Drama z produkce BBC je v podstatě pokračováním příběhu o doktoru Jekyllovi a panu Hydeovi. Je rok 2007 a doktor Jackman čelí své druhé osobnosti s pomocí moderní technologie (GPS, diktafon, atd.), ale i to se zdá být málo. Musel opustit rodinu, aby je uchránil, a navíc po něm pase tajemná organizace, která existuje jen proto, aby jej zkoumala. Pan Hyde totiž může být dalším krokem v evoluci... (Kessler)

Anchi

Opravdu bezkonkurenčně geniální příběh o 'džíklovi' (tehdejší výslovnost mi přijde děsně k popukání). Fakt jsem nevěřila, jak pan Nesbitt zvládá hrát dvě naprosto odlišné osobnosti s tak přirozenou grácií, v prvních chvílích jsem přemýšlela nad tím, jestli to nejsou dva různí lidé. Jako mr. sexy pants má dokonale famózní grimasy, hlavně ten úsměv šílence! a jakožto dr. Jackson se tváří jako hodný tatínek od rodiny, tak trochu ňouma. První 3 epizody jsou bez chybičky, od 4. začíná trochu pokulhávat scénář v některých případech logického myšlení. Ale shrnuto a podtrženo - potřebuju další díly!!!!! ()

Morholt

Nesbitt je démon a troufám si říct, že v historii není lepšího Hydea. Ty jeho přechody byly fantastické. A vyhovovala i stránka příběhová. Nejsem sice fanouškem všudypřítomných tajných organizací, které si jdou napříč historií za svým cílem, ale tady to sedělo a vlastně to ani nemohlo být jinak. Moffat při psaní scénáře evidentně přemýšlel. Výhrady tak mám akorát k první polovině série, kdy některé díly díky kolísavému tempu maličko haprovaly, ale další tři díly to plně vyvážily a vše korunovala nečekaná pointa, která mě vyloženě dostala. 85% ()

neoBlast

Oj, to je škoda, atraktivní a moderní (nejen dobou, kdy se odehrává) look klasického příběhu je zabit... Docela dost nedostatků nemůžu přenést přes srdce, aby se mi minisérie líbila. 1) Vedlejší postavy. Pane Bože, kdo je psal? Ať se podívám na kteroukoliv, tak trpím skrz naskrz. Soukromá detektivka, její asistentka/přítelkyně, plukovník (který drží zásadně pistoli u pasu ve stylu Bogarta a filmů ze 40. let :-) ), psycholožka, "záporák v obleku", jeden charakter horší než druhý. 2) James Nesbitt. Chápu, že je na něm celý seriál založen, ale od okamžiků dokonalosti se dokáže propadnout do bídy, kdy neskutečně přehrává. 3) Scénář. Snaha šokovat, překvapovat a mít zvrat na každé třetí minutě je zbytečná. Navíc absolutní vážnost v kombinaci se směšnými postavami moc neladí. 4) Hudba. Jeden krátký motiv opravdu nevystačí na 6 hodin filmového materiálu. A tak dál se dá pokračovat do rána... 50 % ()

Radiq

Cha! Skvělej seriálek, kterej skvěle využil své předlohy a zamotal ji v podstatě jako prequel k samotnému ději. Ke konci to trošičku chátralo myšlenku, že pan Hyde je nejzlotřilejší lotr ze všech sviní, ale logiku to mělo. Nechybí překvapivé momenty. Ale co je hlavní, tak James Nesbitt a jeho dokonalá přeměna z doktora na pana. Všech 6 dílů jsem dal na jednou, tak moc mě to chytlo a nepustilo, jenom jednou a to kvuli sexu, takže to se dá pochopit. Je to inteligentní, promyšlený a originální seriál, kterej stojí za to vidět. ()

Arkanoid

Príbeh je umiestnený do súčasnosti natáčania, 2007, UK (S01E05 obsahuje aj 1886, Edinburgh s pôvodným Jekyllom). Dr. Tom Jackson, posledný žijúci potomok Jekylla/Hyda, má 41, ženu a dvojčatá a len posledného polroka pociťuje svoje temné alter ego. Divák sa dozvedá aj o tom, že jeho predok Jekyll umrel ako Hyde v 43 rokoch, čím aj táto mocná postava získava kus smrteľnosti a napätia. Jekyll sa kvôli Hydeovi dostáva do konfliktu s manželkou, pretože na svoje premeny si vyhradil iné miesto, aby Hyde o jeho rodinnom zázemí nevedel a z domu tak odchádza, pol dňa sa nevracia a vyvoláva tak podozrenia o nevere. Okrem toho ide po ňom tajná služba a jeho nurse, ktorá mu pomáha zaznamenávať a krotiť Hydea, tiež pred ním niektoré fakty skrýva. Príbeh sa pohybuje v očakávaných dejových líniách: premeny – rozdielne správanie sa alter eg a postupné čoraz častejšie nedobrovoľné premeny Jekylla na Hyda, delenia sa Jekylla v jednom momente o vedomie s Hydeom, snaženie sa Jekylla o vyliečenie sa. Hyde tu je skoro až spravodlivý chlapík, je síce rozmarný, so skoro neukojiteľnými chuťami, no do konfliktov sa mieša, až keď ho niekto vyprovokuje alebo ohrozuje, vtedy však užíva silu nadmerne. Seriál je zaujímavý výkonom Jamesa Nesbitta, pri ktorom sa tešíte na obe skvele zahrané alter egá. Zaujímavý je aj jeho nemesis, trochu šialený agent tajnej služby, porušujúci kvôli jeho chyteniu pravidlá a jeho nurse, ktorá zaujme od druhej epizódy, kedy sa odkrýva jej tajomstvo (potom už nemá dosť kvalitných scén). Násilné a znepokojivé scény sú zobrazené zmätočne dynamickou kamerou s čiastočne rozmazaným obrazom a fungujú na diváka znepokojivo. Čo sa týka akcie, tvorcovia hrali na bez prehry, čiže sa im nepodarilo ani vyhrať. Z akcie totiž nevidíme samotnú akciu, ale len jej dôsledky, čo je možno na rozpočet seriálu a danej doby dobre, aspoň dojem nekazí nejaký digitál. Dojem však trochu kazí nudná hudba, ktorej tvorcovia spotrebovali príliš veľa. Pretože ide o moderný seriál, postavy sa snažia hláškovať a byť cool, čo nie vždy vychádza. Nešetrilo sa našťastie na kvalitnom scenári, ktorý obsahuje kvalitné postavy, vývoj príbehu a napätie, čo robí vo výsledku rating slabšie áčko. Oplatí sa pozrieť pre každého fanúšika tejto postavy/postáv. ()

• The Klein and Utterson Institute je odkaz na vypravěče, pana Uttersona, z románu „The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde“. (TomikZlesa)
  • Kombinace k sejfu doktora Jackmana je 4-6-8-4. (Džany)
  • Jackmanovy synové se jmenují Harry a Eddie. Jedná se odkaz na Henryho Jekylla a Edwarda Hydea ze Stevensova románu. (TomikZlesa)