Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

ivonca

Film som videla potom, ako som prežila úplne najlepší trip v živote práve vo Vegas, tak som ho sledovala s totálnou radosťou a zároveň aj so závisťou, pretože ja som mala možnosť gamblovať (iným štýlom a v inom stave ako oni) a partyiovať len tak krátko. Možno keby viem lepšie počítať, tak som tam dodnes :) ()

xxSmoldaxx

Přesně tak . Prachsprostá oddychovka. Ale nikdo nemohl ani očekávat víc, takže to rozhodně zklamání není. Počítání podané tak, že i když ho nepoberete, vůbec to nevadí. I když moc místa na nudu není , přece jen by 21 sneslo o 20 minut kratší stopáž. Jenoduchý děj , jednoduchá zápletka , jednoduchá zábava. 70% ()

TaanStari

Tradiční hlavní hrdina hodnej kluk (chytrej blbeček) kterýho ty peníze strašně kazej ale nakonec dojde odpuštění, tradiční Kevin Spacey v roli polozáporáka, tradiční Aaron Yoo v roli magora. Trochu netradiční Laurence Fishburne v roli záporáka a Jacob Pitts v roli minizáporáka. Na takovýhle film šílená stopáž, celkový dojem nic moc, ale ztráta času to nebyla. A Kate Bosworth vypadala s černou parukou mnohem líp. ()

Mat21

Ben je mladý a nesmělý matematický génius toužící po jediném, úspěšně vystudovat lékařskou fakultu na Harwardu. Jeho talent však nemůže uniknout pozornosti profesora matematiky Mikiho, který si ho vyhlédne do svého kroužku studentů se smělým plánem, zavítat do Las Vegas a ve hře Oko přijít k bohatství. Smysl pro splnění svého životního snu nedovoluje Benovi tuto lákavou nabídku přijmout, ale kvůli nejistotě získání stipendia a nákladům na studium výrazně přesahující jeho chudé finanční možnosti, či kvůli sympatiím k pohledné člence týmu Jill, nakonec přijímá. Tréning, zvládnutí systému počítání kombinatoriky i souhra týmu brzy přinášejí své ovoce. Jediným jejich soupeřem se tak nestává liknavá náhoda, avšak bezpečnostní systém a všehoschopní strážci chránící zájmy a rozpočet casin. ● Námět zdánlivě nudného světa profesionálních hráčů karetní hry s nejjednoduššími pravidly je zpracován ve svižném tempu a dostatečné hloubce příběhu s nepostradatelnými moralizujícími prvky. Jako bychom již dávno nevěděli, že nemáme podlehnout vidině snadno získaných peněz, avšak neopouštět svůj vlastní svět naplněný přátelstvím a láskou. Karta šťastná, večeře slastná. ║20.6.2009║ ()

TomasKotlant

Nejdříve se film snaží hrát na velké ambice, několik scén je opravdu vyšperkovaných, ale nakonec se stočí k jednoduchému příběhu s ponaučením. Hodně jsem čekal od Kevina Spaceyho, ale v tomto filmu mě příliš neoslnil. ()

jorgus

super film na cestu autobusem..nenarocny a zabavny..sice az moc nenarocny, takze napr nevim vubec nic o tech jejich podvudcich a jak se pocita..ale chtel jsem nenarocny film a mam ho mit:) ()

piranha

K žehlení vcelku dobrý kousek, kde asi není nutné pečlivě sledovat každou scénu. A možná, že bych tím pečlivějším sledováním (kdybych byla bývala nežehlila...) naopak objevila větší nedostatky. ()

zabro

Nuda od zacatku do konce. Na tomto neni nic co by me zaujalo. Filmari toci film o karetni hre ktera ted neni vubec v kurzu.A tou hrou je texas hold em. Proste to je ztrata casu na to koukat, ()

petrrr

I když je to pouho pouhá formalitka, od minulé zkušenosti, kdy jsem šel na film s číslem v názvu (23) naplněn očekáváním, jsem tentokrát (21) šel s pocitem pobavit se a dobře jsem udělal. Film má vtip (ovšem silně pokulhávající) a napětí (na které se při produkci filmu zapomnělo) a pro lidi, kteří chtějí se prostě shlédnout akční film součastnosti z prosdtředí kasína a nerozumí pořádně pravidlům, můžou se vám nějaké scény zdát naprosto zbytečné nebo nepochopitelné. Mimochodem první záběr filmu si myslím je zbytečný, obsahuje pointu filmu a takové napětí a dramatickou scénu, která nakonec vyleze odkud bychom jí nečekali viďte Kevine Spacey :) Mě to bavilo, jen mě nenapadlo, si koupit popcorn...-67% ()

PDcz

3*** hvězdičky Teď budeme asi psát častěji. Musíme dohnat naše manko :-) Nyní k filmu. Mno, asi to rozepíšu až při odebírání hvězdiček. [X] Minus 1* hvězdička Nevyvážené tempo. Slibný začátek, slabý střed a provařený konec. Plusem budiž dobře popsaný charakter hlavní postavy. Bylo tam pár nejasnotí, s kterými sem nesouhlasil, ale jsem silný a statečný a přenesl jsem se přes ně :-) [X] Minus 1* hvězdička Za typ filmu. Je to ten, na který se podíváte a za týden už nevíte o čem byl. A ten konec byl vážně průhlednej, chtělo by to zvrat, aby vyhrál padouch a "hrdina" dostal od života po čuni. [X] Jeden klad to mělo. Začneme doma hrát karty o sirky a později třeba o domácí práce :-D Miláčku, kdo umeje auto? Ten kdo prohraje.... ()

koniklecka

Ale dobré tři! Zajímaví herci a téma. Matematika je jedna z věcí, se kterou bojuji neustále, dobrovolně a musím říct, že ZATÍM i docela úspěšně :) Ale to s tou neznámou mi dalo zabrat, musím se na to kouknout ještě jednou. To se mi ještě nestalo, zajímavé... ()

optimus0s

Když sem byl na Indym 4, tak sem viděl trailer. Řekl sem si, že to za moc stát nebude. Po skoro půl roce sem to zhlídl. Docela mě to vzalo, jak to bylo poutavě udělaný. A jak to Kate Bosworth slušelo:-) 75% ()

jab

Abych pravdu řekl od tohoto filmu z modrého čtveřečku jsem moc nečekal, ale nakonec mě nesmírně zaujal. Jim Sturgess do své role, chytrého mladíka shánějícího peníze zapadl a já si film užil. 90% ()

Hopkins

Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami ale spíše tři , a hlavně protože nejnapínavější scénky byly pouze ty v reklamě jinak nic víc očekával jsem od toho poměrně více koukatelné rozhodně propadák to zase taky nebyl ale očekávání byla větší. ()

ivamka

Já nevím, Danyho part´áci byli lepší. Od začátku se dalo tušit, jak to bude pokračovat až do konce. No jo vysokoškoláci v Las Vegas se mají. ()