Mierumilovné kráľovstvo Azeroth sa ocitne vo vojne, keď sa na jeho hraniciach začnú zbiehať hroziví nepriateľia. Sú to Orkovia, kmeň, ktorý opustil svoj umierajúci domov, aby kolonizoval ďalší svet. Prechod medzi svetmi je zabezpečený cez portál. Na jednej strane čaká armáda, nad ktorou visí hrozba krutej porážky, na druhej národ, ktorému hrozí vyhynutie. Dvaja hrdinovia, každý z iného tábora, sa vydávajú na cestu vedúcu k nevyhnutnému stretu. Jeho výsledok určí ďalšie osudy ich rodín, ľudu a celej zeme. Takto začína fantastická sága o moci a bezmocnosti, v ktorej každý o niečo bojuje. (Cinemart SK)

ragtime

Warcraft ako hru som začal registrovať až od dielu 3 a je pre mňa zábavou aj po rokoch. A možno aj preto ma príbeh veľmi nazaujal (áno, viem, že sa inšpiroval hlavne prvými 2 časťami hry) a okrem dobrých efektov filmu nemám veľmi už čo pochváliť. Od Duncana som čakal rozhodne viac. ()

Hannynko

Problém tohoto filmu tkvie v tom že ľudia su po väčšine veľmi neznalí LORE sveta Warcraftu.... čítal som niekoľko zahraničných recenzií ktoré film mediálne potopili hlavne preto že recenzenti boli úplne neznalí LORE a vedeli tak o tom že je niaka hra WoW ku ktorej film spájali a to je zlé.... film treba spájať ku knihám a prvej hre z 94... ako veľký fanúšik a znalec Lore nakoľko som prečítal skoro všetky knihy a musím povedať filmová adaptácia je zvládnutá veľmi dobre, zopár vecí bolo v deji zmenených ale väčšinou vždy došli do rovnakého konca ako pôvodné LORE čo je super! Páči sa mi že bolo vo filme videných aj veľa postáv ktoré zaujmú veľkú úlohu až v ďalších hrách/knihách ako napr. Nerzhul (ako ork) alebo Grommash Hellscream.... večšia úpravo takzvaný "Fel" mi nevadil a pochopil som prečo to bolo nutné. Warcraft má bohužial tak rozsiahle LORE že by mu viac sedel seriál ako film ale napriek tomu nemám moc čo vyčítať. vizuál je neskutočné dobrý a občas som si pri niektorých záberoch na známe lokácie prial aby trvali o pár sekúnd dlhšie, kochať sa napr. Stormwindom bola jednoduch nádhera. Odkazov (eastereggov) je tu tiež nespočet čo poteší. herecké výkony sú tiež v poriadku len zopár dialógov mi prišlo trošku tupých. Je vidieť, že tu bol istý strach a preto sú démoni tak povediac vystrihnutý z deja a jediný kto tu má zástup SPOILER je Sargeras skrz Medivh-a. Celkovo film hodnotím ako veľmi dobrý prvý pokus a bola by veľká škoda nepokračovať box office 433,7 miliónov by som vôbec nebral tragicky aj keď to poťahala čína. Film sa páčil dokonca aj moje priateľke ktorá o príbehu nemá ani páru a keď niečo potrebovala tak som jej vysvetlil a hneď jej to dávalo väčší zmysel. Za mňa 89%. Toľko v skratke. ()

Gelaos

Válkořemeslník jsem nikdy nebyl moje znalosti univerza začínají a končí u toho, že se tam mezi sebou mlátí lidi a skřeti. Na Warcraft jsem shlížel spatra, ale po zhlédnutí filmu jsem názor přehodnotil. Ano, je to infantilní, naivní, předvídatelné a umělé. Jenže to obsahuje jak akční rubačky, tak i intimní momentky a hrdinskou epičnost. Není to žádný Tolkien, nýbrž film podle megaklišé PC hry. Warcraft si na nic víc si nehraje a funguje dobře. ()

medveed

Vizuálně podmanivé a se skvělou výpravou. Chyběla mi větší propracovanost postav a hloubka příběhu. Celkově lepší tři hvězdy. 70% ()

LeemaCZ

Konečně jsem se k tomu dokopal. Nejsem nijak velký fanoušek herního Warcraftu (ani WoWka), ale ta chaotičnost a špatná konzistence v tom filmu poznat jde. Fight scény jsou super, efekty zajímavé a rozmanité. Orkové jsou highlightem tohoto filmu, ale přišlo mi, že ten film má na víc. Celý začátek mi přišel takový uspěchaný miš maš. Možná to moc jinak ani nešlo, kvůli obsáhlosti loru. Ale kazí to tempo filmu. Orkové byli velmi zajímaví, ale lidi mi přišli naopak takoví nemastní. Co se týče hudby, tak ač to mělo chytlavou znělku, byla taková generická a opakovala se celý film... Celkově se mi film těžko popisuje a recenzuje, nevím - takové smíšené pocity. Asi mírně lepší průměr. Takové dobře rozpracované, ale nedotažené. 65%. ()

the_weaver

Scenáristov zrejme pri práci postihla rovnaká slabá chvíľka ako Medivha. Vyšiel z toho tuctový a neprevedčivý príbeh s viacerými "generickými" postavami, ktorý asi slúži najmä ako príprava scény a zápletky pre ďalší diel. Svetlou výnimkou je outsiderská postava neobratného mága Khadgara a špeciálne jeho hviezdna chvíľka v boji proti démonovi. Ak sa teším na niečo v ďalšom dieli, tak sú to jeho príhody. Tvorcom sa však podarila príťažlivá a pritom pomerne realistická bojová akcia a ešte viac špeciálne efekty pri kúzlení. ()

Camel91

Tak jasně, nedosáhlo to takových kvalit jako pán prstenů, který si myslím, že byl inspirací pro vznik obří fantasy ságy jako právě předchůdce, ale za mě celkem povedený film, rozhodně nemůžu říct, že by byl špatný a byl bych rád kdyby vzniklo pokračování a prvním střetem to neskončilo. Digitální zpracování země, přírody, postav je na velice slušné úrovni. Nemám tomu moc co vytknout až na 3 věci, které se pokusím zmínit v průběhu hodnocení. 1. Většina postav mi byla sympatická až na krále Azerothu, bylo mi absolutně nesympatický a totálně ukradená jeho oběť - s vícero postav jsem si nestihl vybudovat vztah, takže mi bylo vlastně jedno co se s nimi stane... Samozřejmě nejlepší byl zdejší Aragorn/Lothar. 2. Scénář mě občas přišel hloupoučký.... Hru WOW jsem nenáviděl od srdce - kvůli mým přátelům, kteří nemluvili jeden čas o ničem jiným, já jako jediný kdo to v partě nehrál, jsem pak už ani neměl chuť se přidat, ale naštěstí svou nenávist jsem si k filmu nepřenesl a byl jsem spokojen... film ve mě vyvolával chuť jít si zahrát spíš Heroes of might and magic (přiznávám, že tyhle pocity mám u víc filmů a to Pán Prstenů, Warcraft, Hellboy II a vyvolání nostalgie je pro mě pozitivní emoce), 3. Musím uznat, že na tento film jsem se díval několikrát, ale až na desátý pokus jsem ho dokoukal celý a nejčastěji za to mohlo, že jsem si to pustil večer před spaním, na konec tento třetí bod je pro mě rozhodující v tom že musím dát filmu 4*, protože 5* film by mě nedokázal 8x uspat předtím než jsem ho viděl celý. ()

Xmarc

Na jednu stranu zajímavé a vcelku věrné provedení dle počítačové hry, jak ji známe. Na druhou stranu chvílemi působící příliš uměle a bez nějakého aspoň trošku lepšího nápadu na pozadí jinak solidní řežby. Hudba mi nějak neutkvěla a výkony herců v tomhle pojetí asi netřeba moc řešit. Takže mírný nadprůměr, ale mohlo to být o něco lepší. ()

NeverEver

Me se film moc libil. Navic jsem nikdy Warcraft nehrala, ani jsem pribeh neznala, takze o to "cerstveji" na me film pusobil. Rovnez se mi libilo, ze obsadili spise nezname tvare. Svezi, hravy, nekonvencni. 4***** a doufam, ze snad nekdy bude pokracovani?! ()

Trunks

No to byla konina bez hlavy a paty. Motivace postav a logika jejich jednání neexistuje. Snímek utíká vpřed mílovými kroky, střídá jednu scénu za druhou a divák ani nechápe co se to děje. Jedna hvězda za triky, protože všechno ostatní stojí za prd. ()

matous20063

Trošku jsem se bál, protože jsem na film slyšel jen samé negativní reakce. Ale po shlédnutí si nemyslím že je film tak hrozný. Ona film má své mínusy, ale příběhem a hereckými výkony mě film bavil. Ovšem jeden z mínusu je místy hrozné až nekoukatelné CGI. A vyobrazení Orků se mi prostě nelíbí. Jinak je film dobrý. A jako film na večer určitě doporučuji. 70% ()

Bragi66

Nejsem si jistý, jak je ČSFD tolerantní k nespisovným výrazům. Verbal má asi výjimku, tak se to budu snažit napsal slušně, přestože mne to pořádně nakálelo. Takové vizuální plýtvání s příběhem, který je na na lejno a bez napětí! Postavy jsou doslova retardované a beze stopy po nějaké uvěřitelnosti. Bojové scény jsou absolutně na pohlanvní úd (=ohleduplně korektní pro rodinnou podívanou). Nezbývá než znovu opakovat těm Číňánkům, že když nemají pořádný příběh, tak ať se do toho nevyprazdňují. A k tomu ještě, že udělat uvěřitelný funkční fantasy svět se svébytnou poetikou není žádná zadnice, a že sebedokonalejší animace to z konečníku nevytrhne. A také jěště to, že u nás v Evropě nebudeme netrpělivě setrvávat po celý film v napětí, zda se zelená paní s páraky spáří s bílým jinochem, protože takhle prostě pojaté mezidruhové křížení je možná jejich téma, ale tady je to na výkal. ()

DeJiF

Pro film Warcraft mám jistou slabost, pravděpodobně způsobenou tím, že jsem na něm byl před těmi šesti lety (to už je tak dlouho? cítímsestarý) v kině a tudíž mé nadšení může být subjektivně zabarveno mými prvotními pocity blaha mého tehdy desetiletého já a také mírnou dávkou nostalgie. Neberte to ovšem tak, že bych se na Warcraft kouknul jednou začas znovu jen, abych zavzpomínal, protože je to čistokrevné fantasy, dosahující nevídaných kvalit. Inu a když jsem si ho teď po dlouhé době znovu pustil a díval se na něj tentokrát s větší objektivností, vířící myšlenky kolem tohoto filmu mě přiměly si své postřehy vypsat v recenzi. Bacha na spojlery.  V prvé řadě je nutno podotknout, že jsem své dlouho trvající hodnocení pěti hvězd o jednu snížil, čímž se hned na začátku recenze dostanu k negativům. Na samém začátku je někdy film až zbytečně zkratkovitý, věci se zprvu dramaticky budují a po intru se všechno tak nějak rychle semele, že ani nestihnu zaregistrovat, s jakými postavami, či lokacemi mám tu čest. Jistá zkratkovitost či nepropracovanost provází film ještě v několika momentech, tak například vztahy a minulost postav by si zasloužily daleko více času, aby některé momenty zafungovaly lépe. Takový Medievh mohl být jakožto hlavní zrádce budován déle, aby pak přišel ten odpal z jinak pěkně vymyšleného plot twistu, na který divák přijde hned potom, co postava pojme jisté podezření nad stránkou z tlusté bichle. A nebo jakési drama mezi Garonou a Lotharem, kdy se Garona viní ze smrti jeho syna, je doslova vycucané z prstu, protože s ním neměla na bitevním poli byť jedinou interakci (působí to, jako by to z filmu někdo omylem vystřihnul). Obecně si myslím, že by filmu prospěla delší stopáž, s postavami mi nevadilo trávit čas a oblíbil jsem si je, jen kdyby zkrátka měly větší hloubku. Teď tedy k těm pozitivům. Po stránce příběhu je film velmi nápaditý, obzvláště se mi líbil pohled z obou stran konfliktu, což zamezuje jakékoliv černobílosti. Dále se tvůrci nebojí nechat padnout smrtelnou ránu na kteroukoliv z hlavních postav a to opět jak ze strany orků, tak lidí. To, jakým způsobem si tu pohrávají s osudy postav dodává onomu válečnému konfliktu, který je předmětem celého filmu, mnohem živější a realističtější pocit. A, jak jsem již říkal, protože jsem o postavy jevil zájem, jejich osudy na mě zafungovaly vždy dobře. Pak bych rád vyzdvihl vizuál, který je precizní, orkové nevypadají jen jako Shrek s kly, ale jako faktický orkové z masa a kostí a svět kolem působí plně a až magicky. Dojem opravdového fantasy podtrhuje hudba, která je zapamatovatelná a funguje ve správných momentech. Akce není asi to nejlepší, co jsem viděl, ale určitě jsem schopen vyjmenovat alespoň tři momenty, které se mi vryly do paměti. Warcraft to jistě neměl ve své době lehké, dobré videoherní adaptace tehdy ještě nebyly standardem a film musel navíc obstát před přísnou fanbází. Přiznám se, že se ve světě Warcraftu dvakrát neorientuju, nehrál jsem hry, nečetl knihy, proto oceňuji spíše to, jak kvalitně zpracovaný je to fantasy film (a že jich je docela málo) a ne, jak dobrá je to adaptace původního světa. Až mě mrzí, že film se pravděpodobně nedočká pokračování, protože se samozřejmě zároveň jedná o set-up na celou trilogii, tudíž spousta věcí je nedořešená a mě to tak skoro nutí se ponořit do nějaké té hry nebo knihy, místo abych si to užil na filmovém plátně. Každopádně s ohledem na to, před jakým nelehkým úkolem Duncan Jones stál, mi naservíroval nadupané fantasy, které má jisté mouchy, ale stále je pro mě hodno dalšího zhlédnutí. () (menej) (viac)

Petak3

DEJTE UŽ DALŠÍ DÍL!!!!!!  jinak je to master piece, nevím není tu jediná věc, co by se dala vytknout až na absenci pokračování ()

Venum

Jak zacit , na film jsem se tesil a jakozto fanda blizzardu a WoW celkove jsem se nemohl dockat , udelal bych lehky schema jak tenhle film zhodnotit takze body by mely byt za vizualni efekty , hereckej vykon , dej , prubeh , kamera.. vsude bych dal 9/10 snad jedine co mrzi ze zacatku byl vyber hercu kterej ale zmeni pohled na film v prubehu filmu. Nenudil jsem se ani chvilku spis naopak uteklo to jak voda a ja chtel vic, chtel jsem mit vic z toho filmu , kdyby trval 3 hodiny tak bych chtel 4 , a tak dale a tak dale. Doufam ze vetsina lidi co vi naprosty kulovy o tomhle fenomenu nebude hodnotit jen proto ze je to v ramci moznosti jen propaganda hry world of warcraft ale bude hodnotit jako nezaujaty divak. Myslim ze film potesi i naprosto nechapajiciho cloveka ocem to cely je , protoze diky vizualnim efektum se na to krasne diva! Animace se proste povedly na jednicku , je fakt ze chvilkama jde proste videt ze je to pres PC a Digitalni kamery ale tak to ktomu patri... Chvilkama je zas tezky rozeznat jestli je to real nebo ne, v pozitivnim smyslu. dal bych tomu neco mezi 85-90% takovejch 87% ..ktery to nikdy mit nebude protoze videt naprosto dementtni komentare a hodnoceni tipu " sel jsem na to z hospudky" to je fakt nonsense. Jedna pripominka pokud od toho cekate LOTR nebo neco takovyho tak tam ani nechodte je to uplne neco jinyho ma to jinou stavbu a jinou vizaz , je to mladsi je to fresh , bavi to , jsem spokojenej!!! ()

pretorij

Tak asem na to nakonec vyrazil do kina, ikdyz asem si tim nebyl jist. jestli se to jakoze vyplati. No, nebylo to spatne. Kino se vyplatilo hlavne kvuli hudbe, protoze efekty v Dolby Atmos byly super. Splnilo se me ocekavani a myslim, ze se pujdu podivat i na II. (=% co je ted lady se mi ada torch prepisknuty (asi sami hraci wowka mezi nez nepatrim). Ale jako påhaka s effekts cellem ok. ()

JoeHalenbeck

Spoiler alert!!! Já jsem velký fanoušek WarCraftu a to jak her tak i knížek. Zákonite jsem na film jsem s tím, že budu zklamaný, ale nečekal jsem, že tolik. Když si to vemu očima člověka, který o příběhu (WarCraft Lore chcete-li)nic neví, tak ten z toho filmu nemůže být ani trošku chytrý. Ano Blizzard vydal prequel, ale upřímně, krom fanoušků si ho nikdo nepřečte. Film začíná zhruba v polovině příběhu a vše podstatné co tomu předcházelo chybí, to bych ještě filmu odpustil, ale možná jsem byl preci jen po ranní směně na půlnočním vysílání unavený, jen nechápu, že ani nedošlo k vysvětlení, co to s Medivhem bylo. Když si to vemu jako nezaujatý divák bez špetky znalosti příběhu tak ten film musí ve mne vyvolat spoustu otázek proč...? Nemluvim o tom, že do poloviny filmu je nazýván jen jako "Guardian" a najednou to změní na Medivha. Ve filmu je spousta chyb. Některé odpustitelné, nekteré neodpustitelné takže za mne hodnocení velmi nízké a kdybych to měl hodnotit jako WarCraftovské holátko tak bych řekl, že by to mohla byt průměrná podívaná. ()

pavel2315

Sice jsem nečetl ani jednu knihu Warcraft, ale upřímně, byl jsem na tom v kině ve 3D a film se mi po všech stránkách líbil. Duncan Jones to natočil z mýho pohledu hodně dobře, vím, že tam asi něco chybí a nebo, že tam něco nemá být, ale za mě tenhle film, byl skvěle natočený.Nechápu jak tu někdo může psát, že výzbroj je z plastu a že ten film, za nic nestojí! Myslel jsem si, že Durotan přežije, ale mýlil jsem se, když jsem viděl, že Guldan vysál z něho duši a Durotan zemřel. Jinak Orci se mi zdají velice dobře propracovaní, jsou jako živí a to je bomba. Lidé mají dobrou výzbroj. Khadgar a Medivh kouzlili, byli to ochránci lidí a ty kouzla byli skvěle vytvořený. Samí bitky každou chvíli. Na tenhle film jsem se těšil hodně dlouho a proto se mi zdá dobře propracovaný a na efekty super, proto dávám 100%. Je jasné, že to nemá na Pána Prstenů, ale nemůžu to s tímhle filmem přirovnávat. ()

Nini650

Na film Warcraft jsem šla s tím, že budu zklamaná a taky jsem byla. CGI animace je úžasná, Orcové a další různá stvoření jsou jako reálné, na film se krásně kouká, ale to bude tak asi všechno. Děj těžce pokulhává a kdo není fanda, rozhodně z toho filmu moc nepochopí. Já sama hraji World of Warcraft asi dva roky, ale nikdy jsem nečetla knihy, od filmu jsem čekala, že nám toho víc vysvětlí, proč vlastně Orcové přišli hledat jinou zem, co se to vlastně děje. Některé scény filmu se míhají až moc rychle a některé jsou zbytečně protáhlé. Nejvíc mi na celém filmu vadilo mizení postav uprostřed scény a následné objevení se v té další, bez nějakého vysvětlení, co se vlastně stalo. Takových momentů je ve filmu více. Co jsem si naopak užila byla mágovská kouzla a přeměna v ovci. Těšila jsem se na každou kouzelnou scénu a také jsem si ji náležitě užívala, protože zbytek filmu byla obyčejná nudná fantasy. Jestli bude druhý díl a zda bude dobrý, to se musíme nechat překvapit. (I když Thrall by si svůj film zasloužil) ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (viac)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)