktorý príjemne pretečie a neurazí, no ani nenadchne a neoznačkuje si vás. ()

.dominik.

Predem bych chtel rict, ze proti Allenovi a jeho filmum nic nemam, naopak. Ale tenhle "pocin" me tedy vubec neoslovil. Pochvalit muzu hlavni pisen a Penelope Cruz (sceny s ni pro me mely jako jedine nejaky naboj). Jinak nuda, nuda a zase jenom nuda. ()

panic25

woody allen prokázal, že ještě nepatří do starého železa a to obsazení nemohl vybrat lépe, samozřejmě scarlett ta je prostě senzační a taky penelope cruz ()

Cycake

Není to nejlepší film Woody Allena, ale taky nezklame, člověk má pocit, že je na karnevalu nebo taky v cirkusu, ani tady neni nic reálné a trvalé, snad jen ta prázdnota potom, které se zde lidé snaží uniknout. Cirkusy nesnáším, karnevaly mám ráda a tento film se nakonec naštěstí přiklonil k tomu druhému. ()

p.paja11 odpad!

Bylo to poněkolikáté a toto byl můj poslední film od woodyho allena, nepochopitelné, zdlouhavé, nicneříkající, zbytečné... takové rozhořčení sem nezažil dlouho!!! totální kravina po všech stránkách a je mi jedno jestli to má odrážet nějaký vztah pod povrchem celé věci... naprosto stupidní film a k tomu ještě tak velice dobře ohodnocen, že sem se na něho i docela těšil.. byl to můj poslední film od woodyho allena.. a můžu říct, že jich má sice hodně, ale jsou pořád o tom samém.. a to o ničem! ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Všechno se točí kolem Woodyho Allena. No... možná ne tak docela, ale my už jsme si s ním dnešní nálož novinek nějak poslepovali ;-). Takže především je tu Woodyho nový film, který asi nebude tak… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes

28.04.2008

Další Jarmuschův vlk samotář

Další Jarmuschův vlk samotář

27.02.2008

Španělsko se kdysi těšilo oblibě tvůrců spaghetti-westernů a historických velkofilmů, dnes se do sluncem zalitých končin pod Pyrenejemi stěhují renomovaní (skoro)nezávislí režiséři. Po Woodym… (viac)