Miloš KopeckýJiří Sovák v televizním zpracování slavného humoristického románu Kingsley Amise a Roberta Conquesta... Komedie o mužích, kteří si založili Metropolitní egyptologickou společnost, aby si uchránili alespoň částečnou volnost od manželek. Dokonale vybudovaný aparát nejprve vzbuzuje v ženách naprostou důvěru. Pravidelně ve čtvrtek se pánové scházejí v budově společnosti, o víkendech jezdí na semináře. O tuto společnost se však začne zajímat i policie. A teprve shoda okolností přinutí ctihodné anglické gentlemany Metropolitní egyptologickou společnost rozpustit… (Česká televize)

Inozuka

Velice dobré herecké obsazení, parádně odehrané, ale ne až tak vtipné, jak jsem čekal. Výborný je rozhovor v televizi a pár dalších scének, ale jinak spíš úsměvné, než abyste se smíchy mlátili o zem... ()

jolly.rose

Skvělé výkony nejen hlavních hrdinů, ale bezmála všech herců. Obávám se, že v dnešní době tak široká škála hereckých osobností už není, a pakliže je, není jim dán prostor. I u tak nenákladného tv. filmu se lze dobře pobavit i po skoro 40ti letech. ()

javlapippi

Družina britských džentlmenov navštevuje pravidelne pánsky klub maskovaný za egyptologický spolok, prevádzkovaný aby mali pokoj od manželiek a krytie pre zálety. Problémy nastanú, keď sa o ich vedecké aktivity začne zaujímať polícia, televízia a skutočné vedecké kapacity. Výborne obsadená a zahraná televízna komédia. ()

honzic

Rozhodně příjemně komediálně laděný film bohužel místy docela nudný, to však zcela zachraňují skvělí herci. Hodnocení: 70 % ()

Destry

Skvělý herecký koncert (Kopecký, Vinklář) a hlavně Jiří Sovák, především jako profesor Asymczyk. Režisér František Filip měl opět šťastnou ruku při výběru námětu i herců. ()

evangelik

Tuto inscenaci jsem objevil velmi pozdě (až po svých 50inách). To už člověk všechno viděl a slyšel a už ho nic nemůže překvapit. Přesto jsem byl velmi překvapen vtipem celého kusu. Nebýt té úsporné "výpravy", tak pět hvězd.... ()

Hombre8

Herecký koncert Sováka před kterým malinko zrozpačitěl i Kopecký a Adamíra, jindy brilantní, ve společných scénách úplně ztrácí lesk. Ostatní jen sekundují. Scénář poněkud skřípe. ()

EricNor

Mrzelo me, ze to nedavaj driv. Nerad nahravam, protoze se nidky nedivam na nahrane filmy z tv - asi nejaka chyba psychologickyho profilu. ()

cing-ti

Fantastická herecká skvadra :-) Zápletka na jedničku a pokud jde o podání profesora "Asimčika" Jiřím Sovákem tak to nemá chybu. Smál jsem se od začátku až do konce a rád se k tomu vracím. ()

Mishelen

Zatímco československá nová vlna v kinech skončila na přelomu let 1969/1970, v TV se nadále točily skvělé věci, řekl bych že v první půli sedmdesátých let úplně nejlepší (viz. Taková normální rodinka, Byli jednou dva písaři, Jana Eyrová, Alexander Dumas ml., Kamenný řád, Tři muži se žralokem, Zdravá vdova, Rome o Julie na konci listopadu, Za rok přijdu zas, Kráska a zvíře, Zvony pana Mlácena, atd. atd.). Televizní film Egyptologové patří k absolutnímu vrcholu televizní tvorby. Geniální myšlenka založit si společnost zabývající se starověkým Egyptem, aby pánové v dobrém společenském postavení mohli zakrýt svůj koníček - hýřit a chodit za ženskými. K tomu ta plejáda skvělých herců v nejlepší formě (úplně nej byl Sovák)! Opravdu povedené. Dopručuji i knižní předlohu, ta je taky výborná. ()