“Já tohle město vlastním” Vlastnictví se ale londýnskému gangsterovi ze staré školy Lennymu Coleovi (Tom Wilkinson) začíná prodražovat. Přichází sem movitější zahraniční konkurence s plánem na pozemkový podvod. Malý zlodějíček (Gerard Butler) a jeho parťáci si myslí, že mohou hrát na obě strany a dostat se do vyšší ligy. A teď přihoďte chladnokrevně tvrdou účetní (Thandie Newton), rockera, který pro zvýšení prodejů předstírá vlastní smrt, rádoby hudební magnáty (Jeremy Piven, Chris Bridges), ukradený obraz a šílenou čtverylku peněz a svalů – a dostanete divokou a zábavnou gangsterku, drsnou filmovou řežbu plnou sexu, rváčů a rock´n´rollu od autora a režiséra Guye Ritchieho (Seber prachy a vypadni, Podfu(c)k). (oficiálny text distribútora)

david666

Je pravda, že filmy Guye jsou si podobné jako vejce vejci ale pořád se u nich slušně bavíte. Rockarolla je trošku nevyvážená - první půlka průměr - ke konci se laťka zvedá. Na 4 hvězdy to tak tak nemá. ()

=Číča=

Roden potěšil, Subways velmi potěšili :-) Nějak mi nebylo jasný, kdo je v tomhle filmu vlastně hlavní hrdina. A konec mě vyloženě naštval, protože padouchův konec tam byl jen tak jako na okraj zmíněn. ()

Alfonso198

za poslední dobu sem neviděl nic lepšího :-) krádež peněz rusákům a následná "honička" neměla chybu :-D zamiloval sem se do tohodle filmu... ()

pierre9

Čím viac filmov od Ritchieho vidím, tým menej chápem tomu, aké má meno. Čo je preboha na tomto filme také úžasné? Áno, Butler a Strong sú super, ale... to má stačiť? Priveľa postáv, s mnohými neraz zbytočnými vedľajšími dejovými líniami, ktoré sa neprehľadne prelínajú v poslabšom príbehu má byť dosť na dobrý film? Čakal som energickú jazdu okorenenú anglickým humorom, ale dočkal som sa neslanej-nemastnej podpriemernej komédie(?), keďže skutočne vtipných momentov bolo na môj vkus trochu málo. Fuck off! ()

cici24

Tak na tento film jsem se těšil, že se podívám na klasickou anglickou gansterku. Bohužel mě velice zklamal. Film je nepřehledný, příliš ukecaný, vlastně se tam kecá jen o hovnech. Nemohl jsem to už vydržet, tak jsem to vypnul. Zdá se mi, že rejžovi změkly koule...už nemá Bull balls, ale jsou to chicken balls. .. ()

E.T.Martin

Filmy Guye Ritchieho jsem předtím nějak míjel, takže tenhle byl první, co jsem od něj viděl. Takže si nemůžu stěžovat na vykrádání starých nápadů, ale radovat se ze zábavných, umně do sebe poskládaných, příběhů podivných, velmi barvitých, postaviček z londýnského podsvětí. No a Karel Roden jako hlavní ruský záporák je prostě dobrý. ()

Weehaa

Příjemná kombinace stylového akčního filmu a skutečně vtipné komedie (u druhé krádeže kufříku a následné rvačce a honičce jsem málem brečel smíchy). SNATCH z toho možná místy kouká, ale stejně Guy Ritche obdařil film spoustou originality a já se nenudil ani minutu. Film má rychlý spád, až jsem na začátku měl problém s orientací v postavách. Karel Roden měl překvapivě více prostoru, než jsem očekával - a dobrý jako on vždycky. Nicméně hlavním magnetem filmu pro mě byl megacharismatický Tobby Kebbell v roli permanentně najetého muzikanta a jeho skotský spolubydlící - spolusmažka. Fantastická zvuková stránka filmu, (myslím jak hudbu, tak krásnou skotskou angličtinu)! Po SNATCH velmi velmi solidní nástupce. ()

tombender

Rocknrolla! Třetí pořádná ritchieovka a zase mě dostala! Přestože příběh sám o sobě nebyl nic extra, znovu mi naprosto sedla forma. Perfektní byl "pracovní taneček" Butlera s Thandie, moc se mi líbila taky honička s (téměř) nezničitelnými rusáky a celkově tam bylo spousta vychytaných těžce cool momentů, které na mě ale nepůsobily nijak nuceně. Chválím taky výběr herců - zejména Karel Roden jako vždy nezklamal, úžasně hláškoval zase Rocknrolla v podání Tobyho Kebella. Škoda jen, že Jeremy Piven nedostal víc prostoru... ()

Zabuza

Vcelku prijemna oddychovka opat s velkym mnozstvom postav, ktore davali malo priestoru jednotlivym charakterom. Dej bol klasicky Ritchieovisky, diamant nahradil obraz. Vcelku slusna zabava, pri velmi malo momentoch som sa nudil a nakoniec sa mi aj najviac pozdavala postava samotneho Rocknrolly. Ale na porovnanie so Snatchom a Lock, stock and two smoking barrels to proste nemalo. ()

Groower

Už se asi nebudu bavit tak jako při Podfucku, ale nebylo to špatný. Potěší i Roden ve vedlejší roli. Když to srovnám s předchozím "Revolverem" tak rozhodně vzestupná tendence. ()

bonovox

Veľmi som sa tešil, ale po vzhliadnutí som mierne sklamaný.Výborná hudba a ani strih so skvelými hercami nezachránili túto napodobeninu majstrovstva Tarantina a vlastne aj Ritchieho (aspoň v začiatkoch kariéry). ()

jiricek86

výborná režie-guy ritchie/výrazně lepší než podfuck/ rychlý střihy, hodně akce, o cracku -hraje velkou úlohu- realismus- samostatnej život jednotlivejch scén, velký množství informací na ploše 114min ()

joseee odpad!

IMHO film plny slabeho humoru a este horsich hereckych vykonov. Zlatanina. Najlepsi tam boli hadam ruski hrdlorezi. A Roden ma byt rusky boss!?... ani po rusky poriadne nehovoril a ten jeho germansky gesicht... a Thandie Newton, pomoc! Kam sa to len Richie dostal?? Drogy jsou zle... ()

freEDelL

Hodně zajímavý počin Guye Ritchieho. Na první pohled jsem ve filmu spatřil podobnost s filmem Podfu(c)k od stejného režiséra. Ale abych film nějak zhodnotil. Z počátku má film mnoho dějových linií, které se posléze začnou sjednocovat a film dostane ten spád. Prostě Podfu(c)k v jiném, řekl bych, pro mne trošku horším a méně poutavém kabátku. ()

(=LIFTY=)

Ritchieho perfektní návrat k žánru, který mu jde nejlíp. Vzít pár šílených postav (Kebbel, Hardy, rusáci!), přidat mezi ně nějakou tu ukradenou věc a pak totálně zamotat situaci. Jako bonus jedna z nejlepších postelových scén, jakou jsem kdy ve filmu viděl. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (viac)