Juno (Ellen Page) je šestnáctiletá středoškolačka, která se potýká s nečekaným těhotenstvím. Otcem dítěte je další teenager, Paulie (Michael Cera), kterého ovšem ona nepovažuje za svého přítele. Chce, aby všechno skončilo jako špatný sen, ale zjišťuje, že musí začít situaci řešit. Využije pomoci své nejlepší přítelkyně Leah (Olivia Thirlby) a uvažuje o Centru pro pomoc ženám, aby jí pomohlo s „rychlým potratem“, jak tomu sama říká. Před klinikou ale potká svou kamarádku Su-Chin (Valerie Tian), která odmítá potraty a přesvědčí ji, aby svoje rozhodnutí změnila. Juno nakonec spolu s Leah nachází v Penny Saver inzerát od Marka a Vanessy Loringových (Jason Bateman, Jennifer Garner), kteří zoufale touží po dítěti a právě zde začíná příběh mladičké dívky Juno a jejího dospívání. (oficiálny text distribútora)

chef

Svieži dúšok reality aj v americkej komédii, kto by to bol kedy povedal však ? V záplave stupídneho mainstreamu v podobe teanegerskej produkcie vyznieva Juno veľmi odlišne v dobrom slova zmysle. Hlavnú zásluhu má na tom Ellen Page(narodená 2 týždne po mne :-) a Reitmanova voľne plynúca réžia. 85% ()

uzzi

Velice dobrý a civilní film. Hlavní postava Juno alias její představitelka Ellen Page je naprosto skvělá. Ona je nejen názvem filmu, středobodem děje, ale hlavně tahounem a výborně zahranou postavou. Působivé je i pozitivní naladění a výsledné poselství. Zjistíte že těhotenství šestnáctileté holky není tak velký průser jak se zdá. To že se zde trošku lámají společenské kodexy je skvělé a nekřečovité. V hodnocení přesto zůstávám při zemi, některé okamžiky a struktura příběhu mě zase tak skvělé nepřišly.Výsledkem je obyčejný film, obyčejný v nejlepším světle 70% ()

Kanibal

Ellen Page je jako Juno naprosto okouzlující... Bezprostřední, plná života, těžko uvěřitelná a přitom opravdová. Příběh je fajn, obvykle dá na odpolední TV film, ale když se to vezme za dobrý konec a každý z tvůrců je profesionál, vznikne skvělý film. Rád na Juno zase mrknu. ()

Tjaden

Filmy s podobnou tematikou nejsou ani zdaleka mým šálkem kávy, přesto mě Juno dokázala nějakým způsobem chytnout. Nedokážu ani říct proč, možná právě díky režii Jasona Reitmana, jehož tvorbu asi začnu podrobněji sledovat. Už jeho Děkujeme, že kouříte bylo nejen pro mě milým překvapením. Juno je rozhodně citlivým lidským snímkem, který zároveň postrádá rysy klasických romantických slaďáků ()

Seti

Ale ale ale...Velmi milé překvapení. Po celkem dlouhé době osvěžujícně originální, s neotřelým námětem a hlavně ani chvíli trapná záležitost (což mě u americké komedie dost překvapilo). Klasické poselství, že se zbouchnuté teenagerky ještě nemusí houpat na první dubové větvi, zabalené do zábavného, z poctivého nadhledu braného a trochu sarkastického obalu. Rulózní J.K. "Jonah" Simmons, ale hlavně herecký koncert mé oblíbenkyně Ellen Page, která si tu pátou hvězdu u mě prostě vydobyla. ()

bari68

Milé, oddychové a pohodové story , ktoré síce ako komédia využíva ľahkú iróniu ,avšak s Juno sa nudiť nebudete a jej príbeh ranného rodičovstva na tvári nahodí úsmev a celkovú spokojnosť. Po druhom zhliadnutí by som vo filme nevyčítal asi nič nové,ale ako chutnú večernú jednohubku by som doporučil. ..... A nebo ako povinné premietanie v škole na prednáške s názvom :,,Vždy používajte ochranu,, :) ()

Kracken

Juno je Velmi působivej a překvapivě poklidnej film. Ellen page, pokud se nepletu jsem poprvé zahlídl v seriálu Re-genesis a už tam na mě zapůsobila herecky velmi příjemně a takňak dospěleji než je v tomhle věku běžně k vidění. Myslím že se u téhle herečky máme ještě na co těšit. Hudba k filmu sedí a příjemně doprovází příběh. Velmi jsem ve filmu obdivoval rodiče rodičky, to s jakým pochopením přijali problém své dcery bylo obdivuhodné. Opravdu podařené drama. ()

joora1

Skvělá, svěží komedie, která se spíš dá pojmout jako drama s komediálními prvky.Nutno podotknout, že opravdu hodně dělá hlavní představitelka, která prostě nemá chybu.Je svérázná, vtipná a prostě jiná než ostaní holky.Je vidět, že problémy se vztahy a láskou mají lidé v různém věku a tento film na to poukazuje.Navíc obsahuje návod, jak vše s naprostým přehledem řešit když se někomu v podobném věku nebo podobné situaci něco takového stane.Počínaje samotnou Juno přes nevlastní matku a skvělého otce až po vyjukaného mladého přítele hlavní hrdinky, všichni se chovají opravdu přirozeně.Film nenudí a nepůsobí laciným dojmem jako například komedie Zbouchnutá. ()

Herráček

"Máme tady krémovou a smetanovou... Chtěla bych totiž pro dítě něco neutrálního..." "Jo... A ještě jsi zapomněla na tu béžovou..." Já jsem si myslel, že film o tom, jak šestnáctiletá holka čeká dítě musí být zákonitě strašná sračka... Omlouvám se a sypu si na hlavu popel... Téměř absurdních situací je v tomto filmu opravdu přehršel... A do toho ještě filozování na připravenost člověka na dítě... Nad láskou jako takovou... A nad nehtíky... ()

jondoe

Aj ked bola Ellen Page vo svojej ulohe vyborna, nedokazem ist z hodnotenim vyssie ako na tri hviezdicky. Postavy vo filme riesia problemy ktore z daleka nie su jednoduche, tak hravo a bez dlhsieho rozmyslania, ze som im to bohuzial neveril. Vobec nechapem oscara za scenar. Bolo to totalne nedoveryhodne a keby tento film nemal spominanu Ellen Page, tak by to asi dopadlo ovela horsie. Iba jej patria moje tri hviezdicky, pretoze keby tam hral nejaka menej vyrazna herecka asi by som tento film po dvadciatich minutach vypol. Dost precenena a nie moc smiesna komedia. Mozno by to lepsie fungovalo ako drama, ale to by sa musel scenarista dopodrobna vsetky dialogy a vlastne aj postavy uplne prepisat. ()

leon_id

Je az k neuvereni s jakou lehkosti dokazal Jason Reitman natocit takove zavazne tema. Velmi tu vypomaha hlavni predstavitelka (vyborna Ellen Page, ktera tu cely film trousi neskutecne hlasky!) vyrazna a do deje skvele zapadajici hudba, ktera se tu rozhodne neztraci nekde v pozadi, ale hraje tu celkem dulezitou roli, kdy se tu hlavni postavy bez dialogu jen tak potloukaji na malomeste. Cely pribeh utece jako voda, nejen ze je sestrihany na prijemnych 100 minut, ale skvele napsane dialogy vas proste nenechaji ani chvilku oddechnout a cely film tak nema hluche misto. Pro me velmi prijemne prekvapeni, vyborne sem se bavil. ()

Ondra16

Kouzlo filmů spočívá v tom, že dokáži udělat z něčeho naprosto průměrného, možná až podřadného něco neskutečně krasné. ()

BluT

Super pohodová komedie se skvělejma hercema. Všichni se do svý role mrtě hoděj, nepřehrávaj, prostě se mi to vůbec celý líbilo. Váhám mezi 4-5, ale za to, že to bylo od začátku do konce solidně našláplý (i když teda je to takovej polouzavřenej interval, úplnej konec mě trochu zklamal) dám za 5. ()

SjamK

Dost divný film, zvláštní ale je, že si mě dokázal získat natolik, abych se na něj podívala znovu a ještě ke všemu mi přišlo nefér nechat jen tři hvězdičky! Juno patří do kategorie filmů, o kterých bych spíše řekla, že se mi nelíbily... ale drží se mě a nemíní se pustit. Eee, to asi není jen tak, natočit film, na který všichni nadávají, ale zároveň se všem vlastně líbí, že? ()

Benedygtus

Je to bezpochybne bezvadny film, temer asi by se dalo rict ze bezchybny, proc jsem teda dal 4*? Mile me prekvapila hudba, na kterou si potrpim a to nejen ve filmu, dale herecke obsazeni. Naopak me, ale trochu zklamaly dialogy, prave asi diky memu nadmernemu ocekavani a proto tedy i 4*. ()

Wally

Moc hezky natočený film...hlavní představitelka hraná E. Page je uchvatná...vtipná, milá a někdy na zabití. Hlavní však je, že jsem již dlouho neviděl zahrát tak mladou herečku, tak skvěle a snad neusne na vavřínech a můžeme se do budoucna těšit na další skvělé představení od této mladé herečky. Co mne taky zaujalo byl pohodový přístup rodičů...to u nás by bylo řevu :-) V závěru bych ještě vypíchnul výbornou hudbu, která film doprovází. Za mne 4* a doporučuji. ()

Nassau

Pravděpodobně každý má nějaký film, u kterého ostatní možná nechápou, co na něm daná osoba tak obdivuje a má rád. U mě je to jednoznačně Juno - film tak skvěle ironický a drzý. Ellen Page si mě tady získala. (8/10) ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Po Děkujeme, že kouříte, Juno a Lítám v tom patřil Jason Reitman mezi nejobletovanější mladé režiséry. Po Znovu a jinak, Prodlouženém víkendu a Mužích, ženách a dětech už mu ale tolik lidí nevěří.… (viac)

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (viac)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009

Za svůj první scénář dostala Oscara. Kromě toho byla Juno solidní hit, takže to vypadalo, že před Diablo Cody leží dálnice ke slávě. Poté, co „hororová satira“ Bacha, kouše! v zámořských kinech v… (viac)