Malý New York

• Česko Malý New York (viac)

Sully (Ethan Hawke) by rád svému dosud nenarozenému synovi otevřel možnosti, které on sám nikdy neměl. Jasper (Seymour Cassel) se ukrývá před mafií, která se mu vetřela do soukromí i do podnikání. A místní mafiánský boss Parmie Tarzo (Vincent D’Onofrio) sní o likvidaci konkurenčního gangu. Tři různí muži mají společné jen jedno: žijí na Staten Island. Jednoho dne se tu jejich osudy protnou a nic už nebude jako dřív. (oficiálny text distribútora)

kolemjdouc

ani jedna výrazná postava - všichni dělají všem křoví.Táhlo se to táhlo až se to dotáhlo aspoň k nějakému rychle spíchnutému konci.Celý film je ani ryba ani rak.Škoda času! ()

gumolit

Mne sa to páčilo mám takýto žáner filmu veľmi rád ked sa rozprávajú tri príbehy a všetko nadvazuje na seba no a pre mna výborní herci Seymor Cassel je neprekonatelny a Ethan Hawke čoraz viac u mna stúpa poslednými filmami takže skvelo som sa bavil ! ()

infected

Asi nejhorší film o mafiánech a lidech okolo nich.Divák musí být hodně trpělivý aby to skousl na jeden zátah protože děj rozložený na tři části poodkrývá společnou línii jednoho filmu jen pozvolna a nudně.Mafiánský boss je jako král gayů,dobrácky vypadající hluchoněmý stařík krájí precizně salám a sýr pro zákazníky stejně jako porcuje mrtvoly pro mafii.Korunu tomu nasazuje Ethan Hawke zahnán do kouta finanční tísní který jezdí s fekálním vozem a nenapadne ho nic lepšího než mafiána okrást.Důvod proč potřebuje peníze je přinejmenším na posudek lehké debility.Hvězdička za exteriéry,jinak škoda času. ()

mala_kea

Nebýt nesmyslně vymyšlenou větví o ochraně lesa a nebýt zbytečně dlouhého a k ničemu protahovaného závěru, který sice nevyplyne po uvodních minutách, ale po půli filmu je zcela jasno. Ovšem napětí trvá až do konce a když se pan DeMaco rozhodl svůj boj vzdát už po půli, poměrně uspěšně to dotáhl do konce. ()

agassi68

Herecky mi to nezapasovalo. Asi som zvyknutý na Scorseseho výber mafiánskych týpkov. A hluchý predavač v lahôdkach? Nuž nie je to film, ktorý vás ohúri a ostane v pamäti a zase nie tak nezáživný, že by ste ho nedopozerali. poctivý priemer.. ()

burton

Je to takový poetický film o mafiánech, zabíjení, mlácení, kradení peněz, ubližování, lásce, touze, změně životního stylu, mlácení, zase zabíjení a pomstě. Celý film provází poetická muzika a myslím, že byste to měli vidět. Nikdo nevybočuje z řady. Všichni jsou tak nějak poeticky v lajně a jen pár momentů vás možná překvapí. Mrkněte se. ()

Modus

Příběh plyne velmi pozvolna, dalo by se říct že volněji už to ani nejde, a to má za příčinu že divák po pár minutách tupě zírá na snímek a nemá tušení která bije....Režisér zkusil zachránit příběh sestříháním různých příběhů která rozbalí až ke konci filmu, ale i tak máte pocit, že zachránit už není vůbec co...Ethan Hawke patří mezi herce s vysokým potenciálem a proto právě jemu, pouze jemu se povedlo zahrát, ostatní jsou velmi prkení, občas mi přišlo že slova která jim scénáristé vložili do úst se tam hodí asi jako sníh v Egyptě...Ztráta času, dvě hvězdičky za přesvědčení že na State Island bych se podívat nechtěl!!! ()

SKreyn

Zvláštny film, zopár vecí mi v ňom nesedelo, napr. mafián, ktorý nemá ochranku, domov jazdí sám na obyčajnom mercedese a doma býva len s mamou. Pritom v trezore má niečo cez 100tis dolárov. Dalo sa to pozerať, zachránil to hlavne koniec filmu. ()

PetrC.

Krásný děj, gradující v paralelních liniích, výborně vystavěno. Podpořeno výbornou režií (současně autor scénáře). Povedl se střih, mix zvuku. Závěr je výborný i ideově. Skvělá práce! Seymour Cassel je asi nejvýraznější postavou celého filmu, budu si jeho hluchoněmého lahůdkáře pamatovat ještě hodně dlouho. 75 % ()

MarsVl

Nápad není špatný . Prolínání životů je poslední dobou velmi populární a mě se ve filmu libí. Bohužel ten fakt, že snad kromě posledních 3minut bych raději šel spát , než se díval mě velmi zrazuje od vyššího hodnocení. Bohužel 2* ()

CrazymanM

Poněkud slabší kousek,nebýt toho posledního příběhu o hluchoněmém lahůdkáři,který byl jednoznačně nejlepší,tak bych hodnotil tak slabé 2 hvězdy. ()

gotham

Čekal jsem něco úplně jiného, popsal bych to jako dost stupidní komedii z mafiánského prostředí, kterou zachraňuje velmi dobrý herecký výkon Vincenta D´Onorfia. Naproti tomu můj oblíbenec Ethan Hawke tu byl slabej, stejně jako všichni ostatní. Propletení příběhů sice trochu okysličí zoufalý děj i chování některých postav, ale celkově je to dost bídné. 30% ()