Gossip Girl

USA, (2007–2012), 84 h 25 min (Minutáž: 39–42 min)

Predloha:

Cecily von Ziegesar (kniha)

Hudba:

Transcenders

Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle, Taylor Momsen, Kristen Bell (rozprávač) (viac)

Do města se vrací Serena van der Woodsenová, která před časem bez rozloučení odjela do internátní školy. Hned po příjezdu začíná tušit, že vše nezůstalo při starém. (oficiálny text distribútora)

nikoletkaa

"We don't need tickets. I am Chuck Bass." Já vím, že tohle není pětihvězdičkový seriál, ale nemůžu si pomoci. Tenhle seriál o životě newyorské elity mě prostě chytl a už nepustil. Je to skvělý pocit utéct na chvíli z té černobílé reality do pohádky na Upper East Side plné intrik, podvádění, třpytu a luxusu. Ve třídě mám pár kamarádek, které jsou do toho stejný blázen jako já a navzájem si sdělujeme naše "dojmy a pocity" z nejnovějšího dílu. Vždy je o čem se bavit :)) Každá máme své favority, ale já fandím samozřejmě Chuckovi a Blair. ()

lili6

Seriál o mladých zbohatlících, kteří se nudí svým životem. Každý si užívá s každým, u druhé série už mi přijde, že se to motá pořád dokolečka.... ()

AndieSpark

Kdysi dávno mi jedna holka řekla: 'Podívej se na to, ale je to taková "seriálová děvka"...' . No a měla naprostou pravdu, všichni si to rozdávají se všema, vymýšlí na sebe různý podrazy aby se zviditelnili. Je navíc úžasný jak se postavy postupem sérií vyvíjí. Jednou se na to určitě podívám znovu, už jenom kvůli Chuckovi a Blair ! (: ()

P-puma-

Říkejte si co chcete, ale podle mě je to sice přibarvený, ale přesto pravdivý náhled do dnešní společnosti 17ti letých lidí. Ukazuje její krutost, sobeckost, která by se mohla vyrovnat i světu dospělých. Nezbývámi nic než mu dát 5*, protože na rozdíl od spousty dnešních seriálů, ukazuje hlavní hrdiny i z dobrý i ze špatný stránky. ()

rgrohol

Zajímavá sonda do života zlaté mládeže dnešního New Yorku. Intriky, sex, alkohol a party, ale i běžné problémy s láskou a boj o popularitu ve škole. V Gossip Girl nejsou vyloženě sympatické a nesympatické postavy (ač se tak z počátku může zdát), nic moc se neděje, přesto budete hltat jeden díl za druhým a sledovat, jak se děti zbohatlíků potýkají s problémy, které jim život přináší. ()

Kvítek

Skandální život manhattanské smetánky mně, maloměšťákovi střední vrstvy, místy lezl na nervy. Rozmazlení milionářští synkové a dcerky vozící si své luxusně oháklé prdelky do výběrové školy zásadně limuzínou, stejně jako davové šílenství okolo "Velké drbny" mě příliš nebraly. Navíc mě provázelo neutichající nutkání vyliskat některé hyperrozmazlené spratky, zejména Blair Waldorf a její stupidní očelenkované nohsledy. Manipulativní barbíny a charakterově ploché hezounky naštěstí vyvažuje několik velmi povedených "lidských" postav - zejména z nemilionářských řad rodu Humphrey, které potěší existencí kultivovaných zájmů, snů a plánů nezahrnujících pro změnu jenom intrikování. Inteligentní, ironický a správňácký Dan Humphrey je ztělesněním přítele se smyslem pro pravdu se srdcem na pravém místě. Úspěšně mu sekunduje neskutečně charismatický taťka Rufus, který je typem otce, o kterém sní každá (nejenom) malá holka. Podobně příjemná je i hlavní ženská hrdinka Serena van der Woodsen. Už kvůli nim stojí za to vzít Gossip Girl na milost!!! ()

H4N1CK4

Sledovat, jak si žije parta zazobaných teenagerů na Upper East Side, se ukázalo být mnohem zábavnější, než jsem očekávala! Hodně chytlavá podívaná plná krásných lidí a krásných šatů... hojnost všeho a hodně pozlátka... pořádně propletený příběh, láska i intriky... přesně tak, jak to máme rádi! :) ()

RickyFitts

fajn věc, jen oddychovka, samozřejmě, ale hezky se na to kouká... především se pořád nemůžu rozhodnout, jestli víc miluju Chucka nebo Blair... oprava; víc než jeden a půl série se vydržet nedá, 2- ()

Móó

Chápu lidi, kterým seriál připadá jako naprostá kravina, ale má v sobě něco takového, co nedokážu popsat, že si na něj prostě dokážu najít čas a na nový díl se vždy těším. ()

Košoun

Říkejte si co chcete, všech 6 sérií bylo neuvěřitelným guilty plesure. Tisíckrát protahovaná kaše ze světa Manhattanské smetánky s krásnými herci. Samozřejmě žádné umění, ani jeho náznak, čistá zábava. Až jsem nakonec téměř uronil slzičku, že je konec... Pro milovníky amerických teen dramat rozhodně povinnost, ostatní se vyhýbejte obloukem! ()

edie sedgwic

Nic nove pod slnkom. Bohate deticky, ktore nemaju nic na praci, tak intriguju proti sebe a proti vsetkym. Takych tu uz bol a ziadnemu z nich som to nezozrala. ()

Chundys

Možná jsem fakt magor, ale mě se to moc líbilo a řekl bych, že i teď poslední měsíc co jsem na to koukal, jsem měl drbnu fakt rád :D. Už zhruba od třetí série jsem měl veliké tušení i kdo drbna je a můj typ byl správný, bavili mě vztahy, intriky a i charaktery! Jen škoda, že v tý Americe po sexu a že ho tam měli hodně jsou vždycky oblečení, jak je toto možné :D! Pac a pusu, pac a pusu vaše super drbna… ()

zabro

Mile prekvapeni. Ze zacatku jsem si rikal: toto je trapne, ale jakmile prekousnete tu pocatecni trapnost, tak se vam tento serial zakousne pod pod kuzi a sledujete ho bez pocitu jakekoliv trapnosti. ()

a4am

Pokud vás seriál vtáhne a vy hltáte každou epizodu, není čas na přetvářky a estetično, plné hodnocení je pak poviností. Gossip Girl je seriál někdy naivní, sladký, což je ale spíš jeho výhodou než nevýhodou. Svět Gossip Girl neexistuje, je to New York, ale zároveň to není New York. Je to svět smetánky, svět barevný, plný postav (rovněž barevných), které se nechovají přímo "realisticky", přesto jim věříte každé slovo. Navíc nelze opomenout vnitřní normy v podobě narůstajicího výstřihu Sereny Van Der Woodsen. Druhá sezóna je již roztřištěná sračka, bohužel. ()

Gedes

Ze začátku mě tuten seriál hodně nadchnul, ale postupem času jsem zjistila, že dialogy hodně váznou. Nakonec jsem dokonce zjistila :-), že je opravdu dokonce i trapnej ... dějově se podobá telenovele... deset dílů nevidíte a nic se nesstane...ALE má to jedno velké ALE... hudba v seriálu je naprosto špičková! ()

koniklecka

Ano přiznávám se, mám takovéhle věci stále ráda. Je to spíše pro holky, ale opět...mám nárok:) Výběr pouze krásných herců, až je to k neuvěření, ale hezky se na to kouká. Jen to člověk nesmí brát úplně vážně. 31.10.2009 Tak mám za sebou dvě série. Musím říct, že jsem si vypěstovala závislost:) Nejlepší je Chuck s Blair! Myslím, že Ed Westwick je naprosto ojedinělý vzhledově i projevem. A s Blair jim to fakt skvěle jiskří, věřim jim to! :) Jinak není to žádné geniální dílo, ale pro mě je to prostě fajn sledovat to křížení se všech těch vztahů. Ve třetí sérii se objeví i Scott a to už mi přijde trošku přehnané, ale bude to asi dobrá koukačka. Vím, že takový život je nereálný a proto si ho dopřávám aspoň na monitoru mého notebooku :) 6.10.2010 Dokoukala jsem i třetí sérii a chystá se čtvrá. Pustím si ji, i když už mi třetí série přišla slabší. Všichni už měli něco se všema kolem a teď jsou ve vztahu s někým s kým už byl jejich kamarád nebo kamarádka. Je to už moc překombinované. Ale stejně se kouknu :) ()

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

02.04.2020

Reboot populárního seriálu Gossip Girl neboli Super drbna od streamovací služby HBO Max konečně odhalil novou představitelku hlavní postavy. Stala se jí mladá začínající herečka Savannah Smith, která… (viac)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (viac)

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)