Na posledný rozhovor s dcérou Beth (Gia Mantegna), študujúcou v inom meste, mechanik Paul (Jason Patric) len tak nezabudne. Nie preto, že očividne klame, keď predstiera, že je v poriadku, pretože je neprehliadnuteľné, že ju niečo veľmi trápi a že je neobvykle vystresovaná... Ale preto, že krátko na to akoby sa po nej zem zľahla! Keď mu zo školy príde oznámenie, že prestala dochádzať na hodiny a jej telefón zdvihne ktosi neznámy, obráti sa na políciu. Keďže výsledok ich snaženia je však viac ako biedny, rozhodne sa dcérino zmiznutie prešetriť sám. Netrvá dlho a natrafí sľubnú stopu, ktorú predstavuje pôvabná Angela (Jessica Lowndes), Bethina najbližšia priateľka. S jej pomocou totiž konečne zistí, kde sa zbiehajú všetky podstatné nitky, alebo presnejšiu u koho – u miestneho mafiánskeho bossa Omara (Bruce Willis), ktorý má s Paulom ešte pár nevybavených účtov z minulosti! (TV Markíza)

Marsik

Jsem fakt naštván. Jelikož film měl skvěle a zajímavě našlápnuto, ale postupem času to přestávalo bavit a v závěru se z toho vyklubala dokonce béčková srágora, kdy hlavní hrdina krosí desítky protivníků včetně chudáků sekuriťáků a sám nemá ani škrábanec. Ukázkový příklad, jak se dá podělat velký potenciál, kdy navíc režisér má k dispozici taková jména jako Willis či Cusack, škoda. PS: 50 Centova role byla vskutku úchvatná :) 60% ()

MartinezZ

Začíná to už při úvodních titulcích slušně, jenže pak se z toho vyklube divná rodinná mise z Call of Duty (tady spíše Call of Fatherhood) a to, co tu mohlo být zajímavé, jde mimo film a zůstává jen hloupé, nudné a značně nezajímavé béčko, ve kterém je vám akorát líto těch bezpečáků, kteří každé ráno odchází od rodiny hlídat mrakodrap místního bosse, protože v okolí prostě jiná práce není a zrovna dneska se sem přichomítne papá nějaké nesvéprávné feťačky a vás i vaše kolegy kvůli své fetce odpráskne, načež oddělá i vašeho šéfa a v klidu odchází (policie někde jinde nasazuje botičky a nemá čas řešit nějaké 'domácí násilí'). A vy pak máte, během krvácení na podlaze, na výběr: Buďto přežít, ale přijít o práci (boss je dead a jinou fachu v téhle prdeli a jejím okolí nenajdete, dcera nebude moct na školu a pravděpodobně se ušlape a ufetuje hned na vedlejší pumpě, manželka začne chlastat a zdrhne s projíždějícím kamioňákem, který ji může ukázat svět, a vy budete jen sedět v putyce, ožírat se ku slávě své smůly a pod vlivem se pak picnout. Nebo, nebo raději chcípnete hned. Ničemu to nepomůže a stane se to stejné, ale alespoň se na to nebudete muset dívat. A co že to má společného s filmem? Vůbec nic, ale během toho nesmyslného střílení a pochodování kolem si alespoň můžete vymýšlet vlastní děj téhle zbytečné taškařice. Tak co? Napadá vás nějaká vlastní dějová a zajímavější odbočka? Máte 90 minut na rozvedení jejího děje, tak šup. ~~~ 1,5* + 0,5* za Bruce, u kterého po delší době nebylo vidět, jak už ho to hraní před kamerou vysloveně sere. ()

Ellmariachi

Kdyby to bylo reálné, řekl bych, že tenhle film je pěkně vyčůraný. Zapadl totiž přesně do toho co jsem hledal. Akční jednohubku s nenáročnou zápletkou a nekompromisním hlavním hrdinou. Zn. známej xicht bude plusem. A tak tomu přesně je. Od prvních minut je vám jasné kam snímek míří. Kdo je tu šéf a do cesty mu vleze jen pitomec. Taťka prostě chce dcerku zpět a nezastaví se před ničím. Ani před pár rádoby drsňáky,ani před hodně divně se chovajícími postavami a před Willisem v roli mafiána teprve ne. A jak to taťka postupně kosí a prodírá se tam, kam se za těch 90 minut dostat má, přemýšlím dokonce o 4ech hvězdách. Jenže jen do chvíle kdy dojde ke střetu s Willisem. Jeho záporák je totiž strašně slabý a o finálovém souboji skoro nemůže být řeč. V tu chvíli padá hodnocení na 60 procent. ()

kaylin

Fajn herecké obsazení, i když ty známé ksichty jsou v menších rolích. Vlastně to vůbec nevadí, protože tahle cesta za nalezením zmizelé dcery je celkem příjemná. Nic převratného, nic ultradrsného, ale jako celek to docela funguje, takže já jsem spíše spokojený než nespokojený. ()

vegetol.mp

Bavilo mě to. Bavil mě hlavní hrdina, prostředí, kamera, herci i děj. Jason Patric jako nasranej taťka naprosto v pohodě, Cusack taky a Bruce odved svůj běžnej průměr, odehranej za dva dny. I když automobilová honička byla natočená lehce zmateně, akce je jinak nasnímaná dobře a přehledně. Líbila se mi i kamera, která na rozdíl od různých východoevropských Seagalovek používá zajímavý barvy a ne jen odstíny hnědý. Prince není film roku, ale jako akčňák na dlouhý zimní večery je naprosto v pohodě. 70% ()

M.i.k.e

solidně odsýpající béčko,které je na jedno podívání naprosto ok.Dějově sice nepřináší vůbec nic nového,protože filmů o tom,jak tatínek s minulostí Ramba zachraňuje dítě je mraky,ale pokud se to netočí jakž takž dobře,proč ne.Škoda,že občas zahapruje logika (chápek s pověstí terminátora nezaregistruje se skřipěním brzd zastavující auto,ve kterém sedí frajeři s kulometem).Willis evidentně potřeboval nějaký drobný,protože tady by se bez něj film absolutně obešel,ale alespoň mají tvůrci na čem postavit propagaci...50% ()

Figu

Samozřejmě, že filmek si našel mou pozornost jen díky jménu Bruce Willis, ovšem tak jak již v posledních letech sledujeme kariéru Brucíka, dvakrát se tu moc neohřeje... Nicméně i tak hraje velice slušně hlavního padoucha. The prince táhne Jason Patric u kterýho jsem ani netušil, že je schopnej se tak solidně nasrat a ničit všechny co mu stojí v cestě. Travolta si z tohohle filmu mohl vzít trochu příklad a možná by jeho "Já, pomsta" dopadla daleko lépe. Když k Elitnímu zabijáku člověk přihlíží jako k něčemu s oddechovou akcí, je to koukatelné béčko! 70% ()

Martin741

Ze toto zobral Brus "jsemnaprachy" Wilis, to ma prekvapilo. Film je to plany, zrejme to na seba ani nezarobilo .....patranie po zmiznutej dcere ma nijak nenadchlo, plus este akysi Omar ....... velka bieda, za rok 2014 mam teda podstatne lepsie filmy : 40 % ()

carlos 2010

Postaviť film na tom, že ja trafím všetko a mňa nič je úbohé. A aj keď tam hrá Bruce, filmu to nepomáha. P.S.: John Cusack vyzerá ako Nicolas Cage - najmä jeho účes, ale aj výkon. ()

Juto

No neviem prečo sa takéto filmy točia.Všetko na tomto filme bolo zlé. Herecke výkony zlé. Režia zlá.Kamera ešte tak ušla,ale to nestačí. 1/10 ()

Radiq

Béčko jak vilis. Ten tam snad ani nehraje, ne? Teda to jsem si říkal aspoň polovinu filmu. Cusack má taky úplně o ničem roli. Jak kdyby to měl Willis a Cusack zapotřebí, hrát v takovejch hovnech o ničem. Hlavní klaďas je takovej obyčejnej týpek, že nevím, proč z něho celou dobu dělaj Chucka Norrise. Když navíc na začátku nabere úplně blbou nesympatickou typku, která je fakt nepříjemná jak herectvím, tak vším ostatním, dělalo se mi mdlo. A ten stupidní děj je totální špatně ohlodaná kost. Je to přesně ten typ filmu, kterej dělá akčnímu žánru ostudu a každej si pak myslí, že jdou natočit jen akční filmy pro nemyslící burany. Jo a ten název Elitní zabiják, v originále Princ, obojí zní dost blbě, že? ()

sir-dave

Končím s Brucem, ty filmy jsou horší a horší. Ani jsem si nevšiml, že do sraček spadl i John Cusack. Kde jsou ty doby, kdy ve stejnou dobu zářili v Con Air, Armageddonu a Nebezpečné rychlosti 2. Aspoň Jessica Lowndes ještě před svými plastickými operacemi. Mimo teda docela "hvězdné" obsazení jsou akční scény doslova tupé a dialogy nestojí za řeč. Přitom s tím příběhem by se možná dalo vymačkat více. ()

Johnny.ARN

Ach, prečo ten Bruce bere takéto filmy? Prečo tam do absolútne nevýraznej úlohy obsadili Raina? A prečo sa to podobalo na 96 hodín? No proste celé zle. 2 z 5 ()

Beky

Ubohost Willise nezná meze, Cusack vypadá jako fetka, Patric - nevěděl jsem ani že ještě hraje a Curtis aneb hraju ve všem co se namane opět drsná tragédie!! Akce je nápaditá asi jako zácpa!! Ach jo, jde klesnout ještě míň? Pánové, Bulharský hangár pomalu volá.... ()

noriaki

Jason Patrick, John Cusack, Bruce Willis. Kdyby byl tenhle film natočený v druhé půlce devadesátek, například v produkci Jerryho Bruckheimera, byla by to tříáčková událost roku. V roce 2014 měla kariéra prvních dvou pánů klesající tendenci a ten třetí mířil volným pádem do sraček. To že je Elitní zabiják vcelku snesitelné béčko je malý zázrak. Akce je pomálu, choreografie není bůhvíjaká a honičky v autě vypadají vyloženě trapně. Střelba a kontaktní souboje naopak docela fajn. Jason Patric vyškrábal zbytky charisma, takže šíří i cosi jako auru strachu. Bruce Willis už bohužel úplně ztratil šmrnc. ()