Pôvabná Kalifornčanka Susan Murphyová je v podstate úplne obyčajná mladá žena – no len do dňa svojej svadby, keď ju pri páde na Zem trafí meteorit plný vesmírneho slizu, ktorého pôsobením Susan v priebehu niekoľkých minút narastie do úctyhodnej výšky pätnásť metrov! Nečudo, že sa „na mieste činu“ okamžite objaví armáda, ktorá ju spacifikuje a odvezie na prísne tajnú základňu, ktorej existenciu vláda z dobrých dôvodov pred svetom starostlivo chráni ako oko v hlave. Tam ju „oštempľujú“ spočiatku nelichotivo znejúcim prívlastkom Monštrum, premenujú na Enormiku a prijmú medzi tiež dosť nezvyčajne vyzerajúcich členov veľmi špeciálnej bojovej jednotky s invenčným krycím názvom, ehm... Monštrá. Patria k nim brilantný vedec Dr. Šváb, ktorému po nevydarenom prevratnom experimente ostala namiesto vlastnej hmyzia hlava; unikátny kríženec ryby a opice - predstavujúci dosiaľ neznámy vývojový stupeň ľudskej rasy - a zároveň sukničkár na pohľadanie s priliehavým menom Chýbajúci článok alias Rybo; nezničiteľný želatínový B.O.B. s obrovským apetítom, vysokou priepustnosťou a temer nulovým IQ a napokon 100 metrov vysoká mĺkva larva Hmyzosaurus! Dni ich nedobrovoľnej izolácie pred svetom sú však razom zabudnuté, keď na Zemi pristane čudesný mimozemský robot a začne nemilosrdne nivočiť všetko, čo samu postaví do cesty! Nie práve závratnou inteligenciu a invenčnosťou oplývajúci prezident si našťastie dá poradiť a poverí hrdinského generála MacBombu, ktorý sa má postaviť do čela pestrej skupinky Monštier a spolu s nimi zachrániť našu rodnú planétu pred hroziacim zánikom! (TV Markíza)

campix

Monstra vs. Vetřelci jsou spolu s Zataženo, občas trakaře a How tu train a Dragon dalším animákem z dílny studia Dreamworks, který nejenže vyrovnává, ale v některých ohledech předčí Pixarovské kousky. Poviností je přítomnost ne jedné, ale více cool postav (BoB a jeho ananasové želé, šílený dr. atd.). Možná se více zalíbí dospělým než dětem, jak to u Dreamworks bývá. ()

necisty

Parádičkové, asi tak bych to popsal:). Nenáročný děj, ale zato kopec srandy, sympatická Susan roztomilé příšerky a super záporák. Neviděl jsem v 3D, náznaky na dobré triky lze vidět často a přestože bych radši vystupující obraz, tak podle mého obyčejná verze neubírá na efektu. ET go home, jéé pistole a neohrožený prezident, to je pecka. Jediné co jde vytknout, že to prostě na giganta jménem Madagaskar nemá a proto ochuzeno o jednu hvězdu. Ve svém žánru každopádně na výšině. ()

pakobylka

Parodie plná kouzelných hlášek, která si hraje na dětský animák. Bohužel bombastický úvod ji přece jenom trochu vyčerpá, takže jí poznenáhlu dochází dech i nápady, až skončí u nepříliš originálního, víceméně klasického monstrózního finále. Přesto nabízí nadprůměrnou podívanou ... prakticky pro všechny věkové kategorie. ()

c.tucker

Velice vtipný a zábavný animák, který je za poslední dobu jako jeden z mála nabitý velkým množstvým hlášek. B.O.B a prezident Hathaway hlásí, jak málo kdo. Má to spád a švih - pobaví to malé i velké. Z celkového hlediska to není ani stupidní příběh o ničem. "I don't think your parents like me, and I think that Jello gave me a fake phone number." ()

emo

Celko milá rozprávočka, ktorá zaujme najmä v originálnom znení a v 3D verzii... Inak úplný priemer dnešnej produkcie. ()

pufina

"Mám ho, kluci, mááám ho." Ta divná "hmota" (?) mě pobavila, ale celkově mě to zklamalo a to mám tak ráda animované filmy, škoda ()

WolfR

Solidní slepenec gagů, srandiček, držkopádů a fajných příšerek podložen jakýmsi “dějem“. Velice prvoplánové, ale pobavilo! 3 hvězdy. ()

bartias

Když pominu všechny výborné narážky na kultovní sci-fi klasiky – a že jich je plno, je tenhle skvěle udělaný animák stále zábavný, dokonce i díky groteskovým akčním scénám, slušňáckým hláškám a infantilním vtípkům. Hlavní hrdinka, která hned v úvodu vyroste v gigantickou blondýnu, je sympatická a squadra ujetých monster ještě sympatičtější. Dokonce i ten namodralý, pitomoučký sliz B.O.B. je prima parťák a fórky s jeho jediným, vypadávajícím okem rozesmívají opakovaně. ()

Benjamin-L

Další skvělý animovaný film tohoto roku. Čekal jsem že to bude něco jako Lovecká sezóna 2 která se mi moc nelíbí ale film mě překvapil. ()

ing.Frosty

Tvůrci Shreka se nezapřou. Je to stejně vtipné, ale místy i otravné. Hlavně mě iritovala "postava" Boba a všech těch uřvaných ženských. ()

vadic

Největším lákadlem bylo určitě obsazení hlavních rolí. Zklamal Kiefer, který ale neměl moc prostoru a ani jeho postava nebyla vůbec sympatická. Witherspoon a Laurie byli neutrální, ale za to Seth Rogen ďábelský. Jeho postava a dabing vládly celému filmu, který jinak ničím jiným nevyníká. Ale připomínám, že jsem neviděl 3d. ()

Hafran

Přes nepříliš nápaditý příběh ani jeho zpracování a přes typizované charaktery až běda, je výsledek dost sebejistý, v něčem neotřelý, chvílemi vtipný a se solidním drivem. Akce je kvalitní a je vidět (asi kvůli 3d kameře), že se režiséři snažili i o klasickou estetickou vizuální stránku (kompozice, barevnost, prostor) a ne jenom o co nejdetailnější hyper-rendering. Celke je tak na 70% ale dávám 4* za správný směr bláznivé akční animace. ()

dan.pacino

Zajimavý snímek, v kterém je hodně vtipných situací a odkazů - ale celkově vzato mi to jako velká zábava nepřišlo. To už je asi individuální, beru že snímek má velký potenciál a nehodlám ho nijak snižovat. Scény s prezidentem nadprůměrné. ()

Ogen

Já jsem se i v celku zasmál, Bob byl snad nejlepší ze všech postav... je to ovšem film, který je dobrý vidět po nějakým čase. ()