Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

MATADOR

Body of Lies má setsakra navíc, než ukazuje! Zbytečné průvleky lokalitami, které divákovi stejně nic neřeknou, jsou na pěst - zbytečně natažená stopáž. Námět a všechno ostatní fajn, jen je to slepenec všehosi a nebýt povedenějšího závěru, mile rád bych Body of Lies zatratil, ale takhle stojí za něco! ()

Aiax

Jó na Ridleyho Scotta se vždycky příjemně kouká, i když zrovna vyloženě neperlí. Labyrintem lží splnil Mistr přání všem kinofandům, kteří milují špionáž a vysokou politiku a áčkové produkce, ale Syriana na ně byla moc náročná na mozek. Ridley jim naservíroval zarostlého Leonarda, který nahání po celém světě zarostlé padouchy, hádá se s nadřízenými a svádí krásné cizinky, obtloustlého Crowea, který kuje pikle, až se z něj kouří a hromadu exotických lokací, prďácké akce a kamerových filtrů. Můj osobní problém je v tom, že tohle všechno umí Ridleyův méně obdařený brácha Tony taky. Od Mistra samotného bych očekával přece jen nějakou přidanou hodnotu. Dlouho jsem jej omlouval, že si dává zasloužený odpočinek a točí si jen pro radost, ale po všech těch Švindlířích a Královstvích nebeských a Dobrých ročnících a Labyrintech lží už začínám být trošku netrpělivý a říkám si, kdy už nám Ridley konečně znovu vytře zrak. Ale jsem optimista, nehodlám se zabývat tak absurdní hypotézou, že je Mistr za zenitem. Zatím. 70% ()

Duotone28

poviem pravdu...nesmakuju mi ani kuskom tieto kvazi teroristicke zapletky iracko iransko a neviem este akeho prizvuku. Ak je nuda od prvej minuty...to znaci u mna len jedno,nazdar ()

FilmFan24

Terorismus je nejenom dnes stále aktuální téma a možná proto Ridley Scott sáhl po adaptaci špionážního románu dopisovatele Washinghton Post Davida Ignatiuse "Body of Lies". Autorova znalost prostředí se promítla do autenticity sděleného poselství, kde nejvíc vyznívá odlišný výklad koránu pro některé jedince, kteří jsou schopni fanaticky ve jménu Alláha obětovat sebe sama a hlavně spoustu nevinných lidí. Charismatický DiCaprio jež dokonale splývá s rolí agenta Ferrise nevěří nikomu a musí podvádět každého. Po celou dobu na telefonu jej naviguje nepřehlédnutelně obtloustlý Crowe, který díky neznalosti práce venku mimo kancelář činí mnohdy rozhodnutí, která jsou v rozporu s akcí v terénu. Hlavní dvojici doplňuje uhrančivý Mark Srong jako šéf jemenské tajné služby. Chladný vizuál, dokonalá výprava a hlavně zajímavý neotřelý hudební doprovod Marca Streitenfelda, který už potřetí (Dobrý ročník, Americký gangster) je autorem hudby pro film Ridleyho Scotta. Rozhodně zajímavý film, který není výkřikem jedné sezony a časem nezapadne... ()

salalala

Ten film je někde na půl cesty mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Rozhodně nenudí, vždyť má to nejlepší - oscarový režisér, oscarový scenárista, oscarový herec a čím dál se zlepšující DiCaprio. Přesto tomu něco chybí, asi hlubší myšlenka. Scott to natočil výborně, akční scény umí, u dialogů nenudí. Scénář není jednoduchý, ale poměrně dobrý. Crowe je nevyužitý, ale hraje výborně. DiCaprio je taky výborný (skutečně čím dál lepší), všechny ale převyšuje Mark Strong, který má charisma na rozdávání a skutečně hraje excelentně. Škoda, že z toho není víc emocí a nemá to nějakou hlubší myšlenku. Možná se mohl Scott vykašlat na tolik dialogů a aspoň konec natočit akčněji. Lepší průměr, možná po druhém zhlédnutí změním názor. ()

dawe04

Hi-tech thriller zkloubený s dramatem v prostředí arabských teroristů. Ani se nechce věřit, že v režisérském křesle sedí Ridley. Unylé tempo bez jakýchkoliv zapamatovatelných scén se místy zvrhává v reklamu na telefonní technologie a přehnaný, nicméně typický americký naivismus. V druhé polovině se začne sice něco dít a scéna, kdy Lea vyslýchají je výborná. Ale i tak se nejde zbavit dojmu, že tenhle thriller je už trochu zbytečný. ()

Dexter1

Zručne natočený film Ridleyho Scotta nesklamal. Leonarda dáva zo seba všetko. Filmu nabitému napínavými dialógmi a hustou akciou, by som len vytkol, že občas mu dojde dych a vy sa sem tam stratíte v deji. ()

Foma

70%. Co napsat? Snad, že Di Capriovi musíte celej film fandit, že prostě roste s každou rolí. Jeho jordánská milá je taky vděčnej objekt pro diváky avšechny ty akce a dialogy maj spád a konzistenci. Rozhodně jde Ridleymu víc tohle (viz třeba i Americkej gangster) než hrozný Království nebeský. A i když to zpočátku vypadá lehce xenofobně, tak nakonec je film docela vyváženej, tedy politicky korektní, což mi v tomhle případě ani nevadí, vlastně je trochu idealistickej, skoro pravdoláskovej! ()

Patw

Skvělá podívaná. Film si zachoval svojí "akčnost" od začátku do samého konce. Film se mi v celku zdál trochu delší, ale i přes to mě film vůbec nenudil. ()

Skip

Zajímavý špionážní thriller v podání Ridleyho Scotta. Slušné akční scény a k tomu něco málo z technických fines vysoké špionáže. Ono to ve skutečnosti bude s největší pravděpodobností úplně jinak, ale takhle v kině nebo v pokoji se na to kouká dobře. ()

Dubro

Pravdupovediac Ridley mal aj lepšie časy a od tejto jeho drámy na tému „bu-bu-bu teroristi“ som očakával dokonalú pavučinu klamstiev, ktorá mala prevetrať moje zaprášené mozgové závity. Nestalo sa a tak z príliš dlhého príbehu, pri ktorom som bol vždy o krok vpred pred bandou zarastených a utajených agentov, mi ostal v pamäti len solídny výkon Kapríka a dobre napísané monológy pre Russela, hoci jeho bimbajúci sa bluetooth, či čo mu to tam viselo z ucha, mi po hodine začal strašidelne liezť na nervy. Ak som Syriane facol čosi cez štyri, Ridley si viac ako 3 a pol nezaslúži. ()

Fanucci

Slabé 3. Další z řady hollywoodských filmů, v kterých se Američané "objektivně" a "bez příkras" věnují konfliktu na Středním východě. Dočkáte se tuctového špionážního thrilleru na jehož konci je agent, který se zamiluje do dívky a prohlédne. Dojde mu, že na obou stranách se hraje nečestně a tvrdě, a tak s úsměškem na ksichtě plném odřenin a podlitin odchází, protože na takovou špínu už prostě nemá žaludek. Trapná, neoriginální, předvídatelná podívaná s pár skvělými výbuchy a opět směšným DiCapriem v roli agenta. Zajímalo by mě, kdy už mu někdo vysvětlí, že prostě on není typ na hraní drsňáka. V Letci? Klobouk dolů...Ale v těchto akčních snímcích jako je Labyrint lží nebo Skrytá identita vypadá jak puberťák s nalepenými vousy, který se zbraní na kapsle řve po lidech a umí ďábelsky vraštit obočí. Drsňák je Michael Madsen, ne DiCaprio... ()

Eldrick

Megaloman Riley vykrádá svýho stylotvornějšího mladšího bráchu Tonyho. Jenom víc rozvinutá a na Střední východ zasazená verze ENEMY OF THE STATE a SPY GAME. Oba zmíněné filmy od Tonyho jsou ve výsledku mnohem víc koukatelné než BODY OF LIES, nejsou studený jak čumák Ridleyho Scotta a hrajou v nich sympatičtější herci. ()

Kopik

Mě to přišlo takový utahaný, bez života. L. DiCaprio se mi do této role ale vůbec nehodil (přišel mi spíš jako trosečník, než agent), Russell Crowe (a to že on mě málokdy zklame) také ne. Sem tam nějaká ta akce je dobrá, ale víceméně je to jenom uspávačka, ve které sledujete všelijaké machinace, ale v podstatě se nic neděje. Ridley Scott je výborný režisér, ale umí natočit mnohem lepší filmy než je tento. ()

dee-key

DiCaprio jde poslední dobou nějak nahoru. Už to není ten klučina, co hraje přesladké chlapečky. Russell už je vysoko dost, tak roste jen do šířky, což ale neubírá jeho schopnosti hrát kvalitní role. ()

ilemas

Opět z řady dalších vynikajících filmů R.Scotta, ale něco tomu schází. Caprio jako vždy výbornej, skvělá kamera, prostředí. Ale po odchodu z kina mě film neustále ležel v hlavě a ještě druhý den jsem na něj stále myslel,což se mi u jiných filmů nestává i přes vyšší hodnocení, tak bych měl asi ještě jednu hvězdičku přidat. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)