V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiálny text distribútora)

jasanka

Na české poměry docela příjemný film. Tady je vidět, že to jde i bez přehnané hořkosti (která je dneska snad ve všech českých "komediích") i bez neustálých sexuálních narážek a scén (opět viz obsah v poslední závorce). Pohodový film. ()

Saur.us

Nepostihnutý předlouhou nebudu hudrovat o trapné předělávce legendárního českého seriálu. Naopak se divím, jak hodně je to podhodnocené. Ne že by to byl nějaký nadmíru kvalitní snímek, ale v rámci žánru a země jde o místy vtipnou ale především netrapnou podívanou, která mě nenutila vypnout televizi už po pár minutách, takže jakékoliv přirovnání k současné troškovské a poledňákovské tvorbě mě příjde naprosto zcestné. ()

Bozvav

Kdyby se to neodkazovalo na dokonalou předlohu, šla bych o hvězdu výše. Takto kromě Holubové (ta byla skvělá) težký podprůměr. Za mne 35%. ()

Deleatur

Mínusy: Brali se (místy) moc vážně (snad s výjimkou Malkinové). Herečky přehrávali herce. Prakticky nic u čeho bych se vyloženě zasmál. Technické parametry televizní inscenace… Plusy: …ale kvůli myšlence, že se všichni vlastně mají rádi, výslednému fajnému dojmu a úctě k originálu nechci jít pod 3*. Hodnocení: 43%. ()

Vodny

Budu hodnější a i když si to film možná nezaslouží, dávám dvě hvězdy. Na předpremiéře v Brně v Olympii, v sále číslo 2 bylo relativně nabyto. Divácké publikum bylo složeno především ze starší generace (40+) a moji řadu tvořilo několik babiček a jeden vnuk. Ten vnuk se smál ze všech nejvíc a to při každé příležitosti. A jak to tak bývá, někdy se vám smích z okolí prostě dostane pod kůžy a vy se "musíte" alespoň připitoměle ksichtit, i když není vlastně čemu. Teď k samotné komedii. K čemu to jen přirovnat? Název vystihuje všechno, vlastně na této rodince není nic zvláštního (kromě výstřední babičky á la české Jessici Fletcherové). Komické scénky nejsou ani moc vtipné, protože nemám pocit, že bych se měl smát něčemu obyčejnému, všednímu, věcem ze života. Ano, najdeme zde pár jasných vtipných scén, u kterých režisér doufal, že se budeme popadat za břicho, ale co si budeme namlouvat - funguje to asi u 30% diváků. Zbytek se připitoměle ušklíbne, nebo nadzvedne obočí z trapného údivu. A opět se zde objevuje velký nešvar českých komedií posledních let - "komické" scénky nemají kvalitní pointu, prostě jsou najednou useknuté a těch dlouhých záběrů na "divící", "stojící", nic nedělající postavy už mám plné zuby. Proč mám vždycky při "komické" scéně pocit jako kdybych to už někde viděl? Protože je to tak. Proč jsem měl tušení jak to dopadne, jak se postava zachová, co bude následovat atd. Protože ten scénář je tupý, jednoduchý a film tak nemá z čeho brát. Je to jako kdyby přijeli k nám domu, dva měsíce natáčeli, a máte hotovo. Prostě Takových normálních rodinek je u nás nespočet. Jdeme dál: Herci - Mádl je Mádl, Holubová je Holubová, Labuda je Labuda a tak bych mohl pokračovat dále. Naši herci a jejich herecké profily jsou všem tak známé, že vás nemůže nic překvapit. Na druhou stranu, není film až tak špatný, spíše z něj čpí až přílišná naivita, jednoduchost a obyčejnost. Když od něj nebudete očekávat příliš, až tak vás nezklame. Jako nenáročná televizní komedie nejspíš obstojí. Do kina ho ale nedoporučuj Poměr "Cena"/ "Kvalita" není zrovna výhodný. ()

IvcaG odpad!

No tak tohle vůbec, když jsem to viděla ptala jsem se nejen sama sebe, ale i okoli jestli jsme se nezbláznili, když jsme na to šli a zbytečně utratili peníze. Tahle blbost s klasickým skvělým českým seriálem nemá co společného, je to totální trapas a propadák do sběru stím a nevtahovat ani po recyklaci ()

JanKukulín

Tak pokud jste jedni z těch, kteří ještě neviděli kultovní seriál (je ještě někdo takový????), tak se na to klidně mrkněte a uvidíte rodinou ,,komedii" na nedělní odpoledne, kdy jste po dobrém obědě přejezení až k prasknutí a opravdu se vám nechce nad ničím přemýšlet a jen hledět na televizi....v takovém rozmaru jsem film viděl já a ušlo to, ale podotýkám, že jen v případě, pokud to nesrovnáváte s kultovním seriálem Fan Vavřinocové, neb ten mnohem lepší ()

BathoryMan

Neviem čo bolo na tomto filme také špatné aby ste mu udelili jednu hviezdičku alebo dokonca odpad?Síce na také Bobule to samozrejme nemá ale tiež to nieje také špatné ako napr.Posledný plavky alebo Svatba na bitevním poli. Príbeh síce nemá skoro žiadny dej a sú to len také príhody zo života jednej rodinky ale aj tie príhody a vtipné situácie v niektorých okamžikoch stoja zato.Hlavne tá scéna s televízorom pri ktorej som sa veru dobre pobavil.Herci sú takmer všetci sympatický a hrajú vcelku prijatelne a hlavné je že som sa pri filme skoro vobec nenudil.Aj ked je jasné že do Zlatého fondu českej kinematografie nikdy určite patrit nebude!Že? ()

Mike.mk1

Příjemné překvapení, v poslední době to vypadá, že s českými komediemi to jde tak trochu do žumpy, ale tohle mě docela pobavilo, a herecky to taky docela ujde. ()

linkpache odpad!

Už v půlce filmu jsem měl jasno o hodnocení tohodle rádoby filmu. Opravdu velice nepovedená česká rychlokvaška, která nemá co společného s komedií. Zbytek filmu jsem dokoukal jen z dobrý vůle. ()

misakurt

Nebylo až tak špatné...ale Monika Zoubková se mi tam absolutně nehodila, přijde mi pořád strašně úzkostlivá (to má asi z té ordinace) a pokazila mi celkový dojem, bez ní by to bylo i za tři.. ()

alambert

Musím říct, že dojem z filmu mi trochu zkazila TV Nova, která ve svých debilních upoutávkách ukázala všechny nejlepší scény dopředu, na samotný film pak mnoho překvapení už nezbylo. ()

hazaba

Ano, pár vtipných situací, ano, výborná Liliana Malkina i Eva Holubová. Ale jinak scénář nestojí za nic, Mádl se ksichtí, pobíhání těch dvou synátorů jsem nepochopila. Kdyby film názvem a postavami neodkazoval na fenomenální seriál, možná bych hvězdu přihodila, takhle jej neskutečně degraduje. I když, tisíckrát lepší než kameňáky. ()

sadlokan odpad!

A já pořád čekal,já pořád čekal,nepřišlo vůbec nic.Žena vypadající a mluvící jako ukrajinská uklízečka střílející umělohmotnou pistolkou,při vší úctě k u.u.,pravděpodobně nenapíše ani název detektivního románu atd atd.Hranice mezi ptákovinou a vopruzem je tak někde v titulcích. ()

atmen

Nemám nic proti remake, ale stvořit něco, co nesahá svému předchůdci ani po kolena, tak by někdo měl mít soudnost a říct tvůrcům, tak to smažte a koukejte přijít s něčím lepším nebo raději natočte něco jiného, co nebudou lidi srovnávat s původním klenotem... Tolik postav, přitom ani jedna není zahraná lépe než v černobílém seriálu, tak to je svým způsobem taky kumšt, ale o ten určitě nikdo nestál... ()

KuZd

Taková normální kravinka. Taková, na kterou jsme už zvyklí poslední léta! Ano, smiřme se s tím, že český film je hromada hnoje. Zásadou každého rádoby "cool" českého filmu je obsazení křivohubýho mongoloidního Jiřího Mádla, tato vykastrovaná přísada začíná kazit jeden českej film za druhým a stává se z toho smrtelná kombinace hnusu a zvratek. RIP český filme. ()

char_t

Že by úmysl udělat blbý film? Jinak si nedovedu vysvětlit, že z obstojného seriálu vybrali to nejhovadštější, obsadili ty nejnepříjemnější z kvalitních herců (Holubová, Mádl, Chýlková...), a kvalita zpracování taky za moc nestojí... 30% a hodně slabé 2* ()