Starý pán Bronson (Jonathan Pryce) postavil motel a chcel, aby ho viedol jeho syn Skeeter (Adam Sandler). Nový majiteľ, ktorý z podniku vybudoval hotelový komplex, však Skeetera zamestná len ako obyčajného údržbára a na miesto riaditeľa ráta s úlisným nápadníkom svojej dcéry Kendallom (Guy Pearce). Skeeterov neuspokojivý život sa zmení, keď začne neteri a synovcovi rozprávať rozprávky, v ktorých on sám je hlavným hrdinom. Tá časť rozprávania, ktorú vymyslia deti, sa totiž na druhý deň splní v reálnom svete! Strýko sa to snaží využiť, ale práve tým si pokazí vyhliadky na povýšenie aj rodiaci sa vzťah s učiteľkou Jill (Keri Russellová). Nakoniec však Skeeter predsa len vezme osud vo vlastných rúk - zachráni školu, ktorú mali pre stavbu nového hotela zbúrať, znemožní samoľúbeho Kendalla, získa lásku Jill a vybuduje si vlastný hotelík. (TV JOJ)

venison

Adama Sendlera mám moc ráda a většina jeho komedií je psina.. Tento film je ovšem jedna velká trapná slátanina, která nemá hlavu ani patu.. Nevím, co tím tvůrce chtěl říci.. Zda mělo jít o bláznivou komedii pro děti ve stylu "Sám doma", nebo o rodinný úsměvný film ve stylu "Táta v sukni".. Dle mého názoru si na tomto dílku nevezmou nic ani děti, ani dospělý.. Jediná srandovní postavička byla morče s "divnejma" očima, které jedlo hamburgry, což vypovídá za vše.. Díky tomu hlodavci jsem vydržela až do konce.. ()

neoBlast

Už jsme se všichni snad smířili, že Sandler potřebuje natočit bezkonfliktní ptákovinu pro děti, aby nás mohl obdarovat šilenou komedií, kde obšťastňuje důchodkyně a nám se to všem líbí (ehm víte jak to myslím... btw: Zohan na nás všech asi zanechal více následků, než si kdokoliv připouští). Ano a tohle je to nutné dětinské peklo, které se doslova musí přetrpět se skřípějícími zuby. Guy Pearce, a do jisté míry asi i Sandler, určitě při podpisu smlouvy netušil co si na něj závistivá maskérka/kadeřnice chystá... 30 % ()

T-pack

Tak sem si v průběhu filmu říkal, že nebýt Sandlera a jeho specifického zpracování postavy, srazím o hvězdu dolů na tři. Ale jak tak film běžel, přišly by mi tři hvězdy na film (rozumíme, s jiným obsazením titulní postavy) málo. Protože se mi to líbilo. Jelikož a poněvadž, ač s jasným komerčním záměrem, je to stále film a tedy se dá říct (přihmuřme oči) umění a já se naučil vysvětlovat si umělecké dílo po svém. Takže pro mě to byl docela obyčejnej příběh s kouzelnym morčetem, který udělalo z těch dětí tyhlety tvůrce situací. Takhle se ta neuvěřitelná kravina dá krásně pochopit jako příběh o kouzelnym morčeti v úplně normálnim světě - vždyť i ty žvejky nepršely z nebe a Lincoln byl jen na minci. A to je jeden fantaskní prvek v jinak normální věci, na kterej se dá nabalit hromada dalších a takhle nějak to mám rád. Když je příběh postavenej na úplně všední šedý realitě a je tam něco, co dokáže rozjet ujetou? fantaskní? nadpřirozenou? zápletku. Plus je tam Sandler, kterej nikdy nebyl závratně vtipnej, ale (ač vždycky stejná) je jeho postava vždycky vyjímečná. Taková kousavě hodná. Je obyčejnej, ale rozhodně ne stejnej, jako ostatní. A mě prostě baví. A film mě bavil. Byl sem v dobrym rozpoložení. Bral sem to z půlky jako pro děti... tak děte s tim modrym do háje :-) Dobře, čtyři a půl, jako mě to vždycky namíchne, i tady děsně zabitej potenciál. Tvůrci, vyšťavněte ten potenciál! Do pěti dotáhne cameo Buzze. ()

Brandon

Bylo, nebylo, za devatero horami a devatero řekami, v zemi nezemi, v krajině potrhlých mimoňů a potřeštěných zdivočelých víl se zpoza vlnících se lesů, v nejasné dáli, zničeho nic vynořil....No ale to je zase jiná pohádka. Ta Sandlerova je lehoučkou svižnou oddychovkou, zábavnou jednohubkou. Stačí vypnout mozek, neřešit, nepitvat, nerozebírat. Ideální na dobrou noc. P.S. Mmmm, Keri má šarm a silné osobní kouzlo. ()

VasaX

Sice to bylo pěkný, idylický a vůbec, ale Adam Sandler se opět nepředvedl. Je to takový nejistý krok, když člověk neví, jestli yb se měl vrátit k těm příjemným rodinným komediím a nebo hrát něco vážnějšího, nebo něco romantičtějšího. Takhle sice zůstává v škatulce pohodových oddechových filmů, ale to je asi tak vše. Příběh je průhledný jak čerstvě opršelé okno, herecké výkony jsou průměr i na tuhle filmovou kategorii. Budu sice trochu přísnější, než bývám, ale tři hvězdičky jsou i v rámci kategorie moc za to, co nám tu Shankman se Sandlerem naservírovali. ()

hroubek

Tahle role podle mě Sandlerovi sluší více, než hrát si na teplýho hasiče nebo tajného agenta Mosadu, který se hlubí pralesem v rozkroku.Někdo namitné, že všechny role jsou hloupé já, ale tvrdím že v tehle se mohl vyřadit jako ve Velkém tátovi. ()

Brain-D

Takovou blbost jsem vážně v poslední době nadprůměrných snímků se Sandlerem nečekal. Ale stalo se. Sandler si předešlími filmy udělal laďku strašně moc vysoko a tady se jí ani nedotkl. Ohledně filmu radši mlčím a jdu si koupit morče s velkýma kukadlama ) ()

blackJag

Podle námětu to vypadalo na větší odvaz, nakonec i přes slušné obsazení jde jen o průměrnou rodinnou zábavu, která vyšumí v minutě, kdy začnete přemýšlet o... o čemukoliv jiném. Disney produkce naštěstí zajišťuje, že i přes opětovnou účast Roba Schneidera na sandlerovském projektu nedojde k žádným scénám opřených o tělní výměšky, a tak nejkontroverznějším prvkem filmu bude nejspíš spánkově úzkostlivý číšník v podání Russella Branda. Příbuzné Inkoustové srdce je v tomto případě o chlup lepší volbou. 50% ()

Kurikmoon

Tento film, môže pripadať trápny a nudný. Hlavne v začiatku. Keď sa však naladíte na nôtu rodinnú, všetko môže byť inak. Je totiž venovaný práve menším deťom s rodičmi. Dej je možno predvídateľný, ale rozhodne dynamický. Herci sú milý, sympatický, uletený, očarujúci, okatý.. (prívlastky určite ľahko pridelíte postavám sami). Takže, ak sa na Bedtime stories budete pozerať ako na rodinný film, občas trápne sa stane zábavným. A ak to budete pozerať s deťmi vekom blízkym tým filmovým, možno pridáte ešte jednu hviezdičku.... Pre mňa príjemné i zábavné. ()

HomeAlone

Musim sa priznat ze kym som to nepozrel az tak ma to moc nazaujimalo a do konca som to mal doma asi pol roka kym som to zhliadol . Unaveny po robote som chcel pozret nieco take , ked pri tom nahodou zaspim , tak sa nic nedeje a nasiel som prave toto . No a vydrzal som do konca , je to podla mna velmi prijemna oddychova rodinna komedia a typ filmu ktore mam ja velmi rad . Velmi velka spokojnost ()

jefff

Příjemná oddychová záležitost na jedno zkouknutí. Sandlera mám rád, některé jeho filmy jsou skvělé jiné děsné. Pohádky na dobrou noc bych přiřadil do jeho průměru. Zajímavé téma, z kterého se sice dalo vytěžit více, ale i tak pobaví svým neotřelým příběhem. Ačkoliv schéma celého filmu je vlastně typická romanťárna. ()

Soweek

No jo, zdaleka ne tak vtipné, ale tak nečekal jsem víc. Pro děti určitě pěkná záležitost. ** +*za Bugsyho, který se stal mojí novou nejoblíbenější animovanou postavičkou :-) ()

made1

O něco horší než Inkoustové srdce, ale po Zohanovi, kde padl Adam Sandler na dno mnou snesitelného vkusu, velice dobrý počin. ()

sedm.1

Zcela nekompromisní peklo, trapnost této kravině naprosto dominuje a jde o jednoznačně nejhorší film Adama Sandlera. A zároveň i tvrdím, že nebýt právě samotného sympaťáka Sandlera a asi dvou docela vtipných momentů, označil bych Pohádky na dobrou noc rovnou za ODPAD!. Je možná pravda, že zápletka je sice originální a že stejně jako k většině Sandlerových filmů bych k ní měl jistě přistupovat s hodně velkým nadhledem, ovšem tentokrát mě ta její nesmírná stupidita a urážlivost položila fakt na lopatky a hrubě mě ztrestala. Je to totiž přesně ten typ filmu, kdy se při jeho sledování doslova stydím za účinkující herce, že jsou schopni vypouštět z huby tak šílené nesmysli, že jsou ochotni se ztrapňovat v tak slaboduchých scénách, že si zkrátka dovolí se vůbec zúčastnit takové nedůstojné blamáže. Vždyť veškeré scény jsou doslova urážející, rádobyvtipné momenty vyznívají vesměs trapně, romantické okamžiky chladně, prostě tu nefunguje vůbec nic! Celý ten průser tak alespoň trochu zachraňuje docela zábavné obsazení, především pak záporáci Pearce a Lawless jsou fakt dost oživujícími prvky, ale i tak jde pořád o hotový neštěstí. Já zkrátka při vší vůli nejsem absolutně schopen tu vážně praštěnou a především trapností prošpikovanou splašku brát jakkoliv vážně, cokoliv jí tolerovat, prostě mě její existence nesmírně vytáčí a vlastně jsem si přitom i zároveň uvědomil, že Disneyho produkce fakt většinou posílá do světa pro mě opravdu jen těžko stravitelné fláky. Hrůza! ()

Arkanoid

Klasická sandlerovka s ústredným motívom rozprávania príbehov a rozprávok pokazená rozprávaním Adama Sandlera. Vrcholom nevkusu je animované morča s veľkými očami v hranom filme. Hodnotenie kazí aj príšerný Guy Pierce, ktorému už neveríte, že mohol účinkovať vo filme Memento. Film má síce správne hodnoty, no prejavené nesprávnym spôsobom a trápnym humorom. ()

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (viac)

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

05.12.2007

Jistý významný filmový kritik jednou prohlásil, že hvězdný status Adama Sandlera je pro něj jednou z největších záhad naší doby. Pro někoho nesnesitelný nýmand, pro jiné kultovní komik však stále… (viac)