Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

Kňour

V něčem mi to připomíná Království, v něčem Deprted. Ano, je to v podstatě kříženec dvou výše uvedených, ergo, jestl ise vám tyto filmy líbily, bude i Labyrit lží. Russel Crowe je k sežrání, Mark Strong má naproti tomu skoro stejně zlé oči jako Al Pacino. Krvavost některých scén je opravdu skvělá, čímž mluvím především o dvou, o kterých, poznáte sami, i když jsem se chvíli bál, že mě vedle sedící slečna pozvrací. Každopádně ty dvě hodiny utekly jako voda, ale výtky by se našly. Například dějová linie se sestřičkou se zdála být úplně zbytečná, a možná si to filmaři uvědomili, tak na ni alespoň naroubovali závěrečnou zápletku. Každopádně ze shlédnutí to stálo. Možná i za dvě, nebo.... ()

Dodkes

Geniálni DiCaprio a Crow v akčnej nádielke ako sa patrí. Bohužiaľ niekedy až prekombinovanej čo dosť vyrušuje a odťahuje pozornosť od hlavnej línie deja. Výborná kamera, priemerná hudba. Čo však tomuto filmu musím vytknúť je úplne hlúpy záver, ktorý si Ridley Scott mohol nechať na nejaký slaďák. Dávam teda "iba" 75%. ()

Konvička

Z podobně laděných filmů jsem viděla jen Syrianu, která se mi líbila moc - a Labyrint lží se mi zamlouval neméně. Je sice trochu přehlednější a mainstreamovější, ale to mi nebránilo užít si ho a posléze ho trochu prodiskutovat s pár přáteli z Blízkého východu. Zvlášť když si pár dnů poté v domovině jednoho z nich vstupenku do nebe vyzvedl jeden z nekonečna sebevrahů a odpálil se v restauraci. Ale to sem neptaří, pardon. Taky se mi zamlouvalo vykreslení postavy Haniho - ono jim opravdu není radno lhát, těmhle lidem z horkých pouštních oblastí, avšak s mrazivě chladnými zásadami... A i mnohé jiné střípky či charakterové rysy sedí moc zdařile. Škoda, že film má "filmový" charakter, dokumentárnější forma by mi vyhovovala mnohem víc. ()

Colowratek

Když se hned před úvodními titulky nebo těsně po nich mluví arabštinou, budou tam teroristi a bude to akční. A jakmile tam naběhnou SWAT a trošku to zabouchá pochopíte, že se fakt díváte na ten správný žánr. Arabové jsou patřičně špinaví a zfanatizovaní, Amerikáni zas mají technologie, borce v osamělých chalupách, kteří to umí s počítači a vůli natřít to všem, takže nakonci vyhrajou. Film má tempo, nenudí, ale ani ničím nepřekvapí s vyjímkou počtu leteckých a družicových záběrů na akční scény. ()

Maci

Tento film se pro mě stal velkým překvapením. Leonarda DiCapria jsem do této chvíle viděl jako toho něžného klučinu z Titanicu, kde mě víceméně iritoval. Nebral jsem ho jako vážného herce. Vím že účinkoval ve spoustu skvělých filmech: Letec, Skrytá Identita, Krvavý diamant, ale já se mu pořád nějak vyhýbal. To co předvedl zde, mě velice překvapilo a dokázalo změnit můj pohled na jeho osobu. Dokonce se musel naučit arabsky pro svou roli, což zvládl perfeltně. Režisér Ridley Scott mě zase nezklamal a já si odnesl z poloprázdného sálu plný zážitek. ()

HudsonStan

O hvězdu slabší než Spy Game, které se podobá více než by bylo zdrávo. Slušné výkony Crowe, DiCaprio, Strong... slabý scénář to ale celé stahuje dolů. Podruhé už bych to vidět nemusel. ()

Sentenced

Sir Ridley Scott Labyrintem lží opět dokázal,že zvládne svůj škuner bouřlivým mořem filmu kormidlovat pevnou a jistou rukou.Přes nástrahy nevypočitatelného proudu,přes zrádné útesy a skaliska si vede zatraceně dobře.Jak to již dokázal skvostný Vetřelec který předvedl,že vesmírná loď nemusí být jen nablýskaná a technikou nabitá,ale také zrezivělá a ponurá jako kobka,velkolepý Gladiátor,právem ověnčený cenami,jehož výprava,kostýmy,strhující děj a choreografie soubojů berou dech,výborný Dobrý ročník a Švindlíři,se kterými v duchu typických scottovin skloubil inteligentní humor s neotřelým příběhem,temný Hannibal,kde jediným mínusem byla absence Jodie Foster,válečný vrchol Černý jestřáb sestřelen,na němž si pochutnali především majitelé vícekanálových audio souprav,se kterým opět právem sklidil ceny za kameru a zvuk,v neposlední řadě vynikající Americký gangster,který ukázal,že dramatický thriller ještě zdaleka neřekl poslední slovo...Velmistr vizuální a sugestivní podívané si v pozdním věku (bez náznaků senility) umí prostě hrát.Tvůrčí potenciál pana Ridleyho Scotta je hluboká studna,plná chladivé,čerstvé vody,oáza v mnohdy bezútěšně rozprostřelé filmové poušti. ()

Vangelis

Na film "Body of Lies" jsem se relativně těšil. Není to zrovna film, na který bych šel do kina, ale když vyšel ve videopůjčovně na DVD s chutí jsem si ho půjčil. Režie prověřeného Ridleyho Scotta, vždy výtečný Rusell Crow v hlavní roli a stále se zlepšující Leonardo DiCaprio předznamenávali určité kvality filmu. A skutečně - první polovina filmu naplnila veškeré mé očekávání. Velmi dobře rozehraná špionážní partie, ve které mě nejvíce zaujal (oproti očekávání) skvělý Mark Strong (v této jeho roli jsem se po celou dobu filmu nemohl zbavit dojmu, že to je bratr nebo minimálně bratranec Andyho Garcii). Nádherné lokace filmu, které režisér využil již ve svých předchozích snímcích - "Černý jestřáb sestřelen" a pokud se nemýlím, tak i v "Gladiátorovi". Rychlý spád filmu, žádné až příliš přehnané akční sekvence, sympatické dialogy atd. - to jsou všechno klady tohoto filmu. K největší chybě filmu (dle mého názoru) dochází zhruba v polovině, kdy DiCaprio je pokousán psy a musí vyhledat lékařské ošetření. V této chvíli přichází na scénu místní jordánská (na půl íránská) sestřička, do které se hlavní hrdina, bohužel, zamiluje. Od této chvíle to z mého pohledu šlo z filmem z kopce, okamžitě ztratil na své přitažlivosti špionážní akce. Myslím, že prvek "osudové ženy" nemusel být v tomto snímku použit vůbec. I přesto se však jedná o atraktivní podívanou, která na DVD zpříjemní večer. ()

Marčus

Na filmu mě překvapil perfektní výkon DiCapria, coby drsného špióna a otylost Crowa, která už je na hranici dobrého vkusu. Jinak můžete čekat perfektně sledovatelnou akci prokládanou napětím a exkurzí do světa „z druhé strany.“ Rozhodně se nebudete nudit. 90 % ()

bocy

Filmy z prostredia tajných agentov nemam nejak špeciálne rád, ešte horšie sú pre mňa filmy s teroristickou tématikou. V tomto však bola aj "romantická" zápletka, možno preto sa mi páčil. Leonarda di Capria tiež nejak často vidieť nemusím, ale tu zahral cekom dobre. Pre mňa je to taký priemerný film na jedno maximalne dve pozretia.:-) ()

fojťan

Na Ridleyho Scotta dost podprůměrné, ale jinak celkem ucházející thriller s teroristickou tématikou. Věc jiná je pak ta, že se dost dobře nelze ztotožnit s tím, jak film celou věc podává. Ale tady nejde o politiku, tady jde o audiovizuální dojem. Takže za tři... ()

ghostwo

Dobře odvedená rutinérská práce režiséra, ale něco tomu chybělo.DiCaprio i Crowe odvedli solidní práci, ale "Salím(?)" (nevím jméno herce) je trochu zastínil. Oceňuji, že tentokrát nechali DiCapria naživu, ale opět zkusil svoje.Možná, že film nabízí trochu pohledu do zákulisí práce CIA, to jak dokáží vytvářet lživé informace podle své potřeby a „krmit“ s nimi nás prosté lidi. Ve filmu je také vidět pokrok ve sledovací technice od filmu Nepřítel státu ( možná ale, že je to ve skutečnosti všechno jinak ). ()

O_riginals

Skvele zahrane spionazni drama s Di Capriem a nateklym Crowem. Vynikajici scena z pronasledovani dzipu na pousti a naslednou prestrelkou s vrtulniky ()

RonnieR

Vylepšená kópia Spy game a Kráľovstva dokopy. Podľa mňa mal Ridley ešte rok počkať! Amíci nevedia natočiť nejaký "INÝ" film o terorizme, je to stále to isté. Z hercov ma najviac potešil Mark Strong ako šéf jordánskej kontrarozviedky Hani. 65%. ()

matilda33

Kvalitný špionážny film s dobrými hercami (aj keď mne chvíľku trvalo, kým som pochopila, že sa pozerám na DiCapria). Nenudilo ma to, ale ani obzvlášť nenadchlo, všetko bolo fajn, ale... niečo tam chýbalo, no a záver som tiež čakala iný (aj keď pri scéne, kde DiCapria v podzemnom bunkri točia na kameru, som si zakrývala oči, a čakala, kedy "to" príde - no a neprišlo). Pavučina lží vo mne zanechala poznanie - tento svet je príliš malý na to, aby ste niekomu klamali a on na to nikdy neprišiel, alebo aby ste sa schovali a dúfali, že vás nikdy nenájdu. Nájdu. ()

Fujin

Dobre natocene spionazni drama popisujici svet terorismu z pohledu agenta CIA. DiCaprio film slusne nese na svych zadech, Strong je taktez velmi charismaticky a ve sve roli naprosto identicky, coz nemohu rici o vykonu R. Crowe. Celkove se ovsem jedna o 2 hodiny sledovanim moralnich vykyvu dvou odlisnych svetu a velkeho cekani. Ona tu jista akce funguje, ale clovek stale ceka neco vic, az zaverecne titulky ho ubezpeci, ze tohle je opravdu vse. ()

Crtcus

Na to, že se to jmnuje labyrit lží je příběh velice přímočarý a předvidatelný. Čekal jsem alepoň nějakou pecku na závěr, a oni místo aby ho alepoň zastřelili pustili titulky. Nic než průměr. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)