Hrdinovia z prostredia „pod bodom mrazu" sa vracajú, aby zažili ďalšie neuveriteľné dobrodružstvá, tentoraz v ohromnom podzemnom svete dinosaurov. Je to farbistá krajina plná bujnej vegetácie, ktorá je ostrým protipólom mrazivého prostredia z prvých dvoch filmov. Je to krajina plná nebezpečenstiev, ohromných tvorov, rastlín pojedajúcich mamuty, zem plná tajomných miest. Večný smoliar, prehistorický veveričiak Scrat, má pred sebou osudové stretnutie s veveričkou Scratte. Mamuty Manny a Ellie očakávajú prvý prírastok do rodiny. Leňochod Sid sa zase dostane do problémov, keď si založí vlastnú rodinu s nájdenými dinosaurími vajíčkami. Šabľozubý tiger Diego rieši dilemu, či sa z neho v spoločnosti priateľov nestáva príliš veľký a mäkký dobrák. Navyše, keď sa objavia dinosaury, Manny prestáva byť „kráľom džungle". A napokon sa všetci zoznámia s jednookým lasičiakom Buckom, ktorý neúnavne loví dinosaury... (TV JOJ)

zdeny99

Doba ledová je jeden z nejslavnějších animovaných filmů všech dob. Hlavní postavy jako mamut, lenochod a nenápadná veverka jsou již legendární. Tentokrát je díl okořeněn dinosaury, především tyranosaury. A tím je to přeci lepší pokoukání než to předchozí. A hlavně první pocit do nahlédnutí ztraceného světa plného dinosaurů, to bylo pro mě jako z knihy Julesa Vernea, Cesta do středu Země. Ovšem v tomto animovaném provedení mě ani ti dinosauři nebavili.  [38311. hodnocení, 849. komentář, 74%] ()

Pitaya

Stějně dobrý i směšný jako předchozí díly. Akorát, se tu objevilo něco nového bohužel, něco co u filmů strašně nesnášim, to jest scény, který měli být vtipný a místo toho byli trapný. Za což taky strhávam hvězdu. ()

Radek.SCH

Byť údajně 3D, tak já to viděl i s polarizačními brýlemi ve 2D; ženská co seděla vedle mě se naprosto debilně řechtala každé ptákovině; bylo to neskutečně dlouhé (i když to mělo jenom 96 min, tak i tak se to neskutečně vleklo); a vtípky byly už po dvou předchozích dílech ohrané; a důvod proč na to chodit? Nevidím ani jeden. ()

hazaba

Průměrný příběh, který je oživován vstupy krysoveverky a několika dobrými vtípky. Když se ale nad tím zamyslím, tak mi přijde lepší než třetí Shrek. A i ve 2d verzi je vidět, které momenty jsou načasované na 3D. ()

IvcaG

Nejlepší díl z celé série možná stojí na stejné hodnotě jako jednička. Skvělé hlášky. Asi nejvíc mě dostal Rulda a Sid je mámou.... a ve 3D skvělý a nezapomenutelný zážitek :-) ()

PDcz

4**** body Nebudu tu nic vypisovat, komentářů na tyto komerční filmy najdete až moc. [X] Minus 1* bod Hezké, celkem vtipné, ale jednička byla jednička a žádný další díl i kdyby byl sebelepší to nedokáže překonat.[X] 3D kino v Sokolově. Hmm... Opravené kino. Hmm... Ale mohli by tam vyvětrat a museli dávat ty sedačky tak blízko k sobě? Rád bych si dal kolena k sobě když sedím!! ()

MarleyCZ

Tento díl beru jako nejslabší ze série Doba ledová. Jistě její příznivci jsou nadšení z každého dílu, ale mě to prostě nějak zvlášť nenadchlo. Opakující se scény a gesta mě opravdu unavovaly, snad jen u čeho jsem se hodně nasmál byl zase ''veverák'', ke kterému přibyla ještě ''veveřice'' a čehož sem si zase hodně vážil bylo jejich spojení s hlavním dějem filmu. I přez hodně záporů dávám filmu slušných 69% ()

FilmWave

Vynechal jsem dvojku, takže jsem si oblíbenou partu z jedničky po delší době opět užil. 3D není žádná dramatická změna, ale v několika scénách potěší. ()

lasonic

Vobec som necakal, ze tvorcovia v tretom pokracovani dokazu prist este s pribehom, ktory by zaujal divakov. Velky omyl. Skvele, zabavne, uzasne, mile dobrodruzstvo, ktore vo Vas zanecha skvely a prijemny pocit. Ta postavicka Bucka, to bol perfektny napad. Pre mna je tato cast najlepsou zo serie. Vzdy verte Buckovi!!! :-) ()

Axident

V rámci předpokládatelného - tzn. rychlé 3. pokračování musí být dost pravděpodobně nastavená kaše - milé překvapení. Ano, ne že by vše nebylo, jak se dalo čekat - co možná nejvíce frků, jednu či více supervtipných postaviček a k tomu přivymyslet nějaký ne úplně pitomoučký příběh. To se zdařilo velmi slušně a nudit se dětský ani dospělý divák nebude! ()

Marsello

Animáky nemusím vôbec, ale tak toto som videl veľa -veľakrát, a to len a len kvôli mojej malej neteri. Niektoré hlášky sú celkom vtipné, a predsa len nemôžem hádzať všetky animáky do jedného koša. ()

loki5

Třetí pokračování se veze na úspěchu předchozích dvou dílů a svoji kvalitou nijak výrazně nevybočuje z průměru. Vizuální stránka je proti oběma předchozím dílům taktéž na stejné úrovni. K hlavním postavám přibyl trošku pomatený a drsňácký lasičák Bug, který je dobrým zpestřením děje. Příběh je dynamický a svižný a dětské diváky neustále udržuje v napětí až do poslední chvíle. Co mě trošku mrzí je, že akčnost trošku převážila nad vtipností a z mého pohledu opravdu dobrých hlášek povážlivě ubylo (kde jsou hlášky typu „moderní architektura, dlouho nevydrží“ při návštěvě Stonehenge z prvního dílu). Tento trend nezachránil ani krysoveverák se svým žaludem, kterému tentokrát sekunduje pohledná krysoveveřice. Pro dětského diváka jasná volba, pro mě jen 65%. ()

CrazyLom

Nadprůměrná animovaná komedie, kterou ocení nejen dětští diváci, se může pochlubit celou řadou slušných vtipů a krásným zpracováním. Příběh tak oslnivý není, ale to tady ani neočekáváme, že? Radši bych dal 3,5, po krátkém přemýšlení jsem se nakonec rozhodl zaokrouhlit dolů - zase tak extrémně zábavné to nebylo. Ale pořád se jedná o velmi dobrý snímek. ()

Finále Plzeň 2016

Finále Plzeň 2016

08.04.2016

Letošní 29. ročník festivalu Finále Plzeň se uskuteční od 15. do 21. dubna 2016 v Plzni. Festival se poprvé koná od pátku do čtvrtka a jeho stěžejní programovou částí bude již tradičně soutěžní… (viac)