Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

tom.nosek

Já si celou tu dobu říkal, že Kevin Spacey na ty kladný hrdiny prostě není... Jako záporák vynikne vždycky víc. Navíc velice dobrý soundtrack. Akorát teda nemuseli tak zprznit You Can't Always Get What You Want od Stonesů nějakým pochybným remixem při závěrečných titulkách. ()

Ještěřák

Typická čtyřhvězdičková zábava pro všechny bez výjimky (taky se na jedné z mých posledních absolvovaných přednášek šířila laptopy rychlostí prdu :-)), a to jsem byl proti filmu dlouho vyloženě biased. Scénář je klasicky blbej jako klika od záchodu, ale v případě 21 je to vlastně jedno. Zato Sturgessík je opravdu, opravdu sympatický. "You can't always get what you want" song na konci potěšil velmi. ()

ThomasL

Jako častého karetního hráče mě tento film docela potěšil. Film mi ale přišel strašně dlouhý, jelikož už na začátku Benovi na můj vkus až moc dlouho trvalo než se ke skupině hráčů přidal. Zrovna tady mi chyběl typický americký happyend - z učitele se vyklubal pěkný parchant a tak s ním studenti vyjebali a měli z toho velké kulové. Mohlo to prostě skončit trošku jinak. ()

mirkaaa

Prostředí Las Vegas, svět casina, hazardních her, velkých peněz, nadaných studentů a jejich vůdce - geniálního učitele matematiky Kevina Spaceyho. To vše a ještě mnohem víc je zachyceno v tomto výborném dramatu. Nejvíce se mi líbila ta atmosféra v kasinu, počítání karet a znalost kombinatoriky. ()

quelhar

Pohodový film, který rozhodně neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Co mi chybělo asi nejvíc, je absence vývoje hlavní postavy. Jednu chvíli odmítá jen pomyšlení na cestu do Vegas a o pět minut později už nadšeně vyhrává desetitisíce. Na kamarády zapomene během okamžiku. Pak také trochu ruší pár nelogičností. ()

Crackonosc

Průměrné až spíš podprůměrné drama, které doplácí hlavně na fakt, že není tak chytré ani cool jak by chtělo být a hlavně na to, že všechny blackjackové seance vypadají úplně stejně a nejsou vůbec ničím zajímavé. Na jedno zkouknutí se to ale přežít dá... ()

tterez

Nemá to daleko od pěti hvězd! Konstantní napětí na vysoký úrovni se mě drželo po celý film - plus navíc ta možnost, že je chytí! A ten konec ("peníze jsou absolutně pomíjející") mě celkem rozsekal. Jim Sturgess u mě poslední dobou výběrem filmů dost boduje. Jen tak dál :) ()

Itar

Soderberghovi to šlo podstatně líp. Když se tak na 21 člověk dívá, celou dobu se baví, ale i tak se prostě nemůže zbavit dojmu, že něco podobného (vím, scénář pracuje s trochu něčím jiným, ale karty používá naprosto stejné), jen lepšího, už tu bylo. Samotný film na silné tři, za Spaceyho zvedám na čtyři, protože ten člověk je vyroben z čistého charismatu. ()

Marrty3

No asi jsem očekával o malinko lepší podívanou. Tím nijak nechci říct, že by to byl špatný film. Ba naopak, je to parádní záležitost ze světa hazardních her, který Vás velice rychle pohltí. První třetina filmu opravdu jede a vypadá to na skvělý začátek, ovšem pak to lehce zamrzne. Nebo alespoň já jsem z toho měl takový pocit. 2/3 je slabší přesto stále slušná. A závěr je opět svižný a energický. Příběh je skvěle propracovaný a idea je geniální. K tomu úžasný herecký výkon Kevina Spaceyho (kvůli kterému jsem si film pořídil) a jeho bandy. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami. Ovšem jsem nucen se bohužel přiklonit níže. Raději to ohodnotím silnějšími třemi než slabšími 4. 3 a ½ ()

Zero_Signal

Neuveriteľne idiotský, nelogický scenár. Vo filme je toho horšieho podstatne viac, trebárs nudná, fádna réžia, hrozné herecké výkony (okrem Spaceyho a Fishburna) a divne obsadený soundtrack, ale ten vyslovene sprostý scenár je bez pochýb úhlavný nepriateľ číslo jedna. Viac sa mi k tejto fraške nechce, ale napadá mi akurát, že ako si mohli tvorcovia povedať, že z tohto bude filmová pecka.. i keď, stačí pozrieť na renomé režiséra a scenáristov, a je vymalované. ()

kymberelyJ

Jo jo Las Vegas nemá šanci!!! Docela dobrý film, zajímavá zápletka.Moc jsem ale nepochopila konec a také jak se ta hra, blackjack, hraje.Pro nezasvěceného diváka je to záhada proč se hráči učí různé šifry a čísla. Dálší mínus byla bezcharakternost většiny postav, které až na nějaké výjimky (kleptoman, požitkář..), neměla ani nějakou typickou vlastnost.Konec byl takový nijaký, ani nebylo řečeno jak dopadla záporná postava.... ()

1945

Bohužel jsem nepochopil posledních 10 minut - konec prostě nepasuje ... kdyby nebylo toho koncového zmatku, přiklonil bych se klidně k 80% ()