Jeni a Juno jsou obyčejní patnáctiletí středoškoláci. Užívají si života a každý ve škole jim jejich lásku závidí. Jenže jednoho dne Jeni zjistí, že má pozitivní těhotenský test a jejich růžový svět se postupně začne hroutit pod návalem "dospělých" problémů.
Příběh je zasazen do současného klimatu v Koreji a reflektuje dnešní problémy mladých v korejské společnosti, kde se stále prolíná tradičnost s moderním pojetím života mladých lidí. (jorgus)

Pethushka

V průběhu sledování jsem se nemohla rozmyslet, jestli se jedná o průměrnou komedii a nebo je v tom něco hlubšího. Každopádně vím, že ty děcka byly rozhodnější než většina dospělých. Bylo hezké dívat se jak za svoji lásku bojují a jsou o ni přesvědčeni. Herci, kteří ztvárnili Jeni a Juno byli jako pro sebe stvořeni. Pobavila mě hlavně scéna v restauraci, kde se sešli s rodičy a poučili je, že ONI si to udělají po svém. Na konci jsem už jim jenom fandila a těšila se na happy end. Pěkné 4*. ()

JohnCZ

Oproti americké Juno je tahle korejská verze mnohem decentnější (což nepůsobilo moc reálně) a tak celkově mnohem více pro dětské publikum. Na druhou stranu je tato verze taková milejší a díky asiatům má svůj osobitý ráz, který mi přijde trochu nezvyklý. A možná i proto jen 3*. Mělo to něco do sebe (hlavně skvělou hudbu), ale znova bych se na to asi nekoukl. ()

Dragoni

Jenny, Juno je jemně komediální slaďárna pro náctileté s pěknou hudební kulisou a spoustou pěkných scén, které se určitě povedly, ale je až příliš dětinská a roztomiloučká, než aby naplno zaujala a nadchla, i když natočení otevřenosti lásky dvou náctiletých studentů jsem od korejců nečekal a je to dost vážné téma, proto palec nahoru. Pěkný film s nejednou povedenou vtipnou scénou. 75 % ()

Adrian

Jeni (ona) a Juno (on) - dvaja 15 roční, zaľubení školáci, ktorí majú zrazu jeden veľký problém - Jenine tehotenstvo. Samotný film, resp. jeho žánrové zaradenie ma mierne prekvapilo. Zatiaľ čo trailer sľuboval hlavne komédiu, výsledok je komediálna dráma (ale keď príde na humor, tak ten ma vždy spoľahlivo dostal), ktorá si až na samotný záver (na môj vkus mierne skratkovitý) drží svoje vyvážené tempo a rytmus. Najväčším plusom bola pre mňa ústredná - kontroverzná peripetia, ktorou vlastne juhokórejci búrajú ďalšie tabu. Sexualita mladistvých a jej dôsledky ako ústredná myšlienka filmu nie je ani v dnešnej dobe ešte bežnou záležitosťou a práve v tejto línii mi počas filmu prišla viackrát na rozum prepojenosť s Kubrickovou (resp. románovou predlohou od Nabokova) Lolitou. ()

hous.enka

Jihokorejská romantická komedie o dvou mladých lidech, kteří musÍ řešit problémy, o kterých se jim ani nezdálo. No, možná se jim ani nezdálo o tom sexu, co spolu měli - postupem času jsem totiž začala pochybovat, že ti dva spolu opravdu spali. Chvílemi to bylo opravdu brutální (přednáška o sexuálním životě a zejména dotaz sexy kantorky, kdo z chlapců již masturbuje), ale jinak se celý film nese v pohodové náladě. Ačkoli postoj rodičů (byť je vlastně zachycen zejména postoj Jeniných rodičů) tomu dává poněkud odlišnej kontext. A to je vlastně dobře, protože díky tomu film není jen romantickým příběhem o dvou puberťácích, ale dostává i další rozměr - sociálněkritický pohled na jihokorejskou společnost, ve které se střetávají názory mladých a řekněme starších. Filmové atmosféře skvěle vyhovuje i hudba - hlavně písničky zpívané dětským (?) sborem. Mimochodem (MOŽNÝ SPOILER): iritovalo mě, že Jeni neměla vycpaný břicho. Takhle si tam pobíhala se svým plochym břichem až do osmýho měsíce a najednou se jí zázračně vzdulo a ona porodila. ()

• Ačkoli ve filmu nejsou žádné sexuální scény, byl tento snímek v Koreji označen omezením 18+. Toto ohodnocení bylo později sníženo na 15+. (Terva)