Co se stane, když se vymyšlené křtiny musí za každou cenu uskutečnit.  Hlavní postavou víkendového dobrodružství plného zmatků, omylů a překvapení, je technický náměstek kartografického ústavu, ing. Čirůvka. Usedlý padesátník, odborník na slovo vzatý a slušný člověk jehož neprůbojné povaze však chybí potřebná ctižádost. Naštěstí i on má svého anděla strážného v podobě své energické sekretářky Karolíny. Ta totiž nemíní čekat až podnikového ředitele odcházejícího do důchodu nahradí jako odborník sice neschopný, ovšem zdatně podlézavý náměstek Humpl. Zvolí poněkud netradiční cestu jak dostat Humpla ze hry, když donutí Čirůvku k tomu, aby se pokusil Humplovi přebrat jeho novou mladou sekretářku Martinu. Nesmělý náměstek notně postrkován Karolinou pozve dívku na výlet a doma se manželce vymluví na křtiny svého podřízeného Ryzce. Teprve cestou se dozví, že žádné křtiny se nekonají, neb šlo jen o výmluvu, aby mohl Ryzec strávit víkend se svou dívkou. A protože paní Čirůvková, je notně podezřívavá a je záhy záletnému manželovi v patách, nezbývá než rychle začít ve vesnici organizovat opravdové křtiny. Situaci však komplikuje nejen přízemní a notně žárlivý vesnický buran, který je otcem dítěte, ale také Čirůvkova nesmělost a další nečekané překážky. A tak se zdá, že jediný, kdo se dobře baví je Martina, která nakonec přistoupí na hru, protože je jí Čirůvka sympatický. (oficiálny text distribútora)

_aandyy_

Neškodná zábava, ovšem herci si z nás asi trochu vystřelili, protože ne ve všech případech jsem byla spokojena s jejich výkony. Jistě - bylo tam pár opravdu dobrých scén, jenže bohužel jich bylo hodně málo nato, jaká koncentrace hereckých hvězd byla nabízena v televizních programech. ()

LuNaj

Film, v němž Miloš Kopecký dokazuje, jaký je to PAN HEREC. To jsem ale nenapsal nic nového. Takže jinak: krásná Libuška Šafránková. Zase nic nového. Zkrátka a jednoduše- odpočinkový film na nedělní odpoledne. Btw- tipnětě si, který den jsem se na něj díval?;-) ()

amyth

Tento film pobaví jen tím jak se v něm ztrapnila Veškrnová. Jinak se tu není čemu smát, leda tak "hereckému" výkonu Peška. Jednu dám, ale jen kvůli Miloši Kopeckému ()

Saesulkun

Tyhlety vykonstruovaný huráakce typu: uleju se z práce, tak řeknu šéfovi, že jedu na křtiny a jejda, von šéf jede se mnou (uf), no tak teda ty křtiny uspořádám, no, co mám dělat, že jo? (Co takhle třeba všimnout si, že i tomu šéfovi sloužily křtiny jako záminka, ale to by holt zase nebylo o čem točit.) Zajímavý scénáristická finesa: v rámci pozvednutí koeficientu taškařicovosti naflákám půlce figur jména hub. ()

ostravak30

Není to komedie, u které se budete bouchat od začátku do konce. Je to typická socialistická oddechovka pro sobotní či nedělní odpoledne. Navíc v ní hrají příjemní herci. Víc se k tomu asi nedá říct. Snad jen, že mě se líbila i hudba, přestože se jedná o typickou dobou hudbu. ()

Pitryx

Skvělá věcička, kde excelovala paní Jirásková a myslím, že trochu zastínila i hlavní postavu. Ožralý pan Skopal byl také na jedničku, takže hodnotím jako nadprůměr. A mimochodem, divím se, že ti mapičáci a pak to další, už si nevzpomenu přesně jak, vůbec prošli.     ***A PŮL/7 szi ()

rawboy

Milá, pohodová komedie popisující sérii příhod začínajících u jedné malé lži. Standardní Miloš Kopecký, ale zato nezapomenutelný Svatopluk Skopal. ()

honzic

Nemohu si pomoci, ale tento film se nepovedl, Podskalský po Trháku upadá dále ve své tvorbě. Je to celé příliš sešroubované a nepřehledné, jak je u Podskalského bohužel zvykem, herci hrají hodně, ale nevěryhodně a děj je docela trapný. Hodnocení: 40 % ()

harycek

Tento film drží Miloš Kopecký a Jiřina Jirásková ostatní vyjma Laďky Kozderkové jen přihrávali , ale líbily se mi "mapiči"!? ()

Weehaa

Miloš Kopecký, Jiřina Jirásková a Vlastimil Brodský dohromady kouzlí. "Taky jste se přijela podívat, jak to praskne?" "Ještě to neprasklo nikdy, a zažili jsme jiný věci!!!" ()

listo

Po zlaté éře komedií ze 70. let přichází hubená léta 80., v nichž Křtiny představují to povedenější, co se natočilo. Excelující Svatopluk Skopal a nesmrtelná hláška Jiřiny Jiráskové: Takového šéfa, jako jste Vy, si já najdu vždycky. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

03.10.2021

Ve věku 91 let zemřela herečka a malířka Blanka Bohdanová. Již jako malá chodila do baletu a v dětských rolích vystupovala na jevišti v rodné Plzni. Po studiu na obchodní škole vystudovala brněnskou… (viac)