Tajný deník call girl

• Veľká Británia Secret Diary of a Call Girl
Veľká Británia, (2007–2011), 12 h 6 min (Minutáž: 21–24 min)

Tvorcovia:

Lucy Prebble

Billie Piper, Iddo Goldberg, Cherie Lunghi, Callum Blue, Gemma Chan, James D'Arcy, Eileen Essell, Matt Smith, Sara Stewart, Colin Michael Carmichael (viac)

Secret Diary of a Call Girl je britský drama/comedy televizní seriál s hlavní postavou Belle, která je londýnskou luxusní eskortní společnicí. Žije dvojí život - pro své okolí je obyčejnou sekretářkou Hannah a pro své zákazníky atraktivní Bellou, která jim splní nejtajnější sexuální přání. (D&R)

HoneyBunny

Vyjasněme si, že kurva je kurva. Může si říkat call girl a může za to dostávat balík prachů, ale stále š--ká s cízíma chlapama za peníze (nechci být sprostá, ale popis její práce si slušnější označení nezaslouží). Svoji zajímavost se tenhle seriál snaží vytěžit jen z provokativního prostředí, jinak je to pouze rutinně natočený, nepříliš vtipný výtvor s nesympatickou hlavní hrdinkou. Asi bych tolik neprskala, kdyby seriál jasněji rozlišoval, co je morálně v pořádku a co už ne. Ale Hannah se v tom prostě plácá a ubližuje lidem kolem sebe, protože neví, co chce - hrozně by chtěla ty prachy a hrozně si užívá souložení s kvantem různých chlapů, ale taky zkouší mít normální vztah, což prostě nefunguje. No vidíte, já to tady říkám na rovinu, což tenhle seriál nezvládá... Něco tak hlubokého po něm nechtějte, prostě zavřete svojí harlekýnku nebo Blesk a užívejte rozverná dobrodružství luxusní "call girl". ()

Lavinia

Naivně, vyumělkovaně a zcela mimo realitu se nás snaží prostitutka přesvědčit, že její "práce" je skvělá, baví ji a ještě si vydělá balík. Pořád kolem dokola. Kdyby tomu tak bylo, nebylo by žádných deliktů v tomto "odvětví". Takové slabé poloporno bez morálních nároků, s hlavní představitelkou, kterou nesnáším jak co do zjevu, tak do projevu. ()

Pajky3

Vlastně ani nevim proč jsem se do tohohle seriálu pustil? Protože je to od showtime? Protože to má vypravět o životě jedné "společnice? Ale upřímně neni to nic zajímavýho. Belle mi nepřijde až tak moc pěkná, čekal bych o něco víc. I když zase ne, že by byla ošklivá. Moudra ohledně sexu mi taky nepřijdou nijak oslňující. No ještě zkusim jednu sérii a uvidíme jestli budu pokračovat. *** Druhá série byla až moc vztahová, na tenhle žánr. Težko jde někomu z hrdinů fandit. Belle, ani Alex ani Ben mě nevtáhly natolik, abych si přál jejich osudu sledovat dál. Vim, sice, že jsou ještě dvě série, ale bude to víceméně náhoda, když se k nim dostanu. *** ()

sataneek

Seriál má podmanivou londýnskou atmosféru. Přesto, že se u něj člověk nezasměje, ani nepotřebuje hlouběji zamyslet, přesto mě dokáže udržet u obrazovky a přiměje sehnat si další díl. Nicméně, myslím, že režisér při obsazování hlavní role sáhl lehce vedle, takhle si luxusní prostitutku vážně nepředstavuji a její výkony, no raději bez komentáře...:)) ()

togaf

Tak tohle je opravdu zahozený potenciálně skvělý námět. Rádoby sexuální otevřenost, kterou by snad ani nemuseli vysílat po 22 hodině. Belle/Hannah je nesympatická a co hůř ne moc hezká, její zážitky jsou sice zajímavé, ale nezajímavě natočené. Přiznávám, že jsem viděla sem tam pár dílů, ale ono se mi to opravdu nelíbí :( ()

• Billie Piper, představitelka Hannah, byla v průběhu natáčení 2. série těhotná, což se tvůrci seriálu snažili krýt volným oblečení a snahou nezabírat kamerou hereččin trup. Její stav byl také důvodem, proč se ve 2. sérii oproti jiným řadám objevuje méně „lechtivých“ scén, pro které bylo třeba sehnat dablérku a natáčet scény pracně vždy dvakrát. (Exos)