Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

Fiftis

Špionážna dráma z prostredia Iraku sa nám snaží priblížiť neľahkú prácu všetkých aktérov konfliktu. Vedenie vojny súčasnú technikou a možnosťami, aj typickým politizovaním všetkého možného. Má to spád a hlavne napínavú atmosféru. Film je veľmi dlhý, ale počas pozerania si to neuvedomíte. Ridley Scott je zárukou kvalitnej výpravy a je tomu tak aj tento krát. Pavučina Lží sa počas 128 minút odohráva na rôznych miestach po celom svete, je celkom zaujímavé, ako si Scott dokázal s rozpočtom poradiť. ()

Shakers

Veľa Ridleyho filmov mám rád a zopár si ich dávam pravidelne, no Labyrint lží ma nestrhol ani po druhom zhliadnutí. Je tu špičkové herecké obsadenie (DiCaprio, Crowe, Strong), zopár napínavých scén (hlavne finále), ale ako celok ma to tak nestrhlo a ani nebavilo, ako iné Ridleyho filmy. 70% - 3* ()

petaspur

Teroristé se vrátili do minulosti. Nepoužívají internet ani mobilní telefony, pokyny si předávají ústně a stávají se tak pro "ochránce světového míru, který rozhodně nevedl válku kvůli ropě" neviditelní. Přibližně tímto způsobem seznamuje pupkatý agent Hoffman diváka se situací. Hoffman řídí operace v Iráku a okolí ze své pohodlné sesle na druhé staně zeměkoule, přičemž za pomoci satelitních hračiček sleduje veškeré dění z výšky "božským pohledem". Jedním ze zájmových agentů je schopný Ferris, který se ve sledovaném území pohybuje nenápadně , dokonale umí arabsky a denně ochotně nasazuje svůj krk. Ferris má svoje metody a ve spolupráci s jordánskou tajnou službou by bezpochyby svého cíle dosáhl, ale veškerou moc klausovsky v rukou držící Hoffman chce výsledky hned a na ztrátách či důvěře ostatních mu evidentně nezáleží. O tom všem vypráví Ridley Scott ve svém snímku, který už možná trochu unavuje svým námětem, ale rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co bylo na dané téma natočeno. ()

-OverLord-

Vysoce nadprůměrnej thriller s tou správnou režií a tim správnym obsazením. Filmy podobnýho námětu jsou teď docela v kurzu a víceméně jsou všechny hodně slušný. Labyrint lží jakbysmet. ()

S.Quentin QUALE

Nadprůměrná špionážní zábava z prostředí Blízkého východu, ve které hraje prim jako tradičně Leo, turbani a taky skvělej Mark Strong v roli šéfa jordánské bezpečnosti. V podstatě se jedná o pomalou, ale nepřetržitou pátračku po vysokým teráčovi, kterej vysílá mučedníky do evropských velkoměst za účelem výroby a distribuce letálního ohňostroje. Leo se pohybuje v nepřátelským světě, takže si film drží kontinuální napětí, no není to ale až tak paranoidně touching an edge, jako třeba v Departed. K pobavení je imrvére telefonující, jak to prase vyžranej Crowe. Těžko říct, zda chtěl tímto autor poukázat na americký papalášismus, nebo je to jen debilně napsaná postava. Nasrala mě zase zbytečná romantika, i když v tomto případě se zas až tak o romantiku nejednalo, takže spíš jedna zbytečná ženská postava. Podobných filmů je spousta, ale i tak se mezi nima Body o Lies určitě neztrácí. 80% ()

HAL

Povedený techno-politický thriller s velmi reálně působícím průběhem a mírně přečnívající pseudoromantickou linkou. Jako drama je to příliš chladné a neosobní, jako reálná výpověď o stavu věcí až příliš narativní, ale ať tak či tak - stále velmi slušně koukatelné. Hlavně díky DiCapriovi, který v roli paňáca majícího jako jediný z celého filmu nějaké obecně přijatelné lidské kvality a kterým si jeho dva bossové přehazují po hřišti plném teroristů jak se jím zlíbí, je opět vynikající. Ridley se svou režií nezklamal... ale ani nenadchnul, jehou autorské vyjádření se k tématu Blízkého východu je až příliš povrchní a "nekontroverzní" na to aby dokázalo opravdu zaujmout... a chytit za srdce či akčně-bouchací libido zhýčkaného diváka blockbusterů se mu taky nepovedlo zdaleka tak moc jako v BHD. 7/10 ()

misterz

Obyčajne špionážne filmy s politickým podtónom ofrflem, ale musím uznať, že to nebolo najhoršie, vlastne celkom príjemné prekvapenie. R. Scott dokázal z môjho pohľadu z neatraktívneho námetu vykresať maximum a urobiť ho tak zaujímavým aj pre mňa. A nebolo to len mojim obľúbencom L. DiCapriom. Navyše snímok veľmi dobre reflektuje dnešnú situáciu na Blízkom východe ako aj v Európe, pričom celkom slušne odhaľuje jej teroristické pozadie. 70/100 ()

mzss1

|45%| Sakra, určitá Scottova kvalita tu cítit byla. Di Caprio byl dobrý, nešlo mi zde o akci. Akční film to nebyl i když zpočátku tu pár slušných výbuchů a přestřelek bylo, ale přesto mě to do děje nevtáhlo ani náhodou. ½ filmu je opravdu slušná, ale ta druhá už je strašně utahaná a nevýrazná. A to mám podobné filmy rád, zejména Bourneovky. Nedá se to tedy s ničím nějak srovnávat. Nesedlo mi to a tím to prostě hasne. ()

Rudovous

70% takze skoro ctyri hvezdy. Slusny Di Caprio, Russel Crowe jeste slusnejsi. Mark Strong v dokonale padnoucich paradnich oblecich - dokonale dokonali. ()

sochoking

Na to, že to točil Ridley Scott, postráda to autentičnosť Bergovho The Kingdom. Ani Russell Crow, ako tlstý a prešedivelý agent Ed Hoffman, ma nepresvedčil. Keby DiCapria nakonci popravili a " šmitec" , dal bych za 5! ()

Šakal

Trošku se divím tomu nízkému hodnocení zde. Do kina jsem po tomto hodnocení šel trošku s obavami a nic převratného od snímku nečekal, ( ikdyž jsem si říkal, že není přece možný, aby s takovýmto obsazením Ridley natočil špatný film), což mně ve výsledku pouze prospělo. Mně se Ridley trefil náramně do noty! Jedná se o výborný špionážní thriller zasazený do Jordánska a řeší věčné téma terorismu. Neztotožňuji se s názory většiny z vás, že snímek je málo akční, o to v tomtu snímku až zase tolik nejde. A když už je akce použita, tak k ní nemůžeme mít nejmenší výtky, jak už je u Ridleyho zvykem. Toto není typický akční film, je to spíše konverzačka a film, který hodně nutí k zamyšlení se nad současným světem, zejména nutí přemýšlet nad neskutečnou propastí mezi západním světem a blízkým východem. Vynikající Leonardo Dicaprio v roli agenta Rogera Ferrise ( tento herec pomalu, ale jistě kráčí do mé top 10 ), více než zdatně mu zde sekunduje charizmatický Mark Strong v roli šéfa místní tajné služby. Oběma zde byl zastíněn Russell Crowe v roli Ferrisova řídícího agenta, kterému ale jeho role nedávala moc šancí, jak se více předvést. Přesto podal svůj standartně dobrý a poctivý výkon. Výboný scénář, kamera , vše doplněno výtečnou hudbou. Při závěru, kdy DiCapria mučili jsem snad ani nedýchal. Opravdu povedený snímek! 4 a 1/2 *! ()

Sobis87

Labyrint lží je někde na pomezí mezi chytrou sondou nabízející spoustu podnětů na zamyšlení a vděčnou žánrovkou s thrillerovou výstavbou. Akce po první půlhodině ustupuje stranou a hlavní slovo dostávají postavy a jejich vzájemné konfrontace, vykreslení prostředí, nehlédnutí pod povrch špionážních operací, jednoduše řečeno, pokud od Labyrintu lží očekáváte něco na způsob nabušeného špionážního thrilleru ve stylu Nepřítele státu bratra Ridleyho Scotta Tonyho, tak vás tenhle film asi neuspokojí. Tento špionážní thriller je o poznání civilnější a Ridley s ním opět dokázal, že točí méně prvoplánové a chytřejší filmy, než jeho bratr Tony. Jako hlavní dominantu tohoto filmu vidím jakýsi soubor protikladů - pěšák/mučedník Ferris (skvělý DiCaprio) operující v epicentru dění kontra pohodlná kancelářská krysa Hoffman (Crowe) z bezpečí domova tahající za provázky; praktiky jordánské špionáže kontra praktiky západní CIA a v neposlední řadě to je smýšlení Iráckých lidí a Američanů. To nejcennější, co Labyrint lží nabízí, je pohled na Irácký konflikt přes čisté sklo - nezaujatá interpretace konfliktu, takže vidíme špínu na obou stranách, což je chvályhodné na to, že byl film natočen v patriotické a jen zdánlivě demokratické Americe. Tématem a celkovým pohledem na konflikt bych Labyrint lží přirovnal ke Scottově staršímu protiválečnému filmu Království nebeské, které je neprávem opomíjené, nebo taky k Bergovu Království, které je ale o poznání akčnější a více plytké. Co bych filmu vytknul, je romantická linie Ferrise a irácké dívky, která Labyrint lží stahuje k zaběhnutým konvencím více, než by se mi líbilo. Ale zase na druhou stranu je jejich vztah živnou půdou pro pár dalších zajímavých myšlenek. 85% ()

Sonnery

Přesně takhle si představuju, že to funguje. Nic netušící volavky padají do drastických spárů buď té či oné strany a CIA jsou stejný svině jako jejich protivníci. Po dlouhý době originální pohled na věc. Co se hereckých výkonů týče: kam se na Marka Stronga hrabe Crowe a "devítiprsťák" DiCaprio. ()

Anderton

Labyrint lží je triler, ktorý sa snaží ponúknuť viac, ako je v žánri zvykom. Ponúka solídnu zápletku, hviezdnych hercov a exotické prostredie blízkeho východu, ktoré je vykreslené pomerne realisticky. Druhou stranou mince je potom milostná podzápletka s Di Capriom a jordánskou sestričkou, ktorá samozrejme vyzerá ako supermodelka. Dvojica agentov sa tvári, že všetko v CIA je v ich réžii a všetko, čo si tam zmyslia, sa aj uskutoční. Tým pádom vychádza CIA ako partia blbcov, ktorých ľahko dobehne aj šéf jordánskej kontrarozviedky. Nevierohodné sú aj DiCapriove výčitky svedomia, ako keby si vopred neuvedomoval, že jeho plán sa môže skončiť smrťou nechcenej volavky. ()

Frajer42

Milion postav a k tomu jeden čmoud vedle druhého. Co vám budu povídat, ztrácel jsem se v tom. Je to neskutečně ukecané a ani ty dialogy nejsou absolutně záživné. Děj byl tedy celkem nezajímavá věc. Když občas vykoukne akce, tak se to dá, i když s ní Ridley nepěkně šetřil. Výbuchů je opravdu málo, ale naštěstí jsou velice efektní, takže občasná erekce samozřejmě proběhla. Bohužel zpravidla náhle upadla při pohledu na Golshifteh Farahani a její neprotrhané obočí. V samém závěru si Leo prošel krátkým mučidýlkem v arabském stylu, které ho stálo dva prstíky, které bude pravděpodobně jeho nová íránská přítelkyně postrádat při večerních hrátkách. Co si budeme nalhávat, hlazení ve vlasech třemi prsty není to, co je hlazení celou rukou. Naštěstí po mučidýlku přišlo i takové vysvětlení pro nás hloupé a dílky skládačky zapadly na správná místa, takže budu moci s klidem v duši ulehnout. ()

AppleCore

Je to další kvalitní trhák z dílny Ridleyho Scotta, ale nějak moc mě to neuchvátilo. Filmů jako je tehle je přeci jen už hodně (Traitor, Odvlečen, Syriana, Spy game a další) a tehle i přes veškeré svoje kvality nemá vlastně čím zaujmout, nebo alespoň já zaujmutý nebyl. Zkrátka a dobře se jedná o skvěle natočenej thriler, který nepřináší nic nového, ale zdokonaluje to staré a to je vše. 3 ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)