Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

fruitbueno

Aniž bych se snažila pochopit princip hry, dávám za čtyři, páč se mi líbil stylový Laurence Fishburne a když nad tím tak dumám, ani hlavní hrdina není ve filmu k zahození! ()

finx

Něco na způsob Dannyho Parťáků. V 21 nehrají tak "provaření" herci, ale rozhodně se o béčko nejedná. Hezky se na to kouká, jak stydlín a zároveň génius Jim Sturgess se mění v povrchního playboye, který je nakonec rád, že z toho všeho nakonec vyvázne bez ztráty života. Film dost podpořili svoji maličkostí drsný Laurence Fishburne a vychytralý, ale nakonec né nejchytřejší Kevin Spacey. ()

solskjaer

Nejprve jsem si myslel, že půjde o prvoplánovitou teenage komedii - o to více jsem byl překvapen co se z toho vyklubalo. Velmi napínavý film se skvělým Spaceym, velmi podařeným scénářem a zajímavým koncem. Vřele doporučuji. ()

Maynard.

Tak trochu na doporučení od našeho brigoše Máry (jeho prý top film), tak trochu protože to zrovna dávali v telce, sem skouknul tenhle kousek. No, a řeknu ti to asi takle, čekal sem mnohem víc. Zápletka je o ničom, mladí herci si to moc nedávaj no a Spacey, že by se nechal takle vočůrat? Filmů s karetní tématikou není moc a já vím proč... Protože je to nuda :o). No, i když zahrát si takle karty, to je parádička :o). Co je ještě horší než hrát karty? Smrdět jako starý karty :o). Zdravím tě Vinčenzo :o). ()

herr_carter

No jo, když se hraje "o koberec" a člověk má místo mozku matematickou kalkulačku na počítání karet, musí počítat s tím, že jakmile se mu začne dařit, může dostat přes držku od Morfea ! Zábavný film, jak tu všichni říkají, podařená žánrovka vhodná na oddych, když člověk nechce nikterak moc přemýšlet...............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

SG-1

"Během jedinýho výletu do Vegas jsem vydělal víc, než bych měl v obchodě za 5 let, 9 měsíců, 12 dnů a 6 hodin." -Ben- ()

Lukoboss

V průběhu sledování jsem se dobře bavil, přestože film připomíná Dannyho parťáky, a říkal jsem si, že tomu dám ****. Bohužel, jakmile se film překlenul do 3. třetiny, s blížícím koncem slábnul a slábnul... ()

hudryhudry

Příjemná oddechovka, která nemůže urazit ani ohromit. Kupodivu mě však svou "pohádkovostí" a happy endem v americkém stylu příjemně pobavila. Scénář se dá očekávat vždy pět minut dopředu, proto film staví především na dobrých hercích (Kevin Spacey asi vévodí) a hezkém vizuálním kabátu (například barvevnost, kamera...). A také mi něco přinesl, už chápu změnu proměnné v praxi, ale to počítání mi pořád nějak nejde do hlavy :-) 3 1/2* ()

rozbris

Po přečtení různých recenzí a komentářů od uživatelů CSFD a jiných filmových serverů jsem si myslel, že bude tento film slabým průměrem amerického filmu, ale po zhlednutí jsem názor docela změnil. Film se mi velice líbil a nápad natořit o Casinech něco takového byl skvělý nápad. Škoda že nejsem taky tak dobrý na matiku, měl jsme dávat ve škole větší pozor:-). "Winner winner, chicken dinner" to určitě použiju až se jednou dostanu do Vegas. ()

brooklyn73

Neokouzlen puvaben Las Vegas,barevnymi zetony v kasinech,leskem, barevnymi neony a "sympatickymi" herci zustavam a tudiz nemohu nez jednou hvezdou hodnotit. Trochu mi to pripomnelo dalsi filmy,ktere jsou postaveny na parte jedincu obdarenych kazdy svym zpusobem jinym talentem a dany dohromady Oceans Eleven.V pripade 21:Oko bere meli hrdinove matematicky talent. V pozadi filmu je citit nastineny vztah mezi prateli a kamarady , ktery navysil me hodnoceni na jednu hvezdu. ()

DavidS.

Geniální skupina studentů vyráží zruinovat Vegas, užít srandy a vydělat si na školné, aby jim to nakonec zcela očekávaně přerostlo přes hlavu... Školní romance o hledání sebe sama s trochou adrenalinu a nebezpečí u karetních stolků...Jim Sturgess je můj černý kůň již od Across the Universe, Kevin Spacey standart a Laurence Fishburne fajn tvrďák...Celkově průměr ()

jondoe

Filmov o kartovych podvodnikov je velmi malo. Scenar tohto filmu je od zaciatku az po koniec jedno velke klise. Mlady slusny a nadany student potrebuje peniaze, a tie mu ponukne ponukne, nie vsak moc cestnym sposobom jeho profesor. Samozrejme najskor odmieta, ale vidina rychlo zarobenych penazi nad nim zvitazy. Je viac ako jasne, ze z profesora sa vykluje bezcitny a vypocitavy zbabelec, ktoremu islo iba o to ako si na nadanych studentoch privyrobi. Aj napriek tomuto citatelnemu a jasne danemu scenaru ma tento film velmi bavil. Kevin Spacey hral v tejto zrucne natocenej oddychovke druhe husle. Jeho mladsi kolegovia vo svojich rolach boli vyborny, hrali velmi sviezo, z prirodzenou lahkostou. ()

Seti

Vždycky, když dokoukám podobný film, tak je mi chvíli smutno. Uvědomím si totiž, že mi to s čísly jde asi jako mexickýmu lejnu, a že počítáním karet nikdy nevydělám stovky tisíc dolarů... ale co, aspoň mi je nikdo dvakrát nesčoří :-) ()

Testament

Oko bere. Hm. Takový slepenec různých filmů, kde mi ale chyběla kapka vzrušení, vadila občasná nelogičnost (to museli hlavní aktéři chodit do té jedné a té samé herny? To není ve Vegas jiná a museli proto trapně riskovat, že je majitelé "vyhmátnou?"). I přepálená stopáž, podle mě, filmu spíš uškodila. A nezachrání to ani Kevin Spacey. ()