V tomto mini-seriáli sledujeme osudy troch absolventov Yalskej univerzity od r.1954 v službách Centrálnej spravodajskej služby USA. Sledujeme ich počas 40tich rokov - a spolu s nimi všetky historické špionážne a bezpečnostné prípady a incidenty Studenej vojny, vrátane protikomunistickej revolúcie v Maďarsku, akcie v kubánskej Zátoke svíň, či pádu ZSSR. Fiktívne postavy - Jack McCauliffe, Leo Kritzky, Yevgenij Tsipin a Jackov šéf Hervey Torriti sa stretávajú s ozajstnými dejinnými postavami sveta spravodajských služieb - ako Kimom Philbym. Dozvieme sa o romancách, intrigách, falošných stopách, samovraždách, popravách, či exile. To všetko sa pritom dialo v mene ideológie, vlastenectva, alebo paranoje, či perfídnosti. Má CIA zásluhu na víťazstve Západu a slobodného sveta v Studenej vojne? (oficiálny text distribútora)

honajz

Zkoušel jsem to na několikrát, ale kromě Moliny a Keatona, kteří ale zase neměli tolik prostoru, jak bych si představoval, mě to prostě nudilo, nudilo a nezaujalo. ()

becki_tu

Vynikajicí třídílný seriál, díky kterému jsem si doplnil vzdělání, urovnal některé historické souvislosti a dozvěděl se spoustu zajímavých fakt o studené válce a o vyhrocených vztazích mezi CIA a KGB. Z podobně kvalitních televizních seriálů bych jmenoval také, zde často zmiňované, Bratrstvo neohrožených, které mě taktéž bavilo od začátku do konce. Takovým způsobem by se měl ve školství začít učit dějepis. 90% ()

HateBreeder

Tak vydařenou minisérii jsem snad ještě neviděl. Klidně může konkurovat Bratrstvu neohrožených, i když, přeci jen je to trochu něco jiného. Studená válka tak studená, že jsem to cítil po celém těle. Velice se mi líbil Michael Keaton. Takový charakter se tu ještě v jeho podání neobjevil. Naprosto perfektní je vývoj celého filmu. Nejdříve rychlá orientace ve světě "Nemůžeš věřit nikomu", poté adrenalinové akce v Maďarsku a na Kubě a nakonec excelentní a nervydrásající závěr ve stylu "Hon na zrádce vlasti". Kvůli takovým filmům stojí zato žít =) ()

Tommassi3

Dánský režisér a kameraman Mikael Salomon alespoň pro mě už dlouhá léta platí za velmi solidní jistotu, když mu zejména podobně rozmáchlé knižní adaptace drží ten tvůrčí kredit dík vypiplanému vizuálu i velké věrnosti předlohám hodně vysoko.. Tahle minisérie z produkce HBO navíc disponuje vpravdě luxusním obsazením.. Když samozřejmě pominu paňácu O'Donnella.. ()

verbst

To byl pořádnej masterpiece o Studený Válce a CIA... Chris O'Donnell byl parádní, Molina hrál svůj standard ale Keaton, ten si tu roli panečku užil. Slizkej a cynickej až do samotnýho konce. O hodně záživnější než Good Shepperd od DeNira. Jedna z nejvydařenějších sérií pro TV. ()

mysiak

Po Band of Brothers asi najlepšia miniséria...skvelé herecké výkony, prepracovaný dej...to sa nedá opísať...to treba vidieť... ()

decouble

Velmi ambiciózní počin se v určitých rysech povedl, ale pro mě je především zklamání. Chris O´Donnell není tak dobrý herec, aby tuhle minisérii sám utáhl. To by ale ještě tolik nevadilo. Horší je, že v "The Company" prostě není dostatečně vykreslená atmosféra zemí, ve kterých se odehrává. Všechny lokace (snad až na Berlín) vypadají tak uhlazeně a bez kouzla dané reálie. Rusko 50. let? Maďarsko? Tohle? Nevěřil jsem ani za mák. Na druhou stranu, Michael Keaton hraje absolutně skvěle. Scéna, ve které naposledy sedí v kanceláři CIA je brilantní. Škoda, že zde takových není více. ()

Aiax

Ze začátku hrůza, už tak dlouhou stopáž a nevábnou production value dále umrtvují neuvěřitelně pitomé milostné linie jak z předválečných filmů Oldřicha Nového, první díl držel nad vodou jen Alfred Molina a fantastický Michael Keaton. Druhý díl už je ale vynikající, Maďarsko a hlavně Bay of Pigs mají koule a Michael Keaton se rozehrává do životní majstrole. Třetí díl korunuje tuto minisérii jako zlatý hřeb, v postavách Keatonovy Matky, Jevgenije, Starika či sovětských dvojitých agentů se dokonale odráží stáří a marnost konce jedné neuvěřitelné éry moderní historie. The Company rozhodně stojí za shlédnutí, navzdory převážně nudnému začátku, tupým milostným zápletkám nebo dřevěnému O'Donnellovi. 80% ()

Fanucci

Výborný první a třetí díl. Moc dobrá zápletka s agentem Sašou. Famózní Molina a Keaton ve svých rolích, které byly výtečně napsané a herci se jich dokázali stejně dobře zhostit. Seriál měl místy výbornou napínavou atmosféru, kterou příšerně zkazil druhý díl se svými klišoidními scénami a průběhem maďarského povstání. Tato pasáž je místy až trapná a je vidět, že v této oblasti scénaristé tápali. Postavy i průběh událostí v Maďarsku vypadaly mimořádně nevěrohodně a celé prostředí mimořádně kulisově. Seriál jednoznačně táhly z mého pohledu praktické, cynické a egoistické postavy Torritiho a Angletona. Scény s nimi a dialogy měly hlavu a patu. Mravenčí špionážní práce Angletona poháněná jeho fanatičností, narcisismem a paranoiou...to byla paráda sledovat - hlavně pro věrohodnost postavy a dokonalé Keatonovo herectví. Naopak scénaristům neodpustím jejich "good guy" postavu - naivního McCauliffa v podání Chrise O Donnella (průměrný výkon - žádné charisma). Tato postava mi v příběhu neseděla, ale její poslání bylo do očí bijící. Objevila se jen proto, aby nepříliš náročný divák měl v seriálu možnost chytnout se stébla morálky, korektnosti a patriotismu. Aby se v šedi amorálnosti a intrik studené války vyskytla postava, s kterou se může "každý" divák 100% ztotožnit. Je to škoda. Studená válka křivila charaktery a posouvala hranice etiky a morálky do hodně šedých vod. Škoda, že scénáristé a tvůrci seriálu neměli dost odvahy to dotáhnout do konce...Nevim no, možná by pak na ten seriál nikdo nekoukal kromě mně:-) Přesto ale celkově hodnotím seriál jako velmi povedený. Poctivé 4 hvězdy. P.S Souhlasím s DaViD´82 že Kauza CIA od DeNira byla lepší a to o celou jednu hvězdu. ()

Skleena

O tom, že i vaše neoblíbená učitelka výtvarné výchovy ze základky mohla být ve skutečnosti agentka, pracující pro vládu jako špionka. Nebo ve skutečnosti proti té vládě. Nebo vlastně pro ni, ale proti ní. A nebo... tak jako tak, téma studené války je neobyčejně silné a přestože se oficiálně obě velmoci do křížku otvřeně nepustily, historie barvitě ukazuje, že i tak muselo být veselo. A The Company je tak zatraceně dobrá minisérie, že tvůrcům i odpustíte postavy, na kterých se prakticky neprojevil zub času. Asi pravidelná ranní zumba. ()

BoXBe

Bravo! Vida, kam pokročila televizní produkce. Předčí desítky filmů jdoucích do kin. Michael Keaton hraje jako by ho vedl sám Marlon Brando, Alfred Molina podává svůj standardní (rozuměj výborný) herecký výkon a jediné pokulhávání může způsobeno snad jen historickou neznalostí diváka. Velmi přínosné 4 a 1/2 hodiny...... ()

blitzer

Výborná minisérie z prostředí špionáže během studené války. První díl mi přišel nejslabší a ani jsem se moc na pokračování netěšil. Druhý díl byl ale úplně z jiného těsta - akčnější, příběhovější a tudíž zábavnější. Bavily mě obě části - maďarské povstání i Zátoka sviní... ale hlavně o Maďarsku '56 bych rád viděl ještě nějaký podobný film; tahle 3/4 hodinka ukázala, že je to skvělé téma. Poslední díl byl podle mě nějlepší. Všechno tu zapadlo do sebe a celý příběh se tak trochu vynořil z mlhy a získal jasné tvary. Hodně se mi líbila výprava (hlavně v druhém díle byl znát vysoký rozpočet) a celkově dobová atmosféra byla dost autentická. Kdyby byl první díl záživnější, přemýšlel bych o nejvyšším hodnocení, takhle zůstanu u pěkných 4*. ()

Radiq

Dějově obsáhlá minisérie, která mě zprvu moc nenadchla množstvím postav, propletenců mezi nima a pochopením všech těch politickejch zápletek. Ale když jsem se do toho dostal, tak jsem hned dostal chuť být špión. Michael Keaton dostal více prostoru až ve třetím díle, ale jeho postava je nejzajímavější a nejlíp zahraná (měl jak charakterové vady, tak i divnou mluvu a jiné vlastnosti). Hej nevím, co víc napsat. Prostě se koukněte, ja? ()

Sonnik

Jak uvedl Hal_Moore, 2WW má Bratrstvo neohrožených a studená válka má The Company, tři devadesáti minutové části. Každá výborná. herci skvělí v čele s Keatonem a HLAVNĚ Alfredem Molinou. 100% ()

Gothar

1. diel - 4/5, 2. diel - 2/5, 3. diel 5/5 Zaujímavý seriál, kde je špionáž spracovaná celkom prehľadne. Prvý diel je štandardný - zoznamovací. Slabinou je druhý diel, ktorý som doslova pretrpel. Vyrovná sa to však posledným dielom, škoda, že také neboli všetky. Hlavne v druhom dieli bolo viditeľné, že tvorcovia mali obmedzený rozpočet a že chceli ukázať čo najviac, čo bolo nakoniec na škodu.. 80 % ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

14.01.2008

Jak již bylo řečeno, oficiální ceremoniál předávání Zlatých glóbů byl zrušen poté, co se ho rozhodli bojkovat i samotní herci, aby tak podpořili již několik týdnů se táhnoucí protestní stávku… (viac)