Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

JOHN.NY

Scott si při zobrazení Blízkého východu nevede vůbec špatně, avšak místy je to lehce zmatené. Co mi však vadilo nejvíce byla naprosto průhledná zápletka se zdravotní sestrou a nijaký závěr. Leo a M. Strong výborní, hands-free Crowe nic moc (na roli milujícího otce rodiny v akčním thrilleru má ještě čas).. ()

SonG

7/10.....dobrý thriller,ale ,,něco,, tomu chybí....Postavy se mi zdály být až moc neuvěřitelné, jako z jiného světa..Nevýrazný Crowe, dobrý DiCaprio a výborný Mark Strong.. ()

BoredSeal

S odstupem let nudný blábol s jednoduchou story, typický Scottův nepovedený film. Caprio jako drsný agent není moc důvěryhodně obsazen, líp mu sednou pozdější intriky. Pobaví vizáž Mark Stronga, ale to je tak všechno, všechno jsme někde už viděli a bylo to lepší, svižnější a dobře zahrané. ()

honajz2

Není to špatné, docela rychle to uteklo a líbí se mi, že to střílí i do vlastních řad a tajné agenty to neukazuje jen jako neohrožené hrdiny, ale jako lidi, kteří sem tam nemorální rozhodnutí taktéž udělají. Tím se to aspoň trochu liší od podobných filmů, ale jinak je to těžký průměr, kterému viditelně chybí duše, srdce a asi i další důležité orgány. Neurazí to, ale Ridley Scott z toho nedokázal dostat víc, než nevýrazný a nedotažený příběh, který bude pro fandy akčňáků málo akční a pro ostatní poněkud prázdný. Ambice možná byly větší, v nejedné scéně se to tak zdá, ale nepodařilo se je naplnit a nakonec to pořádně není ani jedno, ani druhé. Je to průměrné i herecky, filmařsky a scénáristicky, v podstatě je tu spousta věcí vedená dobře, ale jakoby bez zájmu. A jak moc to bude zapamatovatelné uvidím až časem. Na třetí hvězdu to ještě vidím, ale jinak je to sterilní. Slabé 3* ()

johny89

nebylo to špatné, jako spíš nepřehledné.. Dokud se tam na konci něco nezačalo dít člověk nevěděl kdo je kdo, o co jde a nad čím vlastně přemýšlí ()

M.i.k.e

velice solidní thriller,který je srovnatelný např. s Královstvím,nebo Krvavým Diamantem,byť opravdové akce tu zase není tolik.A jelikož mám moc rád Ridleyho Scotta a Russela Crowea,který je tu vcelku solidně "slizký" dávám za 4... ()

rakovnik

Skvělý DiCaprio (ten chlapík se mi vážně líbí - jako herec!) a taktéž Crowe v parádním akčňáku, v této době s oblíbeným tématem. Skvělá režie Ridley Scotta, ubíhající děj a slušná zápletka mě téměř zcela uspokojily. Ode dneška koukám raději častěji do nebe, škoda že u nás je tak často oblačno a zataženo :-) ()

SallyZen

Lepší než Zelená zóna, ale horší než Království. Scottova napínavá podívaná, ale není to můj šálek kávy. Přesto stojí za to vidět. 75% ()

Martin741

Ze Ridley Scott je solidny reziser, o tom zadna. Ale Body lies je len rutinersky a zrucne natoceny triler, ktory miestami nevie, cim divaka este ohurit. Scenar /spinave praktiky CIA/ je kvalitny, ale zabija ho 128 minutova nuda s roztahanymi scenami, casto zbytocne a zdlhave dialogy medzi hlavnymi hercami /Crowe, Di Caprio....../. Zaver sa mi zdal slaby a malo prepracovany. 61 % ()

Aljak

Filmy s tematikou CIA, FBI a podobnými agentskými motívmi moc nemusím, ale filmy s Leom vždy stoja za to, tak som sa do toho pustil a naozaj niet čo ľutovať. Arabské prostredie Blízkeho východu bolo fantastickým základom pre celý príbeh, ktorého zápletka bola naozaj dobre zvládnutá, hoci zo začiatku som sa dlho nevedel zorientovať kto je kto a o čo v tom celom ide. Ale spád to malo naozaj vynikajúci a Leo ako ústredná postava toho celého bol skutočne dobrou voľbou. Páčila sa mi tá hra, ktorú všetci navzájom rozohrali a samozrejme všetci vyžadovali od tých druhých úprimnosť. Ale každý mal svoje bočné úmysly a plány zahalené lžami, ktoré celú hru poriadne zamiešali. Takže celkovo dosť dobré, až na ten neprehľadný úvod. No a po celý čas mi tak trochu išiel na nervy Ed, ktorý si to všetko riadil z pohodlia domova a tváril sa ako najväčší king. ()

kaposlav odpad!

Začnem asi tým, že DiCaprio sa na túto rolu moc nehodí a vôbec nevypadá ako arab, alebo hocijaký aziat. Tomu mohli uveriť iba vo filme. To ako keby vyúdený cigáň presvedčí SSákov o tom, že je áriec. Vo filme bola vyslovená zaujímavá myšlienka, že nikdy si neber za spojencov židov a ani kresťanov. Aspoň niečo na zamyslenie. Čo sa týka samotného deja, tak je to bežná a chrapúňska propaganda amíkov. Samozrejme mierumilovný západ na čele so svätou trojicou FRA-GB-USA, kde hlavný z tejto trojice sú USA. Všetko riešia diplomaticky a dialógom. Oni by neublížili ani muche. Všetko je okej v rámci slobody a demokracie. Oni bojujú proti terorizmu. Teroristi sú samozrejme arabskí moslimovia. Prečo? Lebo títo arabskí moslimovia zasrali všetky kontinenty svojím náboženstvom, svojím jazykom a robia medzinárodnú políciu. Do všetkého a všetkých sa starajú a všade rozhadzujú bomby a zabíjajú civilistov. Aby som nezabudol, tak vlastnia jadrové zbrane, ktoré by zničili aj tri planéty a ako jediný ich použili v celej histórií. Okrem toho, že ich majú viac než dosť a jediný ich použili, tak ostatným bránia aby si ich poriadili pre svoju ochranu. Vrchol arabského terorizmu je, že po celej planéte stavajú vojenské základne a že to myslia vážne, tak na armádu dávajú ročne 700 miliárd dolárov. Fakt im to stále toľko ľudí žere? Film začína múdrosťou od w. h. Audena a ta fakt platí. To si fakt myslíte, že keď im niekto zničí celú krajinu a vyzabíja príbuzných, že to nechá tak? Tu sa teroristami nazývajú zúfali ľudia, ktorí sa chcú pomstiť, čo sú potom tí agresori zo západu? ()

Figu

Tak si říkám jestli nám Ridley v lavici trochu neopisoval od bráchy Tonyho, páč v Labyrintu je jeho rukopis zřejmej. Obsazení bomba. Když si vezmu daný téma - války, terorismus, Jordánsko, Irák, bomby, muslimové, islám, korán, džihát atd..., mě do toho prostě nepasuje absolutně DiCaprio. A světe div se! Jestli né jeho nejlepší hereckej výkon, tak rozhodně jeden z nich. A to samý i ledově klidnej suverén pan Strong. Mělo to napětí, tempo, akci, myšlenku a grády. Takovýhe bijáky nejde nedoporučit! 80% ()

shyster

Nemůžu si pomoct, ale jako bych viděl kopii Království. Ridley Scott dokázal filmu vtisknout svůj otisk, takže se ve stylu natočení velice odlišuje od Bergova filmu, ale celé vyznění a příběh jako takový se podobají jako vejce vejci. I ta trpkost na konci je dosti podobná. Leonardo DiCaprio i Russell Crowe zde hrají jakoby rutině, takže veškerou pozornost strhne na sebe Mark Strong. 70% ()

Petoss1

Ridley Scott nesklamal (už by bol na čase OSCAR !!!), naplnil to čo sa od neho očakávalo a natočil film s premysleným systémom CIA a krásnym žijúcim svetom na strednom východe ktorý ma očaril. Som spokojný, je síce pravda že tam bolo menej akcie ale bola efektne natočená a filmu to rozhodne neuškodilo. Samozrejme hlavnou devízou je boj proti terorizmu vo forme špionáže takže akčné scény majú až druhoradé miesto. Mne to nevadilo pretože dialógy sú zaujímavé a tak som sa pri nich nenudil. Záver pekný, ale čakal som taký, ktorý by mi vyrazil dych. 82% ()

MrPierc

Perfektně natočené, žádná technická chyba, skvělý obraz i zvuk. Film má perfektní začátek i konec , ale prostředek je jako rozlousknutí vyschlého ořechu ( slupka vypadá slibně, ale jádro je vyschlé, nepoživatelné ). Nejkrásnější na tomto filmu je návštěva a stydlivost zdravotní sestry :-) ()

lebowski!

Tradičně výteční DiCaprio i Crowe v poctivě odvedeném, zajímavém filmu, který však až příliš často ujíždí od hlavní dějové linie k nadbytečnostem. ()

Skleena

Zoufale nudná "mozaika" jednotlivých příběhů. Tak se mi jevilo něco, co mozaikou rozhodně být nemělo. Příběh sice zdánlivě odsýpal, přesto nijak negradoval. Až na nijak výjimečnou pointu na konci vlastně snímek i přes hvězdné obsazení nepředvedl nic extra. A to (ovšem s výjimkou Marka Stronga) i po stránce hereckých výkonů. Pro mě tedy, především díky solidnímu hodnocení tady na csfd, zklamání. ()

O´Neill

Herci a hudba, to rozhodně nejsou slabé stránky tohoto filmu, bohužel však zbytek již není tak perfektní. Celé mi to hodně připomíná Green Zone, a to ne jenom námětem, ale celkovým zpracováním. Délku bych uvítal kratší, a scénář záživnější. Možná je to tím, že podobné filmy nedokážu ocenit, ale mě tento film prostě nijak neosvítil, ba naopak jsem se často i nudil. Škoda, ambice pro super podívanou to rozhodně mělo, takhle jen lepší 3 hvězdy. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)