Článek v Time Magazine, nazvaný „Těhotenský Boom v Gloucester High", byl prvním, který odhalil unikátní skandál – během jednoho období otěhotnělo naráz více než tucet středoškolských studentek z Gloucesteru. První, kdo tento trend zpozoroval, byla školní zdravotní sestra. Příběh dívek tak začal plnit titulní stránky národních novin a stal se předmětem mnoha talk show a investigativních televizních reportáží. Provokativní debut je portrétem skupiny znuděných puberťaček, které uzavřou nezvratnou dohodu. Když Camille náhodně otěhotní, podnítí své kamarádky a spolužačky, aby ji následovaly. Je jen otázkou času, než 17 dívek najde vhodné „dárce spermatu" a způsobí tak vlnu pozdvižení v jinak poklidných vodách přímořského městečka. (Film Europe)

hous.enka

Dopadlo to bohužel tak, jak se dalo čekat - sedmnáct dívek a jejich těhotenství je zkrátka příliš velké sousto. Záběry na jednotlivé dívky s bříšky, jak sedí ve svých dětských pokojíčcích, jsou sice všeříkající, ale i tak mi připadá, že slouží jen jako vata. Celé je to dost ploché a těžko uvěřitelné (nikoli nápad dívek, ale jeho uchopení režisérkami). Nevěřím dívkám jejich motivaci k mateřství (tím myslím, že ve filmu to působí tak, že všechny měly stejnou motivaci) a jejich sen o tom, jak budou všechny bydlet v jednom domě a jak to bude báječné. Ale no tak, sedmnáctky přece nejsou tak pitomý. Mimochodem to moře, modrošedé barvy... jde o inspiraci (opět) severskou kinematografií? ()

Malarkey

Parta holek v nezajímavém francouzském městě se nudí. Nudí se dlouhodobě a tak jednu inteligentní šestnáctku napadne, že by mohla otěhotnět, a že by to mohla bejt docela prdel. To životní nechutenství z těch holek bylo úplně zjevný a dokážu si živě představit, že právě tohle je problém dnešních mladých lidí, kteří se neumí bavit a tak hledají zábavu v nesmyslech. Film samotným nápadem sice zaujme, ale zároveň od něj nemůžete očekávat pětihvězdičkový formát. To je v tomhle filmu až moc scén představujících nekonečné dlouhé chvíle současné francouzské generace, která si neumí vážit života. ()

Marqta

Tenhle film mě mile překvapil. Příběh je jednoduchý, ale výstižný. Moc povedená je i kamera a celková atmosféra filmu, která se zajímavě mění. Chvíli maté pocit, že koukáte na poetický a přemýšlivý snímek a chvíli na středoškolskou parodii, která se lehce zvrhla. Je pravda, že jsem se vůbec nenudila, ale líbilo by se mi kdyby byly jednotlivé postavy trochu více propracovány, protože i přes pár povedených "niterních" momentů, je film celkem plochý. To co mě zaujalo, je že je film natočen podle skutečné události, přiznávám se, že by mě to nikdy nenapadlo a kdyby to nebylo přímo řečeno, pravděpodobně bych se tomu vysmála. Ale o to více je snímek působivý. Dávám silnější 3 hvězdičky. ()

kaylin

Zajímavý nápad, který je jedním z těch, jež skončí v propadlišti dějin. Bylo by to dobré, kdyby to někam vedlo, kdyby si to udrželo humor, který je místy trochu pelíškovského stylu, anebo to bylo skutečně dramatické. Ale ono to není ani jedno, obojí jen tak něco na půl cesty, což nutně vede k průměrnost a mnohdy nespokojenosti diváka. ()

dopitak

Stejný problém, jako u Pregnancy Pact. Tady aspoň naštěstí není tolik blbejch keců okolo, a nikdo se neangažuje. Námět může být v pořádku, ale od chvíle kdy dojde k prvnímu náhodnému těhotenství je celá konstrukce příběhu hrozně vratká. Takže holky si u jogurtu v jídelně řekly, že škola takhle jak je, je nebaví, pročež se jako revolta a únik z domácícho stereotypu vynášení koše a stlaní postele nechají zbouchnout. No budiž, jenomže tam kde se daly získávat body, to totiž v popisu jak se jim daří/nedaří k tomu přijít, se tvůrci omezí na scénu na pláži a malý vtípek s obrácenou prostitucí na záchodkách. Nic víc, žádné vysvětlení, žádná argumentace. Pokud to tak přijmeme, jen tupě sledujeme skupinu nanynek, jejichž procitnutí má být asi smyslem celého filmu, sloužícího nejlépe jako výchovný snímek pro mladistvé. Chybí erotika, sex, prostě cokoliv kromě pupků. ()

• Film se zakládá na skutečné události z roku 2008, která se stala ve městě Gloucester v USA. (Cheeker)
  • Natáčelo se ve městě Lorient a blízkém okolí ve francouzské Bretagni, a to od 26. července do 15. září 2010. (Cheeker)

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

17.05.2014

Francouzská kinematografie oslovuje tradičně široké masy diváků, a tak se distribuční společnost Film Europe Media Company rozhodla zrealizovat festival Crème de la crème, kde slovenským divákům… (viac)