Hobit: Neočakávaná cesta

• Česko Hobit: Neočekávaná cesta (viac)

Prvá z troch častí filmovej adaptácie románu J.R.R. Tolkiena prináša príbeh z bájnej Stredozeme, ktorý sa odohral šesťdesiat rokov pred udalosťami opísanými v trilógii Pán prsteňov. Hobit  Bilbo Bublík píše pamäti a rozpráva o svojej dobrodružnej ceste synovcovi Frodovi Bublíkovi.
Hobit Bilbo Bublík opúšťa svoju pohodlnú noru a vydá sa na spoločnú púť s čarodejníkom Gandalfom a trinástimi trpaslíkmi, ktorých vedie legendárny bojovník Thorin Dubbin. Cieľom ich výpravy je získať späť stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor pod Osamelou horou, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug, aby sa zmocnil ich bohatstva, zlata a diamantov, ktoré vydolovali v miestnej bani. Výprava je veľmi nebezpečná, pretože vedie cez územia, kde vládnu krvilačné kreatúry, zlí škriatkovia, chamtiví obri, ťažkopádni trollovia, diví Wargovia a príšerný Nekromant. Na brehu podzemného jazera Bilbo stretne Glgúňa - bytosť, ktorá mu navždy zmení život a vnukne mu ohromné životné odhodlanie. Okrem toho Bilbo získa aj vzácny Glgúňov zlatý prsteň, ktorý vládne výnimočnými vlastnosťami a spája osudy Stredozeme. Ale o tom Bilbo zatiaľ ešte nič netuší... Počas dobrodružného putovania skupiny trpaslíkov za strateným domovom sa v samotárskom Bilbovi prebúdza hrdinský duch a pocit spolupatričnosti k svojmu vzácnemu a výnimočnému rodu. (TV JOJ)

pekos

Tento fantasy snímok ponúka skvelý vizuál, slušne spracované animované časti filmu, dostatočnú dávku akcie, nového nebezpečného a odporného záporáka, čo sú najväčšie klady tohto filmu. Na druhej strane však dejovo príbeh nepriniesol nič, čo by stálo za zmienku, tvorcovia len zopakovali podľa šablóny LOTR - Pán prsteňov, celý príbeh a zabezpečili tak pre fanúšikov LOTRa povinnú jazdu. Rozhodne to však nie je prepadák a určite sa budem tešiť na každé nové príbehy hobitíkov. ()

Stalker85

Hobit mě velice zklamal..je to 3 hodiny trvající nuda s 15minutami akce...kdyby film trval pouhých 90minut,mohl by z toho být naprosto úžasný trhák. Ovšem díky trikovým digitálním efektům jsem neodolal a shlédnul jsem Hobita hned 2x. A po druhém dokoukání mi tak nějak začlo připadat že tohle výprávné místopisně přírodopisné fantasy je natočené takhle dlouzě a nudně záměřně...s očekáváním seriálového vydání. Chápu že s LOTRem se to asi nesluší srovnávat..ale kdokoli se na Hobita podívá,nebude nezaujatý a zcela oběktivní...oproti LOTRovi je Hobit dosti velkým propadákem...myslím že kdyby to točil kdokoli jiný tak byť by triky a efekti byly stejné,film by určitě takový úspěch neměl a zařadil by se do škatulky Béčkových fantasy a tím to (bohužel) pro mě je i přez to že to točil Jackson. Za mě pohé 2* a to jen pro ty úžasný digitální efekty :) ()

fifin

Na Hobita se člověk nemůže dívat jako na prequel k Pánu Prstenů. Bohužel tak jsem to udělal já a z kina jsem odcházel zklamaný. Je to jen předražená pohádka pro děti, která nemá s Pánem Prstenů co dělat. Děj je neuvěřitelně nudný, bitva skoro žádná, a Thorin Pavéza je tak otravný, že jsem chvílemi prosil Azoga ať mu tím palcátem urazí palici. Martin Freeman a Ian McKellen hráli výborně, avšak sami ten tříhodinový film neutáhnou. Dumám mezi dvěma a třemi hvězdičkami, ale další díl a láska k Pánu Prstenů to překlopila na "ucházející" tři hvězdy. ()

PanHradec

Kdo viděl LOTR a četl hobita, musel vědět co ho čeká. Film mě bavil, ale spíš vzpomínkou na atmosféru LOTR. 1. díl nebyl moc akční. Díly, které budou následovat budou už jenom lepší a lepší! Ale nic mě nerozhodilo tak, jako když jsem viděl to králičí spřežení! Tohle jsem z hlavy nemohl dostat hodně dlouho - přitom se dalo dost věcí pochopit, ale tohle... ()

SrHodaszJihu

Peter Jackson popírá zákony fyziky i Středozemě už po čtvrté! Ale jinak skvěle provedené a pokud se trochu uvolníte a vžijete do filmu, ani si nevšimnete spousty blbostí, do kterých by si šlo rýpnout... Už teď jsem naštvanej kvůli smrti toho charismatičtějšího z dvojice Kili-Fili ve Trojce .. ups spoiler.. ()

Duckz

Ouch. Vyhozené peníze a ztracený čas. Krásné exteriéry, ale jinak pekelná ukolébavka. Na prvním shlédnutí jsem usnul, druhé jsem neriskoval. Zatím. Nicméně usnout na 30 minut v kině a o nic nepřijít je příšerná vizitka filmu. Vzpomínám si na popis pána prstenů ve filmu "Clerks 2" od Kevina Smithe a na tohle to sedí daleko líp. Smutná, apointální ždímačka peněz, která nedělá dobré jméno knižní předloze. ()

Loverofmovie

Hobit jako film není špatný, ale není zdaleka tak dobrý, jako Pán prstenů. Kniha Hobit je mnohonásobně zajímavější než film a popravdě řečeno čekala jsem od toho víc. Co se dá pochválit je asi to, že Peter opravdu zvolil unikátního Bilba. Martin Freeman dokázal ztvárnit Bilba dokonale. Nechybí mu vtip. Další věc, která mě zklamala jsou skřeti. Ve srovnání s LOTRem je to, zprominutím, odpad! Ani sem z těch skřetů neměla strach. Ale musím podotknout, že se mi to svým způsobem líbilo a v kině jsem se nenudila. :) ()

L.O.T.R

Tak konečne som sa dostal k tomu, aby som napísal niečo k tomuto filmu a prvému dielu, veľmi očakávanej trilógie Hobit. Ešte predtým než sa do toho pustím, tak chcem povedať že som veľký fanúšik Stredozeme a všetko okolo Pána Prsteňov je pre mňa jednoducho úžasné. Takže prednedávnom som si pozrel aj konečne rozšírenú edíciu, ktorá film síce nepredĺžila o toľko ako pri Pánovi Prsteňov ale boli to také skrašľujúce detaily. Asi ako 99% z nás čo sme tento film videli sme doňho šli z veľmi veľkým očakávaním, čo ani nieje v podstate chyba, pretože sa o tomto filme rozprávalo veľmi veľmi dlho. Stretol som sa z názormi ľudí ktorý často porovnávajú tento film s Pánom Prsteňov čo zase nieje až tak dobré. Hobit má svoju vlastnú cestu a ja som nadšený, že môžem vidieť už len tú cestu ako to všetko začalo konečne na plátne. Herecky mi to tam úplne sadlo, len škoda toho nepodareného českého dabingu ktorý sa mi absolutne nepáčil a asi by mi mohli viacerí protirečiť ale nieje nad originál anglický dabing. Veľmi ma potešilo že odhalili viacero miest, ktoré sme predtým nevideli, ako napríklad pohľad na Kraj z hora alebo na niektoré miestá v Roklinke, ktoré mi doteraz boli neznáme. Občas sa stane že tam sú časti ktoré by mohli byť lepšie využité už tak skúseným režisérom ako je Peter Jackson ale keďže som sa na tento film neskutočne tešil, tie menšie chybičky sa dajú odpustiť. Celkovo som sa do Stredozeme vrátil rád a vždy si rád pozriem aj Bonusové DvD ktoré bolo v tomto prípade veľmi bohaté, pretože verziu ktorú som si kúpil mala bonusové dvd ktoré mali asi 9 hodín možno aj viac čiže fakt zážitok.Takže moje záverečné hodnotenie Hobita prvého dielu je že dávam tomu 100%, isté nájdu sa filmy ktoré možno boli lepšie za rok 2012 ale pre mňa ako fanúšika Stredozeme je to ten najlepší pocit vrátiť sa znova do čias Stredozeme. ()

Hejda

První Hobit naplnil mé očekávání. Dle mého názoru je trochu kostrbatý oproti knize, která byla dokonalá. Peter mohl více zaplout do děje. Ale druhý díl. Je už o něčem jiném. ()

Eddiee

Co mě k tomuto filmu přivedlo, bylo to, že je od tvůrců Pána prstenů, který je pro mě srdcovou záležitostí. Co mě však zarmoutilo, že ani z daleka nedosahuje takových kvalit. Děj je pomalý, roztahaný do skoro tří hodin, a ve finále přijde tak otevřený konec, který se vás snaží navnadit na druhý díl. Přijde mi, že tady jde spíš o to, jak z fanoušků Pána prstenů vytřískat nějaké ty peníze. 3/5 ()

Isfio

Pekelne nudné a príšerne natiahnuté na takmer tri hodiny. Keby to nejaký zručný remeselník osekal na takých 90 minút, tak je z toho pozerateľný film. Oproti LOTR tomu však chýba zásadný konflikt dobro vs zlo a tiež zaujímavé postavy. Hobit nič z toho nemá čo ponúknuť, zostáva iba nudná cesta masy anonymných hobitov. ()

me_Christy

Jelikož miluju fantasy, tak nějak se dalo čekat, že tohle bude něco pro mě. A bylo... Film vás zahltí vizuálními efekty už od prvního okamžiku, a ty se drží na programu celé tři hodiny. Po shlédnutí bude tak nějak těžší vykročit do "obyčejného" života. Ale stojí to za to! ()

Antti

Již od mala jsem velikým fanouškem všech Tolkienových knih a zfilmovaná trilogie Pán prstenů od Petera Jacksona patřila vždy k mým nejoblíbenějším filmům. Proto není divu, že jsem se opravdu nemohl dočkat zfilmovaného Hobita od stejnojmenného režiséra. Roky dopředu jsem koukal na všemožné video blogy z filmování na různé články aj. A konečně jsem se v prosinci roku 2012 dočkal. Celý natěšený jsem přišel na premiéru a.... a nic. Poprvé za dlouhou dobu jsem se v kině opravdu nudil a nevěřícně koukal kam se Jacksonovi podělo to úžasné pohádkové kouzlo, které v sobě knížka ukrývá. Překombinovaný děj a na každém kroku nějaký boj s Vrky, zbytečné natahování a přemrštěně mnoho efektů. Tento film mě opravdu zklamal, ale to neznamená že dám jednu hvězdičku a čau i když mě trochu zklamal, stále je to film hodný zhlédnutí. ()

Soundwave007

Další příběh ze Středozemě, i když tentokrát z jiné doby a jinými postavami samozřejmě není tak dobrý jako původní trilogie LotR, nicméně je to stále film první třídy. Lidé si na ten film mnohdy stěžují. Kdyby však nebyl LotR, stížností by výrazně ubylo. Někdo si stěžuje na hudbu, která se nedá srovnávat s LotRem. Nedá. Ale kdyby LotR nebyl, řekli by si "hm, hudba nevýrazná", ale ponejvíc by nic neříkali. Někdo si stěžuje, že se příběh odchyluje od jejich milované předlohy. Opět mají pravdu, ale to je vlastně změna k lepšímu. V knize je akce málo a Jackson jí trochu přidal, co má být, to je snad dobře, ne?. Většina lidí si stěžuje na další dvě pokračování stylem "to je retard ten Jackson ty vole tři filmy se podělal ne já mu kašlu na to že konec uvidíme až za dva roky to chci vidět co tam narve aby to zaplnilo 3 tříhodinový filmy" kvůli tomu, že prostě musí čekat a že by chtěli všechno hned. Nepopírám, že se těším na trojku hobita a jsem zvědavej, čím to zaplní, ale za tři roky to bude každýmu jedno. První shlédnutí v kině mě uchvátilo, přece jenom, nový příběh z mé milované Středozemě mi nesměl uniknout a musel jsem jít znovu a na 3D. Když však počáteční ohromení a uchvácení opadlo, uvědomil jsem si, že scény v Dně Pytle jsou natahované, některé Gandalfovy věty kdo ví proč vyzněly divně až afektovaně (možná trochu moderně), hudba tentokrát až na pár vyjímek film moc nepodpírala, a některé momenty akčních scén byly nemožné (odrážení šípů mečem a pak žebříkem, mávání kolem sebe tyčí a skřeti létají všude, pád "lešení"), nicméně jsem zde objevil i zcela povedené momenty. Uchvátilo mě setkání s Glumem, zaujala závěrečná bitka s vrrky a pobavilo hašteření s tupými zlobry. Bilbo a Gandalf s Balinem u mě vedli a líbil se mi i Azog (tihle hlavní záporáci mě ve Středozemi přitahují), a naopak Thorin byl katastrofální. Nádherná vizualizace, díky níž jsem si dokonce pořídil Blu-Ray Disc a rozhodně nelituji. I přes všechny nedostatky má u mně film protekci a protekce v převedení do hodnocení znamená přihlédnutí k lepšímu. 85% ()

psot

promiňte ale oproti LOTR naprosto jiný (nižší) level. Rozvleklý a utahaný děj, přiznám se, že jsem v jedné chvíli dokonce usnul. Druhá hvězda za úvodní scému s drakem... ()

viunka

Hobit neočekávaná cesta Krásný pohádkový a už i typický začátek prvního dílu v klidném Hobitíně (stejný jako Pán prstenů) který s postupem času přejde do do doprodružněakčního filmu který na mě osobně udělal stejný dojem jako knížka. Pravda LOTR je vysoko nastavná hranice a smůla celého filmu je, že ho s touhle triologií neustále porovnávají: Jackson udělal hůř tohle a tamto nebo v Pán prstenů se mu to povedlo víc apod. Nesmíme ale zapomenout že původním hlavním režisérem měl být Gullivero del Toro a kdyby film točil on pochybuji, že by bylo tolik porovnávacích keců okolo takže si myslím, že i když nám zůstal původní režisér to srovnávání je trochu zbytečné. Vratíme se ale raději k filmu. Co opět nezklamalo byla hudba. Howard Shore je skutečný mistr ve svém oboru a jestli má Hobit oproti Pán psrstenů nějaké nedostatky tak hudba to rozhodně není. Další co si rozhodně zaslouží velkou chválu a obdiv je hlavní postava ztvárněná Martinem Freemanem. Už od začátku je skvělý a je skvělý až do konce. Působí sympaticky a to jak dokáže všechno vyjádřit mimikou je prostě úžasné. Pěkná je také souhra trpaslíků, každý je jiný a má jiný charakter a díky tomu se neomrzí (hlavně k Thorinovi nemám co bych vytkla). Zamýšlela jsem se dost dlouho nad chybami a abych pravdu řekla, je to sice trochu hloupé i pro mě samotnou, ale mě se tam líbilo všechno nemám co bych vytkla. Spousta triků a animací to k tomu prostě patří děj je plynulý a nejsou tam žádné nesrovnalosti nebo naprosté výstřední blbiny a nudných scén tam není ani co by se "za nehet vešlo". Fakt tohle byl opravdu povedený film a můj nejoblíbenější film vůbec, i když jsem si myslela, že Pán prstenů nepředčí nic tak už vím že to není tak docela pravda. ()

Vachisek

Natahování mi až tak moc nevadí, co mě ale v tomto filmu vyloženě iritovalo byl vzhled skřetů. LOTR je měl krásný uvěřitelný. Tohle byli počítačoví úmělánci a trošku je mi to líto a přesně nedám Hobitovi 5* ale 4*. Děj mi nevadí četl sem knížku a je to hodně dopodrobna ale drží se to děje :). ()

str0001

Kdybych měl hodnotit jen druhou půlku filmu, tak jistě 90 pro. Bohužel ale hodnotím film celý a ten mě hrozně zklamal tím, že přesně 45 minut se nic nestane a když už znuděně saháte po ovladači, tak film najednou dostane spád. Nevím, jak si mohli dovolit pokazit perfektní dílo tak otřesnou téměř polovinou. ()

eklokan

Je jasný že většina hvězd rozdaných tomuto filmu patří převážně Tolkienovi za knihu a děj, co se zpracování týče, nic moc, ale herecké obsazení i výkony moc dobré. 5* Tolkienovi, 2* filmu. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Těsně před premiérou seriálového Pána prstenů: Prsteny moci přichází zásadní změny týkající se práv na knižního Pána prstenů a Hobita. Ty totiž odkoupila švédská herní společnost Embracer Group,… (viac)

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Zatímco už za pár dní přistane na internetu první trailer z očekávaného televizního seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, neméně tak důležitou zprávou je nová informace, že filmová práva (samostatně… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021