James Bond: Skyfall

James Bond (Daniel Craig) musí tentoraz podrobiť skúške svoju lojalitu k nadriadenej šéfke M, ochrániť ju pred osobným nepriateľom a zneškodniť narastajúcu hrozbu globálneho počítačovému terorizmu. Pátranie po geniálnom kyberteroristovi, ktorý britskú tajnú službu ohrozuje v priamo v jej srdci, má tentoraz pre Bonda výsostne osobný charakter. Démonický zloduch je bývalým špičkovým agentom MI6, ktorý sa chce pomstiť svojej niekdajšej nadriadenej M za jej hriechy z minulosti spojené s materskou zradou. Značne rozporuplný vzťah s M má aj Bond, ktorému sa šéfka takisto stala akousi náhradnou matkou za rodičov, ktorý zahynuli, keď bol malý. Jeho trauma z detstva je o to silnejšia, že sa rozhodujúci boj o M odohráva na opustenom škótskom rodinnom sídle Skyfall, kde sú Bondovi rodičia pochovaní. (TV JOJ)

bararich8

Tak trochu rozporuplné dojmy. Na jednu stranu obrovské očekávání, kde byl film všude vychvalován do nebes a po stránce efektů, akce, tempa, dialogů, hereckých výkonů, si opravdu není nač stěžovat a bylo by to na plný počet, s potěšením. Ale na druhé straně tu máme nehorázné kiksy, které jsou jako pěst na oko a o příběhu tak není radno moc přemýšlet. Namátkou (možný spoiler): hlavní padouch přesně ví, kam umístit bombu, aby 007 spadl na hlavu vlak?; do výbavičky dostane rádio (velké jako kráva) a pistoli, čekal jsem mnohem víc; a závěr je třešnička, zničeho nic je ve Skotsku tma, střih ve scéně a je to; proč proboha člověk, který celý život žije v usedlosti potřebuje svítit baterkou? A dalo by se pokračovat... Jindy tohle vůbec neřeším, ale co je moc, to je moc. 4* ()

Ondr@932

Tak toto je opravdu první bondovka s kterou jsem byl naprosto oslněn, nadšen a spokojen nejen, že to už není sci-fi bond, ale hlavně a především je to luxusní svižný, napínavý, akční krimi thriller, který opravdu režisér Sam Mendes zvládl na výbornou! Scéna na šanghajským mrakodrapu a finále ve skotské mlžné vrchovině je naprosto mistrovsky řemeslně zvládnuté! 90% ()

TheMraca

Craig je asi opravdu nejlepší představitel Bonda v historii. Prostě už to není ten nadčlověk ale smrtelný agent který dělá chyby ale zapálením pro věc to dotáhne do konce. Příběh skvělým způsobem propojuje linky a přivádí na scénu opět Moneypenny, Q je pubertální ajťáček a M je opět chlap. Za mě to prostě funguje. ()

Rikky007

Pro mě osobně Bond bez moderních hračiček prostě není Bond. Sice hezké, že si z toho udělali legraci (radio vysílač), ale nechápu tu snahu udělat z 007 řadovou akci s agentem. Na to, že to je konec jedné éry, to bylo slabé drama. Navzdory tomu, jak vážným se Bond stal. Alespoň výborně vizuálně zvládnuté se skvělou kamerou. ()

ortoncz

Bondovky jsem nikdy neměl moc v oblibě a spíše jsem se jim vyhýbal. Ale pro tentokrát jsem udělal vyjímku a podíval se na skyfall. Craig je cool . Protivník je pěkně tvrdý oříšek. Skyfall je velmi dobrý akční film. 85 % ()

ips1

Skyfall považuji za mistrovské dílo. Už dlouho jsem neviděl film, který by tak skvěle fungoval po všech stránkách. Je vidět hlavně velmi dobrá režisérská práce. Většina scén zejména z druhé půlky filmu je naprosto strhujících a působí vysloveně uměleckým dojmem. Posun Bonda do nové roviny se opravdu povedl, navíc zařazení referencí na nejstarší bondovky do celku skvěle zapadá a pomáhá dotvářet atmosféru. Jakkoliv se mi Craig do role Bonda z předchozích dvou filmů nehodil, musím říct, že pro toho aktuálního jako by byl stvořen a jeho výkonu se nedá vůbec nic vytknout. Jako jediné nedostatky bych viděl příliš natahované sekvence z Číny a postavu hlavního záporáka, která mi úplně nesedla. ()

Naki

KDO?! to označil za nejlepší bondovku?! Na tomhle slepenci byly nejlepší 3 věci: Javier Bardem, scéna v metru a úvodní titulky, kde jsem ovšem musela zmáčknout mute neb ta písnička mě štve ode dne, co se objevila v Billboard 100. Tyto typy filmu mám zafixovány jako akční, sexy a přestřelky na vodě, suchu i ve vzduchu s potřebou fandit Jamesovi. Poprvé jsem to tak necítila a snad jsem si i přála, aby ho už někdo konečně odpráskl.. ()

sarkareifova

Co se týče Bondovského stylu tak je to dost okleštěné. Nic jako vybuchovací propiska nebo létací auto nečekejte. Stejně jako bond girl se na scéně ocitla snad jen čtyřikrát. Příběh mě ale zaujal a musím říct, že po Quantum of Solace jsem si Skyfall užila nejvíce. Moc se mi líbí úvodní písnička od Adel, která pak dokresluje atmosféru i u jednotlivých scén. Skyfall je akční už od první minuty a po celý film tomu není jinak, ale konec jsem očekávala trochu jiný. Ale po shrnutí všech dojmů musím napsat, že Skyfall se opravdu povedl. ()

Gixian

Pravděpodobně nejlepší Bond s Craigem, což ze Skyfallu jednoduše činí nejlepší Bondovku vůbec. Zajímavé lokace, skvělé obsazení, dost akce. Od pěti hvězd film dělí snad jen to, že je tak ujetý, že filmy s Jasonem Bournem jsou oproti němu na úrovni nudných dokumentů. Obsahově je pak Skyfall vykradačkou bible: Je zde hřích, odpuštění, padlý anděl který se stane hlavním ďáblem, několik zmrtvýchvstání a pár zázraků, které hravě strčí běžné chození po vodě do kapsy. PS: Bardem se snaží, ale na Amalrica prostě nemá. ()

PenaPP

Abych řekl pravdu, jsem ze Skyfall docela zklamán. Zpracování (kamera, efekty, zvuk, atd.) je výborné, překvapivě i Daniel Craig mi už jako Bond nevadí, ale výsledek mi přišel jen jako jeden z lepších akčních filmů. Už to prostě není ono - chybí mi hračičky od Q, výbavou nacpaná auta a v neposlední řadě humor. Navíc se v této bondovce vyměnily snad všechny postavy, na které byl člověk z dřívejška zvyklý :( ()

kersten

Séria bondoviek... a táto neprišla s ničím novým. V podstate sa nelíši od hocijakého iného priemerného akčného filmu. Snáď len Javier stojí za zmienku. Nerozumiem prečo má tento film také veľké hodnotenie. Fakt na ňom nič nebolo, už som aj zabudla o čom bol dej a na absolútne necharizmatického Daniela Craiga sa nedá pozerať. Zlatý starý James Bond. ()

aR3Zz

Našlapaný scénář, akce na velice vysoké úrovni, ale na tu jsme už bohužel navyklí. Samotný akční snímek by obstál nejen jako bondovka, mezi komiksy je to vlastně celkem perla. Každopádně posun bonda od tradičních kořenů je nyní znát už na každém kroku, přestože zpětných odkazů ve filmu byla spousta. Evoluci nelze zastavit. A je to asi dobře. 80% ()

Kremik

Bondovka je to vynikající. Herecké výkony na dvojku, hudba na jedničku, příběh na jedničku...Ale k té poslední hvězdičce prostě chybí hlavní představitel. Craig nikdy nebude dosahovat kvalit Conneryho... ()

Kadas97

Zdá sa to len mne, alebo naozaj idú bondovky od desiatich k piatim? Skyfall ani zďaleka nedosahuje to akčné vyčerpanie aké mal napríklad Golden Eye a to je chyba. Daniel Craig je síce dobrý herec ale, nie je to Bond ako si ho ja predstavujem. U mňa osobne bol najlepší Bond Pierce Brosnan. Film sa prvú polovicu rozbieha v slimačom tempe a druhá polovica vynahradzuje zameškané akčnými scénami. Niektoré scény sú dosť pritiahnuté za vlasy, ale budiž akceptujem to s naivným úsmevom, tak ako pri Mission Impossible. 6 z 10 ()

vera27

Bondovky mě nikdy moc nebraly, až do doby kdy jsem uviděla Skyfall. Moderní a inteligentní Bondovka, která se určitě liší od předchozích dílů. Skvělá akce od začátku do konce, samotný příběh a vůbec každá scéna se vydařila. Můžu doporučit všem, i když nejste fanoušek Bonda. Javier Bardem jako psycho záporák, skvělá volba. Zábava po celé 2,5 hodiny. +úvodní píseň od Adele. 5* ()

Sgt.Cliffer

Tleskám, tleskám! Velice dobré dílko. Nemá samozřejmě smysl koukat se na děj, jak by to mohlo asi skončit, že? :-) Ale co mě velice bavilo bylo prostředí a velice hezky natočené scény. Ježdění přes Granbazar v Istanbulu, kasíno uprostřed vody, ostrovní město kdesi, opravdu perfektní Londýnské podzemí a metro. Skotsko no comment, má oblíbená země. Jen 2 věci se mě nelíbili. Proč Bond tak dlouho v sobě nosil střepiny kulky od zlouna ze začátku? A jaktože bylo metro (v Londýnské špičce) určené pro Bonda, vyjma strojvůdce, prázdné? No nevadí. Teď pár věcí čemu jsem se divil a potěšili mě: Není zde příliš mnoho zvratů = +, není zde ohraná zrada zevnitř = +, hajný neumře = + , ale M jo = +. Prostě jeden z nejlepších, né-li nejlepší Bond co jsem viděl. Jen Bérénice Marlohe je opravdu škoda. ()

Kakho-oto

Konečně bondovka s Craigem, které mohu dát vskutku nadprůměrné hodnocení (pětihvězdičkově jsem hodnotil jen šest bondovek). Napotřetí to vyšlo! Padouch Silva sice možná neohrožuje svět, ale pohrává si s britskou tajnou službou jako kočka s myší, proto se jedná o důstojnou zápornou postavu celé série. Jenom tomu faktu, že Bond neprošel testy a je z formy, nelze věřit. Zase tu máme Moneypenny a Q, takže se začínají vracet časy klasických filmových bondovek? Myslím, že ano! Pozdější doplněk: Po zhlédnutí filmu Spectre musím konstatovat, že se staré časy příliš nevrací, poněvadž Spectre je stejně vážný jako první dvě bondovky s Craigem. Zrovna Blofelda s jeho Spectre měli nechat tvůrci spíše spát. Blofeld patří ke Conneryho bondovkám (z nichž mám stejně nejraději Goldfingera, jenž stál mimo Spectre). ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)