Hobit: Neočakávaná cesta

• Česko Hobit: Neočekávaná cesta (viac)

Prvá z troch častí filmovej adaptácie románu J.R.R. Tolkiena prináša príbeh z bájnej Stredozeme, ktorý sa odohral šesťdesiat rokov pred udalosťami opísanými v trilógii Pán prsteňov. Hobit  Bilbo Bublík píše pamäti a rozpráva o svojej dobrodružnej ceste synovcovi Frodovi Bublíkovi.
Hobit Bilbo Bublík opúšťa svoju pohodlnú noru a vydá sa na spoločnú púť s čarodejníkom Gandalfom a trinástimi trpaslíkmi, ktorých vedie legendárny bojovník Thorin Dubbin. Cieľom ich výpravy je získať späť stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor pod Osamelou horou, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug, aby sa zmocnil ich bohatstva, zlata a diamantov, ktoré vydolovali v miestnej bani. Výprava je veľmi nebezpečná, pretože vedie cez územia, kde vládnu krvilačné kreatúry, zlí škriatkovia, chamtiví obri, ťažkopádni trollovia, diví Wargovia a príšerný Nekromant. Na brehu podzemného jazera Bilbo stretne Glgúňa - bytosť, ktorá mu navždy zmení život a vnukne mu ohromné životné odhodlanie. Okrem toho Bilbo získa aj vzácny Glgúňov zlatý prsteň, ktorý vládne výnimočnými vlastnosťami a spája osudy Stredozeme. Ale o tom Bilbo zatiaľ ešte nič netuší... Počas dobrodružného putovania skupiny trpaslíkov za strateným domovom sa v samotárskom Bilbovi prebúdza hrdinský duch a pocit spolupatričnosti k svojmu vzácnemu a výnimočnému rodu. (TV JOJ)

KubiSchroder

Krásné prostředí Nového Zélandu, nad očekávání krásně a netrpaslicky vypadající trpaslíci (Kili, Fili...) a nad očekávání dlouhá stopáž z Hobita rozhodně nedělají film "nad očekávání". Zbytečné pasáže se střídají s vleklými pochodovými a řečnickými. Nicméně je to Středozemě, starý dobrý kraj a pár úsměvných míst (Radagast a houbičky) proto 4*. A ještě mě tak napadlo...až budou dostupné všechny tři filmy, tak si s nimi dám závod ve čtení a věřím, že to zvládnu rychleji :) ()

george82

Film byl podle očekávání spíše takovým rozjezdem, ale to je právě ono. Nudí mě ty komentáře, kde se píše, že Pán Prstenů je lepší. Prosím Vás!!!!! Tohle je úplně jiný film s úplně jiným příběhem. Nesrovnávejte. Hobitovi určitě uškodilo, že se dostal na plátno právě až po zmíněné trilogii, ale jak říkám. Svého fandu si určitě najde a pro mě osobně to byl velmi příjemný, půlnoční tří hodinový zážitek. Skvělý Freeman, pěkné souboje trpaslíků s drakem či skřety a příběh mi plynul naprosto krásně. Ještě mě čeká 3D, tak jsem na to zvědavý....po shlédnutí navyšuji o jednu hvězdu. Bylo to parádní. A vy komu se dělá ze 3D špatně, tak to nehodnoťte. Je to stejné jako bych o hrachové polévce říkal, že je hnusná a přitom jí nejedl. ()

Hanussen

Parádní kamera, parádní vizuály (návštěva kina se opravdu vyplatila), parádní hudba - jenže tady ty parádní věci bohužel končí. Nesnesitelně natahované scény, především nekonečné souboje, občas ne moc pěkné zásahy do příběhu (nemyslím Radagasta, Nekromanta a podobně, ti byli v pohodě), vložení dle mého názoru debilní linie s Thorinem a Azogem a vůbec Thorin coby největší hrdina, který se zřejmě rád objevuje ve scénách, ze kterých odkapávají kýble trapného patosu. Ale je to Hobit, krucinál, takže za 3 hodiny epické první etapy cesty k Ereboru nemůžu dát míň než 4 hvězdy :D ()

thepeabody

Jackson byl rád, že mohl pracovat více s CGI a vytvořit počítačové skřety, já myslím, že to Hobitovi hodně ubralo. Občas si film místo vtipu sklouzl k demenci, např. všemi milovaný Radagast. Dabing děs a hrůza, nemohl jsem to vydržet. Na druhou stranu pořád je to Středozem, vtipný a emoce projevující Gandalf mi byl sympatičtější než voják Gandalf Bílý a Glum byl tak sladký, že jsem mu fandil. 2D s titulky a pak se uvidí. ()

vieriX

Po skoro 10 letech se vracíme do středo země a návrat to je ne špatný, ale rozhodně i ne špičkový. Prostě je to očekávaný návrat plný překrásné přírody skvělých kostýmu, trikově opulentních záběru. Ale takový ten wau efekt a bušení srdce co jsem zažíval u Pána Prstenů se nedostavuje, i když se mi to líbilo velice. Tak Petere máš ještě 2 možnosti na to aby mi sklapla čelist. ()

Catenburey

Dechberoucí podívaná! Pomalejší rozjezd ale výborná gradace druhé půlky! Pohádkovější nádech, špetka vtipu, výborně napsané postavy, staří známí herci a na konec trocha zlobřích nudlí. Recept na vynikající fantasy film od šéfkuchaře Jacksona. Troufám si Hobita kvalitou srovnávat s Návratem krále - nebyl-li dokonce lepší. Ano, pohádkovější, s vtipem navrch tak nějak více rodinný, ale pořád zde figurovalo to jisté tajemno středozemě, které dokáže navodit jen Jackson. A pohádka pro předškoláky z toho dozajista není. Samostatnou kapitolou je tu návrat přenádherné hudby, nadevše známou z předchozí trilogie. Krása novozélandské krajiny jakoby dodávala celému filmu tu pravou třešničku na vrchol. No a co dodat k hereckým výkonům? Film zdaleka neleží jen na atmosféře krajiny, hudbě nebo počítačových efektech. Role Bilba Pytlíka byla pro (pro mne dodneška ne-moc známého herce) Martina Freemana šitá na míru. Přirozenost, důvěryhodnost. Doporučení ve všech směrech! ()

jirin_cz

Byl jsem maximálně spokojen. Podotýkám, že nejsem nějakým skalním příznivcem Tolkiena a předlohu jsem nečetl. Ale film mě bavil, obával jsem se délky, že to bude nuda. Ale nebyla a v podstatě jsem se nijak nenudil a tři hodky utekly jako nic. Exteriéry Zélandu opět opravdu luxusní a celkové technické zpracování mě bavilo. Příliš mi neseděl Thorin, který jako trpaslík moc nevypadal. Na škodu je fakt, že v podstatě neměl závěr a skončil v třetině. Jasně, s tím jsem na to ostatně šel, ale nemám rád filmy na pokračování, kdy musím čekat rok... 90% ()

carbono

Pokud se řadíte mezi fanoušky přespolních běhů, tak v Hobitovi se najdete. Tempo je vlažné a některé scény působí trochu odfláknutě. Scéna s kamennými obry byla jak z jiné planety a po celý film se nemůžete zbavit dojmu, že jediný opravdový důvod, proč se jedná o třídílný počin, jsou Vaše peníze. Hodně tomu napomáhají "vycpávkové" scény, které tam byly snad opravdu jen pro delší stopáž. Hudba byla vynikající a příroda taktéž. Ani humor nechyběl, ale to celý film nespasí. Rozvláčný děj a postavy až na výjimky (bohužel, postavy již viděné v LOTR) nevýrazné a prázdné. Od *** jej oddělily pouze vyvolané nostalgické vzpomínky. Pochybuji, že na druhý díl půjdu opět do kina... ()

MickeyH.

Dlouhoočekávaný Hobit u mě splnil to, co měl. Pobavil, zaujal a vrátil mě do mého oblíbeného fantasy světa Středozemě. Líbí se mi, že Jackson zachoval Prstenovskou tvář Středozemě včetně hudby a že jsem neviděl něco úplně nového, ale tento uměle vytvořený svět už důvěrně znám a o to víc jsem se mohl ve filmu orientovat a jen sledovat děj. Vizuální zpracování bylo samozřejmě o hodně lepší než v LoTR a to tomu jen přidává na kráse, např. království Erebor. Až na drobné detaily a nesrovnalosti (např. jiný způsob nalezení prstenu Bilbem – místo v písku ho našel na kameni), tak jsem spokojený. Podle komentářů zde uvedených a podle jiných ohlasů jsem čekal, že to bude horší. Slyšel jsem „stížnosti“ na zbytečnou délku a vůbec na rychlost celého děje, ale mě to rovněž vyhovovalo. Tempo bylo akorát na to, abych vstřebal informace a akorát na to, abych si to užil. ()

matab

Čekání skončilo. Léta co jsem čekal, kdy se kočně budu moci vrátit do Středozemě se vypladili. Ať jsou někteří z filmu zklamaní u mně to určitě neplatí. Hobita určitě právem jak jsem předpokládal považuji za nejelpší film roku 2012. Ano pravda v některých scénách bylo moc protahované a pohled Radegasta na Saurona/Nekromana byl spíš úsměvný a v celé kontextu nepochopitelný. Přesto to považuji jen za malé vady na kráse. Hobit je Pán prstenů druhé dekády 21. století. Vždycky bude těžké se přiblížit předchozím filmům a následující knižní předloze. Pán prstenů byl jako zjevení z nebes. Naprosto dokonalé a promyšlené fantasy. Hobit už nemůže tak překvapit a ani se o to nesnaží. Neskrývám trochu obavi do rozdělení na tři části, aby se druhý díl nestal nějakým plytkým přechodem mezi finálem a počátkem. Jackson velice šikovně v každém momentu dával fanouškům to co chtějí a plně napojoval a propojoval s Pánem prstenů. Navíc tentokrát nevynechal ani větu z knižní předlohy a zároveň přidal zajímavé nové scény. I přes malé výhrady a zhodnocení, že nic už Pán prstenů asi nepřekoná dávám plný počet. ()

Barrymore

Už je to sice řadu let, co jsem Hobita četla. Ale co si pamatuju, tak film až na několik málo scén (např.: zlobři zkameněli díky Gandalfovy a pak v jeskyních Mlžných hor to probíhalo malinko jinak a scéna s nalezením prstenu) se věrně držel předlohy. Martin Freeman se mi moc líbil, stejně jako Glum. Trochu mě mátla výška trpaslíků, Thorin a pár dalších mi přišli strašně vysocí. V porovnání s nimi se mi zdálo, že Gandalf musí mít alespoň 3 metry. Skvělá grafika, skvělý příběh. Jediné, co mi hodně vadilo, byl začátek v Hobitíně. Dle mého názoru se tam Frodo neměl vůbec objevit (že by měli filmaři moc peněz a chtěli je utratit na výplatách?). V knize není vůbec zmíněn, ale beru to tak, že když byl nejprve zfilmován Pán Prstenů, že tam autoři chtěli umístit nějakou spojitost. Myslím ovšem, že tu by dostatečně vytvořilo Bilbovo vyprávění. Vzhledem k tomu, že jsem se trošičku obávala zfilmování, tak celkově vzato ale naprostá spokojenost a budu se těšit na další, jen si dost dobře nedokážu představit, jak chtějí filmaři natáhnout zbytek děje ještě do dvou filmů. Dva by byly dostatečné. 90 %. ()

alpeew

Tak mám první shlédnutí (a ne poslední) Hobita za sebou. Jsem dojatá a nadšená a nemám k tomu ani jednu výhradu - snad, že je to příliš krátké . Ani jednu věc bych nevynechala. "Předmluva" nebo úvod byl skvěle a vyváženě vymyšlen. Vždy't nejde jen o nějaký další film typu Pána prstenů-jedná se o prequely trilogie, ta provázanost je nutná. Filmy Hobit se nedají a nemohou s ničím a nijak srovnávat Troufám tvrdit, že jsem už dávno pochopila, že jeden obrovský a oddanný fanda (Jackson) natočil pro ostatní miliony fandů to, co všichni dohromady milujeme. Příběhy o Středozemi.. Nejděsnější je představa zase ročního čekání. Ale už se těším na druhou návštěvu kina. Byla to čistá, čistá nádhera!!! Slzy dojetí nad shledáním se mísily se zatnutýma nohama napětím a se smíchem. Freeman jako Bilbo je prostě p a r á d a, snad ještě větší něž Wood jako Frodo (a to je u mne co říct) :-) ()

eges

Už zde není ten wow efekt, jako u prvního Pána prstenů, ale to se dalo očekávat, nicméně nevím, jestli 3D verze filmu prospěla. 2D verze by úplně stačila, buď s dabingem nebo bez...v některých částech se mohl dabing vynechat (zpěv trpaslíků). Jinak se už nemůžu dočkat dalšího filmu. :-) ()

RoninNiro

Ani minútu som sa nenudil, hltal som všetky tie scény fantazy sveta v ktorých sa premielali elfi, trpaslíci, čarodejníci a samorejme monštrá, s ktorými bojovali. A pokiaľ by škratov hrali ľudia tak ako v LOTR, bolo by to dokonalé. Po uzretí viem jediné, už sa teším na pokračovanie. ()

Wooke

Film, na ktorý som čakal neskutočne dlho. Film od ktorého som čakal, že to bude neskutočná pecka, no potom moje očakávania klesli, keď som počul, čo sa o tom hovorí. No potom som si sadol do kina a celý 166 minút som z filmu nespustil oči. Dokonca som sa bál pohnúť, aby mi čo i len kúsok neunikol. Každú časť tohto filmu som hltal ako divý pes, ktorý konečne dostal to, čo čakal. Ja som neskutočne spokojný, síce niektoré scény boli prehnané a niektoré nezmyselné, ale pre mňa sú to len detaily, lebo moje pocity z filmu sú nad očakávania a teším sa, keď si to pozriem znova aspoň 5x. ()

Kaszos

Monštruózny návrat do Stredozeme na krídlach draka. Úžasný soundtrack doprevádza krásne rozprávaný príbeh o tom ako sa z bežného "domaseda" Bilba stane statočný, po dobrodružstvách dychtivý hobit, ktorého mnohý poznajú z Pána prsteňov, kde je to len akýsi starý dedo, o tom ako si Gandalf vyberie hobita pretože má strach, o tom ako tento hobit pomôže hŕstke trpaslíkov získať ich domov ktorý im bol vzatý, o hlúpych, odvážnych, mocných, akčných a vtipných trpaslíkoch, o tom ako Gandalf nezaručuje, že sa Bilbo z výpravy vráti ale zaručí mu, že ak sa vráti už nebude ten kým býval. Film plný akcie, emócií, hromadou nezabudnuteľných hlášok a nesmierne milého humoru, ktorý Vám vždy vyčaruje úsmev na tvári. Gandalf je ešte gandalfovatejší ako si ho pamätáme, trpaslíci sú úžasný ako svojim vzhľadom tak aj svojimi charaktermi, elfovia ešte nikdy neboli tak nádherný, orcovia (škrati, ohyzdi) tak odporný, Durinov ľud tak mocný a hrdý, orly tak majestátne ako TU. Čo nám dáva Hobit? Pocit, že sme there, back again. (100%) ()

ikilledjenny

Vzhledem k tomu, že jsem šla na Hobita s přesvědčením, že nebude tak dobrý jako Pán prstenů, tak nemůžu hodnotit ani trošku negativně. Upřímně LOTRu se nic nevyrovná, ale tohle je prostě taková pěkná náhražka. Knihu jsem četla a musím říct, že se jí docela dobře drží. Úchvatné scenérie, vymazlené triky, super kostýmy a hudba. Co víc od filmu chtít? Jediná výtka - proč sakra nazpívali ty trpasličí písničky česky? Kdyby k nim hodili titulky, tak bych byla opravdu spokojená. ()

B!rkof99

Ano! Ano! Ano!!! Opět jsem se dostal od reality, všedních problémů mé adolescence, do nádherné země, které se říká Středozem. A že to byl zase parádní výlet! A jsem rád, že se ještě bude opakovat! Byl jsem ztracen od dobeníy, co jsem poprvé viděl skvost v podobě Pána prstenů. Ještě víc jsem byl ztracen, když jsem viděl třetí díl a věděl jsem, že už nic takového nebude... Naštěstí jsem se mýlil! Hobit mě opět vzal do světa, který miluji a proto bude moje hodnocení hodně neobjektivní... Prvně - film se velmi podobá knížce a nevynechává z ní žádné detaily! Ba naopak! Jackson nám naservíroval ještě něco z dodatku z Návratu krále! Jsem ohromen! Za druhé - Dlouhá stopáž mi k příběhům ze Středozemě sedí. Nenudil jsem se ani u dlouhých dialogů Za třetí - Nádherná hudba Za čtvrté - Krásné navázání na Pána prstenů díky Frodovi a jeho "odchodu do Jižní Čtvrtky", kde čeká na Gandalfa... Za páté - Krásné záběry ze Středozemě a zvláště z Roklinky. Za šesté - Nádherná hudba znovu Za sedmé - Úžasný Azog a hlavní postavy jako Bilbo, Thorin a Gandalf... A teď dvě zklamání Nelíbí se mi provedení skřetů - digitální a nehezké... Jsou jich hordy, ale jeden je jako druhý a tak nějak to nejsou skřeti, kteří lahodí oku (s nadsázkou samozřejmě). A za druhé - Proč, řekněte mi proč, nenechal Jackson nalezení prstenu tak, jak ho natočil v Pánovi prstenů? Jako náhodný nález? Jinak je to však krásné, propracované a já jsem unešen! ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Těsně před premiérou seriálového Pána prstenů: Prsteny moci přichází zásadní změny týkající se práv na knižního Pána prstenů a Hobita. Ty totiž odkoupila švédská herní společnost Embracer Group,… (viac)

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Zatímco už za pár dní přistane na internetu první trailer z očekávaného televizního seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, neméně tak důležitou zprávou je nová informace, že filmová práva (samostatně… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021