Devil May Cry

• Japonsko デビル メイ クライ (viac)
Japonsko, 2007, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Tvorcovia:

Hideki Kamija

Kamera:

Kazujuki Óta

Misato Fukuen, Tošijuki Morikawa, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Fumiko Orikasa, Akihiko Išizumi, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Šózó Iizuka, Tomokazu Seki, Júdži Ueda (viac)

Hlavní hrdina Dante je lovec démonů a jiných podobných potvůrek, miluje pizzu a je obecně hodně "cool". V jednotlivých epizodách zachraňuje lidstvo před hrozivými démony při mnoha různých příležitostech (někdy i dost netradičních). Pro potřeby tohoto podnikání si založil vlastní podnik na hubení démonů s názvem Devil May Cry. V anime seriálu na motivy slavné herní série uvidíte mnoho démonů, hodně zbraní a také hodně krve. (Looser)

animaxis

Styl tohoto anime jsem si hned oblíbil.Je tu červená a černá barva.To je v anime pro mé oči úplný orgasmus!Dále:Dante tady sází dost povedené a někdy vtipné hlášky.Třeba když řekl"Od ted to bude ta část od 18-ti let" tak jsem se zasmál,ale zároven jsem z toho byl u vytržení.Démoni tu jsou hodně povedení a Danteho pistole jsou snad ještě lepší než jeho meč a to obvykle v anime fandím mečům.Jenže tady je ten meč moc takový mohutný a to nemusím.Já radši ty samurajské.Jinak mi Danteho pistole připomínali trošku ty Alucardovi z Hellsing.Tento seriál navíc obsahoval alespon zmínku o kytarách,což mi udělalo radost:) Na to že je to podle videohry,tak to má na mě až moc dobrou atmosféru.Takže za mě pět hvězdiček! ()

VanTom

Nějak mne to neustálé pózování nebavilo. Všichni démoni jsou na jedno brdo a Dante je rozseká na nudličky dvěma rychlými švihy meče; vůbec nic ho ani neznepokojí, takže ze své role drsného a naprosto suverénního frajera nikdy neuhne. Vizuální styl je sice fajn, animace naopak docela slabá. Těžko říct, jestli by něčemu pomohlo, kdybych znal kontext z videoher. ()

Andrew_Deer

Dante je sice děsný drsňák, ale možná to trošku ubírá dramatičnosti. Animace a kresba jsou sice pěkné, jenže příběh stojí za houby! První díl - Dante si bere do ošetřování Patty. WTH proč?! Druhý díl - Jezdí se na motorkách. WTH kde je Patty?! ... a takhle dál. Nicméně abych jenom nekřivdil, Dante je horší Gintoki z Gintamy, přesto umí dobře pobavit a když se na to koukáte, říkáte si, že byste vlastně taky chtěli žít na meči, pistoli, pizze a jahodových pohárech (bez pistole by to skoro sedělo na Gintokiho. Náhoda? Gintama začala o rok dřív než DMC). Taktéž je velmi dobrá hudba. Jako seriál, jehož díly na sebe nenavazují by DMC asi ode mě dostal 4*, ale za svůj nic moc zpracovaný příběh 3*. ()

Looser

Správná anime - démoni, lovci démonů, pořadné zbraně, dostatek krve ....... Jediné co lze vytknout je absence nějakého nosného příběhu (zatím co příběh to samostatná epizoda).... po pěti dílech. ()

Soweek

Pln očekávání jsem se vrhnul do tohoto anime, ale hodně rychle mě vlna radosti přešla. Souboje pořád ty samé, ale doopravdy naprosto, zbraně pořád stejné, napětí nulové, vtip občas pobaví. Toto všechno by se dalo opomenout stejně tak, jako sem to opomenul u Hellsinga, jenže tam to zachraňoval příběh, který tu jaksi chybí. Epizody jsou totiž monotónní také, nenavazují na sebe,každá má svůj příběh a svého démona, kterého Dante zničí snadněji, než si objedná pizzu. Bez příběhu nemůže být ani napětí, takže tu vlastně nezbylo skoro nic, kromě dobrého Danteho charakteru. No jak tak na to koukám, chtěl jsem dát původně 3 hvězdy, ale čtu si svoje hodnocení a dám to ještě o hvězdu dolu:-) ()

piserius

Děj je docela zamotaný, ale pokud se člověk podívá až do konce, tak zdánlivě nesouvisející příběhy konečně začnou zapadat jeden do druhého a je to prostě bomba. I když je zde mnoho nevysvětleného, tak, dle mého názoru, je to další z řady perfektních mang, které jsem měl tu radost shlédnout. Snad se někdy dočkáme další série, kde se dozvíme, jak to vůbec je doopravdy s hlavním hrdinou... ()

D.Snake

Todle anime jsem sledoval pouze kvůli tomu, že jsem obrovský fanoušek herní série. Zklamalo mě to. Nemá to v sobě tu stejnou atmosféru ani styl. Anime Dante je někdo úplně jiný než herní Dante. Akční scény jsou příliš krátké a postrádají ten šmrnc ze hry. Navíc jsou souboje vyřešeny většinou jedním máchnutím meče. Dialogy jsou docela o ničem a nová postava otravné holky mi taky nepřišla moc sympatická. Prostě si myslím, že to mělo vypadat úplně jinak. 4/10 ()

evil_ryu

Dieru do sveta anime určite neurobí, ale hre hanbu taktiež nie. Mňa to náhodou chytilo, čo sa mi už pri anime, až tak často nestáva. ()

TaanStari

Zajímavá stylizace, chabý děj = srovnatelné s Hellsing a Afro Samurai. Ale tahle odlehčená atmosféra je mi bližší a postavy mi byli mnohem sympatičtější (Patty je čestná vyjímka, ale takhle otravná postava je v každém druhém anime, takže to neberu jako -). ()

Israha

Peklužel zdaleka ne tak výživná záležitost, na jakou to vypadá podle synopse, fotek a trailerů. Zasazení do urban fantasy hávu je přitažlivé, zašedlé a deštěm promočené město, prolezlé démony, láká k návštěvě...než zjistíte, že veškerá jeho zákoutí, budovy i obyvatelé jsou téměř k nerozeznání. S cynickým, nezničitelným, nepořádným pizzožroutem Dantem byste taky chtěli jít na pivo a jahodový pohár...než zjistíte, že je s ním vlastně docela nuda coby společníkem, i coby démonobijcem (démony zabíjí rutinně, často mimo záběr a sám se téměr nikdy nedostane do sebemenšího ohrožení života). Vedlejší postavy byste prostřednictvím Danteho rádi poznali...než zjistíte, že domněle důležitá dětská hrdinka Patty je stěží více než zdrojem running gagů při interakci s Dantem, dvě sexy lovkyně démonů jsou prostě jen sexy a loví démony, a zachrmuřený Morrison je jen Danteho morálním kompasem. Mytologii tohoto nepřátelského světa byste rádi prozkoumali...než zjistíte, že je navzdory veškeré snaze o budování tajemna a velkoleposti jednoduchá a okoukaná, a démon, který se motá napříč epizodami a tváří se důležitě, je jen pěšák. Tl; dr - má očekávání to nesplnilo, a byť jsem se při sledování nenudil, tak strohá animace mě nezaujala, ústřední dějová linie skoro neexistuje, epizodní zápletky mají střídavou kvalitu, a ani jsem se nijak moc netěšil na nová setkávání s protagonisty. Průměr. ()

Naushika.

DMC mám moc ráda a od anime jsem očekávala to, co mě tak baví na hře: hláškujícího cool hrdinu a efektní masakrování démonů. V tomto ohledu naprosto splnilo očekávání... ()

SkyCaptain

SUPER seriál. Jsem velkým fanouškem DMC her (všechny jsem dohrál) a nevíce se mi líbí třetí díl na který tento seriál volně navazuje. Nikdy by mě nenapdalo že spojení Danta s malou holčičkou by mohlo fungovat a přinést spoustu zábavných situací. Potěší také účast Trish a Lady. Některé díly jsou samozřejmě trochu slabší, ale to nahrazuje výborná hudba a atmosféra. Jsem taky rád že je tu akce poměrně málo a je tak více času na prokreslení charakterů. Bravo. ()

Eduardo

Asi zacnem tym co sa mi nepaci (a pravdepodobne to tym aj uzatvorim) - Kam sa stratil prepracovany a chytlavy pribeh,drsna gitarova muzika, skvele hlasky a este lepsi humor? Kde su reci o synoch Spardu a kde do prdele zostali nabuchane a stylove suboje s demonmi? Polku epizody cakam kedy sa konecne nieco udeje, potom ked sa to uz udeje len znechutene pozeram na tu "premakanost" akcnych scen ktorych je za celu cast az.... jedna. DMC3 a DMC4 som nedavno dohral na PC a kralovsky som sa bavil ale toto je len tazka, zbytocna nuda pri ktorej len cakam, ze sa stane nieco zaujimave ale bohuzial nic take neprichadza. S DMC to fakt nema nic spolocne okrem hlavnych postav z ktorych ta najhlavnejsia ja pravym opakom originalu. Neznalcom hier sa to mozno bude pacit ale ja som teda cakal nieco uplne ine... ()

Utero

Naprosto plně souhlasím s komentářem Subjektiva. Jediná epizoda, která mě opravdu nadchla byla devátá o napínavé pokrové partii, která snad jako jediná z celé série neměla předvídatelný děj. Zbytek epizod byl pro mě bohužel jen průměr a taková osmá epizoda o Dantovi, který byl Tony, ale vlastně nebyl Tony byla fakt otřesná blbost. Devil May Cry se prostě musí brát jako oddychovka. Tvůrci se absolutně nesrali s nějakým propracováním charakterů. Prostě se tu někdo objeví - ten někdo se následně promění v démona, který ze sebe vypustí něco jako "Dante to je tvůj konec" - Dante jednou sekne a 5ti metrový démon je mrtvej. Fakt škoda, mohlo to dopadnout líp....Ale abych jenom nepíčoval, tak musím vyzdvihnout skvělé hlášky, které ze zvých úst Dante vypouštěl. Stejně tak jeho nekonečné pojídání pizzy a jahodových poháru bylo fajn :) Hudba včetně openingu byla také na vysoké úrovni. ()

loveless

Tohle anime rozhodně stojí za shlédnutí... Pěkná animace, cool hlavní hrdina, spousta akce a kreslené krve :) Hlavní příběh prostupuje celou sérií, aby nakonec dramaticky vyústil v závěrečných dvou dílech. V každém díle je nějaký ten parádní lov na démona. ()

Angelos

Devil May Cry.... A nejenom ďábel... Škoda, velká škoda, protože z tohohle šlo vytřískat daleko víc... Pro neznalce herní ságy to asi bude koukatelné, ale pro ty, kteří už s DMC měly co dočinění to bude zklamání. Autoři se zřejmně inspirovali Hellsingem a totálně ho vybrakovali, nicméně ani to nepomohlo. Více jak polovinu seriálu jsem se příšerně nudil a přál jsem si, aby to utrpení už konečně skončilo... A když přišel ten vytouženej konec, ani mě nepřekvapilo, že je jako vystřiženej z Hellsinga... Trapas. Tohle prostě není ten cool Dante, jak ho znám já. Lepší ** ()

MEW2

jahodova zmrzlina s pizzou - nekdo si pochutna, nekomu se mozna udela spatne. at tak nebo onak, vzpominka nezustane v hlave prilis dlouho. ()

fallanga

Od DMC neočekávám dobrý příběh. Tedy, hrál jsem DMC: Devil May Cry a to mělo dobrý příběh, ovšem příběh není důvod proč to mám rád. Důvod proč mám tu hru rád je akce. Akce je hodně, je zběsilá, je brutální a je doprovázena skvělou hudbou. A tohle jsem čekal od anime. Příběh mě nezajímá. Bylo by pěkné, kdyby to mělo dobrý a propracovaný příběh, ale jeho absence mi prostě nevadí. Důležitá je akce. Bohužel, tohle anime ani v té akci moc nevyniká. Je jí hodně? Ano. Je zběsilá? Ano. Je brutální? Ano. Doprovází ji dobrá hudba? Ano. Ale přesto to není ono. Při zabíjení démonů jdou záběry velmi často stranou. Já chci vidět jak Dante rozseká démony na milión kousků. Nechci záběr mimo a pak vidět jen mrtvolu démona a potoky krve. Postrádá to kouzlo. Proto musím říci, že je toto anime celkem zklamání. Nebýt fanoušek her, tak to hodnotím hůře. Vlastně bych to měl hodnotit hůře, ono to opravdu za moc nestojí, ale to intro mě vždy donutilo si pustit další díl. A vzhledem k tomu, že během psaní tohoto komentáře poslouchám hudbu z intra, tak to nemůžu hodnotit hůře. Prostě to nejde, na to nemám srdce. Jsem rád, že jsem to viděl. I přes nižší kvalitu, je to pěkný seriál na odreagování. O ničem nepřemýšlet a jen koukat, jak Dante likviduje démony. Ale znova bych si to už nepustil. A to ani poslední 3 díly, které kvalitou převyšovaly zbytek série. Jednou stačilo. Ale intro zůstane v mém playlistu ještě nějakou dobu. Toho se ještě naposlouchám dost. Btw... remasterovaný Dante je mohem charismatičtější než ten původní. Nevím, jestli je v původních hrách stejný jako v tomto anime, ale tento Dante postrádá smysl pro humor. Jinak je naprosto stejný jako ten remasterovaný, ale ten smysl pro humor mi tady chyběl. To neznamená, že tohoto Danteho nemám rád. ()