Píše sa rok 2019. Zemou sa prehnala neznáma nákaza, ktorá premenila väčšinu obyvateľov na upírov. Ľudia teraz patria medzi ohrozený druh. Sú nútení ukrývať sa pred upírmi, ktorí ich usilovne udržujú na pokraji vyhynutia, aby sa mali čím živiť. Edward Dalton je vedec, ktorý sa odmieta živiť ľudskou krvou a snaží sa vytvoriť umelú krvnú náhradu, ktorá by dokázala udržať upírov pri živote. Času a nádeje ale zostáva len veľmi málo. Napokon Edward stretne Audrey, ľudskú ženu, ktorá sa ešte nepremenila, a tá mu pomôže k prekvapujúcemu objavu. (TV JOJ)

RajCZitko

Předem řeknu, že filmy s upíry nemám rád, ale toto byl nový a zajímavý pohled na celou situaci, kdy vampírci už ovládli takřka celý svět a prochází krizí kvůli nedostatku krve. Nicméně i přes tento nový pohled byl celý film dosti absurdní, na rok 2009 PC efekty taky nic moc, atmosféra téměř žádná, jen se tam někdo honí s kuší a pije krev. Konec ()

kihsleek

"Do you like being a vampire?" "Yes, sir." "Why?" "I'm good at this. I was never very good at being human." Daybreakers sice je o upírech, ale hlavně je to skvěle promyšlená sci-fi s místy až Blade Runnerovským nádechem, takže srovnání s Bladem a spol. je poněkud mimo mísu. Jde tu totiž o to, že upíři se "přemnožili", takže tvoří absolutní většinu světové populace. Pomalu už nemají co sosat a děj se tedy vlastně točí okolo problému přežití lidstva. I když film ke konci sklouzává do přemrštěnosti (ať už jde o množství krve, trhání končetin nebo fireshow), nečekejte akční upírský nářez a užijte si komorně temnou atmosféru podbarvenou odpovídající muzikou. Jedna z nejzajímavějších sci-fi posledních let. ()

Lavinia

Naprosto nesmyslný český název, asi se to mělo přiživit na komerčním úspěchu Stmívání. Jenže to není milostný filmík pro náctileté. Spíše zdařilá ukázka toho, jak i upír zůstane stejně bestiálním a vražedným člověkem, dokud sám sebe nevyhubí. Přijde mi film dost podhodnocený, logické skoky nezaznamenávám, příběh solidní. ()

departed

Velmi slibný námět, jenž plně nevyužil svůj potenciál, což je v tomto případě velká škoda. Atmosféra tam je, herci své party odehrávají adekvátně, libový vizuál se stará o oční eufórii a režie taky není k zahození, ale je tam holt cítit ten promrhaný potenciál, který by z toho v případě pevnější scénáristický ruky udělal jeden z nejlepších hororů vůbec. Trailer totiž navnadil hodně, neboť je skvěle sestříhanej a ještě ho okořenila dobrá skladba od Placeba. ()

TommyDiamond

Další film o upírech. Už jsem viděl a četl toho o upírech tolik, že se mě to mele pátý před devátý a mám z toho pořádnou bramboračku. Tento snímek není špatný. Hlavně efekty měli fakt na úrovni. Ale za týden se mě to smele dohromady ze vším ostatním a nebudu pořádně vědět o čem ten film byl. A koukat se na něho znova nebudu, protože zas tak dobrý vážně nebyl... Celkově 50% ()

web-dat

Není to sice tak zábavné jako BLADE ale ani to není taková shovadilost jako Stmívání. Přesněji řečeno bych tento film zařadil někde mezi ... Co se mi ale opravdu líbilo, tak to bylo herecké obsazení W.Dafoeho do role klaďase. On totiž Dafoe má neuvěřitelný talent hrát role zloduchů a nějak mu ta role často zůstává. Tu se představil jako hubitel upírů a hodně se mi to líbilo. Dávám filmu 80% ()

biergof

Spíše komorní vampire drama, Skvělý nápad a plynulé tempo. Kulervoucích scén moc není, ale finální krvavá lázeň kolem Pontiaku je fascinující. Docela mě mrzí, že nebude pokračování, jelikož první problém s upíry se vyřešil, ale z důvodu hladokrvemoru budou celá města plná mutantů a TO by stálo za to! Bohužel... ()

vox_populi

lajdácka, akoby narýchlo pozliepaná hororová katastrofa bez logického dejového vývoja, ktorá totálne pochovala myšlienku i potenciál príbehu...zúfalé herecké výkony spôsobili, že som si nevytvoril k žiadnej postave vzťah, len som si prial, aby sa už konečne všetci vykántrili a bol koniec môjho trápenia...jedna hviezdička za výpravu a poslabšie efekty ()

Ex_Machina

Či už si na tomto svete človek, alebo upír, vždy budeš utláčaný druh. Krásne temná záležitosť o nadvláde vyššej rasy, ktorá má len tú chybu, že krvi je stále menej a práve tu do pozornosti vstupuje staré dobré porekadlo, že pokiaľ kvôli tomu nechcete byť z upíra prvej kategórie zombieupír poslednej kategórie, tak „každá akcia plodí reakciu.“ Okrem nespokojných Edwardov Cullenov tú máme linku s prenasledovaním zvyšného neupírskeho plebsu, no najmä Ethan Hawke by mohol konkurovať na nobelovku s myšlienkou premeny krvilačných obyvateľov tejto planéty späť do predpandemických koľají. Jednoducho aby sa všetko vrátilo do starého dobrého ľudského sociálneho normálu bez potreby tej sladkej červenej tekutiny, ktorá za všetko môže. ()

Elkesar

Tenhle film je stejně jako většina jeho hlavních hrdinů bez života. Nápad a myšlenka výborná, ale provedení je už horší. Od začátku do konce tak nějak tušíte jak to dopadne, což nepovažuji nutně za chybu, ale tady se to často přelévá do nudy. K tomu všemu přičtěte spoustu hluchých scén mizivý hudební doprovod. ()

intro

Mám rád tyhle horory s upírskou tématikou, ale Daybreakers má stejný problém jako například Blade. Za celou dobu filmu se nedostaví ten očekávaný pocit mrazivé atmosféry jakou bych u podobných filmů chtěl mít. Bohužel zase jen průměr. ()

ratpile

Videoklipová upíří jednohubka trpící nedostatkem tvůrčí vize, jednotného stylu a atmosféry. Řemeslně jsou na tom tvůrci evidentně dobře, jednotlivé scény, zejména ty "eRkové" , fungují slušně, ale co naplat, pokud netvoří dohromady fungující celek. Roztěkaně působí i postavy, skvělý Ethan Hawk hraje na extrémně vážnou notu, žádný žánrový hláškař se tu v jeho podání nekoná, naopak, Dafoeova postava mi přišla až parodická, což by vůbec nevadilo, když by si snímek jinak nehrál na tak vážné drama a tak je to v Daybreakers se vším, chaotické vyprávění, haprující tempo, nejednotná forma a atmosféra, logické nedotaženosti, bezbarvá všehochuť.... přesto je to sympatické, výborně zahrané, v jednotlivých scénách místy výborné, správně eRkové a brutální, navíc každá upířina se cení ... inu.. podřídit detaily celku a mít jasnější vizi, mohla to být daleko větší pecka, přesto potěšující přířůstek do upíří rodinky :-) ()

L3G1ON4R

Naši krvežízniví tvorové nebudou mít nikdy lehký spánek, pokud zde budou nadále filmový lovci této legendy. Další pokus o upíří reinkarnaci se podobá spíše západu nežli svítání, obecně vzato Svítání je lehkým předkrmem pro naši fantazii. Celá záležitost točící se kolem vyhynutí lidské rasy, tím pádem krácení jediného zdroje pro tesáko-ownery, je díky obsazení poměrně zajímavým aspektem. Ovšem nic hlubší nehledejte ba ani nečekejte, prostě další efektně krevní podívaná. ()

JardaBauer

Daybreakers, upírský film naruby, aneb jak z príma námětu dost špatný film. Trailer byl fajn, námět mi přišel zajímavý, k tomu parta dobrých herců. Bohužel scénář plný logických chyb a bratrská režisérská dvojice způsobilo to, že je film spíš většinou k smíchu. Ethanu Hawkovi upírsktví nikdy moc nevonělo, tak se pro Sama Neilla(kterého tesáky a bílá kůže zase celkem baví) snaží vytvořit umělou náhražku za krev lidí, kterých už na planetě stejně moc nezbývá. Ethan se však při cestě domů z práce "náhodou" potká se skupinou lidí, kterým pomáhá vytvořit lék na upírství. Do toho, aby stopáž filmu mohla být aspoň hodinu dvacet dlouhá, se ještě zaplétá Ethanův bratr a dcera Sama Neilla, která odmítá být hodnou krevkonzumujicí upírskou dcerou. Bla bla bla, zápletka by se dala zkrátit pouze do jedné věty a filmu by stačilo asi tak dvacet minut a mě by to ušetřilo hodinu života. Pár dobrých nápadů a dobře natočených scén (za každou z nich hvězdička hodnocení:))se tvůrcům musí nechat, snaha byla. Jinak velké zklamání, po traileru mi Svítání přišlo jako nadějný film. Po jeho shlédnutí jsem však došel k úplnému opaku. ()

Mr.Roman

Disfunkčná neinteligentná zbytočnosť, ktorá nepriniesla do žánru nič nové (teda aspoň nič pri čom by som nekrútil hlavou) a žiaľ zlyháva aj ako kritika spoločnosti, napriek niektorým dobrým nápadom. ()

Soubi

Stylizace světa v blízké budoucnosti pod nadvládou upírů se mi líbila. Ale příběh pokulhával, tak zřetelně, že jsem ho viděl i přes zavření obou očí :D W. Daffoe (kterého mám mimochodem velmi rád) se zjevně necítil tak úplně ve své roli .) Sam Neil podal svoji klasiku. Sečteno a podtrženo - jednou a dost :) ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Velké značky v Hollywoodu prakticky neumírají. Dokud na něco diváci slyší, točí se další a další díly, takže vás asi nepřekvapí, že bude pokračovat i Saw. Hororová série, jíž nastartoval James Wan (V… (viac)

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (viac)