Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

Meiers

Minimálně jako vhled do práce tajných služeb je to si myslím hodně autentické, i když, co já můžu vědět že? Ale samotná předloha, potažmo hlavně její autor by to měli zaručit celkem věrohodně. Ač to bylo akční kukadlo do špiónismu s malým střípkem romantiky, tak tomu něco chybělo. A tím něčím pro mě byla strašně neosobní a chladná atmo a neschopnost stotožnit se s hlavním hrdinou, který sice projevoval náznaky jakýchsi emocí, ale ty byly vždy vzápětí potřeny a během minuty zapoměny. A tedˇpřichází závěr největší; Trošku mi to připadalo jako dokumentární film. 70% ()

guri

Labyrint lzi sa od mnohych inych spionazny filmoch odlisuje najma v tom, ze dialogov je ovela viac nez akcie. Nerobilo mi vsak vobec ziadny problem. Russell Crowe je snad stavka na istotu, Leonardo DiCaprio uz davno nie je Jack z Titanicu, no asi najprijemnejsim hereckym prekvapanim pre mna bol Mark Strong. Vynikajuce! ()

Yomega

Naprosto klasický, skoro až tuctový thriller o v současné době velmi populárním tématu. Od Ridelyho bych čekal trošku záživnější podívanou. Ne že by šlo o špatný film, ale je to celé moc dlouhé, moc ukecané, s minimem akce, zpětně si nevybavuji žádnou výraznější scénu, která by mě zůstala v hlavě a to jsem film viděl cca před týdnem. Konec mě osobně také nepřekvapil, prostě jsem viděl profesionálně a kvalitně natočený film, který je ovšem naprosto prázdný. Podobný pocit jsem měl ze Spielbergova Mnichova, ovšem u Labyrintu lží to bylo ještě mnohem silnější. Leonardo je jako vždy fajn, roly Russella Crowea mohl dostat klidně někdo jiný a výsledek by byl asi stejný, takže u mě jediné opravdu příjemné herecké překvapení je charismatický Mark Strong. Pro mě velké zklamání… ()

lxbch

V duelu s Traitorem se přikláním na stranu Zrádce. Labyrint nebyl špatný, ale něco mu chybělo. Tím něčím asi byla ucelenost děje. Místy to totiž bylo rozvláčné, ale přesto koukatelné. Nejlepší pro mě byl kontrast prostředí při telefonátech DiCapria a Crowea (středobod dění v Jordánsku/fotbalový zápas dcerky). ()

Torgal

Solídne natočený thriller o boji s terorizmom. Z pohľadu formy sa filmu nedá nič vyčítať, horšie je to s obsahom. Ten plynie dopredu veľmi pomaly a z veľkej časti sú to hlavne rozhovory. Akcie tu je čo by za necht vošlo (všetky akčné scény boli v trailery) a tak sa človek väčšinu stopáže pomerne nudí. Inak je to ale zaujímavý pohľad na štýl boja proti teroristom, plný rozhodovania medzi väčším a menším zlom. Čo sa týka hercov, tak Crowe je trestuhodne nevyužitý, Caprio podivne zarastený, jedine so Strongom som nemal žiadne problémy. 6+/10 ()

darkreider

Je to trochu zmätené a ťažko sa človek drží v obraze. Takto komplikovaný dej, plný rôznych postáv a "čachier", by chcel jemnejšie zaobchádzanie a priamejšie servírovanie divákovi. Pôsobí to ako viac poviedok, pričom tá najzaujímavejšia, fingovaná teroristická organizácia, skončí skôr než poriadne začne. Otrasené 4 hviezdy, chýba tomu drive, ktorý by so mnou hýbal počas filmu. ()

Blaogranas

Velmi zajímavý pohled do světa boje proti terorismu, ale ne až tak zajímavý, že by zasluhoval plné hodnocení. Přesto si myslím, že nikdo z hlavních protagonistů (před kamerou i za ní) nezklamal a také, že zdejší hodnocení je poměrně spravedlivé. Z mé strany pak patří největší pocta Marku Strongovi v roli jordánského bosse tajné služby, ze kterého jsem měl fakt respekt. A o napětí poslední velké scény netřeba hovořit, ta se sleduje se zatajeným dechem a s napjatým očekáváním. ()

aR3Zz

Povedený napínavý špionážní thriller se zápletkou a rozuzlením, jak to má u takovýchto filmů být. Jen jsem měl první půlku filmu pocit, že je ta zápletka zašmodrchaná až moc a pořád se na ni namotává víc a víc. Děj utíka kupředu závratnou rychlostí, na mě možná až příliš vysokou, a tak pochopení a zorientování se v tom labyrintu lží přišlo až na samotném konci. A to bylo celkem pozdě, navíc mi v hlavě stále zůstává pár hluchých míst. Nicméně akce je zde hodně a je kvalitní, máme tu záporaka, dva prohnané aristokraty z různých světů, kteří používají lidi namísto loutek, a nakonec je to Leo, kladná loutka s duší a svědomím. 70% ()

Skleni

Bože jak dávno som ja videl tento film. Vlastne hneď ako vyšiel. Dajako som zabudol ho ohodnotiť. A vlastne.... keď tak nad tým rozmýšľam.. ja som naň zabudol celkovo. A to je hlavná chyba filmu. Zatiaľ čo pri ostatných filmoch od ridlieho som sa chvastal že som videl jeho film a odporúčal ho ostatným pri tomto dajako neviem. Ono herecky ma zase dojal Leonardo DiCaprio a technicky sa blysli Scottovci, ale poviem vám, to všetko je vám na hovno keď si film jednoducho po prezretí ani nepamätáte. Dej naznačujúci určitú problematiku mal byť akými CV šedých eminencií medzi ktoré patrí napr. Obchodník so smrťou, ale dajako to nevídalo podla môjho názoru. Totiž táto hlava zločinnosti v osvete je dajako už všade a každý jej má už plné zuby. To že je inteligentná a krásne sa nám predstavuje je len slabý odraz toho čo voľakedy bola a len nepatrnou časťou sa vyrovnáva ostatným (Americký gangster). Takže i keď sa mi film páčil.. musím byť kritický a povedať, že určite si ho pozrite!..ale nechodte naň do kina (zbytočné prachy) a určite si nekupujte DvD(rovnako zbytočne vyhodené prachy). 70% ()

asfalt

Vzhľadom ku kvalitám R. Scotta môžem napísať, že to bola len priemerná záležitosť, ktorá síce neurazí, no bohužiaľ ani nenadchne. ()

Jakubik

Naprostej průměr. Hodně pěknej začátek, pak je to už je to ukecanější a tak trošičku zmatek (alespoň pro mě). Celkem slušnej příběh a jestli to takhle fakt je (dost tomu věřim) tak lepší nevědět jaký je to svinstvo a jak to na světě chodí. ()

Dimo

Jak poznáte pravého Skota? Umí natočit dobré akční drama. No dobrá, není to vůbec vtipné přirovnání a Skotem myslím Scotta, respektive Scotty, neb činí se i brácha Tony. Chci tím samozřejmě říci, že Labyrint lží je chytrý špionský film, který není dutou nádobou, ani nádobou vyplněnou vatou. Máme inteligentní a uvěřitelný příběh, nic naleštěného, film se rozhodně dobře veze na problému Islámských teroristů. DiCaprio i Crowe hrají božsky, hudba dodává šmrnc, skvělá akční kamera no a už zmíněný "Skot" - jsem zkrátka rád, že můj oblíbený režisér ukázal opět talent. Velmi příjemné pokoukání na středeční noc. 75%. ()

Tryman

Na tento snímek jsem se těšil dlouho a vůbec mě nezklamal. Přesto bylo velice těžké ho ohodnotit. Musím uznat, že už dlouho se mi něco takhle nelíbilo, ale na druhou stranu je pravda, že jsem v poslední době moc nových (!) filmů neviděl. Russell Crowe patří mezi mé oblíbené herce a v Body of Lies si rozhodně nedělá ostudu. Herecké výkony celého obsazení patří mezi silné stránky. Líbil se mi i propracovaný scénář, hudba, efekty a spousta dalších věcí. Přesto však nemůžu dát pět hvězd - bohužel, Labyrint lží není takový film, po jehož dokoukání máte silné nutkání pustit si ho znovu. Neříkal jsem si: "To bylo naprosto donalý!" a ani jsem nezůstal sedět bez dechu na gauči. Neříkám, že se mi snímek nelíbíl (to by nebyla pravda), a věřím, že jsem ho neviděl naposledy. Přesto si u mě nezaslouží plný počet hvězd, ale "jen" čtyři. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)