Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

RobbieM@N

Natisícé ohrané clichovité téma vzestupu, pádu a vzestupu, tentokrát s dobrými scénáristickými kličkami, jinak vše ostatní se zahaluje do mlhy průměrnosti. Příjemná clichovitá oddechovka. ()

Kleopatr

V Evropě jsou také kasina, ne jenom v Las Vegas:-) Ale jinak vcelku příjemná oddychovka, na kterou se dá narozdíl od jiných kasino filmů koukat i s vyplým mozkem. Za ty dvě hodiny se tam toho zase, tak moc nestalo... trochu film zkrátit by nebylo na škodu. ()

curfew77

Budu mnohem méně shovívavý než většina ostatních recenzentů, ale Spaceyho producentský počin je podle mě v porovnání se skutečnými událostmi, které byly předlohou filmu (viz sekce Zajímavostí), naprosto a bezvýhradně promarněnou šancí. Režisér Luketic společně se scénáristou proměnili hodně zajímavý námět v nudnou, totálně předvídatelnou a bezduchou moralitu, která možná neurazí, ale v žádném případě nenadchne. Sám koproducent s Fishburnem jedou na autopilota, zbytek herců bohužel nestojí za řeč, a opravdu chcete věřit tomu, že si matematický génius bude schovávat bankovky v sadrokartónovém stropě kolejního pokoje? Děkuji, já tedy ne. Pobaví paradoxně jen vedlejší linie s dvojkou šprtů soutěžících o jakousi bizardní univerzitní americkou obdobu Nobelovky, ale jinak nic. S přimhouřením všech tělesných otvorů 50 %. ()

Pai-Mei

Skvelé dynamické, bez nudnej časti a s originálnym dejom. Len sa mi nechce veriť, že bezpečnostná služba kasína je tak nad zákonom ako to bolo ukázané v tomto filme. ()

Elegnor

Bavil jsem se u toho až nečekaně. Ač je to uvedený jako drama, napínavý to bylo jen občas, ale jako příběh rozhodně hezký, i když se na to nejspíš víckrát (hlavně pro tu délku stopáže) nepodívám. Ale při sledování těch záběrů z přednášek by mě vážně zajímalo, co ten kluk vlastně studoval, protože zrovna od MIT bych čekal trochu náročnější učivo :)) ()

d1x

Dobrý námět a dobré zpracování. Není to film, u kterého byste vstávali ze židle, ale k tomu ani není určen. Dobrá oddechovka s průměrnými hereckými výkony. Díky dobrému scénáři řadím mezi ty nadprůměrné kousky. ()

Solverino

Docela vtipná varianta na Rain Mana a pár pěkných holek! Kevin Spacey jako vždy hraje jako king, ostatní zdárně sekundují. Sice to není ani zdaleka Americká krása nebo K-Pax, ale docela stravitelné! Možno doporučit! :) ()

lord Ball

Šedivý průměr, který nezvedne ani Kevin Spacey, scénář lehce prohlédnutelný bez větší hloubky či snahy vtáhnout nás do děje, dost předvídatelný filmeček, možná škoda, že moc nerozumím Black Jacku, třeba bych pak hodnocení zvedl. ()

Kopite

Nadpriemerná oddychovka, pri ktorej sa človek nemusí namáhať sústrediť na dej, naopak môže absolútne vypnúť a len sa nechať unášať, na druhej strane spôsob, akým je film urobený, vás udrží pri zmysloch od začiatku až do konca. Skvelá kamera a ešte lepšie soundtracky. Trochu som sa bál, že film skončí štýlom „kto chce príliš veľa, nakoniec nemá nič,“ našťastie sa tak ale nestalo. ()

Jocho

Tento film ma celkom prekvapil. U nás reklamovaný vlažne, a pritom je naozaj pohodový. V podstate predvídateľný snímok s napätím, kde sa vystrelí tuším iba raz, aj to kdesi do stropu vyblískaného kasína. Nazval by som to príjemnou oddychovkou. Spacey v neobvykle dvojtvárnej úlohe a bradatý Fishburne sa tiež filmovaním asi viac zabával ako trpel. Ľahko stráviteľné a naozaj príjemne pozerateľné, aj vďaka pôvabnej K. Bosworth a hlavnému hrdinovi, ktorý bol fakt sympaťák a Jim Sturgess sa ho zhostil naozaj perfektne. Od toho chlapca čakám viac snímkov, viac. :) ()

Eruzione

Ano, takhle to mám rád. Spacey jako taťka těch "podvodníků" je cool. Možná mě trochu zamrzela koncovka filmu, kde ty spory s casinem se až moc rychle a jednoduše vyřešily..Ale jinak velmi úctyhodné dílo. ()

marek29

Nejlepší film co sem za poslední dobu viděl a nemyslím si, že v tom nějakou roli hraje zájem o hazard :D Má to vše, co od filmu očekávám.. nápad, geniální obechcání, dobrej soundtrack, hrdina, se kterým se sžiju po dobu filmu AND the last, but not least končí to happy endem. Doporučuju všem, kdo koketují s hazardem, šprtům a těm co jen remcají, že život stojí za hovno a nic nedělají pro to, aby se měli líp. ()

borohub

Tento film mě velmi příjemně překvapil. Když jsem si ho v televizi pouštěl čekal jsem, že to bude zase jen zvukový podklad aby v místnosti nebylo takové ticho, ovšem po pár minutách sem se do filmu zažral a musel jsem sklopit moje oči od monitoru počítače k televizi. Film byl napínavý, plný zvratů - takový jaký má být. Herci hráli přesvědčivě, prostě kvalitní filmový zážitek! ()