Californication - Orgie v Kalifornii

• Česko Californication (viac)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo (viac)

Sexistický, sarkastický, vtipný a pravdivý obraz toho, ako to môže vo vzťahoch medzi mužmi a ženami chodiť.  David Duchovny ako Hank Moody je autorom úspešnej knihy Boh nás všetkých nenávidí, potom však príde tvorivá kríza, ktorú rieši nekonvenčným spôsobom. Ako na bežiacom páse balí a odkopáva krásne povoľné ženy a prežíva krátkodobé vzťahy, z ktorých máloktorý trvá dlhšie než jednu noc. Jeho družka Karen to už nevydrží a spolu s dospievajúcou dcérou Beccou od neho odíde. Je rozhodnutá vziať si iného muža, aj keď Hank o ňu stále stojí. Hank si uvedomí, o koho vlastne prišiel a usiluje sa získať svoje najbližšie ženy späť, ale drogových a alkoholových večierkov či promiskuitného sexu sa vzdať nechce. Hank je skrátka večný sarkastický rebel a neukojiteľný sexuálny stroj... (oficiálny text distribútora)

Houda666

Sex, sex, sex, sex, sex, sex, sex, vynikajúci 8. diel, sex, sex, nuda, trápnosť .... prosím už nie!!! Tento seriál ma rozhodne ničím neoslovil (možno až na Duchovného) a keď sa ma miestami snažil ohromiť, tak som mal pocit, že už to trápnejšie ani nemôže byť. Hodnotenie: 50% ()

Reanimated

There's no happily ever after, just a shitload of fucked up things from that bleak past of yours that will eventually come and bite you in the ass... Californication je záblesk cynické jasnozřivosti. Zatímco vždy brilantní HIMYM se v páté sezóně zvrhává v didaktickou příručku o vztazích, Hank Moody za žádnou cenu neztrácí svou břitkost. Už se nemůžu dočkat čtvrté sezóny. Duchovny utápí svou pravdu v lahvích od whisky, tam někde venku a je přitom kurevsky fantastický. ()

answer

Hodnoceno po prvních třech sezonách. Califonication jsem měl v podvědomí dlouhou dobu, nicméně jeho sledování jsem neustále odkládal. O to víc jsem byl překvapen hned po pilotním dílu. Jednotlivé epizody jsou výborné, ale výsledný celek všech tří sezon je ještě mnohem lepší. Tím se může pochlubit jen opravdu málokterý seriál. Mimochodem, parádní zakončení třetí serie. ()

Lukoboss

Nikdy bych nevěřil, že se bude D. Duchovny hodit do takovýho seriálu. A on tam přitom sedí jak prdel na hrnec!!! Je to seriál, kde se objeví snad všechny životní situace od těch komických a ironických až po ty opravdu smutný a bolestivý. Snad se to časem něčím nepokazí, ale zatím to nemá v podstatě žádnou chybu. EDIT: Po šesti sériích musím konstatovat, že si to neustále drží vynikající úroveň a celkově to začíná přecházet z toho komediálního nádechu do dramatických scén. Ne, že by tam už nebylo nic vtipnýho, ale víc a víc si to nachází různý životní situace, který jsou spíš laděný vážně. Popravdě jsem zvědavej, jestli tenhle seriál skončí dobře... já jsem přesvědčenej o tom, že ne. EDIT 2.7.2014 - Tak a je to za náma... Hank Moody odešel se vztyčenou hlavou a důstojným koncem, přestože možná budou někteří nespokojení, protože si představovali jinej konec (to já sice taky, ale s tímto zakončením jsem problém neměl). Uprímně oceňuju, že se tvůrci nenechali zlákat úspěchem a dál to nenatahovali - už poslední série ztrácela dech a bylo vidět, že se malinko začíná vařit z vody (krom toho se nepovedl casting v čele s Levonem!). Jinak i po finálních titulcích můžu spokejeně říct, že se jedná o jeden z nejlepších seriálů, jaký jsem kdy viděl. Není tady potřeba radikálně snižovat hodnocení po poslední sérii (viz Dexter), naopak si to udrželo tu nejvyšší úroveň v podstatě po celou dobu (viz Breaking Bad). Ano, někomu se nemusí tenhle styl humoru a vyprávění zamlouvat, ale tak předpokládám, že takovej člověk se ani k poslednímu dílu nepropracoval. Hanku, budeš mně (nám) chybět! ;) ()

Sdoom

Seriál, kterej mě zatím asi nejvíc pohltil a vtáhnul do sebe. Za víkend celá první série zkouknutá a nemůžu se dočkat druhé. Je to o hodnotách, prioritách, zoufalství, přátelství, lásce, sexu, je to smutné, vtipné, ironické, erotické, ujeté, sjeté a já nevím co ještě. Co vím je, že se Californication katapultovalo do top 3 mých oblíbených seriálů. Pokud se udrží nastavená laťka i v dalších sériích, tak nebudu váhat jít s ním na pozici no. 1. Edit: No tak po 2. sérii, která byla jen o malilinko slabší než ta první, to zatím na úplný vrchol mého žebříčku není, ale co není, stále ještě může být. Edit č. 2: Tak bohužel nastavená laťka ve 3. sérii v žádném případě nevydržela, je to pořád stále to samé dokolečka v různých variacích. I když to pořád baví a těžko se od toho člověk odtrhne, už to prostě není úplně ono. Edit č. 3: Po čtvrté sérii, které jsem ani nevěnoval samostatný úsek komentáře, protože nebyla ničím až tak zajímavá, ačkoli mě bavila téměř stejně jako ostatní, jsem se konečně dočkal pokračování. A musím si říct, že mi celá ta partička v čele s Hankem Moodym chyběla. Nevím, jestli je to tím, nebo to tak fakt je, ale 5. série mě bavila fakt hodně. No a když tam jsou navíc takový kočky jako Camilla Luddington nebo Meagan Good, je i na co se dívat. Vtipných scének a hlášek je v celé sérii poměrně dost, avšak tu nejlepší si tvůrci nechali až do posledního dílu celé série od té nejneočekávanější postavy. :-) A teď zas dlooouhé čekání na 6. sérii, ach jo. Snad aspoň bude happy end, v málokterym filmu bych si ho přál víc než tu. Edit č. 6 (3.6.2013): 6. série, nové postavy, staré a ohrané problémy. Rebecca mě už moc nebaví, Karen a její nerozhodnost už vůbec ne. Hank tu zas tolik dobrejch hlášek a situací nemá. Aspoň že Atticus a Faith docela válej a díky nim je to v pohodě koukatelné. Povedla se i postava Ophelie, nicméně nejvíc v celé sérii ruluje Mr. Runkle. Jeho eskapády mě neomrzí asi nikdy. :-) Předpokládám a doufám, že 7. série bude už poslední a tak nějak měním názor po minulé sérii a doufám, že v té další Hank konečně pošle Karen doprdele! (SD, orig.) ()

vitekpe

Tento vlhky sen (tvurcu serialu) me neoslovil...Neobdivuji totiz promiskuitu. Prominte. Jednu hvezdu pridavam za DD z nostalgie po FM... ()

netahlo odpad!

Picovina jak barak! Kdyby mi bylo 13 a zrovna zjistil, ze honit si je super vec nebo uspesny mlady American, potazmo vymazlenej nabusenej mocinky cool trotl, travici veskery volny cas v posilce a posleze spolecne s dalsima skrytyma bukvicema na baru u vychlazene tretinky radlera, povazoval bych tento serial za velmi velkou legraci. Jelikoz jsem ale jenom zapsklej zamindrakovanej stredoevropan v Kristovych letech puvodne z male visky kdesi v Sudetech, stacily mi dva dily, abych tuhle okouzlujii podivanou, kde se vsechno toci jenom kolem pichani a "hustejch kecu" na toto tema, prenechal jinym. ()

pavcas

David Duchovny se narodil pro roli Hanka Moodyho a podezřívám ho, že si repliky pro tuhle sexy, vtipnou, chytrou, sarkastickou a zhýralou postavu píše sám. Jinak není možný aby mu slova vycházela tak přirozeně z pusy, hraje naprosto uvěřitelně, jakoby mimochodem a je mnohem dokonalejší než kdy byl jako Fox Mulder a že to byl taky cool týpek. Myslím, že tou rolí fakt žije a je neuvěřitelně zábavný tuhle jeho jízdu sledovat, i přesto, že po čase vás začně trochu otravovat kulminace sprostejch slov na jednom metru čtverečním. Vyzdvihla bych třetí a pátou řadu, nejhorší je asi poslední sedmá, ale i takovýmu borcovi jako je Hank jednou musel dojít dech. ()

Kaceris

Californication je až na poslednú trochu slabšiu sériu kultový seriál ktorý ponúka tonu sarkazmu a vtipných momentov. Taktiež ale dokáže veľmi často zahrať na dramatickú nôtu a donúti človeka zamyslieť sa nad vecami. Hlavnému protagonistovi Hankovi Moodymu život prestane fungovať od presťahovania do Kalifornie. Život plný alkoholu a sexu by mu aj vyhovoval dokým si neuvedomí že čo vlastne chce. Hank je vynikajúca postava a jeho transformácia, miestami síce pochmúrnejšia a menej ako by ste si priali, je proste geniálna. Najlepšie to celé vystihuje asi 3. a 4. séria. O hláškach ani netreba rozprávať, Hank sype v dialógoch jednu za druhú (štýl akým rozpráva Madafaka je najlepší príklad). Seriál ktorý sa dá pozerať dookola a hádam ani nemôže omrzieť. ()

uzzi

Prostě nemůžu jinak než-li dát maximální hodnocení- už jen úvod kdy jeptiška orálně ukájí Hanka v kostele před oltářem a on zakrývá Ježíškoj oči..ta scéna si okamžitě rozsekne diváky, na ty co to s Hankem odtáhnou až do konce a na ty co si odplivnou a zakroutí hlavou. Co mě přesvědčilo? Za prvé – skvěle napsané dialogy s kupou nekorektností a neuvěřitelně vtipných sexy okamžiků. Za druhé – výborní herci, hlavně Duchovny u kterého jsem zpočátku nevěřil že vyskočí ze stínu Foxe Muldera, jenže on si roli užívá na maximum a je úžasný. A za poslední – je to osvěžující a celkově daleko více ze života než-li ostatní současné seriály, navíc v humoru se netlačí na pilu, ale vše klouže jakoby samo. Pár mušek lze nají, ale ty se utopily ve zmíněných kladech. Hank Moody je už teď legenda. ()

casioa....

Skvelý D.Duchovny, zabudnite na trápne Akty X. Toto sú Akty SEX, Akty Drugs and Akty Rock´n roll....Hank vám natrhne kundu, prdel...a vôbec všetko. "May I quote The Clash: Should I stay or should I rock the Cashbah" a tak dále. ()

chef

Hahahaaaaa Duchovny rulezz! A aj bez toho aby hľadal svoju zmiznutú sestru niekde v strašidelných lesoch. Geniálny scenár mu v tom samozrejme skvelo sekunduje a ja dávam 5* po 3 dieloch hoci čakám, že to celé časom tak nejak zovšedenie... nezovšednelo :) - 95% ()

Kanibal

Californication je velký návrat Davida Duchovnyho - skvěle zahraný a napsaný seriál neztrácí tempo a tenhle nihilistický znuděný antihrdina se vám čím dál víc zarývá pod kůži. Nesnášíte na Ally McBealové hlavní hrdinku? A co Dawsonův svět? Jsou na zabití, Hanka budete milovat :) ()

Fatanya

I keď som si ťažko vedela predstaviť Davida Duchovneho v inej pozicii ako agentoidneho paranormalika Muldera, musím uznať, že ma v tomto seriály "po piči" prekvapil. Podarený seriál, ktorý si nedáva servítku pred ústa, nesnaží sa moralizovať, skrátka ukazuje len to čo pravá California naozaj ponúka chlast, drogy a sex. Na jednu stranu sa môže zdať, že tento seriál nenesie žiadne duchaplné myšlienky, možno to tak je, ale aspoň sa naučíte, že : Ráno plné rozpakov je lepšie ako večer plný osamelosti :P ()

velkyvezir

Tak nám to skončilo a bohužel musím konstatovat, že sedmá řada neměla být a že kvůli ní snižuji hodnocení z 5* na 4*. Poslední sezona recyklovala předchozí - vstup šukézní čtyřicítky do děje, z toho vyplývající eskapády typu "zase jsem to pos.....", opakující se snaha vyžehlit si to u Karen, prostě všechno, o čem bylo předchozích šest sezón. Producenti při rozhodnutí o sedmé sezoně evidentně zapomněli na pořekadlo, že opakovaný vtip přestává být vtipem... přitom konec šesté sezony mohl být v skvělým zakončením celého seriálu... mimochodem všimli jste si, že za těch šest let nebylo divákům vůbec dopřáno ani citace z těch Hankových geinálních děl? Ony asi nebyl nic moc, jak naznačuje plytký rádobysrdceryvný dopis pro Karel v letadle (snůška keců, co známe z romantických slaďáků). Suma sumárům: nesmírné zklamání z finále seriálu... však porovnejme, co jsem psal před lety: Po prvních dvou dílech na AXN dávám plný počet, protože jsem se opravdu výborně bavil. Jestli si tento seriál udrží úroveň prvních dvou dílů, nebudu mít důvod hodnocení měnit. Duchovny je naprosto brutální:-) Po dvou letech musím říci, že kdyby zde šlo dát 6*, tak je dám, protože seriál má neuvěřitelně vzestupnou tendenci a už jen když vidím Hanka a jeho agenta, seru si smíchy do trenek. ()

BluT

Žádné jiné než 5* hodnocení nepřipádá v úvahu. Californication mě dostal. Z počátku jenom jako parádní oddychovka, kde příběh a nějakou hloubku aby člověk pohledal, ale zajímavejch situací a událostí byl dostatek. Jenže pak v druhý půlce série se to mírně zvrhlo.. teda zvrtlo (zvrhlý to je DOST už od začátku) a najel příběh, vše se zamotávalo a konec první série byl naprosto ááá skvělej. A pak ten incident s novou knihou (snad jsem nic neprozradil:).. No já tak fandil tomu Davidu Duchovnymu a vono... No prostě to bylo krutý. Sice typickej idylickej americkej konec, ale což. Už se těsím na druhou sérii. P.S.Druhá série nezaostává za první a vytváří stále nový a ujetý situace. ()

chamba

Neskutočný seriál, ktorý ma úplne pohltil a obe do teraz natočené série som si pozrel behom víkendu. Hank alias David Duchovny ma naprosto presvedčil o svojich hereckých kvalitách. Je neuveriteľné s akou ľahkosťou sa človek môže dostať do rôznych prekérnych situácií. Príjemným spestrením seriálu je aj Hankov manažér a jeho trpasličia žena, ktorí keď sú spoločne naťahaný nemajú chybu. ()

Seti

První řada je ve většině dílů hodně slušný diktát! Nikdy bych nevěřil, že sympaťák a skrz naskrz klaďas Fox Mulder zahraje takovouhle postavu. Sex, chlast a hláškující Duchovny dělají z téhle oddychovky výborný koktejl, který když člověk vypije, tak pozná co je v životě opravdu důležité :-) Tvůrci se sice nevyhli přeslazeným záležitostem, ale odpouštím. Moc se bojim druhé série, protože relativně uzavřený konec věstí nastavovanou kaši....fuj! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)