Česká komédia o troch vidieckych fasádnikoch, ktorých snom bolo prežiť aspoň jedinú noc vo víre veľkomesta ako praví svetáci. Traja vidiecki fasádnici pracujú v Prahe na obnove domov. Láka ich nočný život veľkomesta, ale ich prvá návšteva luxusného podniku Diplomat Grill nedopadne najlepšie a napokon musia utiecť. Ani to ich však neodradí. Dajú si ušiť kvalitné obleky a na výučbu spoločenskej výchovy si najmú bývalého učiteľa tanca Dvorského. Keď ich Dvorský považuje za dostatočne pripravených, vydajú sa opäť do Diplomat Grillu, kde sa zoznámia s troma slečnami. Netušia, že sú to ženy na love bohatých pánov, ktoré majú za sebou podobnú spoločenskú prípravu od šatniarky, ktorá im zároveň poskytuje byt na ich "zárobkové aktivity." (STV)

maseer2

pár vtipných situací a fajnových hlášek, ale celkově bych od jedné z nejlépe hodnocených českých komedií zkrátka čekal víc.. ()

BoPo

Škoda, že sa tam moc spieva a občas soudruhuje. Väčšina českých komédií od roku 1990, čo sa týka scenára, voči Světákom pokulháva. Nie je tu žiadny fekálny ani haha humor. Narážky, urážky, slovný ping-pong, to je oč tu běží. Dostanete v podstate socialistických Dannyho parťákov, ktorí predbehli dobu a hneď poskytli aj fena verziu. Baví Vás tá cesta od buranov k navoňaným buranom, ktorí sa v rámci genderovo vyváženého finále navzájom ubijú nepriestrelným šarmom. A samozrejme film pokladá neutíšiteľnú otázku. Ktorú z trojice "dám" by ste...? ()

Agatha

Nesmrtelná česká komedie, která má mezi svými diváky vlastní místečko. Už při zjištění hereckého obasazení divák zhruba ví, co může očekávat. Ale takovouhle šarádu by asi nikdo nečekal. Herecké výkony opravdu prvotřídní a kdo měl nedávno možnost vidět reprízu silvestrovského pořadu Za oponou s Jiřinou a viděl jak se J. Bodalová, J. Jirásková a I. Janžurová vrací v jedné scénce ke Světákům - musí uznat, že by i po bezmála 38 letech byly tyto úžasné dámy schopny bez nejmenších problémů zvládnout Světáky II. ()

Idée_fixe

Skoro pokaždé, když se na Světáky dívám, mě od smíchu slzí oči a bolí břicho jako čert. Podle mě je to naše nejlepší komedie, dokonce z ní i citujeme v práci (nejčastěji "Nejsem kořen!" a "Neříkej mi sakra v takovýmhle podniku" :-)). ()

fishki

Prekrásna ľudská satira so situáciami, ktoré ma nahlas rozosmiali. Navyše Oldřich Nový s noblesou. Ale ako píše Tsuna, tie hudobné vsuvky mohli vynechať. ()

villon17

Asi nejlepší byl hned začátek, jak zpívali "Když Praha za noci zazáří neonem..."a do toho tam byly ty záběry polovičních nápisů:) Jinak nic výjimečnýho, dobře sem se pobavila, ale znám i lepší filmy. Nesmim zapomenout pochválit naše tři hlavní hrdiny, který se svejch rolí zhostili až neuvěřitelně bravurně a vedle nich se stačily blejsknout i zákeřný holčiny Jirásková, Bohdalová a Janžurová. ()

Blofeld

Scénárista Blažek, režisér Podskalský a takovéhle herecké obsazení - to nemohlo dopadnout špatně. Dokonce i ta Bohdalová je tu snesitelná, zbytek ansámblu potom už bez výhrad dokonalý. Ovšem nejlepší je paní Šejbalová. "To je Smetana." ()

Marek1991

Príbehovo zaujímavé s obyčajnými postavami, ale najmä typická socialistická oddychovka. Komédia to pre mňa však ani veľmi nebola. Vysoké hodnotenie pripisujem snahe prilepšiť zo strany mnohých Slovákov a Čechov pôvodnej československej tvorbe. Ak to mám porovnať so svetom a najmä filmami, ktoré vznikli v tom období alebo aj pred ním, tak toto by som si skôr opäť nepustil, ale na nedeľné, či sobotňajšie popoludnie ku kávičke alebo čaju a zákuskom je to fajn. ()

amirgal

"Když je mezi třema jenom jeden chytrej, tak nesmí, NESMÍ dojít k hlasování!" _____________ "A svlíkni se." "Proč první já?" "Protože si ve straně." ()

Padme_Anakin

Půvabná a laskavá hudební komedie, plná inteligentního humoru v moudře hravém kabátku vtipných dialogů, z níž na mě dýchlo neodolatelné kouzlo starých českých filmů. Výtečná věcička. ()

prkalil

Tadá-dadá-dadá-dadá-dá-dá tá-dá-dadá..... a s gustem čmeláka - jdu mlsat svět! (A dám si k tomu páva s mákem, i kdyby pro ten mák měli poslat do zoologický zahrady.) ()

roswelll

Jasná jednička mezi českými komediemi. Co slovo, to perla, fantastické herecké výkony, tento film vám zvedne náladu v každém ročním období. ()

Cimr

Skvělá komedie, která sice postrádá cokoliv hlubšího, ale odpustíte jí to, protože je (jak říká Viewegh) jedním slovem: neodolatelně půvabná. Kdyby se tu mihli ještě Rudolf Hrušínský a Miloš Kopecký, mohl by být tento film považován za opravdovou galerii nejlepších českých herců období socialismu. Podle vzpomínání pamětníků to bylo snad nejzábavnější české natáčení vůbec a není důvod nevěřit - když se vedle sebe sejdou Bohdalová, Jirásková, Janžurová, Šejbalová, Sovák, Brodský, Menšík, Libíček a Nový a v jednu chvíli dokonce sedí u jednoho stolu, nemůže to skončit blbě. Nesmrtelné. Škoda jen nepříliš povedených zpívaných čísel. "Ty si chceš koupit knihu a pak jít do knihovny?!? Vždyť seš uplně hysterickej!" ()

Krt.Ek

Když se ve filmu potkají na mužské straně Sovák, Brodský, Libíček, Menšík či Oldřich Nový a na ženské straně Bohdalová, Janžurová, Jirásková a Šejbalová musí to být sranda. Zde hrají společenské nuly (tím se samozřejmě nechci dotknout dělnických profesí nebo nejstarší profese na světě, ale scénář je společenskými nulami nazývá a jako společenské nuly se po většinu filmu chovají), které se chtějí dostat do výší společnosti. Proč? Muži (Sovák, Brodský a Libíček) chtějí udělat dojem na ženy a ženy (Bohdalová, Jirásková a Janžurová) chtějí muže okrást. Dialogy v tomto filmu jsou perfektní, ale bohužel se mi zdálo, že celý film je jenom obyčejná vata (sice docela vtipná, právě díky dialogům, ale stále jenom vata), která film vyplňuje před bombastickým finále. To si bude dokonalé pamatovat, poté dokážu zařadit některé hlášky, ale zbytek asi vyšumí. Takže s odřenýma ušima za čtyři hvězdy. Možná tu genialitu uvidím při druhém zhlédnutí. 70% ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (viac)