Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

WoWoW

Hulk, Iron Man, Kapitán Amerika a teď jsem konečně dokoukal toho posledního co mi zbýval, tedy Thora. Takže to u Thora vezmu pěkně od podlahy a rovnou označím Chrise Hemswortha za naprosto dokonalý výběr. Byl přesvědčivý jako arogantní machýrek i zakoukaný slaboch a co víc je to sympaťak, kterému nejde nefandit. Navíc všechny obavy jestli Shakespearův dvorní režisér zvladne akci se rozplynuly do pryč, hned při prvním akčním náznaku. Důvod proč jsem nedal 5 hvězd je malé množství akce (stejně jako v případě kolegy oblečeného v americké vlajce), rychlý přerod postavy (ale chápu, že to tak muselo být) a to, že si pět hvězd musím schovat na The Avengers. Takže až na Hulka, který byl prostě takový nijaký, jsem s Marveláckou přípravou spokojen a těším se příští léto. ()

Rocky88

Mám z toho docela rozporuplné pocity. Pokud bysme zůstali na Asgardu a Jotunheimu, bylo by vše OK. Asgardský svět je krásně navržený, bere dech, Jotunheim je skvěle mrazivý, mraziví zlobři (jakkoliv debilně to zní, dokonce i v originále) jsou parádní, vesmír je dokonale barevný. Jenomže už samotný příběh je prostě kravina, nemluvě o výpravách na Zemi, které sice moc nenudí, ale jsou zbytečné a ani pohled na vlhkou Natálii to nespraví. Líbila se mi režie Branagha, dal si záležet na detailech. Herecky mě jeho dílo ale moc nebralo - všemi vychvalovaný Hemsworth mi v nemachrujících chvílích přišel dost toporný (nicméně vykorbil se hodně slušně). Takže hodnocení nechám na zlaté střední cestě. ()

shyster

Thora odlišuje od ostatních komiksových filmů bravurní vykreslení světa Bohů, kde není všechno černobílé. Ostatní světy už jsou naopak černobílé a nudné (akční scéna zničení maloměsta je dobrá a triky jsou povedený, ale pořád je tu pachuť na patře, že se tu šetřilo a bálo se jít do velkoměsta). ()

Nach

Kupodivu zábavně zpracované béčko, které funguje po všech stránkách. K té pomyslné dokonalosti však ještě chybí kousíček. 75% ()

Nautila

Průměrně podprůměrný popkorňák k zapomnění, kde za vzpomenutí si stojí snad jen vizuál Asgardu. (A jo, Loki - dejte někdo Hiddlestonovi roli nácka, v SS uniformě by mu to podle Lokiho kostýmu pořádně seklo.) ()

Sinn

Když nabušenci jezdí po hořící duze, musí to být príma zážitek! Efekty povedený, rychlý spád, takže jsem vlastně ani neměla moc čas přemýšlet, jestli to dohromady dává smysl nebo ne. Ale shield v závěru pobavil - samozřejmě, že vám vrátíme výzkum, musíte v něm přece pokračovat. lol. Fajn oddychovka. ()

Attta

Společně s Iron Man (jedničkou) asi zatím nejlepší filmový požitek od Marvelu. Skvělý výběr herců, skvělé po grafické stránce a akorátní přimeřenost komediální stránky filmu. U filmu jsem se fakt bavil a nechyběla akce ani napětí. I přes to že to je komiks, tak se film v rámci možností drží při zemi a to se mi líbí! Na závěr jen říci že i hudba se mi líbila a závěr po titulkách pěkně navazuje na ty všechny Marvelovky. U mě spokojenost. (5 hvězd dávám v rámci žánru). ()

Rodriguez

První rozjezd Thora nebyl špatný, ale nějak mě to dře mezi zuby. Komiksy od Marvela jsou vynikající, o tom prostě žádná, ale zfilmování Asgardu nemohu nějakým způsobem zkousnout. Snad bude dvojka úspěšnější a dá mi to, co od ní vyžaduji. Nechám se překvapit a budu v očekávání. 60% ()

Crawler-D

Komediální rovina, která je příznačná pro planetu Zemi, je o dost zábavnější (přesto mlhavý potenciál, vůbec se neřeší civilizační a kulturní střet) než scény z Asgardu plné akčnosti a vážnosti, které se utápí v digitálním moři a nepříliš povedených akčních scénách (ano, 3D si s Thorem nerozumí). Spousta patetických atributů a šílených hlášek, které bych zrovna u Branagha nečekal. Užívá si shakespearovskou situaci krále a dvou synů, ale zbytek včetně uvědomění mladého náslendíka trůnu a nalezení lásky dost pokulhávají. A nejvíc mě baví, jak ta vyspělá civilizace, co cestuje napříč galaxiemi, musí k cestě po své duhové dráze používat koně. ()

Lanark

Chápu, že může být zábava to točit, a přinese to spoustu lidem klidné spaní s vědomím, že mají z čeho zaplatit složenky. Jasně jsem další pseudointo vyřízenec, který snad od adaptace comicsu čeká odpověď na otázky smyslu univerza. Je mi to jedno, ta dutá rána Odinovi hole, naplňující sál plný povrchních postav ohlušující prázdnoutou mi řekla o filmu vše co jsem potřeboval vědět. ()

Trainspotter

Jediné pozitivum, které mně tento film vnesl do života, je to, že jsem svému 17 let starému VW golfu začal říkat bifrost. Jinak je docela zvláštní vidět v jednom roce Natalii Potman v životní roli schizofrenické labutě, kdy mě úplně odvařila a podruhé v roli jakési děvčice-vědkyně, kdy ji nevěřím ani nos mezi očima. Wierd. ()

bukowski83

Dva kompletně odlišné pohledy na hodnocení, svět Asgardu a příběh v něm bych ocenil klidně na pět hvězd, ale svět a děj na zemi byl těžce průměrný, místy až podprůměrný. Natálka opět potvrzuje, že není mou oblíbenkyní, ovšem Chris je švihák Asgardský a další herci byli vybráni bravurně. Na zemi se mi však postavy v kostýmech jevily dost uměle a tak trochu jako z maškarního bálu, to však nebyl žádný větší problém si tuto nadprůměrnou komixárnu parádně užít. ()

Wladi.mir

Ehm, trošku si šlápl vedle Zlatoslave! Tedy nebýt té části na zemi klidně bych film ohodnotil lépe, jenže! Bohužel už nejsem ten malý kluk, kterému se líbí film podle efektů. Mně jde hlavně o příběh a ten je tu opravdu hodně slabý (spíš debilní). Nelíbilo se mi to a nechápu co se na tom může líbit ostatním. Příšerná blbost! Jediní Asgardi, které uznávám jsou ty ze světa Star Gate a BASTA! ()

annihilation

Když jsem se dozvěděla, že se Američani chystají udělat film o severské mytologii, tak mě, upřímně, málem kleplo. Stačilo mi vidět co udělali z Alexandra Velikého a Tróji. Takže jsem se na film psychicky připravila a doufala jsem, že moc nepokazili ztvárnění mých oblíbených bohů. A víte co? Byla jsem příjemně překvapená. Líbil se mi nápad kombinace Ásů s moderní dobou a spojení rozdílných lidí. Příběh byl celkem dobrý a určitě zajímavý. Výběr hlavního hrdiny byl výborný, ale to by nebyl americký film, aby tam neukázali, jak nejsou rasisti, takže Heimdalla (který je v severské mytologii nazýván jako "Bílý Ás") hrál černoch. Ne, ale těchto pár nepřesností stejně na kvalitě filmu moc neubralo a vlastně se mi překvapivě líbil až moc. Hezké kostýmy, příběh lásky a taky trochu z kvalitní mytologie z tohoto počinu udělalo nakonec dobrý film. ()

laik_60

ja viem ze hopkins by Thora nemohol hrať, ale je mu zapotreby hrať v takomto filme ???? vedecko-fantasticka rozprávka určená nudiacej sa divackej väčšine filmového sveta. Iba vďaka tomu pánovi dávam filmu 3 body. ()

C0r0ner

Že mám komiksové filmy rád, není žádné tajemství. Proto jsem na ně také patřičně kritický, protože mě už jen tak něco neuspokojí. Thor je oproti jiným hrdinům výjimečný možná tak tím, že vychází ze severské mytologie a tak je jeho prostředí hodně atraktivní. Jinak je to přes kopírák jako všechno od Marvelů. 80% ()

Hobitek4U

Nic nového pod sluncem, průměrný film, který na jednu stranu upoutá na nadprůměr, ale na druhou stranu shodí film zase na průměr. Hláška "Chci koně" mi v paměti uvízla asi nejvíc. 3+ jenom za odkazy na svět Universe. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)