Príbeh dvoch sestier

• Slovensko V moci zla (viac)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiálny text distribútora)

helraiser

Docela příjemný a hlavně koukatelný nenáročný thriller s ne zrovna překvapivým dějem a už opravdu hodně ohranou pointou, ale na druhou stranu s příjemným hereckým obsazením a místy příjemnou atmosférou, takže celkově docela spokojenost. ()

Vabr

Jedinej fakt skvělej film, kterej jsem s kámoškou na brigádě v kuchyni na táboře zkoukl. Koukali jsme celkem na 10 hororů a tenhle byl jednoznačně nejlepší. Přestože Nezvaná od samotného počátku neustále jednoznačně ukazuje a cílí, tak se na to kouká fajnově a pořád se tam něco děje nebo něco dělá Rachel. Vždycky jsme milovali to, jaká byla mrcha a jak házela ty sviňský pohledy. Nastal i jeden solidně povedenej jumpscare, u kterýho jsme s kámoškou na chatce úplně zařvali 😂. Ještěže jsme tam byli sami a zrovna se měnily turnusy. Finále je napínavé a ukáže se konečně pravá tvář Rachel, když vtom dostanete plot twist jinýho ražení a ten vás teda dostane! Byli jsme úplně zaskočení tím, co se odhalilo a jak excelentně to do sebe zapadlo. Fakt neuvěřitelně povedený plot twist. Jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl. A to je i důvod, proč filmu hlavně dávám 5⭐. Mimochodem, na dvoutisícovky megálně dobrá kamera. Ale to je možná tím, že už končí (2009). Po táboře jsem to pouštěl bráchovi a jemu to přišlo jako strašnej kýč a finální zvrat očekával. Vyhodnocení: Po filmu jsme pak na sebe v kuchyni říkali hlášky z filmu 😄 ()

cinemaboy7

Vývarem 3 nebo 4 dobrých hororů s duchařskou tématikou nevznikne kupodivu další kvalitní film, ale jen ten odvar. Tak jako při sledování skvělých filmů "6 smysl, Ti druzí, Kruh, The Gift"(debilně počeštěný název Téměř dokonalý zločin), nebo celkem dobrá "Noc s nabroušenou břitvou" pobaveni ani šokováni určitě nebudete, ale proč se nepodívat na vzdálenou nevlastní sestřenici, která jak rychle přijede, tak zmizí. A navíc už jí nikdy nemusíte zvát:)50% ()

E lan

Kolikrát jsem už napsal, že nejsem příznivcem hororů a přesto v nich najdu sem tam něco zajímavého co mě k nim zase vrací. A to je i případ tohoto nenápadného filmu. Asi předělávka staršího japonského filmu, to filmu dodává záruku kvalitního příběhu, herecké obsazení je trochu televizní, ale světe div se, všichni ve svých rolích sedí. Strašidelné a lekací scény jsou očekávané, takže i já jsem si přišel na své a nemusel se bát nenadálých úleků a mohl jsem se soustředit na rozluštění pěkně zamotané zápletky. A ta se povedla. Proto ***, příznivci hororů si určitě jednu * přidají. ()

vikino1

Ani ryba ani rak. Ze začátku se to tváří jako duchařina, pak se to přehoupne úplně na jinej žánr. Dívat se na to dá, ale není to nic co bychom už 100x neviděli.... ()

Skautka

3 hvězdičky za film, který je tak dobře vymyšlený, ale tak neoslovuje jak by měl. Zápletka je výborná i příběh samotný, ovšem přesto je na tom filmu něco, co člověka přiměje těch 5 hvězdiček prostě nedat. Když to tak vezmete tak celou dobu vás tenhle film tahá za nos a vy tomu podle věříte do doby, než bude 10 minut před koncem a vy zjistíte, že všechno co jste před tím viděli nebyla pravda. A kdo byly vlastně ty děti a ta bledá zrzavá dívka jež celou dobu Annu varovala? Každý film má mít nezodpovězenou otázku. Tahle dívka byla dcera Mildred Kemp. Takže všechny otázky byly zodpovězeny a za to ty 3 hvězdičky. ()

netWoor

Na holky se pěkně kouká, což je ale asi jediné, co mě na tom filmu téměř celou stopáž zaujalo. Pak ale přijde solidní závěr, což celej snímek posune o téměř jednu hvězdu výš. Takže téměř čtyřka ... ()

mira.l

Ale tak jednou za čas takovou lehce hororovou podívanou, proč ne:). Člověk sice v průběhu filmu tak nějak neví, co je skutečnost a co sen nebo vize lehce choré děvy, ale nakonec se to nějak dohromady slepí. Pravdou je, že jsem si jako asi mnoho jiných zpočátku myslel, že vrahem matky Anny a Alex je tatínkova nová přítelkyně Rachel, a v závěru se trochu (aspoň pro mě) nečekaně ukázalo, že to není tak docela pravda. Ten konec byl docela nečekaný. Za poctivé tři, byly už filmy, od kterých jsem si sliboval víc a nakonec se u nich mnohem víc nudil. Já jsem se tentokrát nenudil, a byl docela spokojený. Možná je to tím, že tenhle žánr není zrovna tím, na co bych koukal několikrát do týdne, tak nejsem tak namlsanej:). Na druhé shlédnutí třeba přitlačím i na 4*. ()

Maximilianus

Klasický trhrillerový horor s dobrou ale nie až tak orginálnou zápletkou, a to až do takej miery, že som vôbec nečakal ten záver, ktorý bol ale tiež relatívne bežný, avšak mňa úplne dostal. Film ale obsahuje aj pár nelogickostí. Niektoré tak ledabolo vysvetľuje, niektoré necháva tak, aby to sedelo do príbehu. 6,5/10. ()

Grissom

No konečne zaujímavý horor/thriller so solídnou réžiou, kamerou a strihom. Vynikajúca atmosféra a pointa celého filmu!!oplatí sa vidieť...nevidel som originál a ani ma to akosi netrápi:-) ()

dacek

Je to jednodušší než korejský originál, ale kupodivu mi tady ta odlehčenější pointa sedla trochu víc. V originálu mi přišel konec příliš překombinovaný (ale popravdě si to už moc nepamatuju), tady to všechno do sebe víc zapadlo. Přesto však pouze remake a kdo viděl originál, tak už ho závěr ničím nepřekvapí a jenom čeká, kde se ti filmaři seknou :). ()

Koonix

Po všetkých stránkach priemerný horor s jednou mega-ľakačkou, pri ktorej som skoro padol zo stoličky, aj keď som ju videl upútavke :-D Nad vodou ho drží hlavne (moja obľúbená) Emily Browning, pekná hudba ktorá má tendenciu zvyšovať v hororových pasážach adrenalín, a (pre mňa) neočakávaný koniec. P.S. Odteraz si budem už dokonca života dávať pozor pri vynášaní odpadkov... ()

dj_kure

Velké překvapení se skvělým závěrem. Trošku mi chybí v žánru mysteriózní. Prvky hororu byly super. Škoda, že takových povedených "děl" není víc. Nechal jsem se parádně vodit za nos až do konce :). ()